Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Freeze
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2019 12:34

Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Příspěvek od Freeze » 18 led 2022 13:47

Zdravím,

mám příhodu, o kterou bych se rád podělil a ocenil bych i názor zkušenějších uživatelů fóra.

Jsem zastáncem tvrzení, že co se sebeobrany týče, je lepší mít zbraň stokrát u sebe a nepotřebovat, než jednou nemít a potřebovat. Pracuji v automobilovém průmyslu, kde se v naprosté většině času pohybuji ve společné kanceláři ještě s dalšími kolegy. Zbraň mám skrytou v opaskovém pouzdru u sebe i během pracovní doby. Že by toto náš pracovní řád jakkoliv omezoval, to jsem se nedočetl.

Každopádně k věci. Když byla většina lidí na obědové pauze, přišel za mnou kolega, který se k celé problematice staví stejně jako já. Řešili jsme, kdo jaké používá střelivo, načež jsme vytáhli ze zásobníků každý po jednom náboji, abychom je porovnali. V tom se do kanceláře vrátily 3 kolegyně a já nestihl zbraň včas schovat, takže si jí jedna z nich všimla. Začala žadonit, jestli si ji může půjčit a bla, bla. Ze zbraně jsem tedy vytáhl zásobník, který jsem si pak po celou dobu nechal u sebe, několikrát jsem „zarepetýroval", pak vystavil závěr do zadní polohy, abych důkladně zkontroloval komoru a zásobníkovou šachtu, shodil závěr zpátky a dal do země mířenou ránu jistoty. Pak jsem jí vybitou zbraň půjčil do ruky.

Krom různých dotazů a udivování se nad hmotností pistole měla děsnou potřebu se s ní vyfotit, což pak taky udělala. Pak mi zbraň vrátila. Druhá kolegyně se jen smála a třetí házela vražedné pohledy, takže nemusela říct ani slovo a bylo mi jasné, že je to přesně ten typ člověka, co i v legálních držitelích zbraní vidí magory, co chtějí hlavně střílet do lidí.

Říkám si, mohla by třeba ta fotka být nějakým způsobem zneužitá? Stalo se něco, z čeho bych mohl mít problémy? Říkal jsem si, že kdyby si náhodou někdo postěžoval, maximálně by mi mohlo vyhubovat vedení, ale to je asi tak vše, co jsem vymyslel. Vidí to někdo jinak?

Díky.


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Příspěvek od skagerak » 18 led 2022 15:24

Fotka se zbrani je zneuzitelna.....

Ale zakon o zbranich si tim neporusil to bud v klidu...
Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2013 19:01

Re: Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Příspěvek od Starosta » 18 led 2022 20:37

Nejsem odborník, ale myslím, že bys mohl mít leda problém se zaměstnavatelem, protože jsi nedostal svolení nájemce na pracovišti nosit.

Ale nejde o manipulaci na veřejnosti, protože veřejnost nemá volný přístup k vám do kanclu.
Bezpečnosti taky bylo učiněno za dost...

Takže se obávám, že jediný problém může být ta nakyslá baba a bonz vedoucí k vysvětlování na koberečku vedení.
Freeze
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2019 12:34

Re: Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Příspěvek od Freeze » 19 led 2022 08:07

Díky moc. Ve výsledku to jen potvrzuje to, co jsem si myslel, čili to nebudu nijak hrotit. Ale příště si na to dám stejně radši větší pozor. Lidi jsou všelijaký.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Zbraň v zaměstnání a manipulace s bezpečně vybitou zbraní na veřejnosti

Příspěvek od cvicubis » 20 led 2022 23:24

Chyba, pač za chvíli tam budou vědět všichni že nosíš.... . Ideální případ je když to neví nikdo.
Odpovědět