Zásah do hlavní části zbraně

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
WirtHuoz
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2020 10:14

Zásah do hlavní části zbraně

Příspěvek od WirtHuoz » 30 črc 2020 10:31

Zdravím, prosím o radu. Koupil jsem si kulobrok ZH a na kulové hlavni dnes již zesnulý bývalý majitel nechal udělat něco jako ,,kompenzator''. Vývrt hlavně je cca 4cm odvrtany, a tam, kde je to odvrtané, jsou z obou stran udělané dvě díry frezovane na šikmo. Nevím jestli tím chtěl vyřešit vystrilene ústí nebo nevím, každopádně to dělal někdo doma v kůlne.
Pan od kterého jsem to koupil, byl kolega zesnuleho, takže to na sebe měl normálně přihlášené.
Problém je ten, ze když jsem to chtěl přihlásit ja, tak se to panu policistovi nelíbilo a chtěl mě poslat na zkušebnu ještě dřív než by se to přihlásilo na mě. Divné, že někde to přihlásit jde a někde ne.
Řekl jsem, ze se nejdřív poradím s puskarem a pak to kdyztak nějak vyřeším s majitelem.
Poslal jsem puskari fotky, a ten řekl, ze by to neměl být problém. Ano je to udělané doma, ale dotyčný nebyl zas takové kopyto. Že to prý není nic závažného podle fotek.
Nechci jezdit na zkušebnu do Prahy 150km tam a pak zpět, vyhodit 1500 Kč a nemít jistotu ze to bude v pořádku.

Prosím Vas tedy o vaše rady, názory. Předem děkuji.

Chtěl jsem vložit fotku, ale píše mi to, ze je soubor moc velký. Kdyby jste to někdo chtěl vidět a pomoct mi, pošlu na email. Děkuji


Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Zásah do hlavní části zbraně

Příspěvek od blecha.z » 31 črc 2020 08:09

V úpravě zbraně Vám neporadím. Pokud jde o vloženou fotku, musí mít velikost 150 kb, většinou rozměr 800x600 pixelů. Každý toho dosáhne jinak. V první řadě se snažit nafotit jen tu diskutovanou část zbraně. Upravit v nějakém programu, já používám osvědčený Zoner Studio 11. Dnes je již vyšší verze. Uložit. V informacích o obrázku, nebo v souborovém manažeru Total Commander, je vidět velikost snímku. Pokud ještě nemá velikost 150 kb, nabízí Zoner možnost úpravy velikosti. Kliknout, rozvine se tabulka, v ní stačí snížit jednu stranu snímku, většinou nastavit cca 500 pixelů. Automaticky se upraví i druhá strana. Uložit.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Zásah do hlavní části zbraně

Příspěvek od al.taylor » 31 črc 2020 13:59

WirtHuozi zkuste se ještě poradit s puškařem. Pokud vám může dát odborný posudek, třeba s policisty pohnete. Ze zkušenosti, ale můžu říct, že pokud se jednou rozhodli, zkušebně se nevyhnete.
Pokud vám policie nedala písemně výzvu k tormentační zkoušce a dosavadní majitel nepodal oznámení o převodu, tak radím zbraň nekupovat. Pokud už se tak stalo, můžete se s ním, nebo s dědici domluvit na úhradě poloviny nákladů.
Přeju hodně štěstí.
Odpovědět