Muzea se zbranemi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 17 bře 2008 21:23

jestli je u tohoto exponátu takový vysvětlující text,pak je to aspoň jakž takž přijatelné,ale umístit dílo tohoto hrdiny do ponižující souvislosti s exponáty spojenými s trestnou činností vypovídá o zhovadilosti vystavovatelů.


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 bře 2008 22:31

Já jsem na to taky háklivý, ale je to tam vystavované odděleně a s poměrně decentním vysvětlujícím popiskem o tom, kdo byl Pulpit, že byl v koncentráku, že byl člen odboje a spolupracovník parašutistů atd.
Měl to dobře vymyšlené, tady je detail:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 18 bře 2008 09:12

No aspoň že tak.
K tomu odboji a k tomu citovanému komentáři -"byl to určitě zdatný kutil".--za WWII byly diverz.akce ve spojení s Brity,s organizací SOE.Její úspěšnou akcí byl atentát na Heydricha a druhou stejně úspěšnou akcí byla v Dánsku akce -"zastřel si svého fricka".Během té akce za jediný den bylo zabito 1000 okupantů.Dáni to provedli zčásti Welrody a z části podomácku zhotovenými Steny MKII.Ty,kteří akci provedli a ty,kteří je vyzbrojili, po válce vyznamenali jako národní hrdiny.(www.timeelapse.dk)
Nikdy se tam o nich nemluvilo jako o "zdatných kutilech",to by asi Dánům přišlo jako neuctivé a stejně tak se to zdá i mně-zkrátka policajtům by nemělo být dovoleno míchat se do novodobých dějin ,protože přesahují jejich obzor.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 19 bře 2008 15:50

To maldigola
Zanech kutily kutilama,odboj odbojem a začni se zde opět věnovat muzejní činnosti.
Myslím,že na tom kdo muzeální kousky vystavuje prdlajs záleží...Hlavně když na to má povolení a stojí to za to vidět :wink:
Aquila non captat muscas
DeeM

Příspěvek od DeeM » 20 bře 2008 21:29

Ja som bol asi pred 10 rokmi v Panzermuseu v meste Munster....nádhera...a čo som kukal na nete, sú tam ďaľšie nové expozície...potom sa pokúsim pripojiť aj nejaké foto..... 8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 úno 2009 17:28

Dneska jsem se byl v Ostravě podívat na výstavě zbraní zřejmě nejznámějšího českého puškaře A.V.Lebedy.
Fakt to stojí za to, kdo můžete tak tam běžte, končí to 28. února. Vstupné je 60Kč a můžete tam být jak dlouho chcete. Já jsem tam byl celou dobu sám až na asi pětiminutovou epizodu, kdy tam nakráčela nějaká rodinka s děckama, co začaly řvát "O, Rumcajzova bambitka!", ale naštěstí hned odešli, bo jim šutry připadaly zajímavější. :lol:
Je tam průřez celou jeho výrobou od křesadlovek přes perkusy až po lefoše, pušky, revolvery i soubojové pistole. Je tam i jedna jeho vzduchovka a jedna vzduchovka-pistole. Prostě jedna kuriozita vedle druhé. Tolik jeho zbraní pokupě už zřejmě nikdy neuvidíte.
Otevřeno mají každý den do pěti.
Jo a nezapomeňte se jít podívat i dolů do stálé expozice zbraní. Je tam ještě jeden Lebeda (ale za tu provrtanou dírku do hlavně bych usek ruku). Taky tam mají třeba Lorenz nebo transformaci Lorenze na Wanzel nebo zadovku Werndl atd. Ještě mě tam zaujal originál Colt Lighting, Spencer 1860 a Winchester 1866.

Fotit se tam nesmí, ale my tajní agenti...
No je to přes vitrínu, tak si tam stejně budete muset zajít sami.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
stanfu
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2007 10:43
Bydliště: Karviná

Příspěvek od stanfu » 10 úno 2009 18:56

Kdyby jste měli cestu směr Francie přes D vřele doporučuju návštěvu Auto & Technik Museum Sinsheim .Zbraně od druhé světové až po dnešek, od pěchoty až po tanky ,letadla,auta ...je to na celý den a je to čupr :shock:
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 13 úno 2009 22:47

Stala expozicia zbrani v Krajskom Muzeu v PRESOVe: http://www.muzeumpresov.sk/modules.php? ... age&pid=11
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
Beaumont
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2009 12:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Beaumont » 23 úno 2009 21:46

Úžasná muzea zbraní mají v Anglii. Známé je samozřejmě Imperial War Museum v Londýně (obrovské, hodně zaměřené na obě světové války) a na Temži kotvící křižník Belfast - zaplatíte pár liber a můžete si po lodi chodit jak libo - paráda. Fantastické a OBROVSKÉ je Royal Armouries Museum v Leedsu - ruční zbraně od středověku po druhou světovou. Pro nadšence na celý den!

Naopak lehké zklamání pro mě byla námořní muzea v Greenwichi u Londýna a v Paříži. V Paříži raději zajděte do ponorky Argonaute.

Itálie: Za návštěvu určitě stojí muzeum Leonarda da Vinci v Miláně (oficiálně "Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci") - ponorka (!), lodě, letadla, da Vinciho vynálezy, prostě zajímavá všehochuť.
Šokující je Museo memoriale della Liberta v Bologni. Pár docela ucházejících diorámat z WWII a pak dva hangáry plné rezavých a sotva označených vojenských vozidel. Když budete v Bologni, tak je to pro nadšence povinnost!
A skoro každý větší přístav má nějaké to námořní muzeum, pěkné je třeba v La Spezii.

Kdo si potrpí na letadla, nelze než doporučit Hendon u Londýna (muzeum RAF) a Le Bourget v Paříži.
Taurus 83S .38 Special
Vektor SP1 Sport 9mm Luger
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzea se zbraněmi

Příspěvek od Kubajzz » 04 pro 2011 20:54

Včera jsem se byl podívat do Císařské zbrojnice v Schwarzenberském paláci, hned naproti Pražského hradu.
Celý ten palác je nově zrekonstruovaný, nebyl přístupný snad dvacet let.
Zbrojnice je v půdních prostorách v opravdu důstojném prostředí. Je to stálá výstava, otevřená každý den do 18:00 hodin.
Můžete jít s celou rodinou, protože je můžete poslat na prohlídku ostatních pater s obrazy (výstava Karla Škréty - čuměl jsem jak puk, netušil jsem, že tam mají i takové věci) a sochami (Braun atd.) a sami si užít bouchací i píchací hračky. :D
Prohlídka zabere tak jednu až dvě hodiny, podle toho jak moc to prožíváte. Já jsem tam byl skoro tři. :)
Vstupné je 150 korun a platí na celý palác.
Něco jsem tam nafotil, tak tady z toho máte mozaiku.
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Muzea se zbraněmi

Příspěvek od MFENCE » 05 pro 2011 12:27

Hlavne nikdo nejezdete do vojenskeho muzea v Drazdanech. Z WW2 tam maji jako safranu cele je to ladene do umelecko-perverzniho celku. A jestli mate radi dobu Honekra tak to je ok ale jinak spatne. Jel jsem se tam podivat hlavne na zbrane a veci WW2. Neco tedy maji jak jsem psal ale treba jednotky SS vubec. Chapu ze je to ozehave tema ale dat tam Wehrmacht a SS ne ? Zbrani a vybaveni mam vice doma ja atd. No proste je to muzeum hlavne k posezeni a nasledne sebevrazde :lol:
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: Muzea se zbraněmi

Příspěvek od tuky » 03 led 2012 23:59

Kdyby jste měl někdo cestu do Norska tak můžu za sebe doporučit vojenské muzeum v Oslu, krásně provedená výstava, od všeho něco- historické zbraně, námořní a letecké bitvy, těžká technika, VW2 a něco novodobého. Vstupné zdarma 8) Pro mě zatím jedna z nejlepších výstav vůbec. Prohlídka tak min. půl dne :)
sivresmon11
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2018 21:03

Re: Muzea se zbraněmi

Příspěvek od sivresmon11 » 29 srp 2018 21:12

www.armymuzeum.cz maj to tam celkem zajimavé
hrobarr
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2022 20:48

Re: Muzea se zbraněmi

Příspěvek od hrobarr » 11 črc 2022 21:02

K.P bylo v době atentátu na R.H 23 let, nebyl parašutistou ale údajně měl s npor. Alfrédem Bartošem spolupracovat.
V souvislosti s tím byl umístěn v koncentračním táboře a pro své znalosti ve zbraních měl mit jisté výhody.
Dne 7..3.1991 spáchal u pamětní desky Alfréda Bartoše sebevraždu zastřelením právě z oné pistole, patřící k opasku.
Při ohledání jeho těla došlo k samovolnému výstřelu z opasku (nastražené šňůry), nikdo však nebyl zraněn a další prohlídku již provedl pyrotechnik.
Příčiny sebevraždy jsou dodnes neznámé.....
Více souhrnných informací a odkazů popř. v mém příspěvku na fb -
Odpovědět