STEYR CHALLANGE HUNTING

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od pbrejsa » 14 říj 2018 19:09

pro koi41
měl bys o steyrku pečovat dle doporučení výrobce. Existuje speciální vazelína. Určitě bys neměl nic, co je v pohybu, mazat silikonovým olejem. Jeho mazací vlastnosti u kluzných povrchů jsou mizerné, ve srovnání s minerálními mazadly. V tvém případě se již projevuje zadření pohybujících se povrchů. Jeden z povrchů je Al slitina s povrchovou úpravou. Pokud to mažeš pouze silikonem, máš na 99% přidřeno - časem zcela zadřeno.

Mimo sdělení, bez urážky, věnuj větší pozornost tebou psanému textu a vyjadřuj se bez překlepů.


koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 03 led 2019 00:08

To pbrejsa : Děkuji za upozornění, ohledně toho pravopisu. Jsem stár, dávno po 60ti letech a občas něco přehlédnu. Ale brýle nenosím. V tomto případě jsem našel jednu chybu a to by nemělo být, máš pravdu. Ale taky se dočkáš.
Jinak silikon je dobrý olej na O kroužky, tady je použití naprosto v pořádku. Na tu natahovací páčku občas něco stříkne, to je pravda. Jinak puška byla u výrobce na kontrole. Chyba byla někde jinde, ne ve špatném mazání. Výrobce vyměnil v rámci záruky vadnou součástku a zase se vesele střílí. Tedy já.
Dnes jsem konečně koupil chrony a byl jsem celkem mile překvapen. Tato puška se nechá bez zásahu kutilem seřídit na max. výkon 27 J. Ale žere to pekelně vzduch, to jo. Steyr PCP je božská.
P.S. - Bez připomínek, zase jsem vrátil na 16 J.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 29 srp 2020 01:16

No, a nyní bych potřeboval poradit. Pokud střílím a tlak mi poklesne pod určitou hranici, něco v pušce přestane fungovat a vzduch mi hlavní vyfoukne na nulu ven. Při plnění zatáhnu za nabíjecí páčku a zase je vše v pořádku.
Prosím, rada zní ? Vzdušu jsem zatím neměl rozebranou.
Děkuji moc.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od cannis » 29 srp 2020 16:30

Kdybys tady neexhiboval zbytečnými kecy a zamyslel se raději, zjistil bys, že sis vlastně odpověděl sám. Takže míň žvanění a víc přemýšlet :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 29 srp 2020 20:17

To CANNIS : Hele, trhni si. Pokud mi nezajímá co jiný píše, ať je to cokoli, tak to prostě nečtu. Všiml jsem si, že tvé příspěvky jsou dosti "fundované" a dost lidí štveš. A vadí mi to ? No nevadí. Pokud jsi slušný a nikoho neurážíš, piš si co chceš, ale nepruď. Zamysli se nad tím a do budoucna mne prosím ignoruj. Děkuji.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od Black Powder » 30 srp 2020 10:59

Ale cannis má pravdu :!:
Odpovedal si si sám ... tlak vzduchu v kartuši ti klesne na úroveň, že už pružina ventilu neudrží protitlak pružiny úderníku, systém sa otvorí a vzduch vyfučí. Preto treba plniť prázdnu kartušu pri natiahnutom závere. Logika nepustí :idea:
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 30 srp 2020 14:12

Hele, nejsem zas tak totálně blbej. Mluvíme zde o ABCdě PCP. Jenže mě se to seklo a nepomáhalo nic. Flašku jsem vyšrouboval ale potřebuješ na to spec. klíč, pokud to nechceš potrhat. Pušku mám ještě v záruce, nemohu se tedy v ní ani moc hrabat. Chytrý člověk se ptá a pak koná, blbej koná a pak čumí. Na tomto fóru je plno chytrých a slušných lidí, kterým nedělá problém jednou větou napsat věc se má tak a nikoho při tom neurážet. (Viz tvůj příspěvek) Slávii 620 jsem v životě rozebral snad tisickrát. A i dnes po 60ti letech si jí pamatuji do šroubečku. Na vojně jsem vyhrál soutěž ve zborce a rozborce samopalu. Ale nikdy jsem nepociťoval potřebu z někoho dělat vola a urážet ho.
Tak asi takto.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 08 zář 2020 10:19

Je zde, prosím někdo, kdo zná Steyra jako své boty a je ochotný se mnou hodit řeč přes SZ či telefon ?
Děkuji moc.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 20 lis 2020 01:22

Dobrý večer,
zná někdo přesný rozměr O kroužku na plnícím čepu a druh materiálu ?
Děkuji.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od koi41 » 12 pro 2020 01:51

Tak jsem dával dohromady jako náhradní díl dva plnící piny. Jeden na Steyr a druhý na Daystate. Ani jeden rozměr O-kroužků dle výrobce neseděl. Vyzkoušel jsem asi deset rozměrů, nežli jsem byl spokojen. Má tu někdo míry kroužků na tuto pušku a materiály s tvrdostí ? Založil jsem vlákno k problematice O-kroužků ale po tvrdší výměně názorů bylo smazáno operáterem. Škoda, mohlo být vše v jednom vláknu.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od Mini Me » 12 pro 2020 20:14

Nevim jestli ti tohle pomuze - diagramy modelu Steyr,jsou tam i rozmery.To pdfko ma 68 stranek,proste vicero modelu :) a mozna je ten link uz ve vlakne o LG110
https://www.euroshooting.eu/soubory/LGs ... rifles.pdf
Tady jsou oznaceni o-krouzku globalne,nekdy se to hodi :)
https://www.marcorubber.com/o-ring-size-chart-index.htm
Hansen
Příspěvky: 56
Registrován: 26 čer 2012 21:18
Bydliště: Praha východ

Re: STEYR CHALLANGE HUNTING

Příspěvek od Hansen » 13 pro 2020 08:31

Všechny o-kroužky na pušce Steyr Challenge jsou polyuretanové a mají tvrdost 95 Shore. Zpravidla mají tmavě zelenou barvu, ale mohou být i černé nebo tmavě zelenočerné. Záměna za o-kroužky z NBR nebo Vitonu není dobré řešení. Životnost polyuretanových kroužků je někde jinde oproti klasickým kroužkům z NBR. Nejlepším řešením je koupit originální o-kroužky od pana Vargy. Většinou je má na skladu a pošle je obratem. Polyuretanové o-kroužky mají podstatně větší životnost a tomu odpovídá i vyšší cena.
Odpovědět