montaz na optiku pro vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 28 črc 2022 16:46

Snad by k tomu účelu zalapování montážních kroužků s dostatečnou přesností (i bez soustružení) posloužil kousek kulaté oceli - hlazenky Ø 30 mm. Ovšem, po každé demontáži optiky se usazení na rybině změní, ale nevidím jako příliš lákavé lapovat to vždy znovu... ? :twisted:

Vyřešil jsem to nakonec i bez lapování, jen s pomocí obyčejné černé elektrikářské (elektroizolační) pásky nalepené po celém obvodě půlkroužků. Dokonale to přilne a tubus optiky přestane cestovat i na kopajících Gamovkách ! :D


pepaa
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2023 12:05

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od pepaa » 01 srp 2023 12:32

Jak je to prosím s výškou montáže?
BKL 304 je 17,3 mm + 15 mm - 64,6 mm
BKL 303 je 17,3 mm (stejně jako nízká ?)
BKL 301 je 24,7 mm + 15 mm - 79,4 mm

Takže u nízké i střední montáže je průměr optiky cca. 56 mm ještě OK?
A u montáže vysoké je max. průměr cca. 70 mm?

Je nějaký důvod, proč nasazovat pouze kvůli montáži tuto vysokou?

Někde píšou max. 56 mm pro vysokou…

Dvoudílný double vs. jednodílná je vítěz jaký?
vitec
Příspěvky: 37
Registrován: 05 úno 2010 17:24
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od vitec » 26 lis 2023 20:43

Zdravím, Obracím se na Vás s prosbou o radu. Pořídil jsem si HW90 a protože má údajně pověst zabijáka puškohledů váhám s výběrem montáže.Mám vplánu ji sice provozovat tak do18J ale rád bych zkusil i více, puškohled bude nejspíše 10x s 30mm tubusem. V zahraničí doporučují různé Dampa montáže nebo alespoň jednodílné, koukal jsem na jednodílnou montáž BKL 360MB ale mám obavy z upnutiiií puškohledu na objímce jenom dvěmi šrouby, pak je tu sice dvoudílná ale tříobjímková BKL 306MB. Můžete mi poradit, popřípadě nějakou další alternativu?Díky
Drahoš
Příspěvky: 5
Registrován: 29 led 2024 20:40

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Drahoš » 21 úno 2024 17:04

Zdravím
Po měsici použivání pružiny Hatsan 65 5.5mm s udávanymi hodnotami 26-28J jsem nakonec vyměnil dodanou v setu dvoudílnou montáž a optiku Gamo 4x32wr za optiku Hawke Vantage 3-9x42A0 a montáž ocelovou jednodilnou Bajkal od Kozapu.Tuhle montáž použivám na kulobroku W308/12.Kamarád zbrojíř vytvořil na montáži rádius,upravil vystředění a misto zajišťovaciho orig.plíšku od Hatsana proti pohybu optiky zpět, vytvořil ocel.kostičku.Ten plíšek docela slabé místo.Navíc šroubek drží prý v asi 2mm závitu daného materiálem.Uvidíme jestli časem nebudem muset použit podlepení.Ukazoval mi nástřel s ním a s vyrobenou kostkou a rozdil v nastřelu podst. znatelný.Nešel využít orig.zajišťovací šroubek v montáži Kozap.Plíšek zrejmě způsoboval různé rozhazovaní nástřelu možna svým dílem přispěla i dodaná montáž.No prostě v dodaný set na týto pruž. údernici jsem nevěřil.Nástřely na asi 16m co dvorek dovolí,byly takový houpačkový.Spokojenost střidal opak.Hawke dle prodejce dává 30let.záruku a po uvedených informacich optiku odsouhlasil.Čas ukáže.Nemám vzdůšu na intenz.kanonády občas pro pobavení.Pokud chce někdo mrknou jak montáž na Hatsanu 65 vypadá dávám odkaz : https://www.rajce.idnes.cz/krepelka/album/hatsan-65
Odpovědět