Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
karolinek
Příspěvky: 87
Registrován: 28 úno 2018 11:27

Re: Flobertka

Příspěvek od karolinek » 25 pro 2022 18:47

Ahoj, při čištění flobertky Mayzus jsem hloupě vytratil malou pružinku vytahovače nábojnic, samozřejmě ji můžu nahradit odpovídající, ale ráději bych originál, když už je to nová puška. Máte někdo prosím zkušenosti, jestli je u firmy možné objednat náhradní díly?


Myslivec7000
Příspěvky: 37
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Myslivec7000 » 26 pro 2022 12:45

Nahradit něčím podobným, obávám se, že náhradní díly nejsou dostupné v žádném obchodu... Možná zkusit tam zavolat, číslo by mělo být toto +420776493311.
Mám taky obamku a ta pružinka je jak z propisky... 😁 U kutila by se určitě našla i lepší.
karolinek
Příspěvky: 87
Registrován: 28 úno 2018 11:27

Re: Flobertka

Příspěvek od karolinek » 06 led 2023 16:42

Myslivec7000
Děkuju za odpověď, zkusím zavolat, jinak to nahradím nějakou jinou.
marsexpress
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2023 11:45

Re: Flobertka

Příspěvek od marsexpress » 21 led 2023 11:48

Zdravím, rád by som poprosil o radu.

Dnes som prvýkrát skúšal náboje so špičkou od Sellier Bellot, strielané z Alfa 661 (C-1). Prvých 9 šlo po vystrielaní ako tak vybrať, ďalších 9 bolo do toho treba poriadne mrdnúť a pri poslednom som sa na to vykašlal, išiel domov zo strelnice a vymlátil to odtiaľ. Náboje s guličkou nemajú žiadny problém. Dá sa tomu nejak pomôcť alebo mám nosiť kladivo so sebou? :oops:
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 21 led 2023 13:23

Ta zbran nema spravne rozmery komory. Je to smejd.
Seismika
Příspěvky: 66
Registrován: 15 kvě 2018 12:40

Re: Flobertka

Příspěvek od Seismika » 22 led 2023 19:34

Zdravím. Má prosím někdo již zkušenosti s Chiappa revolver 9mm ? Pokukuji po něm do sbírky. Děkuji
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Flobertka

Příspěvek od Dancek » 23 led 2023 08:23

therion píše:
21 led 2023 13:23
Ta zbran nema spravne rozmery komory. Je to smejd.
Jestli nebude mít nějaký vliv i to, že 6 mm ME má max. průměr střely i nábojnice 5,65 mm a 22 Flobert má 5,71 mm. Další rozdíl je ve váze střel, 22 Flobert má těžší poměděnou střelu (tvrdší povrch než olovo) s delší vodicí částí a dosahuje s ní vyšší rychlosti, má tedy větší váhu i větší průtlačný odpor, což vede ke zvýšení tlaku. Navíc má na rozdíl od 6 mm ME prachovou náplň. Výrobce u těchto zbraní uvádí ráž 6 mm ME Flobert a tak není divné, že 22 Flobert v nich nefunguje jak by měl. Možná by pomohlo přeleštit komory (bez záruky).
marsexpress
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2023 11:45

Re: Flobertka

Příspěvek od marsexpress » 24 led 2023 04:28

To že v tom je rozdieľ som sa dozvedel teraz prvýkrát, hlavne podla krabičky by som čakal že 6mm budú väčšie :D . A v obchode ti to samozrejme tiež nikto nepovie. No tá velkosť samotná asi nebude problém, vybrať nevystrielané ide bez problémov, no je možné že tá prachová výplň tam robí rozdiel. Dočítal som sa pod jedným ytb videom že stačí namazať tie komory, tak uvidím.... no taktiež niekto písal recenziu, myslím že na armed, že už sa nevydúvajú a v pohode ich striela z toho istého. Pre istotu beriem so sebou na strelnicu aj kladivo.
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Flobertka

Příspěvek od vin » 24 led 2023 08:58

therion píše:
21 led 2023 13:23
Ta zbran nema spravne rozmery komory. Je to smejd.
Měl jsem dvě stejné flobertky v jeden čas. U jedné byl problém s vyndáváním nábojnic, u druhé nikoliv. Puškař byl názoru, že je špatná komora. Ale vzhledem k ceně a stavu flobertky se nic neřešilo. Teď tu mám dlouhou čínu 22LR upravenou na 7,5 J a také vykazuje obtížnější vytahování některých nábojnic.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 25 led 2023 12:34

vin píše:
24 led 2023 08:58
... Puškař byl názoru, že je špatná komora. ...
Není divu, když místo kuželového komorového výstružníku fušer použije obyčejný vrták Ø 6,00mm. Pak se nábojnička nafoukne jako papuč, a bez kladiva ji nedostaneš ven. To byl případ starých flobertek Alfa i Zoraki,... Už to tu na dalších vláknech bylo probíráno nejmíň desetkrát... :?

A jaký je rozdíl ráže 6 mm ME Flobert a 22 Flobert? ... jednoznačně ve výkonu třaskavé nálože. Materiál nábojniček je mozaz CuZn10, ...stejný šmejd jako u poplašňáků START 6mm, ...alespoň podle údajů výrobce. Takže ty výkonější 22 Flobert se v nadkaliberní komoře nafouknou, překročí mez pružnosti materiálu (roztažnosti) a zaseknou se ve zmršených komorách!! ... :evil:

Takže doporučuji změřit průměr komory, tu zmršenou Alfa 661 (C-1) je třeba vytrvale reklamovat a otloukat o hlavu prodejci. :twisted: :twisted: :mrgreen:
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Flobertka

Příspěvek od Diabolka » 09 úno 2023 23:18

Ahoj neví někdo jak vypadá Flobert 9mm u Alfy?
Před rokem jsem je kontaktoval, říkali, že údajně je ve vývoji a snad do léta Max do podzimu - no je to rok a stále se nic neukázalo.

Tvrdili že půjde o premiovou flobertku, nerez ocel, top zpracování samo vyšší cena (tu vem buřt) těšil jsem se ale stále nic.

6mm je za mne mrtvé díky dělenému válci, působilo to v ruce dost mizerně a 4mm je moc ,,flusátko” těch 9mm by byla pecka, už to bude mít nějaký efekt, válec klasicky v jednom kuse, nerez ocel super a možnost legální střelby na vlastním pozemku (hlavní důvod proč ne ostrou zbraň).

Ale vypadá to, že na to buď kašlou nebo zas dali přednost něčemu jinému.

Chiappa je dost odfláknutá….
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 10 úno 2023 12:31

Diabolka:
Myslím, že výrobci Alfa nelze věřit, bohužel nebyl schopný hned po změně legislativy plně využít výhody plného výkonu flobertových nábojů. U jejich revolverů je špatně odvedená práce a využívají cca jen polovinu výkonu náboje ,který je navíc předražený. Ujetý používat zbran, která využije jen půlku výkonu střeliva :? Mě také bylo řečeno z jejich strany již před skoro dvě lety, že budou nové revolvery s plným výkonem a že dokonce si nechali objednat od výrobce střeliva nové flobert náboje 6 mm :D Nevím zda to bylo myšleno vážně, jestli ano tak si zrekapitulujme jejich dosavadní výrobní program...Už přes 20 let dělají jedny a ty samé revolvery- slitiny a nikl apod. Ted trochu zvedly výkon díky novele zákona ale stále nedokonalý výrobek :roll: Pak tu byly sliby ohledně té 9mm verze, také se nic neděje, ticho v kuloárech... :D :roll: A když vezmeme v potaz současnou krizi a problémy mnoha výrobních firem, tak mi vychází až jako utopie ,že by se pouštěli do výroby nových modelů. Navíc mi přijde že ty devítkové flobertky jsou taky jen krátkodobá modní vlna a slepá ulička, při ceně toho střeliva, které se navíc prý špatně shání.Myslím ,že nám opět zůstanou jen zbožná přání a sny o dokonalé flobertce :)
A celkově k flobertkám uvedu svůj náhled na věc: Nevidim na našem trhu vůbec smysluplné výrobky z této kategorie zbraní. Každý výrobce má svojí specigickou konstrukci ale bohužel snad žádná nedává smysl. Dreslerky malé a do kapsy,kvalita matroš..dobře ale nejsou to rozhodně terčovky, ergonomie taky poměrně nepraktická a dělat deringery s krátkými hlavněmi bez pořádných miřidel...? K čemu? Na obranu to neni, ikdyž mi přijde jako by výrobci tak nějak za tuhle nit tahaly, na přesnou střelbu také ne, na sport ne,tak nějak nevím. To samé Gladiatory, na co předražený deringer,když z tim moc netrefim a opět bláhovost t tahat v kapse snad na obranu?? :roll: Alfa zas tu jejich klasiku odštavněnou a ze slitin. Chybí mi na trhu opravdu pořádná flobertka ,co by byla i jako terčová, takže pořádná konstrukce a ergonomie. Napadá mě snad ještě zlamovačka od RM Metal, aspon z fotky vypadá kvalitně a že by mohla trefovat, osobní zkušenost ale nemam...
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Flobertka

Příspěvek od Diabolka » 10 úno 2023 14:42

Tyjo problém je ze kvalitní flobertku jsem nenašel ani na jiném trhu.

9mm bych chtěl i před cenu střeliva - je to proste jediné legálně možné jak si zastrilet doma.
Hele možná ze alfa dodnes nevyužívá plný výkon střeliva ale to žádná flobertka s bubnem trochu čekám ze u tě 9mm by to mohlo klapnout když už by byla rovnou konstruována bez omezení pro plný výkon.

Je to skoda mělo by to určitě potenciál protože ta 4mm je moc slabá a 6mm je zprzněná tím dělením válce. Pokud by se 9mm víc rozmohlo ona i ta cena střeliva půjde dolu.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 11 úno 2023 08:04

Otazka jestli se na tak kratkou dobu vyplati neco vyvvijet a rozjet vyrobu

(je to na kalkulaci kde je ale par neznámých - kolik stoji zahajjt vyrobu, kolik jich budu schopen vyrobit a prodat resp. kolik vydelam po dobu co to bude volne prodejne... (pak uz asi 0)
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Flobertka

Příspěvek od Diabolka » 11 úno 2023 09:54

Se uvažuje zase o zákazu?
Odpovědět