Vetrovky + pumpa...

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Mini Me » 08 kvě 2020 15:42

To jsi prvni koho znam co ma problem s otevrenim jejich stranek,asi mas nejake divoke nastaveni zabezpeceni prohlizece nebo rodicovsky zamek :D
Snad napovi strejda Google - https://www.google.com/search?source=un ... 66&bih=654


Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Peterko78 » 10 čer 2021 18:42

Zdravím, mám v plánu si pořídit první větrovku, tak bych chtěl vědět jestli se vyplatí investovat do dražší pumpy s filtrem nebo bude stačit levnější bez? Tlakovou láhev nechci, chci si jen občas zastřílet nějakých 1000 ran za ročně.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Mini Me » 10 čer 2021 19:31

Videl jsem v jinem vlakne,ze zvazujes zakoupeni AA S 410 ,na obcasne strileni je pumpa OK a filtr je pro klid v dusi ze tam mas minimum vlhkosti.
Tu 410, jestli si to dobre pamatuji jsem plnil ze 110 na 180 Bar na 120 pumpnuti se starou Logun pumpou a ty dnesni jsou vykonejsi, tak to bude rychlejsi :)
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od vin » 11 čer 2021 10:32

Pumpa je dobrá jako záloha, nebo opravdu na střílení několikrát do roka. Ale jak člověka chytne přesnost, výkon, tak někdy neví kdy přestat. Za mne vše plnění s filtrem. Teď jsem koupil tříletou vzduchovku plněnou bez filtru a vše má uvnitř výrazné stopy koroze, přestože byla uskladněná ve skříni v pokoji a střílená moc nebyla.
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Peterko78 » 11 čer 2021 11:32

Jak to tak čtu, tak se asi na tu větrovku vyprdnu a koupím radši pro sporta :lol:
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 06 čer 2023 11:45

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně pumpy Hill MK5 (nebo pump obecně), má někdo z vás zkušenosti s tím, že by u ní enormně odcházely zelené těsnící kroužky? Prošel jsem si několikanásobnou reklamcí a výměnou nové pumpy, pořídil jsem si dokonce pumpu druhou, záložní, nakonec stejně kompresůrek, ale pumpu pořád občas používám, foukám s ní pušku cca do poloviny (150-200bar, v rámci udržování tělesný kondice :-) ), zbytek do cca 260-270bar dofoukám kompresorem, ale v poslední době nestačím měnit u pumpy kroužky, kolem cca 150bar začne tahat píst zpět a je to jasný. Při rozebrání a výměně kroužku pumpu vevnitř kontroluju, ale neviděl jsem nějaký otřep nebo rýhu ve stěně trubky a to, že se to děje u dvou shodných pump, je prostě divný. Nedělám něco blbě? Třeba málo mažu, anebo naopak hodně? Nebo může být něco v pušce? Jako je to celkem makačka, zvlášť ke konci, ale nemám jiný srovnání.
Díky za případný postřehy nabo informace.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 06 čer 2023 18:58

No nevím proč ale zelené se primárně používají na klimatizaci. Já používám pouze černé teď z hlavy ti neřeknu přesný typ ale fungují dobře a používám na to pouze silkal a funguje to krásně
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 07 čer 2023 09:16

Ne, myslím to vysokotlaké těsnění. To je odlišné, proto je ten malý o-kroužek zelený a je z jinýho materiálu. Jak říkám, možná dělám něco blbě, možná něco v pušce, možná vadná série, nevim. Prostě praská a děje se to u dvou pump. Tak kdyby měl k tomu někdo nějaký postřeh, informaci, nápad, budu rád. Děkuju.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 07 čer 2023 16:42

Však ano já mluvím o vysokotlaku kup o- kroužky typ NBR ve správným rozměru a pak dej vědět.

Možná mě tu někdo opraví ale zelené se dají použít tam kde není pohyb jsou dělané na tlak ale hlavně do pevných spojů klimatizací.

... zelené o- kroužky tj. Typ FMP primární použití statické. Tlakově do 100bar.

Černé o- kroužky typ NBR ( nejvíce používané NBR70 nebo 80)
Statické zatížení až 320 bar dynamické 160 bar
Primární použití v pevných i pohyblivých spojích díky vysoké otěru vzdornosti odolnosti vůči olejům nepříznivým povětrnostním vlivům....

Tak pokud tam někdo dal zelené od výroby tak už v tomhle bude základní problém. Vyměň za ty NBR a sám uvidíš jak to bude fungovat a držet.
Jinak NBR jsou všechny o- kroužky v PCP vzduchovkach.
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 08 čer 2023 10:18

OK, moc díky za informace.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
Cvx
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2021 11:33
Bydliště: Piešťany

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Cvx » 08 čer 2023 15:30

aj ja sa laicky pripojim ku teme. Pumpu mam z aliexpress, funguje normalne. A je mozne touto pumpou za pomoci nejakej redukcie nafukat koleso bicykla ?

teda autoventil pripadne cykloventil ?
------------------------------------------------------------------------
AirVenturi Avenger 5.5 @ Discovery VT-Z 4-16x50
Diana Stormrider 5.5 @ Nikko Stirling MountMaster 4-12x40
Gamo Elite Fusion 4.5 @ Nikko Stirling MountMaster 4x32
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od honda » 10 čer 2023 18:43

Jasně že nafoukáš, ale normální pumpičkou to lepší, provokatére :lol:
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Manitou » 11 čer 2023 20:21

Když s tím jde napumpovat láhev na 300 bar, tak s tím kolo na 8 bar nafoukneš taky, to dá rozum. Na Aliexpressu si můžeš nakoupit různé koncovky, ze kterých následně vyrobíš redukci. Ale osobně bych to radši foukal normální pumpou.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od kmibohda » 12 čer 2023 12:29

darknes píše:
07 čer 2023 16:42
Však ano já mluvím o vysokotlaku kup o- kroužky typ NBR ve správným rozměru a pak dej vědět.

Možná mě tu někdo opraví ale zelené se dají použít tam kde není pohyb jsou dělané na tlak ale hlavně do pevných spojů klimatizací.

... zelené o- kroužky tj. Typ FMP primární použití statické. Tlakově do 100bar.

Černé o- kroužky typ NBR ( nejvíce používané NBR70 nebo 80)
Statické zatížení až 320 bar dynamické 160 bar
Primární použití v pevných i pohyblivých spojích díky vysoké otěru vzdornosti odolnosti vůči olejům nepříznivým povětrnostním vlivům....

Tak pokud tam někdo dal zelené od výroby tak už v tomhle bude základní problém. Vyměň za ty NBR a sám uvidíš jak to bude fungovat a držet.
Jinak NBR jsou všechny o- kroužky v PCP vzduchovkach.
Jsem se trochu porozhlídnul, co je k mání, a nebude to teda sranda. Ten originální o-kroužek nemá kruhový průřez, ale jeho vnitřní průměr je plochý, protože není vložen v drážce napevno, protože ta drážka je také plochá a asi dvojnásobně větší oproti tloušťce (průřezu) kroužku, takže se v ní kroužek pohybuje při pohybu pístu nahoru a dolů a tím otevírá nebo zavírá (vzduchový?) otvor, který pístem a drážkou prochází. Navíc je ten originální kroužek asi opláštěný, tedy ze dvou různých materiálů, vhodných pro danou aplikaci. No, vypadá to na pokus-omyl a aasi návrat k originálu :-) Pokud tedy někdo neví víc.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od darknes » 12 čer 2023 22:29

Drážka v pístu je vždy plochá neboli ve tvaru |_| a používá se i pro o- kroužky taky i pro 4 hran kroužek obě verze se dělají v NBR verzi popř se může jednat i o manžetu také stejný materiál ale vždy jde o použití a nejjednodušší je poslat foto aby nedocházelo k nedorozumění potom půjde poradit více
Odpovědět