Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 06 dub 2023 11:08

lada.neu píše:
02 dub 2023 19:01

Pořád se bavíme o Gamovce, kterou má táta jen tak na zábavu, nečekám že z ní vystřelí 2000 diabolek ročně, spíš daleko míň - okolo 500rok asi, s rodinou na grilování atd.
Připomínám cenovou relaci optiky do 3000 Kč, zoom alespoň 4 - 12+/40-50, paralaxe a ideálně i regulace dioptrie (ať si to táta může doladit na oko, podsvit kříže výhodou ale nemusí za každou cenu být (raději nic než aby to svítilo do očí)
Prave proto,ze nevybiras puskohled za 60 tacu ale na spodku toho co je jeste pouzitelne,tak bych to moc nehrotil :)
Pokud chces opravdu jistotu,ze to ta ,,gamovka ,, nerozkope,tak kup ten ,,lepsi ,, puskohled primo od firmy Gamo,kde ti garantuji,ze to vydrzi i na tech nejsilnejsich pruzinovkach a kdyz ne tak mas aspon padne argumenty pro reklamaci :D https://www.gamo.com/en/gamo-scope-mill-dot-4-12x44-ao/
gamo.jpg
Jeden z mnoha eshopu kde je skladem,mozna jinde bude cena lepsi https://www.potreby-lovecke.cz/-3862.html



Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 06 dub 2023 12:14

To Mini Me, lada.neu:

Gamo SCOPE MILL DOT 4-12X44 AO. Samozřejmě, že to není žádné Gamo, ale jen další Made in China! :lol:
Proč ti Gamováci nikde nepíšou, v jakém rozsahu je nastavitelná paralaxa? A jak koukám na originál firemní obrázek, tak je to nahuštěno jen mezi dvěmi koncovými hodnotami 15 až 25 Yds. Očekával bych možnost zaostřit minimálně od vzdálenosti 10 m až do nekonečna. Ale 15 Yds a nemožnost zaostřit na malém dvorečku není pro zábavnou střelbu ze vzduchovky moc zábavné :mrgreen: :mrgreen:

Naštvalo mne i to, když i u těch dražších "číňanů", jako je Discovery HD, bylo vše od 50 m dál rozmazané jako v mlíce. A přitom stačilo jen povolit fixační kroužek čočky objektivu a pootočit s ní o 2,5 otáčky a jednoduše to doladit... :D

Také údaje v názvu optiky o záměrné osnově Mildot jsou klamné. Na firemních stránkách není vyobrazen Mildot, ale jen jednoduchý záměrný kříž RETICLE 30/30. Ani na tom videu nevidím žádné dílky z Miliradiánech ... :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 06 dub 2023 12:54

Aktualizaci jejich stranek asi znacne zanedbavaji,proste maji model i s MilDot a paralaxa je vyznacena od 10 yardu
---------------

Gamo scope

Parallax adjustment directly on the front lens ring.

4-12x44 magnification
Non-illuminated Mil-dot reticle
Parallax correction ring
Number of MOA per click: 1/4

This compact telescope with variable magnification and Mil-dot reticle, allows the targeting of targets at multiple distances.
gamo 4-12x44.jpg
Cina vyrabi i puskohledy za desitky tisic,zalezi jakou kvalitu si zaplatis :) a puskohledy Discovery urcite nepatri do kategorie tech drazsich ,,cinanu,, a pokud ano,tak mame ty meritka nastaveny kazdy jinak :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 07 dub 2023 08:07

Albert 22 píše:
06 dub 2023 12:14

Také údaje v názvu optiky o záměrné osnově Mildot jsou klamné. Na firemních stránkách není vyobrazen Mildot, ale jen jednoduchý záměrný kříž RETICLE 30/30. Ani na tom videu nevidím žádné dílky z Miliradiánech ... :twisted: :twisted:

to-Albert 22
To video jsem tam dal spise pro ukazku,ze to sklo neni zadne mleko nez kvuli osnove,ale nedalo me to a kouknul jsem na par eshopu napric kontinenty a opravdu je v nabidce jak 30/30 tak i mildot.
Na jednom videu ten puskohled popisuje pri vybalovani ,dal jsem to s ceskyma titulkama [je to portugalsky ] a kazde rameno krize ma 4 doty
Takze pripadni zajemci by se meli dotazat prodejce jaky model ma skladem at je jistota :)
scope-gamo-4-12x44-ao.jpg
Zajimave,ze Gamo ho doporucuje na ty nejsilnejsi pruziny ale na Mundilar eshopu ho nedoporucuji na gas-ram
Not intended to be used with GAS-RAM rifles (IGT, GP, GRS etc...)
https://www.mundilar.net/en/scopes-sigh ... ounts-none
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 07 dub 2023 10:24

Díky za doplnění!
Přemírou technických údajů na tom webu zrovna nehýří! To je ovšem ještě další a nečekaná kombinace - Osnova již v MILDOT, ale paralaxa stále od 15 Yds...! A obchody se budou snažit nejdříve zbavit starých zásob...

Klikání skryté pod krytkami také nemusí každému vyhovovat, natož ona nesourodá hybridní kombinace: Osnova v Miliradiánech a klikání v MOA. Samozřejmě je to jen levná metaliza napařená na skle. Umístění je zřejmě v sekundárním ohnisku SFP...

Nevím jak u CFX, ale na zlamovací Gamovky optika s délkou 350 mm s odklápěcími krytkami už obvykle nevejde, ...

Poznámka:
Zpětné rázy u písové vzduchovky s GAS-RAM vůbec nemusí být menší, než u klasické ocelové pružiny, zvláště když se hmotnost celého válce pružiny přičítá k hmotnosti pístu. Pak to hybný moment celého pneumatického systému zvětšuje, stejně jako přídavné závažíčko u klasické vinuté pružiny...
Uživatelský avatar
lada.neu
Příspěvky: 12
Registrován: 26 bře 2023 09:34
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lada.neu » 07 dub 2023 13:59

** OT **
@Albert 22
Co jsem jako lajk pochopil z toho co tu všude i na webu Strix psal (kdyžtak mě opravte), tak oproti pružině (nepřiškrcená "24J" verze) se při osazení vzduchovou pružinou to závažíčko dává pryč. Taky si pamatuju při osobní návštěvě říkal, že limit CFX bez dalších větších úprav je 20J ale že to už dost kope, proto vzduchovou pružinu nastavuje na cca 18- lehce nad 18J, a pokud bych chtěl jít na závody, že by mě to ještě upustil, aby to mělo cca těch 16J (předpokládám že je to hlavně kvůli přesnosti)

Už by jsme se měli vrátit ale zpět k puškohledům.

Mimochodem děkuji všem co mi napsali pár rad a zaslali i nějaké odkazy s nabídkami skrze SZ ;)
Gamo CFX 4.5 - Strix tuning + gas spring + Hawke Vantage 3-9x50 AO IR (14232) + JSB Exact 4.51
Myslivec7000
Příspěvky: 37
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Myslivec7000 » 07 dub 2023 14:15

Myslím, že těch 16J tam je hlavně kvůli pravidlům HFT, kde je tento limit uveden. Jinak můj subjektivní pocit po výměně pružiny za píst byl ten, že se puška zklidnila a ztišila. Výkon teď cca 21J.
Uživatelský avatar
lada.neu
Příspěvky: 12
Registrován: 26 bře 2023 09:34
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lada.neu » 07 dub 2023 18:11

Abych se vrátil k tématu a řešení nesmyslů v rámci mé filozofie
Slušný poměr cena/výdrž/funkčnost v rámci low cost kategorie.
Vybral jsem nakonec Hawke Vantage 3-9x50 AO IR (14232), protože 40ka za odpovídající cenu není dostupná resp tam kde je skladem stojí cca o 1000 Kč vic než 50ka. Uvidím co vydrží, když to neustojí, tak se holt pořídí ověřenej puškohled Optisan Cobra bez IR za 3500 Kč, kterou má několik eshopu skladem.
Jak bude osazeno a nastřeleno, dám vědět ;)
Gamo CFX 4.5 - Strix tuning + gas spring + Hawke Vantage 3-9x50 AO IR (14232) + JSB Exact 4.51
Dandes
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2023 20:19

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Dandes » 16 zář 2023 20:32

Zdravím všechny,
Jsem tady nový a požádal bych o radu zkušenější. Po dlouhé době jsem si pořídil dětský sen , lepší vzduchovku na přesnější střelbu na různé vzdálenosti, pořídil jsem HW 97 K . Moje prosba je , vhodný a hlavně odolný puškohled na všechny vzdálenosti,opakují odolný. Už bych i s cenou šel výše,po špatných zkušenostech z levnějších puškohledů. Předem děkuji za rady a možnosti.
Děkuji
lucabr
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2023 09:33

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lucabr » 20 zář 2023 09:40

Zdravím vezdejší! Minulý rok jsem dětem pořídil Weihrauch HW30s a velká spokojenost, jsem rád, že jsem šel do menší vzduchovky. Synovec má dospělou Hammerli a říká, že je to těžký a to je už docela kus chlapa. Vybíral jsem to dlouho a nyní jsem zjistil, že bych rád puškohled - kvůli dětem, pořád s tim otravujou. Bohužel je výběr nad mé síly. Nemám páru jak vyhodnotit kopání zbraně atp. Chtěl bych něco rozumnýho do 6tis Kč. Něco, co za rok nebudu muset nahradit něčím 2x dražším. Jako odpověď bych bral i to, že to nemá smysl kupovat. Jak daleko chci střílet? No to je otázka, ne zcela jsem pochopil, jestli je puškohled univerzální co do vzdálenosti nebo zda musím koupit něco jen na 50m atp. Trochu fotim, takže paralaxu chápu. Dokázal by mi dát někdo pár tipů, které by byly kvalitativně v pohodě? Díky
sajfi
Příspěvky: 140
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od sajfi » 20 zář 2023 11:03

HW30s (dobrá volba0 je fajn na střelbu do 25 a 30 metrů, nemá proto cenu se honit po velkých zvětšeních typu 25x. Jako optimum s poměrem cena výkon bych viděl:

Optisan Cobra 3-9x42 AO
Sightron SIH 4-12X40 (s mildot, nebo alespoň HHR osnovou, do duplexu bych nešel)

Obojí je na pružinách vyzkoušené, že vydrží. Jde o variábly, takže je možné si dát 4x zvětšení na plechovky, nebo přiblížit na max na 30 metrů na přesnost. Cobra jako základ pro HW30 je úplně v pohodě, Sightron působí vznešenějším dojmem a případně v budoucnu neudělá ostudu ani na něčem jako HW95.

K tomu montáž, BKL je sázka na jistotu, 263MB bude držet i na HW95, pro HW30 postačí i 257MB.
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
lucabr
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2023 09:33

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lucabr » 20 zář 2023 12:24

Tyjo, moc dekuju za vycerpavajici odpoved, cenim si ji a uz ted vim, ze bych to daval jako neznalec dohromady tezko. Jestli jsem pochopil dobre, tak koupim jeden z puskohledu a k tomu montaz a bude to vsechno? Pak jeste budu muset asi zapujcit takovou tu zastrelovaci zalezitost, do ktere se vzduchovka upne a puskohled zastrilet? Koukal jsem a Sightron SIH 4-12X40 neni skladem, nevim, jestli se na tom neco "sere", jestli mam pripadne nakoupit nekde v zahranici? Dostanu u toho Sightronu oproti Optisanu vyrazne lepsi vysledek? Aneb ma smysl pro decka kupovat jednou tak drahej puskohled? V penezich se netopim, spis chci koupit neco rozumnyho....Dekuji
sajfi
Příspěvky: 140
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od sajfi » 20 zář 2023 13:44

Mám zkušenosti jak s Optisanem na HW30, tak Sightronem na HW95 nebo AA S400f. Můj osobní názor, pokud neplánuješ do budoucna pořídit třeba HW95/HW97, nebo PCP, tak sestava HW30s + Optisan Cobra + BKL 257MB je poměrem kvalita/cena asi nejlepší volba. Sightron působí na pohled honosněji, jde třeba o klikání komínků a celkový vzhled, plus má zvětšení až 12x proti 9x u Cobry. Cobra je naopak roky osvědčená tím, že bez problémů přežívá na pružinovkách.

Stolici na pevné uchycení zbraně nepotřebuješ, naopak. Pružinovka potřebuje trochu volnost, tedy (pro praváky) lehce zapřít do ramene, vpředu položit na levou ruku (nedržet silou), pravá ruka drží pažbu. Nastřelovat buď v sedě od stolku, nebo z lehu, levou ruku si podložit beanbagem (nebo poslouží i spacák nacpaný do přepravního obalu) a hlavně, držet pušku stále stejně.
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
lucabr
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2023 09:33

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lucabr » 20 zář 2023 14:06

Jeste jednou dekuji, koupim sestavu, kterou jste napsal, ponevadz "dospelejsi" vzduchovku neplanuji.
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od ranovak » 22 zář 2023 16:29

Sajfi to napsal úplně přesně.

Jen dodám, že na tyhle HWčka co mají hranatou kostku uzamykacího mechanismu hlavně se snadno montuje puškohled. Sundáš hledí, položíš tam vodováhu, aby byla puška kolmo k zemi a svislou osu puškohledu si srovnáš podle provázku olovnice (nebo jakéhokoliv těžšího předmětu) a máš jistotu že nemáš pootočený puškohled (podle komínků puškohled se občas řídit nelze, osnova může být v puškohledu mírně mimo osu komínků a pak by ti to létalo křížem. Bohatě staší tu olovnici dát na 15 nebo 20 metrů.
Odpovědět