Balistas použité zboží prodávané jako nové

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od Filip.díky » 08 pro 2022 14:31

Dobrý den, ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli se tu nenajdou lidi, kteří si něco koupili na Balistas jako nové a to co jim přišlo jevilo známky používání?

Tady na fóru jsem našel jednoho pána, který si na to stěžoval, pak vím o dalším Slovákovi, kterému poslali cinknutý moderátor a já měl také podobný problém. Oni zboží samozřejmě hned vymění a nabídnou vratku, což je dle ČOI v pořádku.

Nicméně posílaj použité zboží, prodávají asi vratky či opravené reklamace - jako nové zboží. A je vidět, že toto chování je systematické, jelikož takových lidí přibejvá. Toto chování mi potvrdil i Aeron. Tedy to naplňuje podstatu paragrafu klamání zákazníka. Jistě je takových lidí vic, ale je problém je dohledat, protože né každého napadne o tom napsat na internet...

§ 5Klamavá konání
(1) Obchodní praktika se považuje za klamavou, pokud obsahuje věcně nesprávnou informaci a je tedy nepravdivá, což vede nebo může vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně koupě, které by jinak neučinil.


Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 221
Registrován: 02 srp 2009 05:05
Bydliště: Žarnovica-Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od marekzcke » 08 pro 2022 19:55

Nemělo by se to dělat, ale vidím to pravidelně u Lidl, teď posledně z našeho ranku mi zaslalo použitý kolimátor např t-12.cz
Jako spotřebitel to neřeším.
Horší jsou obchody co k zásilce přidají nějaký dárek zdarma za nesmyslnou cenu. Většinou to láká dát dárek ihned dítěti. Ale vrácení zboží je podmíněno vrácením onoho dárku, který je již otevřen, nový je nesehnatelný a zákazníkovi tak nezbývá nic jiného, než zaplatit uvedenou cenu dárku a nebo vrácení zboží vůbec neřešit.
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od Filip.díky » 11 pro 2022 20:13

No nic, pokud by to cetl nekdo dalsi, koho Balistati takhle v budoucnu ojebaju, tak se ozvete. Mam sepsane dalsi lidi a potrebuji aby nas bylo vic. Jsme ted cca 3 a ideal by bylo tak 5 i vic.
fik
Příspěvky: 24
Registrován: 31 říj 2022 12:20

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od fik » 13 pro 2022 07:24

Nějak se Mě nechce věřit Balistas je férový obchod ,myslím že to nemá zapotřebí.Nskupuji tam hodně a nic podobného se Mě nestalo.
Seismika
Příspěvky: 66
Registrován: 15 kvě 2018 12:40

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od Seismika » 13 pro 2022 20:25

Také nakupuji v Balistas často, někdy osobně na prodejně, něco si nechám zaslat. Nic takového jak se uvádí výše jsem nezažil. Obsluha vždy vzorná a zboží bez vad. vzduchovky sbírám, tudíž jsem tam nakoupil již opravdu hodně zbraní i olova.
Lens
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2009 00:20

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od Lens » 23 pro 2022 11:45

U Balistas jsem to nezažil.Něco podobného má ale Alza.Zboží sice uvedené jako použité nebo vybalené,ale viditelně vadné.Proto bylo vrácené a opět prodané,ač se slevou.
kravjec
Příspěvky: 463
Registrován: 01 dub 2014 20:00

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od kravjec » 26 pro 2022 18:31

To Filip
Tak nějak nechápu, nevím co je "cinknutý moderátor"tvůj problém jsi nenapsal vůbec a píšeš že jsi slyšel o dalších lidech a že je to systematické ale jste celkem tři :o Dále píšeš že zboží ti v pohodě vymění tak vo co jde kdyby se cukali tak neřeknu (chápu že je to otrava posílat to zpět) To zboží balí lidé a věř mi těch zásilek jsou tisíce, pokud jsi se ty někdy nespletl tak klobouk dolů.Kluky tam znám (sám jim dodávám zboží) a myslím si že opravdu nemají zapotřebí někoho jak píšeš "ojebat".
Walther LG 300 Alutec,Burris Timberline
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Balistas použité zboží prodávané jako nové

Příspěvek od Piggy » 30 pro 2022 18:34

"Cinknutý" jako mechanický vryp? U použitého zboží většinou bezvýznamná kosmetická záležitost, u nového vada.
Odpovědět