vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Dendorric
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2013 10:39

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dendorric » 13 říj 2022 22:20

Dobrý večer! Jelikož jsem na zdejším fóru už několik dobrých rad dostal (a vedly k pořízení skvělé puštičky Weihrauch HW30s, se kterou si moc dobře sedíme - takže díky za ně!), doufám, že mi pomůžete i tentokrát. Rád bych pořídil vzduchovkou pistoli určenou čistě na zábavnou střelbu (max 15-20 m) na plechovky, lžičky, skořápky a jiné harampádí. Po průzkumu internetu mi připadá pohon na CO2 jako ideální volba pro zbraň tohoto určení. Taky zásobník je výhodou (nikoli podmínkou). Více než zběsilou kadenci ocením přesnost, takže střelivo rozhodně diabolky. Preferuji lehčí spoušť, takže pokud pistole se zásobníkem, měla by mít spoušť SA/DA, rozhodně ne DAO. A v neposlední řadě by se cena měla pohybovat do cca 2 tisíc. Vůbec mi nevadí koupit bazarovku.
Jako jedna z prvních voleb mě napadla česká klasika LOV21, ale po přečtení zdejšího vlákna (teda jen jeho části, přece jen je pekelně dlouhé), jsem nabyl dojmu, že LOVka zrovna spolehlivostí neoplývá a je třeba ji dost doladit.
Potom jsem narazil na SPA CP2, ale ta hodně přes cenový limit.
A nakonec mi padla do oka SPA CP400, jenže ta má zase spoušť typu DAO.
Prohlédnul jsem několik co2 replik ostrých pistolí, ale přišlo mi, že i ty, které střílejí diabolky, neoplývají přesností. A navíc mi to replikování ostrých přijde tak nějak nepatřičné. Docela se mi z téhle kategorie i zamlouvá Gamo P-25, ale moc uživatelských zkušeností jsem nenašel. Navíc se u pistolí s blowbackem bojím toho, že to budou taková chrastítka - přeci jen musí mít závěr dost velké vůle, aby mohl proběhnout zákluz (alespoň mi to tak připadá, ale nikdy jsem to neměl v ruce).
Jak vidíte, trochu se v tom plácám, takže budu rád, za každý podnět, každou radu.


Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 14 říj 2022 00:58

Pokud chceš pistoli na zábavu s rozumnou přesností a na CO2 s cenou do cca 2.000 Kč, tak tvým požadavkům se nejvíc přibližuje LOV 21 nebo SPA CP1M (obě tvůj rozpočet o cca 500 Kč převyšují) - já bych upřednostnil SPA CP1M kvůli možnosti připevnit kolimátor.
Ze vzduchovek s blowbackem jsem v ruce držel Umarex HPP a SIG Sauer X-Five. Je to tak jak si myslíš - jsou to taková chrastítka, závěr je kvůli blowbacku opravdu hodně volnej (pohybuje se téměř při jakémkoliv pohybu se zbraní). No a protože originál P226 X-Five Super Match dobře znám, tak CO2 replika na mě působila opravdu směšně. Osobně mi tyto repliky ostrejch zbraní nic neříkají - jsem sportovní střelec a když už, tak si raději koupím nebo půjčím na střelnici ostrou verzi.
Dendorric
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2013 10:39

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dendorric » 14 říj 2022 20:47

Díky za reakci!
Na LOV 21 jsem četl hodně rozporuplné recenze, od nadšených po silně zklamané, takže i když je mi sympatická výroba u nás, přistupují k možnosti koupě téhle pistole hodně opatrně.
SPA CP1-M vypadá velice slibně, vůbec nevím, proč jsem ji opomíjel. Navíc na Balistas ji budu moct koupit za cca 2300, což není vůbec špatné. Takže zatím favorit.
Na pohonu co2 úplně netrvám, jen mi to pro tenhle účel přijde víc než vhodné. Pro případnou inspiraci by mě zajímalo, co používáte na "plinking" vy?
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 14 říj 2022 22:12

Já na plinking používal SPA CP2.
Nyní na plinking (a klidně i na nějakej ten terč) používám asi jednu z nejuniverzálnějších vzduchových pistolí - Zoraki HP-01. Velice zábavná a přesná pistole. Přes prvotní strach z turka jsem s ní docela spokojen a až se rozbije, koupím ji znovu.
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Stainles » 17 říj 2022 13:17

Zdravim ako je to teraz po novom? Myslim ak by som chcel si zakupit nove pcp z niejakeho e-shopu, ale v cal.30! je to problem?!
Viem ze v CZ je to problem! Ale ako to je? ak by som to objednal z CZ-shopu na sk? Asi tiež nemožnosť objednat?
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 17 říj 2022 17:29

No právě že v ČR to není žádný problém. Vzduchovky do ráže 6,35 a včetně bez omezení výkonu jsou u nás zbraně kategorie D, tedy je možné je koupit a vlastnit bez ZP nebo ohlášení na PČR. Vzduchovky ráže nad 6,35 bez omezení výkonu jsou zbraně kategorie C-1, tedy je možné je koupit a vlastnit bez ZP, ale je nutné je do 10 pracovních dnů od zakoupení ohlásit na PČR.
Pokud si chceš vzduchovku objednat z ČR do jiné země než je ČR, musíš se ty i prodejce řídit zákony té konkrétní země. Takže se řiď tím, co máte na Slovensku v zákonech.
waifur60
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2021 10:12

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od waifur60 » 17 říj 2022 17:51

Na sk mas obmedzenie na vykon 16J
Ale to ty diabolka ci slug pri .30 skorej skacu sipku
Ak mas nad tak uz je to na zbrojak zbran kat.d
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Stainles » 17 říj 2022 17:58

Upravili to na 17J :lol:
waifur60
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2021 10:12

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od waifur60 » 18 říj 2022 08:45

dakujem zabudol som na toto uzastne zvysenie :D
Dendorric
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2013 10:39

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dendorric » 01 lis 2022 11:38

Stále se mi nepodařilo rozhodnout se pro pistoli na plinking. Asi nejvíc obracím v hlavě SPA CP1 (případně i CP2, pokud se rozhodnu navýšit rozpočet), ale dozvěděl jsem se o existenci revolveru CROSMAN VIGILANTE. Zahraniční zkušenosti jsou veskrze pozitivní (v rámci dané cenové kategorie je vlastně dost doporučována). Fajn je i možnost dokoupení náhradních zásobníků doslova za pár desetikorun. Měl jste někdo tu čest? Co si o téhle zbrani myslíte?
strelec01
Příspěvky: 23
Registrován: 10 srp 2021 14:07
Bydliště: Slaný

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec01 » 28 dub 2023 18:47

Chlapi doporučte. Zvažuji koupi PCP pistole a rozhoduji se mezi Reximexem RPA a SPA PP750 obojí v cal.22.
Ani jednu jsem neměl možnost fyzicky vyzkoušet...
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Arcturus » 29 dub 2023 11:10

Z těch dvou bych zvlolil RPA. PP750 je docela těžká (1,5 kg). Na druhou stranu PP750 je už v základu karabina s ramenní opěrkou. Výhodu RPA vidím ve snadno vyměnitelné kartuši (otázka je ale dostupnost náhradních kartuší), boční nabíjecí páka je na správné straně (jsem pravák), lepší mířidla, nižší hmotnost a součástí balení je i adaptér 1/2 UNF na moderátor a pěkné pouzdro. Navíc si myslím, že i zpracování bude o něco lepší u RPA. Otázka je co vlastně od těch pistolí očekáváš a jaký bude jejich účel.
Asi nejlepší bude koupit obě, vyzkoušet, která ti bude sedět víc a druhou pak vrátit.
Chezzsterman
Příspěvky: 20
Registrován: 22 zář 2022 12:37
Bydliště: Jihlava

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Chezzsterman » 01 čer 2023 21:33

Kdyz uz jste se tu rozjeli ohledne vzduchove pistole, zkuste tohle: gamo p900 s pridelanou RIS listou a kolimatorem. Plink na 20m, terc zhruba o velikosti tenisaku. Sakra levna zalezitost a zaroven presna.
IMG_20230313_141054.jpg
zmare20k
Příspěvky: 23
Registrován: 11 čer 2021 20:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od zmare20k » 03 čer 2023 21:28

aku PCP 4.5mm by ste mi odporučili? s PCP nemam skusenosti ziadne.

Weihrauch HW100
FX Dreamline
Kral Arms Puncher Jumbo W
Air Arms S410
CZ200 ?!
Diana Mauser K98
BSA Ultra XL
Webley Raider 12
Uživatelský avatar
cendlerqm
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2010 02:58
Bydliště: Beroun

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od cendlerqm » 04 čer 2023 10:14

No pokud ti jde jen o přesnost což předpokladam prože se 4,5 cihly asi rozbijet nebudeš tak HW 100. AA 410 asi taky ale tu jsem nezkoušel. Fx je spiš pro hračičky protože tam mužeš ladit ,štelovat a dokupovat doplnky doaleluja. Ostani jsou spiš kompromisy zaleži jakej chceš vykon, skladnost, spolehlivost nebo taky vzhled. Tyhle veci si musi srovnat hned. Podle mne žadna z tech tři neni špatna koupe. Vetšina (lidi včetne mne :D ) si musi udelat kolecko gamo hatsan artemis až zjisti že ty drahe pušky vlastne tak drahe nejsou.
Huben K1
Odpovědět