Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 14 zář 2021 19:41

Když se chce, tak všechno jde... :D
Tabulka naměřených energií u flobertek pana Dresslera kategorie C-1 s neomezeným výkonem.png
http://www.dresslerjiri.cz/


cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 16 zář 2021 13:15

Pěkný,tak p.Dressler je asi první výrobce flobertky ,u které se dá oprávněně mluvit o neomezeném výkonu.Začínám trochu litoval ,že jsem do té Alfy šel.Ted to vnímám víceméně tak ,že tím popiskem "s neomezeným výkonem" u svých revolverů vlastně klamou zákazníky.Zůstává otákou,proč se zastavily výkonově na těch necelých 20 J.Našel jsem aktuální vide se střelbou flobertkou Fox a je vidět,že tam těch 40 -45 J bude.Alfa má půlku, to zamrzí... :evil:

skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 16 zář 2021 13:53

Revolver ufoukne mezi valcem a hlavni to u takove jednoranky nehrozi (na kolik se realne da dostar u revovleru nevim)
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 16 zář 2021 14:57

Tak chápu, že revolver má slabinu v té mezeře ,ale zase se tu psalo, že výkon téměř nenarostl po odstranění třeba toho distančního kroužku. Má cenu ho vyndavat? Podle mě mají stále asi zbytečný odfuk v hlavni-moc velký náběhový kužel? kdyby tam byly jen minimální vůle jako u ostrého revolveru, tak by nemělo asi docházet k takovým ztrátám výkonu. No jsem zvědav, co Alfa vykonstruuje příští rok, asi teprve na druhý pokus hodlají vyprodukovat konečně plnotučnou flobertku...? Škoda, že to nešlo hned, když jim to už zákon umožnil. :(
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2021 16:20

KONSTRUKTÉŘI PŘESNĚ VĚDÍ JAKÝ VLIV MÁ VZDUCHOVÁ MEZERA MEZI VÁLCEM A HLAVNÍ REVOLVERU:

Pan Jiří Dressler píše:
"Spára mezi čelem hlavně a válcem revolveru musí být stejnoměrná a široká nejvýše 0,1 mm." :D
Graf.jpg
http://www.dresslerjiri.cz/mezera%20VH1.htm

Ale ve firmě ALFA asi rozhodují jiní... :twisted: :twisted: :twisted:
PavelP
Příspěvky: 13
Registrován: 25 zář 2010 18:56

Re: Flobertka

Příspěvek od PavelP » 16 zář 2021 16:28

Pro doplnění - konkurenční flobertky:
- revolver ALFAPROJ 661 6" (151mm) má energii okolo 20J - info výrobce na jeho FB
- jednoranná pistole RM Metal ZFP6 MAX 175mm má průměrnou energii 53,5J - info výrobce na jeho FB (více info ve vlákně o těchto flobertkách zde:
flobertky-rk-guns-rm-metal-t21901-150.html#p413967 )
Naposledy upravil(a) PavelP dne 16 zář 2021 16:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 17 zář 2021 07:44

Tady je jedna ponekud zarazejici skutecnost a to , ze se tyto hodnoty rozchazeji s udaji vyrobce:
https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... m-zapalem/
Je potom otazka jak jednotlivi vyrobci zbrani vypocitavaji energii. Jestli na zaklade rychlosti + katalogovy udaj o hmotnosti strely nebo ty strely opravdu prevazuji. Uz tu fotku asi nenajdu , ale pri delaboraci jsem narazil na dva typy spicatych strel. A to s rovnym dnem a s prolisem do strely. Typuju za by tam mohl byt i rozdil ve vaze.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 17 zář 2021 11:15

V předchozích příspěvcích jsem tu před lety popisoval úskalí měření úsťové energie na "D" Revolveru ZORAKI R1 Streamer 6" cal. 6mm 7,5J. Testoval jsem výkonové rozdíly u Flobert střeliva S&B. U kuliček Flobert 6mm ME Court jsem naměřil rozdíly jen 200%, ale u špiček 22.Flobert CB to bylo až 250% !! :lol: ... Našel jsem i rozdíly v šířce rantlíku u špiček, ale hmotnost byla vždy zhruba v toleranci.

Záleží tedy na jak zmršenou a nekonzistentní šarži a jaký kus od výrobce zrovna v obchodě narazíte, možná úspěšní výrobcové kupují přímo od S&B nějakou lepší podpultovku... :D

Takže diskuse na téma "Délka hlavně a vliv na úsťovou rychlost" by se u flobertek mohla stát nekonečným tématem.... http://forum.gunshop.cz/delka-hlavn-a-v ... -t301.html
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 17 zář 2021 14:20

@ alberte fakt asi rozlisuj jestli se bavime flobertkach pred novelou nebo po novele, jinak to opravdu bude nekonecne tema a hlavne neprinosne.
Doporucuji ted flobky s limitem 7,5 J pro prehlednost sem netahat... stejne jako .357 mag , 38spl atd...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 17 zář 2021 15:29

To: skagerak
Ale o to tu vůbec nejde, že jsem měření dělal na flobertce 7,5J. Ty obrovské rozdíly ve výkonech, náhodně vyraných nábojů, se přece úplně stejně projeví i u plnotučné Flobky ! :mrgreen:

Tím nekonečným tématem je kvalita Flobert střeliva S&B. ... :twisted:
A nebo jsem měl jenom já takovou smůlu při nákupu zmetkového střeliva?
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Flobertka

Příspěvek od vin » 17 zář 2021 16:55

Z flobertky dlouhé i krátké střílím od dětství několik desetiletí a myslím si, že střelivo není zmetkové, ale je prostě flobertkové a jiné už nikdy nebude. Flobertka je zábavná zbraň, u které nelze hledat přesnost vzduchovky a výkon malorážky. Proto i ke střelivu je tak přistupováno při výrobě. Je to jako v životě, k rybníku na mopedu, na úřad na skůtru a na dovolenou autem. Na přesnost vzduchovku, na zábavu flobertku, na výkon malorážku nebo i kulovnici.
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 03 říj 2021 12:55

skagerak píše:
16 zář 2021 13:53
Revolver ufoukne mezi valcem a hlavni to u takove jednoranky nehrozi (na kolik se realne da dostar u revovleru nevim)
Řekl bych, že p. Dressler nám odpověděl. Revolver Tramp SA 100 mm hlaveň - dle jeho vlastních měření 19J kuličky, 29J špičky. Se 150mm hlavní hádám něco okolo 22J, u špiček jednoznačně přes 30J, reálně okolo 33J. Což je těch plus mínus 10-15J, o kterých jsme se tady tak handrkovali. Opravdu neexistuje důvod, proč by měla mít moje Alfa 661 se 150mm hlavní z výroby pouhých 13J a 18J (před odstraněním kroužku) jenom proto, že jde o revolver. Revolver od Dresslera je principiálně to samé.

Příští týden si jedu do Křtin pro pistoli Fox Special 200mm :mrgreen:, v podstatě úplně ten samý kousek jako v tom videu, tak ještě přeměřím, případně postnu nějaké postřehy, které třeba ještě nezazněly.

To vin: taky bych neřekl, že jde vyloženě o zmetky. SB se chlubí přesností dávkování iniciační slože +-0,002g a u prachu 0,01g, a to jak pro malorážku, tak pro flobertku, takže v tomto ohledu bude přístup stejný. Hmotnostní přesnost střely deklarují +- 0,02g. Proto taky měřím v podstatě zanedbatelné rozptyly v energiích, na které má určitě mnohem větší vliv samotná zbraň. Chápu, že může jít o marketing s tím, že by neměl být zas až takový problém si to ověřit na váze.

Druhá věc je přesnost, resp. kvalita samotných střel a všeho ostatního, kdy má RWS opravdu i dle mých nástřelů přece jenom trochu lepší výsledky. Hilzny vypadají u RWS kvalitněji, nejsou na nich třeba černé fleky jako u SB. Taky kvalita "oplášťování" u SB není opticky nic moc. Otázkou je, do jaké míry má u tohoto náboje vůbec smysl. Chápu, že principiálně jde o to snížit otěr a zlepšit stabilizaci, ale k tomu plně poslouží postranní drážkování (které třeba RWS nemá vůbec), což by mělo stačit i pro vyšší výkon špiček. Taky je možné, že SB používá měkčí olovo než konkurence? Jinak předpokládám, že jde o laciný výrobní krok, marketing a tradici. Tak jako tak potom opravdu může střelivo při bližším pohledu působit trochu zmetkovitě, jak se to oplášťování otírá už v krabičce. Odlitky střel pak mají vzácně i nějaké ty otřepy či deformace, což bude pro přesnost asi největší problém. Zas na druhou stranu je potřeba vzít v potaz, že stojí v podstatě polovinu. Vždycky můžete vyhodit třeba 30% nábojů, které neprojdou ruční kontrolou kvality, protože budete přísně hlídat tolerance a následně účtovat 3X tolik.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 10 říj 2021 12:05

Já ted u své nové Alfy 661 řeším jak odstranit kulturně ty kroužky, povedlo se mi vyndat buben s tím kloubem a dál jsem přes veškerou možnou snahu nebyl schopný rozdělit ( rozšroubovat ) ten vyhazovací kolík abych kroužky mohl vyndat. Napadlo mě je jen povysunout na tu tenčí část té tyčky ,kde bych je mohl uštípnout, ale zas je nechci zničit, kdybych je chtěl třeba kvůli reklamaci nebo prodeji nasadit zpátky. Je tu někdo ochotný přesně popsat rozebrání toho bubnu? A má to vůbec cenu? Kolik tím dostanu joulů reálně navíc?Trochu z toho mam pocit, jako že je to jaksi tajné či co ,protože to tu nikdo dosud přesně nepopsal.
jinak mě trochu štve, že ten falešný buben získal od poslední střelby ještě větší vakl než měl původně.Na té hlavni, na které je "zavěšený" ted lítá nejen do stran ale také menší vůle ,když s ní hýbu odspodu nahoru a je vidět že ve spodní části se min o půlku té mezery mezi nábojovým a falešným bubnem,přiblíží k nábojovému bubínku, čímž mi zavdává obavy z toho, že po odtsranění těch kroužků může dojít až k drhnutí obou částí bubínků o sebe. Máte tam také takový vakl? Uvažuju zda to není na reklamaci... :(
diazemap: No je smutné, že Alfu udělali fakt napůl od reálu, na který se lze dostat dle nové legislativy. Věřím že ti Foxka asi udělá větší radost už jen tím plným výkonem. Určitě sem kdyžtak pak vlož nějaké postřehy a dojmy, budem rádi :)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 10 říj 2021 15:33

To vin: taky bych neřekl, že jde vyloženě o zmetky. SB se chlubí přesností dávkování iniciační slože +-0,002g a u prachu 0,01g, a to jak pro malorážku, tak pro flobertku, takže v tomto ohledu bude přístup stejný. Hmotnostní přesnost střely deklarují +- 0,02g. Proto taky měřím v podstatě zanedbatelné rozptyly v energiích, na které má určitě mnohem větší vliv samotná zbraň. Chápu, že může jít o marketing s tím, že by neměl být zas až takový problém si to ověřit na váze.
pokud delaboruju 2 stely a v navazce uvidim tohle , tak si muzou o presnosti a kvalita rikat co chteji : ))
spic.jpg
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Flobertka

Příspěvek od tomcat » 10 říj 2021 15:55

0.01g je 0.15gn. Cize medzi najslabsou a najsilnejsou navazkou moze byt rozdiel 0.3gn. Kazdy kto prebija vlastne strelivo ti potvrdi ze to je velky rozdiel. Skus zvazit rozdiel tych prachovych navaziek.
Odpovědět