Zbrojní průkaz a oprávnění nosit zbraň

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
STALKER
Příspěvky: 117
Registrován: 16 črc 2014 12:31

Zbrojní průkaz a oprávnění nosit zbraň

Příspěvek od STALKER » 30 srp 2020 13:23

Dobrý den , měl bych dotaz ohledně zbrojního průkazu . Mám ZP ABDE a jestli pro nošení zbraně pro ochranu zdraví a majetku musím mít v zbrojním průkazu poznámku "oprávněn nosit zbraň kategorie B" . Rozšiřoval jsem si zbroják o zk. ADE . Všechny zbraně mám na sportovní střelbu . Jet li musím koupit novou zbran a mít v nákupním povolení pro ochranu zdraví a majetku . Nebo jestli se to musí nějak přepsat . Děkuji


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Zbrojní průkaz a oprávnění nosit zbraň

Příspěvek od skagerak » 30 srp 2020 19:09

O tu poznamku v zp nejde (to byla nejaka pitomost)
Ale je nazor ze na to co chces nosit bys mel mit povoleni ...
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Zbrojní průkaz a oprávnění nosit zbraň

Příspěvek od Piggy » 03 zář 2020 12:05

Rozumím tomu tak, že máš zbraně z dřívějška (z doby bez ZP E) a teď je chceš nosit na ochranu ŽZM.
Takže právně správně to musíš řešit správně správně: na každou zbraň kategorie B zažádat o povolení k nošení (měl bys škrtnout nabytí vlastnictví a držení, protože to už máš) a přiložit 200 Kč kolek. Zbraně kategorie C můžeš nosit rovnou.
Na druhé straně to vypadá, že pokud držitel ZP E nosí (svoje vlastní) zbraně bez takového povolení a dodrží ostatní ustanovení zákona (nejvýše dvě zbraně, má je skrytě, má u sebe jejich PZ), nedopustí se přestupku. Alespoň já jsem nic takového v zákoně nenašel, když tak mě opravte.
Odpovědět