Sluchatka, sluchadla, spunty - ochrana sluchu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od blecha.z » 07 zář 2020 15:46

Pavle, možná je to moje omezenost, ale já jsem to neznal. Jsem ročník 1954, první a poslední samopal byla pumpička 26-cítka a 58-čka v armádě. Já mám oči jen pro předovku a malorážku.
Jinak naprosto souhlasím s napsaným. Je to přesně tak. Taky jsem to už viděl - plná sportovní kabela napáskovaných zásobníků. Hluk výstřelů se dá tolerovat, nedá se nic dělat. Ale nechápu, proč si samopalníci nepořídí silný trieder. Vystřílí zásobník a odeberou se, pomalu, k terčům na stovce, kde cosi kutí a plkají. A opět pomalu zpět. A my sedíme a čekáme. Předovkáři nezdržují nikdy nikoho. Není důvod.


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od skagerak » 08 zář 2020 13:14

Pavelsakal1955 píše:
07 zář 2020 13:51

Co ale nesnáším, to jsou v drtivé většině mladí střelci.... ....A při každé výměně zásobníků, ... .... se provokativně rozhlíží po okolních nasraných střelcích na palebné čáře s výrazem "já na to mám, vy volové!"
Predpokladam,ze ani jeden nemame telepaticke schopnosti,a nevime co se tem takystrelcum pri rozhlizeni honi hlavou, ale domnivam se, ze proto ze je nesnasis jim krivdis (asi). To rozhlizeni nespis nema nikoho provokovat.
Je to vec ktere jsem si v posledni dobe u podobnych lidi vsiml, a to ve vice nez malo pripadech a jak jsem zjistil, je to neco co se uci na kurzech, snad to ma neco s rozbitim tuneloveho videni nebo tak, ale "furt " se ti lidi takhle rozhlizi ...(malem jsem to zacal delat taky...) a rozhlizeli by,se i kdyby tam nikdo k provokovani nebyl...

Omluva za OT
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 08 zář 2020 20:00

pro Skagerak:
Vím přesně, co máte na mysli. Všimnul jsem si toho u některých pistolářů. Dá dvě rány, pomalu otočí hlavu vlevo a v pravo, dá dvě rány a zase. Jako kdyby se báli, že je někdo uvidí a naplácá jim na prdel. Ale stále jsou otočeni k terčům.
To, o čem jsem psal, se týká samopalníků a čumí takto vždy, když odloží mařenu a jdou si na stůl pro další zásobník. Jejich pohled hovoří za vše. Sice nechápu smysl jejich rychlopalby bez možnosti kontroly zásahů, ale je to jenom jejich věc. Peníze do kasy ale přinesou. Akorát se vedle nich prostě nedá trénovat.
Šakal
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od tomcat » 09 zář 2020 15:17

je to sice OT v tejto teme, ale to rozhliadanie sa u pistoliarov po preruseni strelby je cvik/navyk z obrannej strelby.
Po strelbe, pripadne pocas vymeny zasobnikov sa obzriet a skontrolovat situaciu okolo, ci nebezpecenstvo trva, ci je este nejaky utocnik...

Aky vyznam to ma u dlhych pocas chodze k stolu so zasobnikmi neviem.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od strelec3751 » 09 zář 2020 18:16

Původně jsem si myslel, že je to vlákno o sluchátkách.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 09 zář 2020 18:47

OK, končím svoje angažmá v tomto tématě.
Šakal
Odpovědět