Plynovka Bruni mod.92 berreta

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
martyozz

Plynovka Bruni mod.92 berreta

Příspěvek od martyozz » 23 zář 2008 16:09

Mám tuhle plynovku od bruni provedení stříbrno černé.Problém je v tom,že každou druhou nábojku to sekne v hlavni,tedy při natáhnutí a puštění uvízne nábojka na půl cesty do komory :( to samé to dělá pokud nechám závěr otevřen,vsunu zásobník,a vypustím uzávěr.šup,a nábojka se kousne zase napůl.prostě nezajede dovnitř ale malinko šikmo nahoru proto se kousne.Jakou pomoc mi doporučujete,drobně prosmirkovat hlaven?nebo jinou vyriantu?Děkuji všem za případné odpovědi. :lol:
Přílohy
Snímek 001.jpg
takhle vypadá
Snímek 002.jpg
takhle přesně zůstane viset.......
Snímek 003.jpg


Slavomír

Příspěvek od Slavomír » 24 zář 2008 23:16

Ahoj,měl jsem stejný problém u Beretta mod 92 9mm PA.Zkus jiné kvalitnější nábojky.Pohraj si se zásobníkem.
Rozeber zásobník a vyhni pružinu šikmo nahoru,možná to pomůže.
Ale nevyřešený problém se zasekávání nábojů mám stále u Glock 17 GAP
9 mm PA od firmy Bruni :( .
martyozz

RE:

Příspěvek od martyozz » 25 zář 2008 07:20

Díky za pomoc,nábojkama to není,to jsem již vyzkoušel,takže zkusím si pohrát s tou pružinou v zásobníku :) jinak mne napadlo když jsi psal že máš ted problém u ty svojí co trochu prosmirkovat vstup do hlavně :roll: třeba by to pomohlo....... :?:
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Bruni 92

Příspěvek od karel.1121 » 08 zář 2015 20:26

Dobrý den, jako velký fanda pistole Beretta 92 jsem si i přes velké negativní ohlasy koupil plynovou pistoli Bruni 92.
Nemám to na sebeobranu, spíš na občasné vystřelení. Mám ji měsíc a vystřílel jsem 50 nábojů Umarex Titan, 3x z toho zádržka, spíš ale při rychlé střelbe, což je asi ale zbytečné, zkusím zvolit jiné náboje. Nikdy jsem plynovku ani jinou pistoli neměl, proto se obracím na vás s několika dotazy.
Možná to na fóru již někde padlo, ale nepodařilo se mi najít odpovědi.
1. může mi někdo napsat objektivní názor na tuto pistoli? Co vydrží, jaké mě čekají problémy atd.
2. ze závad mě nejvíce zaskočil utržený závěr - co se stane, vyletí mi do obličeje? (slyšel jsem, že max. spadne na zem)
Může tedy vzniknout nějaká závada, která bude zdraví nebezpečná?
3. nevím, zda je normální, když natahuji závěr, kousek jde lehce, ale jakmile se dostane nad kohout, jde již více ztuha,
přitom je vidět, jak závěr stlačí kohout ještě více dolů, než bývá normálně, když je natažený. Když závěr vracím
dopředu, po opuštění kohoutu se kohout opět trochu zvedne do své napnuté polohy.
4. Napnutý kohout jde zmáčknout palcem ještě až nadoraz k rámu, kdy po puštění se vrátí do své napnuté polohy.
Je to normání?
5. Naládoval jsem 7 nábojů do zásobníku a doma jen tak naprázdno jsem je postupně za sebou
opakovaným pohybem závěru nabíjel do komory a hned dalším pohybem závěru dozadu je zase vyhazoval
ven. Někdy se sekl v komoře a závěr nenabil další. Ale párkrát se mi i podařilo všech 7 nábojů vyházet. Je zajímavé,
že vystřelené náboje mi takto nefungují. Je to ale jiná značka. Je to obecně problém, pokud naprázdno zbraň nevyhodí
náboj z komory ven? Při střelbě to normálně funguje.
6. Jak čistit. Koupil jsem si Ballistol a tím to mažu a čistím. Ale jak se dostat do hlavně? Zepředu je imbus, který nechci
vytáčet, abych nerozhodil funkci závěru. Jak se tam tedy dostat a čím čistit tu přepážku z tvrdokovu?
7. Existuje na trhu ještě jiný model Beretty 92? Vím zatím o modelech od Ekolu, Kimaru a Umarexu. Chtěl jsem co
nejpodobnější model Beretty 92 a myslím, že Bruni 92 to splňuje. Nejvíce se chválí Reck Miami 92. Kvalitu
nezpochybňuji, ale vzhled spíše jen připomíná Berettu 92.
Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynovka Bruni mod.92 berreta

Příspěvek od djbarrel » 13 zář 2015 01:59

Jsou pistole vynikající, pistole dobré, pistole použitelné, pistole špatné a pistole Italské :lol: ( V plynovkách to tak platí určitě). Jestli je něco horšího než Bruni je to Kimar.
Bruni 92 jsem kdysi koupit chtěl, ale jelikož nebyla bez problémů schopná vystřílet zásobník, tak jsem ji nevzal. Byla to pistole kolegy, můžu k tomu napsat, že se jí chtěl nejdřív pokusit zbavit prodejem mě, pak jí dvakrát reklamoval, dostal zpět prachy a pak jí koupil znova, jen v jiném shopu (prý to byl špatný obchod a špatný kus). Nová z nového shopu fungovala ještě hůř než stará, nejen že se sekala při střelbě, u ní se dokonce zlomila spoušť a po reklamaci (nová spoušť a do hlavně šoupli takovej nástavec na zmenšení průměru a tím i tlaku) vystřelila jednou a ulomilo se táhlo spouště :twisted: . Katastrofa. Ale celkem to odpovídá těm mým. Bruni Mini Gap - dvě reklamace (vrácené peníze), Bruni Gap - bez reklamace, ale úprava pružiny v zásobníku a úprava vstupu do komory, Bruni Police - dvě reklamace (vrácené peníze), Bruni 85 - jedna reklamace (vrácené peníze).

Teď k tvým dotazům.
1) to jsem víceméně popsal už nahoře.
2) nevím jestli může vzniknout závada zdraví nebezpečná, ale určitě vzniknou závady nebezpečné pro tvojí peněženku a nervy.
3) je to normální.
4) je to normální.
5) pokud ti zbraň přebíjí při střelbě je to ok, pokud se to nepovede nasucho, je možný, že je to jen tvoje chyba - jsi trochu pomalejší a dojde k chybičce.
6) do hlavně se v podstatě nedostaneš, paradoxně slepý špiní víc, takže je potřeba víc čistit, ale u plynovek se s tím moc nepočítá. ten imbus zevnitř klidně vyndej, když ho vrátíš nic se nestane, ovšem moc si nepomůžeš. Já to čistil kartáčkem prostě kde to šlo, zůžení jsem jen prostříkl Ballistolem nebo Brunoxem . jednou se mi to i ucpalo tak jsem to propíchl drátkem. Jinak doporučuju koupit nějakej kartáček s menším průměrem než má ten od výrobce.
7) kromě těch co jsi vyjmenoval dělá něco na ten způsob Zoraki, ale to je s plastovým rámem.

Rada na závěr pokud trváš na 100% vzhledu kup si radši airsoftku - budeš mít 100% repliku a když si koupíš nějaký terče můžeš si i udělat pár děr do papíru. Pokud trváš na plynovce kup si ten Reck, není 100% ale 100% funguje.

Já měl tedy i tu verzi od Ekolu - celý zásobník (15 ran) bez zaseknutí, ale u Ekolu je nevyrovnaná kvalita, můžeš koupit kousek co je lepší než Němec, ale taky můžeš chytit úplnou tragédii :)
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynovka Bruni mod.92 berreta

Příspěvek od karel.1121 » 13 zář 2015 09:29

Děkuji za vyčerpávající odpověď.
Včera jsem zkoušel nasucho vyházet 9 nábojů a šlo to bez problémů, protože jsem to dělal hodně rychle,
takže asi opravdu víceméně chyba moje, že jsem byl pomalejší.
Chci mít nějakou repliku Beretty 92, airsoftovou jsem měl dříve, WE 92 plynovka s Blowbackem.
Stále nad tím uvažuji, z nabídky se mi nejvíce líbí tato:
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=3075
Myslím, že je od ostré k nerozeznání, celokov, solidní váha, dokonce tato je druhá generace,
kde po zajištění dojde jako u ostré k vypuštění kohoutu.
Jenže mě stále zbržďují dvě otázky:
1. Mám 4měsíční dítě, trochu se obávám používání toho plynu (greengasu). Měl by to být poměr propan-butan
a silikonový olej a já nevím co ještě. Mám ale strach, že může mít negativní vliv na zdraví.
2. Další věc je ta, že plynovku Bruni 92, pokud se nepodělá, můžu mít doma k dispozici třeba 10 let jako můj kamarád,
on má teda ale KOZAP BLOW 92. Když si koupím airsoft plynovku, párkrát si s ní vystřelím, pak ji nechám přes zimu
ležet ve skříni a za rok, dva nebude těsnit zásobník, steří tesnění v pistoli a je hotovo.
Na tyto dvě otázky mi ještě nikdo nedokázal objektivně odpovědět, proto stále tápu.
Pokusím se ještě poptat v Airsoft diskusi. Děkuji.
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynovka Bruni mod.92 berreta

Příspěvek od karel.1121 » 13 zář 2015 14:24

Jak jsem psal výše o airsoft Berettě, už do toho asi nepůjdu. Když mám nyní rodinu, tak nějak se mi nechce s airsoftem
laborovat a střílet si. Už to asi vím. Ale jak jsem psal, Berettu 92 bych chtěl mít, proto zvažuji, zda si tu Bruni nechat
nebo se ji radši zbavit. Pokusím se ještě zrekapitulovat, co je na trhu:
- Ekol (asi Voltran) - dělá jich hodně, ale chybí mi tam očko na pojistnou šnůru (z kosmetických důvodů), nelíbí se
mi zásobník, střenky...
- Kimar 92- nelíbí se mi střenky a tvar rámu moc neodpovídá reálu. Kámoš ji má, donesl mi ji "v plachtě", ale už měla něco za sebou...
- Blow 92 (asi Kozap) - nesehnal jsem, ale zase, nelíbí se mi střenky, zásobník...
- Reck Miami 92 (asi Umarex), nelíbí se mi vůbec, to má k Berettě 92 vzhledově hodně daleko.
Víc nevím, co by na trhu bylo, krom airsoftových je snad ještě od Umarexu na diabolky a pak už asi nic, kdyžtak mě
prosím opravte.
Proto jsem zvolil Bruni 92. Řekl bych, že tvarově odpovídá nejvíc ostré, líbí se mi rovné střenky, zásobník i pojistka
bez nevzhlednýho šroubu atd. Jen je teda škoda, že závěr u žádné plynovky neodpovídá reálu, když to řeknu laicky,
ta část závěru, která dosedá na komoru, je u ostré posunuta víc dopředu, takže reálná má kratší hlaveň než plynovka
a vypadá líp.
Když jsem tu pistoli kupoval, ještě měli skladem cca 15ks. Po měsíci mají vše vyprodáno a přitom se na foru
nedočtu zkušenosti přímo někoho, kdo ji má. Nikdo se nenajde? Děkuji za reakci.
guninlife
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2022 10:59

Plynovka Bruni mod- 92 cal.8mm

Příspěvek od guninlife » 27 lis 2022 11:10

Zdravím všechny. Mám doma již dlouho nepoužívanou "plynovku". V hlavni ale nemá přepážku, hlaveň je zcela neprůchodná. Asi v polovině délky hlavně je cca 2mm otvor směrem nahoru (při držení v klasické palebné pozici) a tímto otvorem expandují plyny při střelbě. Tzn. plamenný výšleh se děje směrem nahoru.

Předpokládám, že to nebude klasická "plynovka" určená na sebeobranu, ale spíše se jedná o nějakou poplašnou zbraň nebo tak něco... Vzhledem k horní expanzi jsem z ní střílel pouze nábojkami.

Potřebuji od znalých zařadit tuto zbraň do správné kategorie.
Děkuji za reakce.
Jan
fíha
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2020 14:24

Re: Plynovka Bruni mod.92 berreta

Příspěvek od fíha » 27 lis 2022 13:42

Kupoval jsem ji někdy v první polovině devadesátek.Kimar, ráže 8mm,zásobník 18 nábojů.Nepamatuji nějaký problém.Dnes po mém neuváženém zásahu víceméně nefunkční.Na ozdobu a náboje na nic.
Odpovědět