CP88 nebo CP99 ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jirka Usti

CP88 nebo CP99 ?

Příspěvek od Jirka Usti » 04 srp 2005 12:00

zdravím,
stále se nemůžu rozhodnout mezi CO-čkem Walther CP88 a CP99.
Co byste mi doporučili?
CP99 je lehčí, má výměnné rukojeti, ale zas má kratší hlaveň, menší VO a tím pádem zřejmě i menší přesnost než CP88.
Oproti tomu k CP88 se dá dokoupit sada k prodloužení hlavně až na 6´´.
Jak je to s počtem výstřelů na jednu náplň a kvalitou, netuším.
Díky za radu,
Jirka


Jirka Usti

Příspěvek od Jirka Usti » 04 srp 2005 16:29

ještě bych měl dotaz: Při rychlém vystřelení několika ran z CO2 pistole za sebou se prý rychle ochlazuje CO2 bombička a tím prudce klesá úsťová rychlost (v porovnání s prvním výstřelem). Je to pravda?
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 05 srp 2005 11:59

Jirka Usti píše:ještě bych měl dotaz: Při rychlém vystřelení několika ran z CO2 pistole za sebou se prý rychle ochlazuje CO2 bombička a tím prudce klesá úsťová rychlost (v porovnání s prvním výstřelem). Je to pravda?
Už jsem to sem psal několikrát… Když vystřelíš v rychlém sledu 8 ran, pak první poletí třeba 120 m/s a poslední už jen 85 m/s. Pak vezmeš bombičku do ruky, ohřeješ jí a zase bude mít první rána 120 m/s. S tím se ale bohužel nedá nic dělat.
Jirka Usti

Příspěvek od Jirka Usti » 05 srp 2005 12:10

jasně. beru to jako vlastnost. A co byste mi spíš doporučil? CP88 nebo 99?
Dík Jirka
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 05 srp 2005 12:49

Jirka Usti píše:jasně. beru to jako vlastnost. A co byste mi spíš doporučil? CP88 nebo 99?
Dík Jirka
Já osobně bych koupil spíš CP88… Oni jsou ty pistole funkčně skoro stejné, takže bych být tebou vybíral opravdu jen podle toho která se ti bude víc líbit. Pokud máš možnost si je někde v prodejně osahat, určitě sám poznáš která je pro tebe lepší. Na jednu bombičku vystřelíš asi 60 ran a na vzdálenost do 15 metrů není problém udržet rozptyl v černém poli vzduchovkového terče. Nevýhodou je, že diabolka má malou rychlost a terč celkem nepříjemně trhá, zvlášť pokud má plochou špičku. Kvalita zpracování je opravdu dobrá, což ovšem znamená také vyšší cenu...
Jirka Usti

Příspěvek od Jirka Usti » 05 srp 2005 14:49

možnost "osahat si je" bohužel nemám.
Líbí se mi oba typy, i když je každý jiný. ;-)
Myslíš že rozdíl v rychlosti 110 nebo 120 m/s je znát? A když, tak v čem? V přesnosti nebo síle?
-J-
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 05 srp 2005 22:50

Překvapivě je opravdu rozdíl v síle trochu znát, ale na přesnost má vliv hlavně kolísání rychlosti a ne maximální rychlost diabolky která se dá docílit tak první ránou… Pistole na CO2 jsou slabé a na nic jiného než je terčová střelba se nehodí, takže maximální rychlost je podružná. Delší hlaveň je pro tento účel výhodnější, jelikož poskytuje delší záměrnou. Na kolísání rychlosti už bohužel vliv příliš nemá.
Návštěvník

Reakce na nesmysl !!!!

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2005 12:15

Už jsem to sem psal několikrát… Když vystřelíš v rychlém sledu 8 ran, pak první poletí třeba 120 m/s a poslední už jen 85 m/s. Pak vezmeš bombičku do ruky, ohřeješ jí a zase bude mít první rána 120 m/s. S tím se ale bohužel nedá nic dělat.

REAKCE NA VÝŠE UVEDENÉ :

Dědek Plesňivák je asi trošku mimoň :)

Docela by mě zajímalo, jak bude dědek brát bombičku po pár výstřelech opět do ruky a mateřsky ji zahřívat v dlani ....... samozřejmě možné to je, ale pak už si z té bombičky těžko vystřelí......protože bude všechno CO2 v prdeli :)
Pokud já vím, tak se bombička vloží do zbraně, zpravidla do prostoru rukojeti, dotáhne se - čímž se napíchne a dotěsní na ventil......a vyjme se až po vyprázdnění......pokud se vyjme předčasně, dojde k jejímu vypuštění, takže nejde opětovně vyndávat a pak do zbraně zase použít !

Doporučuje se ještě v ten den, kdy se do zbraně vloží, vystřílet, abych nedocházelo ke zbtečnému opotřebení těsnění u ventilu....

Takže "dědku" ! KRM SI NĚKOHO JINÝHO A NESNAŽ SE TADY DĚLAT CHYTRÝHO, běž radši na houby nebo do ........


Zdar
Petr L.

Příspěvek od Petr L. » 06 srp 2005 12:18

Rozdíl mezi 110 m/s a 120 m/s je opravdu zanedbatelný, to skutečně není znát. Pokud se rozhoduješ mezi těmito dvěma modely, volil bych spíše podle vlastního vkusu........designu, možná podle ceny (pokud bych si nemohl dovolit dražší model).....

Měj se.


Petr L.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 06 srp 2005 12:36

Bože, boj s demencí na tomto fóru je věc zhola zbytečná... Vážený pane anonymní, až zase budete chtít něco napsat, použijete laskavě hlavu a ne prdel... To co jsem napsal byl samozřejmě jen příklad toho jak reaguje zbraň na CO2 na změnu teplot. V praxi bombičku nikdo nevyndavá a nezahřívá, to je samozřejmě hloupost a já to taky dělal jen pokusně. Ono totiž není takový problém vyndat u CP99 zásobník a tím zjískat přístup k bombičce aniž by tlak ušel, ale to je pro člověka bez mozku jako jsi ty asi problém... Pokud si budeš chtít pouštět céóčko do sedáku, což je asi tvoje nejoblíbenější zábava, klidně to udělat mužeš, ale musíš stisknout ventil na který za normálních okolností tluče úderník. On bohudík není jen jeden způsob vkládání bombičky jaký ti ukazoval tatík u LOV 21 kterou se ti pak bál dát do ruky. Jestli to vůbec dokážeš tak se registruj a můžeš se podívat na fotky abys to pochopil. Než zase příště někoho napadneš, raději jsi zjisti fakta a svou závěrečnou radu použij na sebe, pakosto!!!!
Přílohy
DSCF1154.JPG
CP99
DSCF1155.JPG
Vyndat bombičku a ohřát jí je pro dementy asi problém...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 17:18

U Walthera CP99 se bombička vkládá podobně jako zásobník. Nevíte jak je to u CP88? dle nákresů se zřejmě musí odšroubovat kryt rukojeti... Nebo ne?
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 13 srp 2005 10:54

Anonymous píše:U Walthera CP99 se bombička vkládá podobně jako zásobník. Nevíte jak je to u CP88? dle nákresů se zřejmě musí odšroubovat kryt rukojeti... Nebo ne?
Ne tak docela, ono to sice vypadá že je levá část rukojeti opravdu přišroubovaná, ale není to pravda. Stačí stisknout tlačítko záchytu zásobníku a levá krytka odskočí bez jakéhokoli šroubování. Pak už stačí vložit bombičku, napíchnout zacvaknout krytku zpět a střílet.
Plexxak

Příspěvek od Plexxak » 18 dub 2007 18:36

Zdravim, som tu novy, a vlastnim tuto Cp99... som s nou relativne spokojny ale mam dost velky problem ziskat k nej spravne naboje, idu tam ocelove (ja som do toho najprv daval olovene a nefungovala tak ako mala) gulicky 4.5mm BB... chcem sa teda spytat ze ci sa to neda kupit niekde na internete, na stranke gunshopu som specialne pre tuto nenasiel. kde teda?

vopred dik moc :)
Plexxak

Příspěvek od Plexxak » 20 dub 2007 15:15

No bol som dneska v jednom municaku a nezohnal som... :(
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 20 dub 2007 16:56

Plexxak píše:No bol som dneska v jednom municaku a nezohnal som... :(
v Trnave som ich videl asi pred mesiacom, mal tam jednu "flasku" pokrytych medou znacku Gamo... mali to pri obchodnom dome dole ako je pred vchodom klucova sluzba a ochranne prostriedky...
Odpovědět