Gamo CFX

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Bargeld » 22 črc 2022 19:12

Ahoj! Sousedovi se dnes podaril husarsky kousek. Vystrelil z moji CFX kdyz byla natazena, ale s otevrenou komorou na diabolku (v poloze kdy se do ni vklada diabolka). Jak velky je to pruser? Ma to vliv na funkci (zivocichare)? Vubec netusim kudy usel vzduch..
Je nova po tuningu od Strixe a soused mi udela tohle. Myslel jsem, ze ho strelim. Predem dekuji za odpovedi.


Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Arcturus » 22 črc 2022 23:20

Na souseda se nevymlouvej. Je to tvoje zbraň (i když jen vzduchovka).

Pokud flinta normálně funguje, tak bych to neřešil. No a pokud flinta nefunguje, tak bych si ji opravil nebo někomu poslal na opravu. Nic lepšího nevymyslíš.
Uživatelský avatar
Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Bargeld » 23 črc 2022 07:43

Ano ano, zodpovednost prijimam, moje blbost to pujcovat mamlasum. Nicmene to nebyla pointa.
Flinta strili dal, spis mi slo o to, kudy v takovem pripade odchazi vzduch a jestli to je pro tu zbran nejak extremne nebezpecne/namahajici.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Gamo CFX

Příspěvek od válec » 23 črc 2022 11:55

kompresní prostor byl v tu chvíli teoreticky uzavřený, jestli vzduch vyfičel pomalu, nemuselo se nic stát. Rychle by mohl utýct jen kdyby nevydržela manžeta pístu. Jaký to udělalo zvuk? Třesknutí znamená zlo. Zkontroloval bych úsťovou rychlost jestli zůstala stejná jakou naměřil Strix.
Uživatelský avatar
Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Bargeld » 23 črc 2022 13:36

Zvuk to udelalo v podstate jako pri vystrelu, spis tissi. Zadna velka rana se nekonala. Ustovou rychlost bych rad zmeril, ale nemam na to vybavu. Zkusim porovnat pruraz s druhou gamovkou, ktera by mela mit podobny vykon.
Pokud by byla podkozena manzeta pistu, predpokladam, ze by se to nejak projevilo pri natahu, nebo ne? Pocitove strili stejne, tak uvidime.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Strix71 » 24 črc 2022 15:48

Nemějte strach. Nic se tomu nestane.
Uživatelský avatar
Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Bargeld » 31 črc 2022 22:49

Dnes jsem porovnaval penetraci s 21J Gamovkou. Mela do fosny zhruba o 1mm vetsi penetraci, coz zhruba sedi oproti Strixem namerenych 18,5J u moji CFX. Vypada to, ze se opravdu nic nestalo. Jen by me vazne zajimalo, kudy ten tlak odesel, ale "experiment" opakovat nehodlam :D

Musim ale rict, ze plynovy pist je opravdu skvely oproti standardni kovove pruzine. Tichy chod a strelba bez silnych vibraci je v praxi velky rozdil. Nez jsem na stridacku strilel z vetrovky s pistem a perem, tak jsem to naplno neocenil.
Dekuji Strixovi za vyborny tuning. Je to pozitek.
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: Gamo CFX

Příspěvek od muf10 » 01 srp 2022 11:31

Odešel cestou nejmenšího odporu, přes nabíjecí komoru.
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Uživatelský avatar
Bargeld
Příspěvky: 17
Registrován: 23 čer 2022 18:46

Re: Gamo CFX

Příspěvek od Bargeld » 01 srp 2022 12:53

Ta byla ale preci uzavrena tim, ze byla otocena do polohy pripravene k vlozeni diabolky.
Je pravda, ze jsem ji nevidel vytazenu, takze si to jen nejspise neumim domyslet.
schw
Příspěvky: 54
Registrován: 08 čer 2010 15:35
Bydliště: Slovensko

Re: Gamo CFX

Příspěvek od schw » 06 srp 2023 09:09

Trochu oživím tému. Kúpil som CFX Royal 4.5nmm z Balistas. Puška dostala nové tesnenia a plynový piest od Stix. Poprosil som natlakovať na 17J. Nemám chrono, tak iba tápam pomocou chairgun. Môj odhad 17.3J. Spúšť ešte nemám skrátenú len trošku preleštenú. Chystám sa vymeniť skrutku za dlhšiu. Pri montáži som mazal iba motorovým olejom. Dosť to dieselovalo a musel som znova rozobrať a všetko okrem nabíjacej komory utrieť papierovou utierkou. Teraz je to OK. A to hlavné, strieľa to parádne, len som zatiaľ nepochopil ako vložiť fotku.
Obrázek
Odpovědět