Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 06 kvě 2022 13:36

jama:
Dík za radu kolego, asi je to ještě covidový trend s tím nedostatkovým zbožím a poloprázdnými sklady :shock:
Jinak ta možnost koupit v 5,5mm a k tomu hlaven mě taky napadla, ale vyjde to cca o 1300 kč víc,což vzhledem k už tak vysoký ceně téhle vzduchovky je pro mě těžko stravitelné. Spíš ještě počkám, až naskladní a mrknu na ty prodejce ,co doporučuješ.
Ještě jedno dilema mi vrtá hlavou - zda po koupi celou pistoli rozebrat a odmastit a inteligentně přemazat. Všichni všude totiž popisují šílený dieseling, který to dělá a trvá prej min 500- 1000 výstřelů, než to zmizí. A je známo, že to není pro těsnění ani pružinu nic zdravého zrovna. Na druhou stranu se mi nechce hned rozebírat novou zbran. Logika mi nebere, proč to výrobce tak přehání s tím olejem nebo mazivem a nutí tak lidi si to doma po koupi ještě tunit. :evil:


Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od lukasz9 » 12 kvě 2022 21:51

Dieseling je tak trochu konštrukčná vlastnosť tejto pištole, mám to potvrdené od dvoch ľudí nezávisle od seba. To bol ďalší z dôvodov prečo som do HW 45 nakoniec nešiel, hneď po cene. Sú toho aj plné zahraničné fóra:
http://www.airgunbbs.com/showthread.php ... mp-banging!!!
https://www.airgunbbs.com/showthread.ph ... &p=4946090
https://www.airgunforum.co.uk/community ... ng.190667/

Ale vraj sa s tým dá žiť a majiteľom sa to poväčšine páči okrem toho že to zvyšuje výkon :)
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 13 kvě 2022 11:25

lukasz9:
Díky za info kolego, je to trochu dilema a člověk si musí klást otázku, proč to konstruktéři z Německa ,známí jinak svou precizností, takto bastlí. Jako nechce se mi hned celou novou pistoli kvůli tomu rozebrat, odmastit a znovu to lehce přemazávat vhodnějšími mazadly. Na druhou stranu s největší pravděpodobností většina majitelé této pistole po koupi žádnou rozborku ,přemazání a sborku určitě neřeší a pistole funguje, prostě jen při výstřelech bude trochu kouřit no :) Jinak by HW 45 nebyla asi takový letitý šlágr pro tak velké množství uživatelů. A kromě ceny, jak zminuješ ( která mě taky véceméně dlouho odrazovala ) jinou další nevýhodu asi nevidím. Pistole je vzhledově atraktivní, kvalitně zpracovaná, výkonná a po pečlivém tréninku i velmi přesná ( údajně :D ) a nevidím žádnou alternativu k ní na současném trhu. PCP pistole jsou až příliš drahé, musí se řešit vzduch-láhev apod. CO2 jsou spíš hračky pro svůj výkon a zase je tam potřeba dokupovat a tahat hnací médium. Takže tato pružinovka je ideální outdoorová zbran do batohu, ke které nic krom diabol už nepotřebuju. Výkonově podobná ( prý ještě silnější) je třeba Zoraki ale tam ten design a plast je jak pěst na oko ( navíc Turek) ,takže bych si to nikdy nekoupil...
Půjdu do HW45 a prostě "dýzlovat" :mrgreen:
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od ranovak » 13 kvě 2022 13:21

No ještě by stálo se podívat po HW75. Je to PCA, dieseling nehrozí, trvanlivost neskutečná. Akorát výkon je cca 118-122 m/s, tj. asi jako HW45 na první stupeň nátahu. Na druhou stranu to nekope a je mnohem přesnější než HW45.

Jinak k té dostupnosti. Podobný stav byl u Schneidera těsně po vánocích a naskladnili to asi za 6 týdnů. Ale ne všechny modely ap.
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od lukasz9 » 13 kvě 2022 19:53

@cernunos
Za málo, tých fór, článkov a testov som niečo prečítal kým som sa pre ňu rozhodoval. Skúsenosti majiteľov takisto pomohli, ale zrejme sa bez kadidla zaobídem. Nedokážem si sám pred sebou obhájiť cenu lacnejšej vetrovky za pištoľ ktorá skrátka nie je dokonalá. V tejto cene očakávam že nebudem musieť robiť kompromisy a pri HW45 by ich zopár bolo. Po kúpe skús vymeniť tesnenie za nejaké custom, zopár ich na trhu je a vraj vedia trochu pomôcť proti naftovaniu. Ďalšia vec ktorú musíš akceptovať pri HW45 je citlivosť na zmenu teplôt. Tu máš k tomu veľmi podrobnú recenziu, vrátane všetkých nedostatkov zbrane, ak Ti nerobí problém angličtina odporúčam prečítať (klobúk dole pred týpkom, čo musel on zabiť času tuningom a laborovaním si nechcem ani predstaviť):
https://airgunwarriors.com/resources/li ... er_Web.pdf

A prečo je to taký šláger? Tá pištoľ na trhu bohužiaľ nemá konkurenciu a to myslím ako holý fakt, nie vychvaľovanie zbrane :)
Ak chceš kovovú kvalitnú pištoľ klasického vzhľadu s pružinou dávajúcu slušný výkon, tak nič iné ako HW45 na výber nemáš, preto kúpiš a nedostatky buď ignoruješ, akceptuješ, alebo skúšaš nejako DODO riešiť.
Ja som nakoniec kúpil Zoraki HP-01 ktorú spomínaš. Áno, je to turek a plast, ale kvalitný, vzhľadovo aj do ruky mi sedí, nedieseluje, výkon je pomerne výrazne nad HW45, balenie je bohatšie (vrátane pekného kufríka) a o cene sa baviť nemusíme (mimochodom 4500kč nová). Navyše je tam ešte priestor na výkonový tuning, zatiaľ mi ale bohato postačuje. A zabudol som, ďalšie malé + je, že nemá TruGlo ako kadidlo :)

A úprimne, aj keby Zoraki a Weihrauch boli cenovo na rovnakej úrovni, neviem či by som volil HW. U mňa v tomto prípade vyhrala funkčnosť a výkon, ako krajina pôvodu a materiál. Cena rozhodovaniu samozrejme napomohla, aj keď by nehrala hlavnú rolu ak by HWčko bolo bez chýb. Tých skoro 8500kč za Black Star by som s radosťou poslal Schneiderovi :lol:
Tak vopred Ti prajem nech slúži a robí veľa radosti. Potom sa pochváľ, fórum už nežije tak ako kedysi, tak nech sa to trochu oživí.
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 15 kvě 2022 11:36

ranovak: Dík za info, jinak ta HW75 mě odrazuje právě tím nízkým výkonem, to bych mohl rovnou jít do nějaké CO2.Na druhou stranu bude určitě mnohem klidnější při střelbě, tomu věřím, škoda že nemá výkon jako ta HW45 :(
lukasz9:
Díky ,vážím si tvého podrobného rozboru o HW45. Přesně takové informace jsem hledal ikdyž popravdě trošku nahlodaly moje odhodlání ke koupi :D Ale opravdu jen krapet, udělám si radost a objednám si jí. Už po ní toužím moc dlouho na to, abych ted couvnul, i přes ty nedostatky, které tu probíráme, už není cesty zpět :wink:
Možná si říkám, zda jsi do ní také neměl jít, prostě to zkusit -risknout. Znám to od sebe, když něco pořizuji nového, tak trávím měsíce na netu a vše ze všech stran zkoumám a sháním i sebemenší informace a ty na mě působíš také dojmem perfekcionisty, který dlouho zvažuje všechna pro a proti, než si něco pořídí. Ale také vím, že někdy se v těch informacích může člověk ztratit a je přehlcen dojmy, které můžou člověku až vsugerovat negativní nebo naopak příliš pozitivní názor na věc. Zkrátka že se pak vše překombinuje a někdy snad lepší prostě udělat si svojí vlastní zkušenost, než dát na miliony názorů z různých diskuzí a webů a věc si prostě koupit, je to vlastně ten nejpřirozenější způsob.
Ten člának v Aj omrknu, bohužel já nerozumět anglicky, takže se s tím zkusím poprat v překladači :D O tom vlivu teploty sem už někde něco zaslechl, někdo psal, že mění hlavně podle sezony- na léto dává 5,5mm a jinak 4,5mm. Že ta 5,5 lítá pomaleji v zimě a výkon už není adekvátní. Já chci proto pouze jen 4,5mm, na větší ráží to má ud malý výkon a letí to pomalu , ani v 16J pušce třeba bych nešel do 5,5mm, stále je to celkem malý výkon, natož něco v 7J.
Ta Zorka ti věřím,že střílí pěkně a i jsem četl na forech, že ten výkon je vyšší než u HW45. Problémem pro mě je ale ten vzhled ( ten nemužu zkousnout) a plast. Kdyby byla kovová a jiný design, tak bych neváhal.
Takže až koupím tu vzduchovou 1911 :twisted: , tak sem určitě vrazím postřehy a vlastní zkušenosti. Zatím se měj pěkně kolego a přeju ti pěkné střelecké zážitky :)
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 14 říj 2022 13:22

Zdravím všechny háwéčkáře,
od včerejška jsem už také majitelem nové HW 45 silver star, 4,5 mm. Tak jsem se na ní těšil až jsem byl z prvního střílení trochu zklamaný. Tři věci co mě zarazily: přesnost šílená ale o tom jsem věděl předem, že ke kvalitnímu trefování vede dlouhý trénink,takže to mě ani moc netrápí. Drhá věc : když pistolí zatřesu nahoru a dolu, tak je slyšet chrastění, ne nijak velké ale asi se nedá nazvat ani mírným. V několika i zahraničních forech si na to stěžovalo víc lidí ale bylo jim odpovězeno, že jsou to nejspíš volnější táhla pružiny, či tak něco a po technické stránce to není problém. Máte- měl jste to někdo také u nové pistole? Trošku mi to leze na nervy za ty nehorázný prachy co stála.
A třetí věc : nemám jak změřit výkon,střílel jsem pár prvních ran na ten menší nátah,to mi přišlo celkem dost slabé a tak jsem pak pálil už jen na plný výkon ale nějak mi to stále přijde slabé, ne to jak je tahle pistole popisována jako silná. Možná je to můj pocitový blud,jelikož jsem pár posledních let střílel pouze z flobky co má cca 20 J a z HW 77 K ,která má min 16 J. Takže je to vlastně downgrade výkonově. Zkoušel jsem pálit na flašky od piva ,od kterých se JSB exacty ( 0,547 g ) vesele odrážely a až po x výstřelech jsem je dokázal asi z 5 metrů rozbít. Neprostřelil jsem malý plechový tubus ,který dle mě neměl silnější plech než třeba konzervy od kompotu,které ostatní majítelé HW 45 prý úspěšně penetrují. Tak nevím, zkusím příští týden zajít na střelnici, zda tam nemají k dispozici chrono, protože neznám nikoho kdo by ho měl. Takže asi jsem zatím mezi všemi štastnými majiteli téhle jinak krásné pistole výjimka, protože mám z ní dost smíšené pocity, což jsme fakt nečekal trošku zklamání .
Budu rád ,když mi k tomu zde někdo bude mít co říct, každý názor se hodí.... :)
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 14 říj 2022 23:46

HW45 jsem měl a pak ji vyměnil za Zoraki HP-01. K tvým bodům:
1. HW45 je pružinovka, takže pro přesnou střelbu jde o nejtěžší typ vzduchovky
2. ano, myslím, že i ta moje vydávala nějaké chrastění
3. střílel jsem s ní chvíli a v podstatě jen do terče, takže co by měla penetrovat a z jaké vzdálenosti ti nepovím - změř si úsťovku na chronu, každopádně HW45 rozhodně není ruční kanon - pořád je to pistole s energií do 7,5 joulů.
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 16 říj 2022 12:56

Díky za postřehy a tvojí vlastní zkušenost s HW45. Tu ústovku budu muset nějak změřit,jediná možnost jak zjistit,jak na tom skutečně je s výkonem. Včera jsem podnikl 2. střílení a trefoval jsem už líp, z čehož jsem měl docela radost ale výkon mě stále moc neuspokojuje. Pro představu: flašku od piva jsem trefoval na cca 12m ,asi 6 zásahů přímo na střed a nic jí to neudělalo,až pak z 1,5m na druhou ránu se rozbila. Při střelbě na menší plechovku od kukuřice( vzdálenost cca 9m ) zatíženou kamenem, diabolky ( Exact , 0,547 g ) penetrovali její přední část. Zvlášt zajímavá mi přišla pokusná střelba do dvou drobných smrkových latěk ( jedna o tlouštce 0,5 mm ),spojených k sobě páskou,takže celková šíře 1 cm. Zkraje jedna přečuhovala a střelou shora ze vzdálenosti 0,5 m ji střela prostřelila ale při střelbě do obou spojených latěk se diabola odrazila a škrtla mi o kloub ruky přičemž mě lehce také olízla ret :evil: ,přičemž do dřeva udělala jen důlek,což mě fakt šokovalo. Problém je, že neznám průbojnost vzduchovek se energií ,kterou by měla HW 45 mít, tedy cca těch 7 Joulů.Takže nedokáži plnohodnotně porovnat,jen před lety jsem střílel s Crosmanem 1377. Prostě mi přijde,že ten výkon by měl být větší. Po přečtení značného množství i zahraničních for, kde pěli ody na výkon a dostřel HW45,mi tohle přijde jako celkem chabý výsledek. Ještě jsem se někde dočetl,že je nejlépe střílet co nejlehší střely ,např. JSB Exact RS,prootže rychleji opustí hlaven ,ještě než na ně dolehne ráz z vracejícího se pístu. To ale spíš bude souviset s přesností než výkonem ne? Já osobně si tuhle pistoli koupil právě s důrazem na výkon větší než třeba u CO2 zbraní. Možná zjistím po chronech,že mam vadný kus, což bych se při mém štěstí ani nedivil :| Navíc mi nátahu pružiny závěrem pohledově na pružinu přijde, že není symetrická v rovině ale jakoby zvlněná a trochu krabatá, jakoby do vlny.Je to normální? Nemůuže být prasklá nebo tak?
Co vy ostatní používáte za střelivo?
Evidentně je toto forum dlouho mrtvé, tak snad se mi ho pokusí aspon trochu oživit. :)
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od jama » 16 říj 2022 13:48

Před pár lety jsem koupil bazarovou HW45. Starší provedení, ještě bez světlovodných vláken. Těsnění v háji, lítalo to na plný výkon 80-100ms. Nakonec jsem ji nechal u pana Strixe přestavět na plynovou pružinu a - paráda. Výstřel se výrazně změkčil, lítá to na kratší nátah 140 a na delší 175ms. Raději střílím na kratší nátah, protože kopanec je opravdu o dost menší a přesnost dobrá. Klasický vzduchovkový terč na 10m - soustřel nevyleze z černého pole.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od lukasz9 » 17 říj 2022 11:41

Tak pozerám že si nakoniec sám zistil že 45ka nie je až také terno. Nemyslím si že máš vadný kus, skôr si mal len privysoké očakávania. S HWčkom sa treba naučiť strieľať a držať ho a postupne sa budeš na terči zlepšovať, to si ale bude vyžadovať zopár vystrieľaných krabičiek. Ale výkon na deštrukčnú streľbu nebude mať nikdy, pazvukov zo zbrane sa tiež celkom nezbavíš. Ak budeš akceptovať nedostatky HW45, potom ti postupné zmenšovanie rozptylu bude robiť radosť. Ale môj skromný tip, do roka bude v bazári a kúpiš opovrhovaného Turka :)
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 18 říj 2022 13:59

lukasz:
No přijdu si trochu podvedený po těch tunách chvalozpěvů na HW45. Ted jsem ze dvou metrů doma střílel na prázdnoiu petku od piva na plný nátah a jedna střela šla dovnitř ,druhá obal napraskla a dokonce se odrazila.To svede snad i slabý COčko ne? Mě přijde že mámprávě vědný kus,no ted v týdnu se snad dostanu na střelnici,tak doufám, že tam mají chrony ale s tim výkonem nejsem spokojen.Ještě jsem střelil do katalogu a jedna diabola byla hned svrchu a čuměla ven,druhá prošla asi na straně 22,plus na dalších stránkách důlek. Leckdo srovnával ten výkon u těchto pistolí se staršími Sláviemi, to jsou fakt tak slabé? :o Já si tu pistoli koupil hlavně na výkon a aspon trochu destrukční střelbu a do toho má daleko,mi přijde.Co naplat, že to má kvalitní kovovou konstrukci,když to bude mít výkon jak bombičkovka :evil:
Jinak k tvé poznámce, že jí prodám....Je to možný( pokud jí dřív v horším případě nebudu reklamovat ), dám jí čas, tu přesnost vím že zmáknu.A i kdybych jí poslal dál, tak do turka rozhodně nepudu, fakt se mi nelíbí design ani metroš a spíš docházím k přesvědčení ,že do pistolí prostě nemá cenu investovat vzhledem k malým výkonům.Otevřelo mi to oči a tu už radši se zaměřit na dlouhý vzduchovky. Ale štve mě to, chtěl jsem krátkou outdoorovou zbran na výlety, tahat pušku je nesmysl. Takže bud zůstat u flobertky ( Alfa) jakožto batůžkovou zbran ,víc mě nenapadá a pistole moc neřešit. Ještě tak možná jako levnou alternativu toho Crosmana 1377, který bude možná silnější než úletově drahá HW 45. Ale nic nad 3 tis už do pistolí investovat nebudu. Na díry do terče by mi stačila CO2, ale tenhle druh střelby mě moc nebaví. :(
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od fred » 18 říj 2022 15:33

On třeba ani Crosman 2240 v ráži 5,5 mm není k zahození. je to Co2, a výkon cca 10J což prostřelí i plechovku nejen z hliníku. Podívej se třeba na Bazar hunting shop, občas tam jsou prakticky nové kousky vzduchových pistolí.
cernunos
Příspěvky: 455
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 18 říj 2022 18:22

fred:
Dík za tip, ale já právě CO2 nechci, nelze s ním venkovně dost dobře střílet celoročně a navíc prostě nechci zbran ,která potřebuje dokupovat a tahat s sebou hnací médium ( vzduch v láhvi nebo bombičky ),proto se mi zamlouvá třeba ta pružina, kde nic krom svých rukou už nepotřebuješ a neleze to dál do peněz to střílení :? Možná na léto jako varianta pistolová do portfolia... :)
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od Arcturus » 18 říj 2022 21:15

Já se turka také bál, ale dal jsem mu šanci a nelituji, až se rozbije, koupím ho znovu. Přestože jsem fanoušek Weihrauchu tak pokud budu mít na výběr mezi HW45 a Zoraki HP-01, tak vždy vezmu Zoraki - je přesnější, výkonnější (výkon se dá dávkovat), má lepší spoušť, je lépe vyvážená a s lepšími mířidly (nemám rád světlovodná mířidla), lépe mi sedí do ruky a navíc k ní mohu snadno přimontovat tlumič nebo pažbu a udělat z ní karabinu.
Odpovědět