Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tavic
Příspěvky: 83
Registrován: 27 čer 2011 17:27

Re: Flobertka

Příspěvek od tavic » 01 kvě 2021 19:46

Zákon o myslivosti - HLAVA II - MYSLIVECKÁ STRÁŽ
Předpis č. 449/2001 Sb.
Znění od 1. 1. 2018

§ 14

Oprávnění myslivecké stráže
(1) Myslivecká stráž je oprávněna

a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu,

b) zastavit a prohlížet v honitbě a na účelových komunikacích17) v honitbě dopravní prostředky včetně přepravovaných zavazadel, je-li důvodné podezření, že přepravují nebo obsahují neoprávněně nabytou zvěř, a za tím účelem požadovat předložení dokladu o nabytí zvěře,

c) zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie"),


d) odejmout osobám uvedeným v písmenech b) a c) střelnou zbraň nebo zakázanou loveckou výzbroj, chycenou, ulovenou nebo přepravovanou zvěř, popřípadě i loveckého psa a fretku a vykázat je z honitby; o odnětí věci sepsat úřední záznam a osobě, jíž byla věc odňata, vystavit potvrzení o odnětí věci a odňatou střelnou zbraň nebo zakázanou loveckou výzbroj odevzdat neprodleně orgánu policie; osoby uvedené v písmenech a) až d) jsou povinny výzvám či úkonům v nich uvedeným vyhovět, popřípadě jich uposlechnout


tavic
Příspěvky: 83
Registrován: 27 čer 2011 17:27

Re: Flobertka

Příspěvek od tavic » 01 kvě 2021 19:54

A pokud by se to řešilo u soudu/přestupkové komise, pak berte v potaz toto:

Za veřejné činitele se při plnění zákonem stanovených úkolů považují i příslušníci lesní stráže , vodní stráže, stráže přírody nebo rybářské stráže.

To jen čí slovo tam bude mít větší váhu...tak zvažte, zda ta střelnice nebude přeci jen vhodnější i z pohledu naštvané nestřelecké veřejnosti nasupené výstřely či nedej bože nějakým průserem.
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 01 kvě 2021 21:47

Střelnice je samozřejmě vhodnější vždy, a to pro jakoukoli zbraň, nicméně zrovna teď jsme zažili naprosto bezprecedentně dlouhé období, kdy byly zcela zavřené kvůli Covidu. Kam má potom člověk chodit bezpečně střílet, když nebydlíte na samotě s barákem u skály? Pro někoho jde navíc o velmi dlouhou cestu a návštěva vyjde často draho. Některé ještě ani neotevřely, jak se bojí všelijakých buzerací a ta situace se může opět opakovat. Naši zákonodárci neuplatnili pro flobertky podmínku chodit střílet na střelnici, tak jako pro černoprachové zbraně a debata zda do lesa nebo ne je stará jako lidstvo samo. Kdyby chtěli, aby lidi chodili pouze na střelnici, mohli tuto podmínku uplatnit. Byl by to minimálně další business pro jejich provozovatele a motivace otevírat nové či udržovat staré. Ony totiž mnohdy skomírají, jak neumí nastavit ceny, mají všelijaké klubové slevy, správci jsou často staří a nevyplatí se jim tam sedět půl dne za pár stovek, poslouchat to bouchání a ještě dělat uklízečky. Oni by se na vás i trochu lépe koukali na té střelnici, kdyby byla formulace v zákoně přísnější, když tam přijdete jenom s občankou a flobertkou, protože by věděli, že jinam nemůžete. Člověk bez ZP se musí zkrátka víc hlídat. I v minulosti se všelijak zmírňovaly podmínky pro D zbraně, pokud šel člověk střílet třeba do lomu, s tím, že hlavní bylo mít vymezený prostor pro střelbu, někoho, kdo dohlíží na bezpečnost atp., celé se to pojme jako sportovní střelba, používají ochranné pomůcky, s tím že se to místo už v minulosti pro tento účel použilo. Takže já vidím určitě vstřícnost, spíš než utahování šroubů.

Zákon o myslivosti je zaměřený hlavně proti často organizovaným skupinám pytláků, co se prohání po lese s kulovnicemi vybavenými noktovizory, tlumiči a reflektory plundrujíce lesy s cílem obohatit se o trofeje za statisíce či kvůli masu, co pak prodávají do restaurací. A i tyto skupiny se často nedaří jakkoli postihovat. Pořád se tu navíc bavíme o flobertce, která se považuje za "garden gun" s účinností do max. 20 metrů pokud jde o broky a to ještě proti zvířatům jako jsou veverky. Myslím, že se zde bavíme o víceméně hypotetické situaci, která bude mít maximálně komunitní dopad, ne v rovině celonárodní debaty či dokonce až na úrovni EU.

Evidentně pytláctví nebude nějaký hot topic, když podle novely nejsou kuše či luky, které lze pro tento účel použít i efektivněji, nově ani zbraně kategorie D a můžete s nimi de facto střílet v podstatě kdekoli a řídit se pouze ostatní legislativou, která říká, že zbraň je víceméně cokoli.

EU jde hlavně o to, aby byly zbraně nějak registrované. A to se v případě flobertek podařilo ze 100%. Nejvíc je vždy trápilo, že si lidé zbraně všelijak upraví a ty se pak následně dostanou na černý trh, aniž by se vědělo, od koho zbraň přišla. Opět nově nehrozí ani jedno.

Je jasné, že tady nemáme stejnou zbraňovou kulturu jako v USA, ale je potřeba si uvědomit, že tu kulturu vytváříme především my sami a jestli se bude střelecká komunita až příliš úzkostlivě upozaďovat, tak by se taky mohlo v budoucnu stát, že už si mimo střelnici nevystřelíme ani ze vzduchovky a ještě si ty střelnice zakážeme.

Velké debaty se vedou vždy, když dojde k nějaké velké tragédii, jako když v UH zastřelil psychopat osm lidí v hospodě a pak sedm ten blázen v Ostravě. V prvním případě se ZP, v druhém bez. To jsou ty případy, kterých bych se bál a ani ty nerozhodly o ničem. Žádné takové krveprolití s flobertkami nehrozí, a to ani omylem. Už jen to, že ani přes to pandemické šílenství zatím neruplo nikomu v bedně, kdy už i kliďasům dochází trpělivost, ukazuje, že pokud jde o zbraně, jsme jako národ disciplinovaní.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 18 kvě 2021 14:54

cernunos píše:
14 kvě 2021 23:02
diazemap:
Zde je odkaz na ALFA PROJ facebook:
https://de-de.facebook.com/pg/alfaproj.cz/posts/
Tam uvádějí že 20 J naměřeno náboji 22 flobert (SB),takže špičkami.Z původního nadšení z konečně výkonných flobertek zbylo spíš zklamání... :shock:
Aušusové zboží! ... ani tu idiotskou mezeru 1,5mm mezi hlavní a válcem se soudruzi z Alfy nenamáhali zmenšit. Neodhaduji to na víc než 5-6 Joulů... :lol:

To si přece nikdo nekoupí ! :( :( :(
Revolver ALFA v ráži 6mm Me Flobert bez omezení výkonu, nově v kategorii C-I..jpg
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 18 kvě 2021 22:53

Inu, uvídíme. Posílám fotku Alfy 621 tormentované v roce 2021 (předpokládám poslední odfoukaná série), kde je mezera zcela minimální (stěží do mezery strčím 2x přeložený A4 papír) a odpovídají tomu i výkony, které i při takto krátké hlavni dosahují až cca. 9J v případě špiček.
Obrázek
Takže očividně, když se chce, tak to jde.

Pak se ale podívám na produktové foto nové C-I, kde je mezera znatelně větší. Sice ne ta Macocha jako v minulosti, ale větší:
Obrázek

Což nedává smysl. Ledaže číslo 20J bylo nějakým politickým zadáním, protože kuličky budou na hranici limitu pro vzduchovky a používají různé velikost válce pro vyvažování nárůstů energií se vzrůstající délkou hlavně. Otázkou je, kolik se z C-I flobertek dá vůbec teoreticky vyždímat. Mluvil jsem s panem Dresslerem a ani on nedostal ze svých dlouhohlavňových pistolí víc než něco přes 20J, takže u revolverů logicky i trochu méně. Nutno ovšem dodat, že on měří s kuličkami. Takže špičky něco kolo 30J, což je i můj odhad u krátkých zbraní.

Tak jako tak si myslím, že to bude vcelku zbytečné řešit, cokoli nad 20J bude i na 25m terčovou střelbu stačit. 50m pro pistoli je blbost. Daleko víc by mě trápila inkonzistence, pokud jde o rychlosti, problémy s vytahovačem u špiček a hlavně promarněná příležitost snížit absencí odfuků hluk. Ono je otázkou, jestli nejsou ty staré floby víc poplašňáky než střelné zbraně. :lol: Kdo chce výkon, ať si pořídí zbroják nebo cokoli od Řeháků, co se toho fakt nebojí. :D Vezměte si, že např. celé UK má omezení pro pistole, včetně PCP, na 6ft-lbs (cca. 8.1J) a cokoli nad je na licenci. :(
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 19 kvě 2021 10:39

Výkon S&B nábojů Flobert je definován pro krátkou hlaveň délky 200mm, tedy nikoliv 600mm jako nábojů 22LR. Tedy výkon flobertového revolveru ALFA-661 by se s hlavní 6“ tj. cca 180mm (… i s částí ve falešném bubínku) by měl velmi blížit udávané hodnotě deklarovaných 33J u kuliček a 39J u špiček S&B. … https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... /?switch=1

Je víc než jisté, že zde opět sehrály roli politické tlaky západoevropské muslimské enklávy, obavy z terorismu zejména u tajné policie UK a Scotland Yardu! Tam již činí opatření proti další vlně pašování flobertek z ČR. :shock:

Obávám se, že ALFA PROJ má na skladě pro celé ČR ještě destitisíce těch starých zmetků schválených pro 7,5J a budou se snažit je prodat! Ovšem s obrovskou mezerou 1,5mm, se schůdkem ve válci převrtaným na 8mm a s obrovským náběhovým kuželem v hlavni je to jen naleštěná atrapa použitelná jen jako POPLAŠŇÁK NA VRABCE! Skutečnost ověřená měřením = výkon 2,6J… :lol:
flobertka-alfa-661-nikl-plast-cal-6mm-me-flobert-original 7.jpg
Kdyby soudruzi z Alfy měli i těch ubohých 20 Joulů, tak by se jistě pochlubili měřením na Chronografu. :( :( Pouhé přimalování značky C-1 zde nepomůže. Ani na rozmazaném videu se jim nepodařilo tu mezeru zamaskovat…
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 19 kvě 2021 10:50

Video je hrozne, z nej tezko soudit...

Ale skladem desetitisice zbrani, to trochu prehanis, ne ?
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 21 kvě 2021 21:34

skagerak píše:
19 kvě 2021 10:50
Video je hrozne, z nej tezko soudit...

Ale skladem desetitisice zbrani, to trochu prehanis, ne ?
Oficiálně samozřejmě nemají nic, to jsem osobně ověřoval. To samé se nedá říct o těch desetitisících kusech skutečně výkonově neomezených flobertek s výkony daleko přes 30J s funkčním vytahovačem špiček a nadlimitními bubínky, tudíž schopné nebývalých kadencí, které budou v rukách teroristů rozsévat hrůzu po celém světě. Alfaproj bude jednou stejný pojem jako Semtex. Ve Vrběticích už balí bedny (proč myslíte, že tak dlouho nebylo střelivo) a Rusko vysílá své nejlepší agenty Čepigu a Myškina, aby zabránili nejhoršímu. Nenechte se zmást zdánlivě nesmyslně velkou mezerou mezi hlavní a válcem. Jde o zastírací manévr, Alfaproj vyvinula zcela revoluční způsob zvýšení výkonu i při minimální těsnosti. Proč myslíte, že bylo to video tak podexponované? Aby nebylo vidět zatím tajnou technologii. Ale mohutné výšlehy z mezery kvůli této filmařské chybě prozradily skutečnou sílu zbraně, jejíž efekt bude i akusticko světelný. A nejďábelštější je, že budou označeny 7.5J, aby nevzbudily podezření. Alfa se tak zbaví starých rámů s již vyraženým výkonem a může legálně vyvážet skoro do celé Evropy. Části zbraně s odfuky, hlavně hlavně s masivními přechodovými kužely poputují k C-I majitelům, kteří budou následně pochytáni jako potenciální teroristé. :lol:

Ale protože jsem masochista, tak si to osobně ověřím. Nestává se až tak často, že může člověk v podstatě testovat zcela nové kategorie zbraní. :D
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 22 kvě 2021 13:10

Teď hlavně aby ALFA PROJ těch 10.000 ks vylepšených supervýkonných flobertek C-1 neuskladnili na muničáku s děravým plotem ve Vrběticích. Kdyby se to dozvěděli v Království, mohlo by zase dojít k nějakému mezinárodnímu konfliktu... !! :shock:

Po posledních velmi špatných zkušenostech Scotlandyardu s českými a polskými pašeráky již nasadili tajné služby MI-6 a předpokládám, že teď už to Britové nenechají jenom tak! A pokud do akce povolají toho jejich nebezpečného všeuměla, dobrodruha a Supermana Guye Martina, tak je s naší tajnou zbraní a s Vrběticemi ÁMEN !!! :lol: :lol: :lol:

Pro jistotu zde přikládám pro naši BIS jeho foto, aby je mohli vyvěsit na vrbětické vrátnici....
Guy Martin.jpg
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 26 kvě 2021 00:34

Tak už je doma i C-I Alfa 661, stačilo se ohlásit na Vrbětické vrátnici se slovy: Zdravstvuyte tovarishchi, ya priyekhal osmotret' vash sklad boyepripasov.

Ale teď vážně nevážně a přináším slibovanou "minirecenzi".

Z nějakého záhadného důvodu okopírovala Alfaproj pro svoje produktové foto moji specifikaci starou skoro dva měsíce, až jsem měl obavy, jestli nepoužili můj kousek. :lol:

Obrázek

Moje podezření z politického zadání omezení na 20J potvrzeno (ačkoli impuls přišel zcela jistě zevnitř). Stejně tak jsem se trefil v podstatě na joule, pokud jde o rozdíl mezi špičkami a kuličkami - 5J, viz. níže. Cílem bylo zcela jistě sladit výkony s PCP pistolemi či vzduchovkami, a to tak nějak všeobecně, tj. max. 16J, tak aby v případě zneužití zbraně nějakým pakoňem obecným bylo možné argumentovat, že výkonově jde o vzduchovku. Na hlavni je navíc stejně jako u D modelů přímo uvedeno, pro jaké střelivo je revolver konstruován. Takže kuličky s energií pod touto hranicí, a to s rezervou. Takže pokud budete zlobit se špičkami s 20J, můžou argumentovat, že jste nepoužili střelivo doporučené výrobcem. :wink: Ale možná je to všechno náhoda. Čím jsem ale starší, tím méně na ně věřím. :D

Špičky:
20J, 17J, 18J, 20J, 19J, 18J, 22J, 16J, 17J, 21J, 19J, 14J, 18J, 15J, 18J
průměr 18J

Kuličky: 13J, 12J, 14J, 15J, 12J, 11J, 15J, 14J, 11J, 12J, 14J, 13J, 12J, 13J, 15J
průměr 13J

Jinými slovy Alfa nelže, když slibuje výkony okolo 20J. Spíše ale počítejte s průměrem lehce pod.

Že jde o úmysl, lze dokázat vcelku jednoduše. Oproti 2021 modelu 620 (omlouvám se za překlep z minulého postu, mám 620 bez stavitelných mířidel, nikoli 621) vzrostla mezera mezi válcem a hlavní o 0.3mm, čehož bylo docíleno prodloužením distančního kroužku mezi osou válce a raménkem vyklápěče ze 6mm na 6.3mm.

Obrázek

Podstatné je, že tento kroužek NENÍ součástí samotného válce, který v případě C-I zbraně již nese zkušební značky a není tudíž možné či rozumné s ním jakkoli laborovat, a jeho stáhnutí na požadovaných 6mm je vcelku jednoduchou záležitostí. Skoro jako kdyby si nechala Alfa pojistku do budoucna, kdyby uznali, že těch cca. 5-10J, které by zmenšení mezery dle mého odhadu mohlo přinést, opravdu nedá lidem do rukou zbraň hromadného ničení. Délka obou částí bubínku naštěstí zůstala stejná. Bubínek již konečně bez kurvítek.

Obrázek

Ve srovnání s dobou odfukovou:

Obrázek

Nemyslím, že by to odporovalo jakékoli legislativě, jelikož výkon zbraně není v zákoně nijak omezen a v tomto případě by se nejednalo o modifikaci hlavní části zbraně podléhající registraci. Dokonce se tím otevírá možnost vyrobit si delší kroužek a dostat se na původní odfoukané výkony, kdybych chtěl flobertku třeba pro děti a 20J mi připadalo až příliš. Hlavní důvod pro odkurvítkování bych ale viděl v ještě větším snížení hluku a hlavně lepší konzistenci, tudíž i přesnosti při střelbě - stačí se podívat na rozptyly! 14-22J u špiček a 11-15J u kuliček. Přesně jak predikoval Therion. Při kontrolním měření u Alfy 620 rozptyl max 3J, ale drtivá většina výstřelů rozptyl jen okolo 1-2J.

Dnešní měření s Alfou 620 pro kontrolu (7.5J):
Kuličky: 7J, 8J, 8J, 6J, 7J,
Špičky: 9J, 10J, 8J, 8J, 7J

Dokonce jsem naměřil pouhých 9J, a to u C-I! Ale nejhorší a nejlepší výkony vždy z principu škrtám, abych vyloučil chyby v měření a vyloženě šmejdské střelivo.

Akusticky velká změna k lepšímu. S šestipalcovou hlavní už se dá střílet i bez ochrany sluchu. Pokud jde o vytahovač, hilzny z první salvy držely v komorách jako židovská víra a bylo potřeba je vytloukat, nicméně druhou várku jsem vyklepnul vcelku lehce :shock: , což se mi ještě nikdy s žádnými špičkami nepovedlo, ani po zahoření zbraně. Naděje stále žije. Na víc zatím nebyl čas.

Pokud jde o kvalitu zpracování atp., jde o to samé, co v Déčku. Všechno tak nějak nemlich aenlich dasselbe. Kus poctivé strojařiny, Chiappa je oproti tomu fakt úplná čína. V tomto ohledu máme být na co hrdí. Co je potřeba ocenit, cena zůstala stejná, a to i v situaci, kdy S&B zdražil vše zatím jen o 5% a bude hůř.

Už je objednáno i u Dresslera, ale ten má takový přetlak, že mám termín někdy v říjnu.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Flobertka

Příspěvek od JuroNR » 26 kvě 2021 19:48

18 až 20 jaulov. Kurnik šopa, zase som mal pravdu.
A to si diazemap snival o 30 jauloch. Ani omylom. A to ešte si meral s revolverom s 15cm hlavňou, ked budeš merať s revolverom s 10cm hlavňou tak to bude zase menej čiže medzi 16 až 20 jaulami, v podstate na chlp presne ako som odhadoval bez merania. Vidiš stale chytaš o 10 jaulov večšie ryby ako v skutočnosti su.
Jednoducho naboj ktory ma deklarovanych 39 jaulov v 20cm hlavni bez odfukov a delenych valcov a prechodovych kuželov kde su straty a straty a straty na vykone nemože mať 30 jaulov.
Už len k tej medzere sa musim vyjadriť pretože som mal minimalne 10 revolverov v ruke a ani jeden nemal taku velku medzeru 1,5mm, ta medzera mala max.0,3mm, strojarina na vysokej urovni, všetko pekne obrobene začistene, žiadne otrepy ani ostre hrany som nikdy nikde nenašiel.
A 20 jaulov na takyto revolver je až až, to musi prestrelit snad 2-3cm dosku,to bude zas pruserov a postrelenych ludi.
diazemap
Příspěvky: 62
Registrován: 26 bře 2021 21:06

Re: Flobertka

Příspěvek od diazemap » 27 kvě 2021 00:45

"Vidiš stale chytaš o 10 jaulov večšie ryby ako v skutočnosti su."

Ach jo... Zase ta samá debata.. Takže ještě jednou kolego. Posledně jsem dokázal, že ten rozdíl v měření v případě Chiappy, o který jsem měl nadsazovat, byl způsoben tvojí špatnou kalkulací, kdy jsi nevzal v potaz rozdílnou váhu kuličky a špičky (16gr vs 18gr). :wink: I kdybych měřil špatně, tak ty zase špatně počítáš. Sorry jako. Pokud úmyslně nadsazuji, konkrétně o 10J, neměla by mít ta C-I Alfa jenom 8J a 3J ? Vždyť to nedává smysl, co jsi tady napsal. Podle mě se až příliš fixuješ na údaje, které udává výrobce, který prostě naměří, co uzná za politicky vhodné. Pokud jde o odhady ohledně výkonu, vždy jsem psal, že nevím, s čím měřili a v momentě, kdy jsem se to dozvěděl, byl můj odhad již přesný.

Zadruhé, já jsem o ničem nesnil. Pouze jsem odhadoval výkon na základě informací, které jsem dostal přímo od člověka z Alfy, který tvrdil, že odstranili pokud možno vše, co šlo, pokud jde o odfuky. Neexistuje jediný důvod, proč by C-I zbraň měla mít větší mezeru mezi hlavní a válcem než D revolver s odfuky. Tedy až na úmyslné snížení výkonu. Ten koment, kdy jsi srovnával 10 zbraní jsem moc nepochopil, zejména v kontextu toho, co jsem napsal. Já jsem třeba vůbec nezmínil mezeru 1,5mm.

Pokud se v čemkoli mýlím, kdykoli to uznám. Já vyloženě vyzývám lidi, aby si tu zbraň koupili, následně přeměřili prověřenými hradly se stejným střelivem, jako já a poslali recenzi. Samotného by mě zajímalo srovnání od majitele stejné zbraně. Dokud tak někdo neučiní, nevidím důvod proč byl měl zpochybňovat vlastní měření. Co někdo naměřil třeba Drulovem, není relevantní, když se tady handrkujeme ohledně pár joulů. Každá zbraň je jiná. Zejména bych srovnával pouze flobertky s flobertkami.

Nedalo mi to a provedl jsem rozborku sestavy válce. Ve skutečnosti jsou na ose vytahovače kroužky dva. A světe div se, ten menší má přesně 0.3mm, takže ani nepotřebujete soustruh. Po jeho odstranění, opět světe div se, téměř zmizela mezera, vše nádherně lícuje a je teď stejná jako u odfoukané Alfy.

Obrázek

Tak ještě jednou přeměřím zbraň a případně si posypu hlavu popelem. Jestli to ale bude kolem 30J, tak očekávám omluvu. :D

"to bude zas pruserov a postrelenych ludi"

Jestli někdo floberkami či obecně nelegálně upravovanými zbraněmi někomu zavařil, tak to bylo Slovensko, kde docházelo k masivním konverzím na nelegální zbraně, kdy policie jenom přihlížela. Slovenské standardy pro přestavbu byly mnohem mírnější než ty české a kvůli tomuto šlendriánu jsme to odskákali i my. Toto všechno následně poskytlo záminku EU pro současnou legislativu. A je úplně jedno, že měly v jedné fázi možná i 7.5J. Stejně tak je jedno, kolik mají ty české. Zbraňová kriminalita je u nás obecně velmi malá, zejména pak páchaná legálně drženými registrovanými zbraněmi, kam spadají i C-I, u kterých bude navíc letalita velice blízko nule. Všechno je v CRZu, každou zbraň si vlastnoručně osahá policie, je požadovaná bezúhonnost, osobní převzetí a tak podobně.

Nedávno dostal pravda jeden borec 3,5 roku vězení za střelbu flobertkou na sousedy. Ta byla ovšem jako D zbraň nelegálně upravená na vyšší výkon, použil tlumič a navíc naštěstí nikoho netrefil. Další příklad, kdy bylo úplně jedno, že byly flobertky zákonem omezené na 7.5J. Navíc je teď mnohem těžší dostat C-I zbraň na nelegální trh, vzhledem k tomu, že lze dohledat majitele, dělat problémy v případě ztráty, krádeže. Samozřejmě i trestní sazba bude u C-I vzhledem k výkonům vyšší, což taky určitě odradí mnoho dobrodruhů.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Flobertka

Příspěvek od tomcat » 27 kvě 2021 13:26

diazemap píše:
27 kvě 2021 00:45
Jestli někdo floberkami či obecně nelegálně upravovanými zbraněmi někomu zavařil, tak to bylo Slovensko, kde docházelo k masivním konverzím na nelegální zbraně, kdy policie jenom přihlížela. ...
Vies dat konkretny priklad kde Slovensko nelegalne upravovanymi flobertkami niekomu zavarilo? Lebo mam pocit ze tvoje informacie su troska mimo...
Predpokladam ze narazas na expanzy, ale to si v teme o flobertkach dost mimo. Ked uz tie expanzy spominas tak urcite vies ze nelegalna uprava prebehla mimo uzemia Slovenska a neupravovali to Slovaci. A hlavne neviem ako pruser s expanzami suvisi a ohrozil flobertky...
Mimochodom SK zakony a vyhlasky boli a stale su ohladne flobertiek prisnejsie ako v CR. Vykon stale max 7J a pouzitie len na strelnici.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 27 kvě 2021 13:57

@tomcat, necetl jsem cely jeho prispevek, ale byly to expanzky I flobky.... a ano slovensko to tim dosralo i nam..(ale asi je to vlastne jedno protoze nekomu v eu se nase kvery nelibi tak jak tak ... jen hledaji zaminky
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Flobertka

Příspěvek od tomcat » 27 kvě 2021 14:28

@skagerak jednalo sa len o expanzy/zbrane na "slepe" strelivo, snazil som sa najst nejake info alebo clanok ze by sa jednalo aj o nejaky problem s flobertkami a nenasiel som nic, preto som bol na to zvedavy odkial diazemap cerpal informacie
s tym problemom ze eu vadia nase prava ohladne drzania zbrani a hladania kazdej zamienky na odzbrojenie obcanov, suhlasim...
Odpovědět