Effecto PX-5 Pro .22

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Effecto PX-5 Pro .22

Příspěvek od dalajlamax » 20 pro 2022 18:31

zdar komunita, dovolim si predstavit vam PCP, ku ktoremu som sa nakoniec dopracoval po tom, ako mi po roznych predajoch ostalo doma cca 6.000 diaboliek kalibru .22 a nic, z coho by som ich mohol vystrelit :mrgreen:

poziadavky boli --> klasicka bolt action (mauzer) jednoranka v drevenej pazbe, ktora ma na vystupe bez nejakeho extra ladenia nejakych 35-40J s cenou do nejakych 1.000,- eur no a kedze Morana nikdy nebola oficialne k dispozicii, po dlhsom hladani som uplne nahodou narazil na video s testom premioveho :idea: tureckeho :idea: vyrobku firmy Effecto, konkretne PX-5, ktory ma na prvy pohlad zaujal :wink: a tym padom som viac neuvazoval a objednal, ved predsa nejakych sedem stovak mam / nemam, co sa moze pokazit? :twisted:

za velmi prijatelnu cenu (670 eur) mam teda velku (120 cm) PCP vzduchovku najklasickejsej konstrukcie, s dvoma klucovymi parametrami, a to 58 cm dlhou 12 drazkovou hlavnou z produkcie firmy Lothar Walter a nie tak celkom samozrejmym (v tejto cenovej kategorii) regulatorom :shock:

samozrejme plusy musia byt vyvazene aj nejakymi minusmi, napriklad externa regulacia neexistuje, zmena ustovej rychlosti je mozna len zmenou tlaku na vystupe regulatora, respektive pouzitim tazsich / lahsich diaboliek, no a vzduchovka je hodne hlucna, standardne je to tzv shrouded barrel ale v baleni je aj klasicky tlmic, ale zial ma dlzku len nejaku polovicu bezneho (josef1000 / weihrauch) tlmica :?

balik dnes dorazil, Balistas velky palec hore... hned som nahodil optiku, naplnil vzduchom a vypadol von, a mozem povedat, ze tie debaty o presnosti nie su len reci... na to ze hlaven je surova, nezanesena olovom (len nejakych 100 diaboliek) tak presnost je fenomenalna 8)

za mna nateraz len maximalna spokojnost, ak mate niekto podobne poziadavky, toto je alternativa s uzasnym pomerom cena / vykon

fotky vo vysokom rozliseni, je to linka na FB album, nechcelo sa mi to orezavat / zmensovat

https://www.facebook.com/media/set/?van ... 9630342479

unboxing / obsah balenia --->

chrono test / konzistencia --->

presnost --->
Přílohy
001_resize.jpg
002_resize.jpg


Odpovědět