AirMaks KRAIT Bullpup

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Peter4444
Příspěvky: 237
Registrován: 24 říj 2013 19:11

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Peter4444 » 05 dub 2023 10:09

Keď čítam toto vlákno si myslím že ma už nič neprekvapí, myslím kvalitu Kraitu, ale predávať pcp s krivou hlavňou a chýbajúcimi lištami tak to je už sila a to nehovorím o chybných regulátoroch 1,2, 3 či štvrtý už ako tak striela a že lepšie je meniť za Humu no coment a to chcú 1500€ za tento nepodarok?


FX Crown MkII
Johny11
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2023 18:47

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Johny11 » 05 dub 2023 11:23

tak já mam asi stejný výrobní model jak VitaBI. Taky byl bez lišt ale výrobce je pak dodatečně poslal. Ale ze 4 šroubku byly 2 různé a jeden mírně rezavý. :lol: :lol:
A křivá hlaveň může být. Mám nastavený půškohled stranově jen čtvrt otočky před dorazem. V podstatě v dorazu. Ale zbraň jsem si nechal upravit a nastřelit v Balistas, tak když to prošlo rukama ,,odborníkům,, především při střelbě, tak by snad dali vědět. Já jsem si myslel, že je to jen tak zprasené a je třeba křivá lišta protože soustřel není špatný ale na každou vzdálenost to trochu ještě stranově nastavím :D :mrgreen:
Ještě jsem si chtěl pořídit jednu vzduchovku ale už jsem si skoro jistý, že českou NE. A to samé diabolky. V poslední době má JSB každou krabičku jinou. Za ty peníze... :cry: To už je větší zábava vzít starou Slávku a diabolky za 13 Kčs. A člověk si pak připadá, že něco umí když na 30m střílí zapalovače.. Teď úplně čekám ty typické hlášky... my jsme dřív stříleli na 30m do špejlí 8) :D :D
AirMaks Krait L 5.5, Valiant Zephyr II 4-16x50
Kalibrgun Cricket II Tactical 60 6.35, Valiant Kronos 3-12x56
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 05 dub 2023 13:29

Johny11@ "ale už jsem si skoro jistý, že českou NE"

Já bych si českou klidně koupil a rád, ale tahle je spíše ruská. Vlastníci firmy, montážníci a celkový dohled nad kvalitou a výstupní kontrolou jsou Rusové. :idea:
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Johny11
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2023 18:47

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Johny11 » 08 dub 2023 20:29

Manitou, díky moc za info.
Máš pravdu. Dal jsem tomu nějaký čas a pozjišťoval jsem co se dalo a je to tak. Je to v podstatě taková ruská buňka. Ve výrobě se i mluví rusky. Jediná česká věc je jen to, že si zaregistrovali společnost v Praze. No, paráda.
O to víc zamrzí, když všichni prodejci a recenzenti říkají, že je to ,,české,,. Hold jsem důvěřivý člověk :D
Na zbrani je už asi 5 závad, tak stejně půjde na reklamaci. Uvidíme co dál
AirMaks Krait L 5.5, Valiant Zephyr II 4-16x50
Kalibrgun Cricket II Tactical 60 6.35, Valiant Kronos 3-12x56
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Stainles » 26 pro 2023 21:30

Zdravím vás,
prosím vás podá niekto info ako sa dá nastavovať regulátor u Kraita?
Môže zostať pod tlakom kartuš počas štelovania?
Do plusu alebo mínusu?
Alebo musí byť prázdna?
Aby to nezničili regulátor?
Nie je žiaden manuál!
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Arcturus » 27 pro 2023 00:22

Není žádný manuál? Nevím kdes hledal, ale příště se zkus nejdřív podívat na stránky výrobce: https://www.airmaksarms.com/caiman-manuals
Zvyšovat můžeš pod tlakem, snižovat nesmíš pod tlakem.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 27 pro 2023 14:53

Přesně tak. V češtině není nikde zádný manuál. Ani na těhle stránkách výrobce. :!: Tak se hned nemusíš rozčilovat, že se zeptal. Od toho fóra jsou, aby ochotný lidi poradili, když ví.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 27 pro 2023 15:11

Stainles píše:
26 pro 2023 21:30

prosím vás podá niekto info ako sa dá nastavovať regulátor u Kraita?
Môže zostať pod tlakom kartuš počas štelovania?
Je hodně málo pušek, u kterých se smí snižovat tlak v regulátoru pod tlakem. Krait mezi ně ale nepatří. U poslední verze Kraita k tomu musí bejt myslím i speciální klíč. Pokud chceš zvýšit tlak, tak jen povoluj šroub regulátoru. Pokud chceš snížit tlak, povol imbus nad manometrem na pravé straně pušky, vypušť vzduch, utáhni. Potom regulátor utáhni o něco víc, než je potřeba. Znovu natlakuj. Povoluj šroub regulátoru na tebou požadovaný tlak. Několikrát vystřel naprázdno, aby se ustálil, překontroluj, případným jemným povolením dolaď.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Stainles » 28 pro 2023 18:29

Arctirus a Manitou, ďakujem vám...
Manitou v balení som "spešl" kluč nemal! Predpokladám že to je marketing a je nutné dokúpiť! Ja mám v tom "regulatori" čierny štvorček respektive nastavenie sa zrejme prevádza otáčanim toho čierneho štvorca, možno na nastavenie budú stačit aj malé kliešte alebo kombinačky...a prosím vás do akej max. hodnoty sa dá nastaviť regulátor? Lebo žiaľ rozsah nastavenia nepoznám a aby som predišiel znefunkčneniu ďakujem.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 28 pro 2023 20:39

Černý čtvereček, tak to máš regulátor MK3, poslední verze je MK4. Kombinačkama bych to rozhodně nedělal, akorád to ožvejkáš. Tobě to třeba nevadí, já bych to nesnes. To bych si spíš na to čtyřhran vyrobil. Jestli nemáš možnost, tak si napiš sem - airmaksarms@gmail.com určitě ti klíč prodají a taky ti napíšou maximální povolený tlak. Tlak bych nastavoval podle střeliva, který tam používáš, aby to nelítalo nesmyslně rychle. Při vysokým tlaku budeš akorát plejtvat vzduchem a nic netrefíš. Nevím, jak u Kraita, ale u Impacta 3 v návodu píšou: "NIKDY nenastavujte regulátor nad 170 barů, mohlo by dojít k poškození systému a ztrátě záruky!" Ale je to je úplně jiná puška, tak to neber jako návod ke Kraitu.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

AirMaks KRAIT Lite

Příspěvek od Manitou » 04 led 2024 14:49

Ruští chlapci z pražské vzduchovkářské společnosti AirMaks arms zřejmě brzy představí svou novinku pušky Krait v odlehčené verzi LITE. Tipuju, že se tak stane na letošní IWA Outdoor Classics, která se koná 29.2. - 3.3. 2024. Takže příští měsíc se máme na co těšit. Držme jim palce, ať to nemá takové porodní bolesti, jako Krait ze začátku. :D
Přílohy
Krait Lite.jpg
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Mini Me » 04 led 2024 17:29

Nedival jsem se jestli ma AirMaks Arms stanek na Shot Show Las Vegas 23. - 26. ledna 2024 ale urcite bude Krait Lite a Krait Lite L na stanku AirMaks na British Shooting Show 23. - 25. unora.
Nevim jestli globalne ale pro anglicky trh bude v zakladu regulator od Huma Air
Par fotek primo od UK dealera na anglickem foru
https://airgunforums.co.uk/threads/%E2% ... 87/page-70
https://airgunforums.co.uk/threads/brit ... 743/page-3
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 05 led 2024 20:42

Díky Mini Me za odkaz na fotky. K prohlížení fotek na tamním fóru musíte mít účet, tak jsem si ho udělal za vás a fotky vkládám. Fakt se mi je všechny nechce zmenšovat, navíc kvalita je potom tragická, takže formou odkazu. Jen ten hlavní sem dám normálně. Nahoře Krait v dřevěné pažbě, dole Krait Lite. Nevím o kolik verze Lite bude levnější, ale musela by být znatelně, abych jí dal přednost před původní v dřevěné pažbě. Makat by měl od začátku bez problémů, neboť se podle fotek zdá, že do něj AirMaxáci budou montovat regulátory Huma. To jsem opravdu rád, protože se mi nelíbí, když po světě lítaj výrobky s nápisem "Made in Czech Republic" na který lidi nadávají, že stojí za prd. Takže chlapcům držím palce. :D

https://drive.google.com/file/d/1kKOVy4 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1YEFBCS ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1SCDpbN ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1e6PH6v ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1W0Cxrw ... sp=sharing
Přílohy
Srovnání.jpg
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
rattlesnake
Příspěvky: 14
Registrován: 13 pro 2018 14:08

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od rattlesnake » 16 led 2024 15:33

https://www.shootinguk.co.uk/reviews/airmaks-krait/

mam KRAIT X se stejným regulátorem jako na tom webu ; no a který je tohle typ regulátoru?? nahoru i dolu bez nutnosti vypustit tlak, případně co kterým směrem se nastavuje a jaký je vlastně max a min tlak v regulátoru???
Nebo je tohle ten první typ, co na něj všichni nadávali a mam koupit jiný??
Evanix Max Air II ; FX Dreamline; PR900W, Aselkon MX8 EVOC; BT65SB Elite; KRAIT X
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: AirMaks KRAIT Bullpup

Příspěvek od Manitou » 16 led 2024 22:22

Ten na tom webu je úplně první typ, ten se šteloval imbusem. A je to ten, co na něj všichni nadávali. MK3 se šteluje čtyřhranem a poslední typ MK4 takovým speciálním klíčem. Ten je Huma. Zvyšovat tlak na regulátoru (povolovat doleva) můžeš pod tlakem, snižovat bez tlaku (musíš vypustit systém).
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Odpovědět