Savage MSR-15 recon vs Ruger 556 MPR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sevara666
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2021 23:39

Savage MSR-15 recon vs Ruger 556 MPR

Příspěvek od Sevara666 » 28 říj 2021 11:41

Zdravím. Rád bych si pořídil AR-15 s rozpočtem do 40tis., ale je to obtížnější než jsem čekal. I díky současné situaci s růstem cen. Od pušky bych si přál hlavně velkou přesnost (delší hlaveň 16-18 palců, stoupání 1:8) a spolehlivost. Nechci si hrát na žádného taktického záškodníka s kompaktním AR :D. Na soutěže též nechci zatím chodit.
Jako první volba mě rozhodně uchvátil Savage MSR-15 Recon. Slyšel jsem na pušku jen samou chválu. Ať už zpracováním (ten jejich custom lower mě fakt baví), tak hlavně přesností a spolehlivostí. Což je přesně co hledám.
Bohužel současná cena vyskočila na 38 500Kč (nedávno byl ještě za 34k) :(.

Jako další kandidát byl Ruger 556 MPR. Specifikace zní více než dobře. Ale u téhle zbraně už se názory hodně rozchází. Údajně je nosič závorníku "ostrouhán", často blbne záchyt zásobníku a celkově vnitřek trpí, kvůli "přeplynování". Druhá strana zase jen chválí.
Cena je současně 31 000Kč.

Byl bych moc rád, kdyby mi někdo z místních mohl říct nějaké osobní zkušenosti, nebo názory ohledně obou zbraní. Případně poradil jinou alternativu.
Obě pušky mají hodně podobné specifikace, a ač se spíše přikláním k Savage, nějak nemohu ospravedlnit těch 7 tisíc navíc. Za to může být hromada doplňků a munice. Je ta kvalita, přesnost, popřípadě zpracování hlavně o tolik lepší ?
A jasně pak je to o rukách a munici, ale jde mi o dobrý základ.


Odpovědět