Benjamin Marauder

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Xhibit
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2015 11:59

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Xhibit » 02 srp 2021 14:50

Mám tuhle větrovku asi 4-tým rokem, má nastříleno hrubým odhadem mezi 1000-1500 výstřelů. Vše bez problémů, až teď, začala ucházet, dřív držela bez jakéhokoliv úniku třeba celou zimu když jsem nestřílel. Tak jsem ji rozšrouboval a uvnitř je jak nová, sucho, čisto, žádná oxidace či koroze, používám totiž pumpu s filtrem, tak mě to zajímalo. Rozebral jsem ventil, mrkl na jehlu, má otlačenu část kde dosedá, vytlačené kolečko v rovné dosedací ploše. Nevím, vadí to nebo nevadí? Nechce se mě rozebírat komplet a měnit všechny těsnění které stejně ani nemám..
Kdysi jsem to řešil a nevyřešil na SPA PR900W, která ucházela hned od koupi. Podezření padlo právě na jehlu, tam to byl ale kužel do kužele, kov na kov a malý škrábanec podélně, musel být z výroby.. Výměna všech těsnění nepomohla.
Zde bych asi bych začal tou jehlou, ale kde koupit, neporadí někdo? Případně jiný tip co by to mohlo způsobovat? Díky za každou radu.. Petr


Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Stainles » 02 srp 2021 22:07

Ja som kupoval nahradne ihli v e-shopu pazba.sk tak skus cz
Xhibit
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2015 11:59

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Xhibit » 20 srp 2021 13:50

Tak jehlu jsem poptal, skladem není, objednání 2-3měsíce od výrobce. Cena směšná, tak jsem emailem objednal, odpověď už žádná, tak snad objednána je.
No ale stejně mě to nedalo, hledal jsem dál. A nakonec jsem přišel že mě to uchází jinde, jehlou to není jak jsem myslel původně, i když náhradní nebude rozhodně k zahození.
Uchází mě to přes ventil plnění. Mám marauder GEN2, a už kdysi jsem hledal a našel komplet rozkres všech dílů, část dávám níže.
Ale zrovna ten ventil nesedí. Díl 3C vypadá trochu jinak, spodní část je kratší ale silnější, taková "tyčinka" bez hlavičky, celá vleze do té horní. V místě kde jsem to označil červeně, je vyfrézovaná drážka a v ní těsnění. O tom není v žádném rozpisu nikde zmínka! Barvu má bílou do průhledna, co to může být za materiál? No a vypadá hranaté, bylo, nebylo, nevím.. Neřešil někdo jeho výměnu, co to je zač, co tam dát ať to nezkouším několikrát pokus omyl?
marauder_plnení.jpg
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od vin » 20 srp 2021 16:29

V UK jsem bral plnění, stálo asi 30L a samotný pin asi 5L. Myslím, že závit pinu je standartní 1/8 jako na ostatních. Vyměnil bych celý a nějakou tyčkou se nebabral. Na paintballu se běžně vyměňují a u nás prodávají včetně náhr. těsnění.
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Peterko78 » 15 led 2022 16:32

Zdravím, zajímalo by mě jak je na tom s kvalitou dnešní Benjamin Marauder oproti starší produkci, jestli do něho jít nebo koupit dražší flinty. Mám v plánu pořídit větrovku na občasné střílení ve větším výkonu, na plinkačku od nějakých 50 do 125 metrů, 300-500 ran za rok. Přesnost a výkon, jak je to s laděním výkonu a dilema s výběrem ráže 5,5mm nebo 6,35mm. Na zahraničních forech jsem vyčetl, že prý hlavně pro Maraudery v ráži .177 a .22 jsou horší kvality než .25? Budu vděčný za další informace.
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Benjamin Marauder

Příspěvek od Stainles » 15 led 2022 20:18

Urcite budu na tom všetky rovnako...mam ho tiež a spokojnost...pocitaj ,ze v tej najväčšej raži budes casto plnit !aby neomrzel plnenim, kartuš ma ako uz vieš len 215ml. A urcite budes tlacit pumpou...
Odpovědět