Vybiram pistoli raze 22LR, co doporucujete? vase zkusenosti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Poli » 25 pro 2019 10:44

Tak zrovna ten Sig patří mezi sračky, podobně jako jeho předchůdce Mosquito a od Walthera P22.


Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Zbek » 25 pro 2019 23:09

GSG Mauser 1911 .22 LR HV to vypada zajimavě a je docela levna
low end PCA, PCP, Pružina
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Poli » 26 pro 2019 10:09

GSG patří také mezi sračky, tomu odpovídá i cena. Doporučuji si najít zkušenosti s jejich MP5 v .22LR. Na tuhle 1911 jsou už také recenze a ne moc dobré.
Jestli chceš něco funkčního, co i něco vydrží, tak buď oželet tacticool efekt a jít do osvědčených zbraní - Browning Buck Mark, Ruger Mark 4, nebo ze starších Walther PP, PPK, Beretta 71.
Případně ten Kadet, který se dá doladit a dá se najít puškař, který to zvládne, nebo Grand Power K22, na kterého najdeš recenze i tady na fóru, případně na některém Slovenském.
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Zbek » 26 pro 2019 21:26

Grand Power K22 vypada dobře pokud je i odolny a spolehlivy tak to vidim na favorita asi Grand Power K22 Target 5" Mk12/1 se závitem


diky za tip
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od tomcat » 27 pro 2019 17:34

Urcite nieco od Grand Power, bud K22 alebo CP22
ocelovy zaver, neznicitelne pistole
osobna skusenost, odstrielane z kazdej niekolko stoviek co sice nie je vela, ale zatial ziaden problem s funkcnostou
viac mam odstrielane z CP22, asi 4 krat neodpalilo naboj na prvy pokus, ale na druhy pokus odpalilo vzdy
problem mohol byt aj v kvalite municie, strielal som to najlacnejsie co sa dalo kupit.
vlastne 1 krat neodpalilo ani na 5ty pokus, ale to bola jednoznacne vadna municia, naboj som aj pootocil v hlavni a skusil aj v inej zbrani
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Zbek » 27 pro 2019 19:22

super diky moc za nasměrovani všem :D . Střelivo počitam to nejlevnějši :P .
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od kocúr » 30 čer 2021 17:39

Uvažuje o Pardnií na bežnú mierenku na 25m ale aj na 30+30. Čo si myslíte?
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od strelec3751 » 01 črc 2021 07:46

Na terčovou střelbu CZ 83 Jane od pana Zendla. Tedy jestli je ještě k mání.
Pořizoval jsem ji před delší dobou. Slušná cena, nezničitelná, přesná.
Hafajs
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2010 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Hafajs » 09 zář 2021 06:26

Čus všichni. Včera jsem dával na papíry GP K22 TS 8". V neděli ho provetram a dám vědět jak se mi jeví ;)
Hafajs
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2010 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od Hafajs » 11 zář 2021 08:27

Tak jsem nevydržel a včera padlo prvních 100 výstřelů. První dojmy: povrchová úprava se mi zdá hodně náchylná ke korozi. Přinesl jsem ji z obchodu, potulili jsme se :) a druhý den šla na registraci. Večer se na některých částech objevil hnědý nádech.
Zdrsnění pažbičky je hodně jemné (oproti CZ75 DUTY).
Mám střední ruku, ale pohodlněji mi sedí až s tím nejmenším hřbetem pažbičky.
Botky zásobníků a zakončení hřbetu pažbičky působí nedodělaně. Je vidět do konstrukce. A tím zatím končí výtky.
Na střelnici se potvrdila přesnost zbraně, kdy není v mém případě limitem zbraň, ale střelec. Střelba, ovládání a chování zbraně při střelbě je velice příjemné. Dokonce jsem byl tak nadšen, že jsem nedokázal přestat, až "patróny skónčili" :). Rozptyl na 25m jednoruč za šera a se stádem komárů kolem (fakt těžké podmínky) 8cm.
Jeden zásobník se jeví jako spolehlivější, druhý méně. Počet závad se časem zmenšoval. Zásobníky rozeberu, namazu, zkontroluji možné otřepy (je to umělá hmota). Pak uvidíme. Zásobník č.1 téměř bez problémů. Č.2 prvních 10 ran = 9 závad. .22LR standard S&B. Celkový dojem je ABSOLUTNE super. Spolehlivost vyladim věřím těmi zásobníky, případně změnou munice. Chod, odpor i reset spoušte jsou přijatelné. Ochodí li se časem, bude to ještě lepší :).
supercub66
Příspěvky: 101
Registrován: 06 led 2015 12:06
Bydliště: Nové Zámky SR

Re: Vybírám pistoli ráže 22LR, co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od supercub66 » 29 říj 2021 07:40

Nedá mi, aby som sa k tým, ako ich tu niektorí nazývajú, sračkám od GSG nevyjadril.Dovolím si to preto, lebo vlastním túto "sračku"/GSG 1911-22/.Tak, aby sme to dali na správnu mieru, jedná sa o strelnú zbraň, to znamená, že žiadna zbrojovka si nevezme na triko vyrobiť strelnú zbraň a to i malého kalibru, aby bola vyrobená z nekvalitného materiálu, aby potom riešila na súde nejaké konflikty spôsobené ich výrobkom.Výroba týchto zbraní je v úzkej súvislosti s poznatkami moderných výrobných technologií v oblasti strelných zbraní.Sú použité materiály, ako ich nazývate "sračky", ktoré majú vysokú odolnosť voči oderom a vonkajšíi vplyvmi.Ak takúto zbraň nechcete kupovať pre vlastné potreby, tak to nerobte.Ale chcel by som pri tom pripomenúť, aby skúsil niekto nedoplniť, alebo nenaliať kvalitný motorový olej do luxusného vozidla vyrobeného nie zo "sračky", bol by som zvedavý, ak by sa motor v takomto vozidle zadrel, či by išiel reklamovať k výrobcovi, že motor to nevydržal, lebo bol vyrobený z nekvalitného materuiálu.Nuž, ak chcete mať zbraň, ktorá má zniesť vysoké nároky na používanie, tak sa musíte zamerať na športové špeciály, rádovo za tisíce eur /Pardini, Morini, Walther GSP, Hammerli 218 apod./U nich je predpoklad, že budú spolahlivo fungovať i po desaťtisíce výstreloch, ale doplním, že výrobcovia týchto špeciálov nedávajú záruku na svoje produkty doživotnú, ale len jeden rok a to s vedomím, že s nimi budú strielať športoví strelci denne tisícky výstrelov.Ak však aj takúto zbraň nebudete kontrolovať a riadne čistiť a premazávať podla pokynov výrobcu, draho zaplatíte za prípadné opravy, vzniknuté zanedbaním starostlivosti o zbaň.Mám aj drahý športový špeciál s ktrorým súťažím a takisto sa o to starám, ako o lacný colt od GSG.Neprovnávajte však prosím tieto zbrane, ktoré boli vyrobené na kondičnú a rekreačnú strelbu so zbraňami, ktoré boli vyrobené na špeciálne účely.Nikoho som nechcel uraziť, ale nedalo mi nereagovať adekvátným spôsobom.
TOZ 35 22 l.r
ZKM 456, 22 lr
Weihrauch HW 80
Diana 340 N tec .177
Ruger American 8301 22 lr
Odpovědět