Tlakove lahve a plneni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Xfantasy » 16 úno 2023 00:43

Ano, s tím mohu souhlasit. Zřejmě jsme se moc nepochopili, ale výsledek je shodný :mrgreen:

Kvalita, respektive nekvakita mě překvapila. Ikdyž jsem si nedělal iluze. Jak jsem poznamenal již dříve, pokud chce někdo domácí plnění lahví, je zde vzhledem ke kvalitě a ceně směr výhodný pro booster a využití běžných kompresorů v okolí.

Já osobně mám "opravený" Tuxing, ale objednám booster jak bude možnost.


Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 21 úno 2023 13:47

Objevil jsem plnírnu v Praze, která ještě není nikde uvedená. Plní zde za velice zajímavou cenu. Cena se vypočítává od doplněného tlaku, nikoliv od objemu láhve, jak je standard. Každých 10 barů stojí 25,- Kč. Přinesete-li si novou dvoulitrovou láhev, cena bude činit 750,- Kč. za naplnění. Ale když si přinesete stolitrový vzduchojem, výrazně zde oproti jiným plnírnám ušetříte :mrgreen: Tak kdyby někdo měl zájem... :wink:
Přílohy
Plnírna.jpg
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od mikiki » 22 úno 2023 08:52

jj "mandy"
CallOfDutty4
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2023 14:57

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od CallOfDutty4 » 22 úno 2023 20:20

Dobry den ,ja mam od Altaros nasobic mam ho 4 rokem a bez zavad. Jen to chce kvalitni kompresor,hoby vubec nepouzivat,ten by me ani nenapadlo pouzit :D Kdo tu moznost ma ,tak by byl spokojen. co se tyce rychlosti plneni, je to cca 250 bar na 300 bar kolem 25-35 min jen odhad
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od honda » 22 úno 2023 21:35

za půl hod. ale kolik litrů?
CallOfDutty4
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2023 14:57

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od CallOfDutty4 » 22 úno 2023 23:11

7L lahev,ubytek na 250bar, tak pocitej nevim kolik to je,ale ten nasobic fakt funguje,chce to opravdu dobrej kompresor
ja mam atmos 90l nadrz,dvoupist a rekl bych ,ze by to chtelo vetsi
( psal jsem ze je to odhad ) ale az budu foukat ,tak to zmerim casove
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od honda » 23 úno 2023 18:20

Tak to už něco vypovídá i když někomu se to bude zdát málo, někomu dostatečný. Neber to nijak ve zlým, ale ta první informace vyzněla jako když bys řekl, že autem pojedeš půl hodiny. Nevíme kam a jakou rychlostí. Považuju to za dobrej a bezporuchovej systém. Určitě normální kompesor přežije toho malýho vysokotlakýho škrába. Když máš zařízení doma tak není rychlost plnění to nejdůležitější, ale spolehlivost. h.
luftpistole
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2020 16:53

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od luftpistole » 21 kvě 2023 10:32

Zdravím, pořídil jsem si plnící adaptér viz foto, ale hrozně mě štve ta silná hadice (9mm). Jednak je strašně tuhá a taky jsou v ní zbytečné ztráty vzduchu. Mám 5mm 630bar k manometru a to je jinej svět. Nikde ale nemůžu najít hotovou s 1/8BSP koncovkama. Nevíte o něčem? Dík
Přílohy
screenshot 2023-05-21 at 10-29-18 383.03czk 50% off paintball scuba fill station paintball scuba tank adapter - tank cylinder adapter - aliexpress.jpg
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Mini Me » 21 kvě 2023 18:01

Nevim na kolik vyjde si to nechat udelat u firmy v Cesku nebo se dotazat Altarose jestli neda do nabidky jen hadici s koncovkama 1/8 BSP :) jinak Krale a Huma maji skladem ruzne delky i zakomceni.
https://www.krale.shop/eu/catalogsearch ... ling+lines
https://www.huma-air.com/Microbore-fill ... sp-400-bar
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 21 kvě 2023 18:11

luftpistole píše:
21 kvě 2023 10:32
Nikde ale nemůžu najít hotovou s 1/8BSP koncovkama. Nevíte o něčem? Dík
Alexxxus plnění prodává, zkus se zeptat u něj, třeba ti prodá jen samotnou hadici. http://www.alexxxus.cz/cs/Quickfill-ryc ... -price-low
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
miro5
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2021 13:22

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od miro5 » 25 kvě 2023 17:48

Seismika píše:
16 pro 2020 15:17
Upozorňuji!!!Pozor na prodejce na Bazoši - jméno JB,tel.724282928, nabízí různé tlakové láhve a teď i kompresor. Koupil jsem od něj láhev. Tvrdil, že po revizi. Byla plná, v krásným novým laku, proto jsem ji nechtěl škrábat a hledat hned číslo, že to udělám při další revizi. Teď jsem láhev prodal se zbraní a mám ostudu, že jsem prodal láhev bez revize. Kolega chtěl naplnit u Alexxxuse a zjistili, že žádnou revizi nemá. Revizi jsem kupujícímu uhradil, byla to má blbost a další škola. Tož tak to máme v době krize mezi lidmi...Tak Bacha. Pohodový zbytek roku všem.
Tak tenhle vykuk působí i na sbazar https://www.sbazar.cz/balcig/detail/122 ... a-posledni keců jak Palacký a kompresor vychválen do nebes.

Potřebuji poradit, koupit láhev 12l nebo dvě láhve po 6-ti litrech, plnění bude něčím takovým https://www.kaufland.cz/product/4635570 ... n&utm_term mám obavy aby plnění 12l to nestrthalo.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 26 kvě 2023 11:36

Pokud si to budeš plnit sám, tak rozhodně doporučuji láhev 6 L. Sám mám doma 12 L a s botkou, ventilem, držadlem a plná vzduchu váží 24 Kg. Prázdná a bez všeho 18,2 Kg. To je fakt opruz s tím manipulovat. Dneska se vybavovat na PCP, tak koupím tohle https://shop.alexxxus.cz/produkt/kompoz ... -68-litru/ váží jen 2.8 Kg + vzduch možná 2 Kg a ten kompresor, co máš v odkazu. Ano, trochu dražší investice, ale značně pohodlnější.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 29 kvě 2023 19:43

Candat131 píše:
08 úno 2023 10:55
Zdravím všechny. Neznáte někdo dobrou plnírnu, popřípadě neznáte někoho kdo plní na praze 13( kolem stodůlek a okolí) Rád bych plnil na 300 bar.

Díky moc za případné rady.
Sice otázka z února, ale myslím, že pořád platná. Krom toho, co jsem ti psal prve se ti teď vzdálenostně víc vyplatí jezdit k Alexxxusovi. Má to nově otevřený na adrese Dostihová 27 ve Velké Chuchli. Vzal bych to od tebe skrz ulici K Homolce, přejedeš šraňky, vyjedeš rovnou u něj a vyhneš se i rozkopanýmu Barrandovskýmu mostu. Momentálně nejlepší řešení.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Altaros » 11 čer 2023 12:43

Původní verze násobiče (boosteru) byla již slušně robustní, ale i zde bylo občas potřeba udělat výměnu především vysokotlakého těsnění, když se více plnilo (potřebný servis jiných věcí byl spíše dílem náhody a výskyt v drtivé většině pod 1% ze všech výrobků). Pravda je, že někteří i na původním provedení možná jedou dodnes bez nutnosti jediného servisu a že už to hezkých pár let bude.
Ty co plnili víc, či se sešli horší podmínky, tak v drtivé většině případů se pouze měnilo vysokotlaké těsnění (manžeta) a provedlo se rovnou vyčištění a přemazání vysokotlakého válce (těsnění i mazivo je součástí a emailem posíláme psaný a videonávod, práce na cca. 15 minut). Zde vycházím především z dat z USA a jinde ze světa, kde lidi dříve začali používat výkonech větrovek a tak plnili mnohem častěji.
Aktuální provedení násobiče vypadá z venku prakticky stejně, ale uvnitř se udělali některé malé změny, které ale přinesli ještě větší životnost.

1) Výměna modré vysokotlaké manžety za zelenou (jiný výrobce) zvýšila životnost 2-4x
2) Nahrazení derlinového vodícího kroužku vysokotlakého pístu za bronzový zvýšil životnost cca. 1,5x
3) Aktuální poslední zlepšení, které intenzivně testuji cca. 4 měsíce a v aktuálních násobičích je již také zaveden, je diamantový povlak vysokotlakého pístu, který má výrazně menší tření než původní tvrdochromový povlak a násobně vyšší tvrdost. Když jsem naposledy kontroloval znečištění pístu či poškození vysokotlaké manžety, tak jsem nic neobjevil. Vše vypadalo stejně jako před 4 měsíci při namontování. Provoz přitom byl poměrně velký a to ekvivalent 1-2 láhve každý pracovní den o objemu 6,8L z 200 na 310bar.

Můj známý mě vždy říká, když se zeptá co je nového, že z ekonomického hlediska je nesmysl dělat takto nesmrtelné věci. Což sice chápu, ale to nic nemění na tom, že pokud mě napadne jakákoliv inovace, co prodlouží životnost či zlepší vlastnosti našich výrobků, tak ji vždy zavedu, jelikož je to pro mě věc konstruktérské cti a dokud budu jediný konstruktér a vývojář ve firmě, tak se žádná kurvítka zavádět nebudou.

Jinak co asi netuší i celá řada majitelů boosterů z poslední doby (cca. 1-2 roky) je to, že mají verzi násobiče, s kterou se dodává vše potřebné pro režim přenásobení tlaku z jedné láhve do druhé, například pro vzácné plyny typu dusík či helium jak zde již jeden uživatel psal. Další možnost využití této funkce je velmi rychlé naplnění menší personální láhve ( například 2L) z velké láhve, když potřebujete rychle naplnit a jít.
Přehození na tento režim je velmi rychlé a názorně to ukazuje toto video:

Tuto vlastnost vám žádný vysokotlaký kompresor nenabídne

Z ekonomického hlediska by bylo výhodnější, z důvodu našich omezených výrobních a pracovních kapacit, naše násobiče přestat vyrábět a uvolněné kapacity dát primárně do větrovek M24 a zvýšení kapacity výroby ATP slugů, ale to by prakticky okamžitě udělal čistý ekonom, či majitel firmy, který není konstruktér či vývojář, ne někdo kdo ten násobič vypiplal z něčeho, co by se dalo maximálně nazývat "nouzovým plněním", po produkt s kterým jsou dlouhodobě spokojeni zákazníci na několika kontinentech. Bohužel, ale může i tato varianta nastat, pokud nebude jiná možnost.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 11 čer 2023 20:41

Číňan na Aliexpressu už stihl zkopírovat Edgun EaZy Fill, který stojí cca 3 500,- a má ho za 1 800,- Přijde mi to jako perfektní věc při častém plnění pušky. Ještě počkám, až to více zlevněj a objednávám to.
Přílohy
Schránka.jpg
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Odpovědět