Long range shooting rada

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 03 bře 2019 16:14

Panove mam prosbu, muzete me poradit vykonej pozorovaci dalekohled za rozumnou cenu?? Pripadne i odkazy?


Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 03 bře 2019 17:22

https://www.reloader.cz/pozorovaci-dale ... -x-85-hd-a
i když si myslím že než pozorovák, který ti nepomůže když je mirage, je lepší kamera
https://www.reloader.cz/tercova-kamera- ... vision-lr2
akorát ti jí nepovolej na závodech
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 03 bře 2019 18:39

Jo tak presne po tom Singhtronu jsem pokuloval vypada dobre :D , na kameru mam asi cas, a Singhtron vyuziju i na lov:), do neceho levnejsiho asi nema cenu chodit ze???
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 03 bře 2019 19:26

hele záleží jak dobrý máš oči, Sightron kreslí líp jak nějaká Čína ale na Swarovskiho nebo Kowu nemá. Taky jak daleko chceš střílet. Kvalita optiky se pozná za špatného světla. 60 zvětšení stačí, na větší už musíš mít sakra dobrej stativ aby se to neklepalo jako sulc
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Poli » 03 bře 2019 20:28

Tak on obecně jakýkoliv pozorovák na větší vzdálenost chce rozumný stativ a někdo někde doporučoval ještě pověsit kanystr s vodou pod střed.
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 03 bře 2019 20:37

Bohuzel me toho ted ceka tolik nakoupit, ze kowu si ted dovolit nemuzu :( , poradnej kestrel nemam, nejaky vaky , a vubec nemuzu najit nejakou dobrou podlozku co vidam treba na videich, videl jsem jednu krutou co byla zaroven transportni taska na gun
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Vejr » 03 bře 2019 20:55

dobrá podložka je Odeon. Zase netlač moc na pilu když začínáš, Kestrela zatím nepotřebuješ, bez pozorováku se dá taky vydržet. Kup podložku, bag Protektor 13 nebo 14 podle toho jaký se ti líběj uši, vysypat těžkým pískem, zbytek financí vraž do střeliva nebo kvalitního vybavení na přebíjení. Jako soft ti stačí Strelok Pro do telefonu. A hlavně střílet.
Kestrel do začátku nevím, hlavně se musíš naučit číst vítr v ploše střelnice, kolikrát tam fouká jinak než na palpostu. Musíš to brát tak jak to vychází, psát si deník korekce ....
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Poli » 03 bře 2019 22:08

A v reálu, pokud budeš mít slušné sklo na pušce, tak do dejme tomu 400-500 za dobré konstelace nepotřebuješ pozorovák a dál stejně průměrným pozorovákem neuvidíš. Leupold MK4 6.5-20 jsem viděl zásahy .308 na 400 (Placy před přestavbou).
Opět doporučuji se nejdřív začíst do fór ohledně pozorováků a ujasnit si, jestli ho budeš potřebovat a na co ho budeš potřebovat. Co si vybavuji z různých diskuzí, tak na LR vzdálenosti to byly skoro hvězdářské dalekohledy, mnohokilové stativu, další a další fičury a stejně záleželo na počasí.
Hele řešíš do začátku moc píčovin, které v reálu ani tolik neužiješ. Flinta, optika, montáž, nohy, karimatka a střílet, hledat, číst, střílet, hledat, číst. Možná není od věci si najít nějaký kurz nebo někoho, kdo to umí a pomůže ti OSOBNĚ v začátcích. Přes net je každý chytrý jak rádio, včetně mě :-)
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od FrantaB » 04 bře 2019 07:34

Levný pozorovák-viz moje příspěvky tady:
http://www.strelectvi.cz/forum/post4400 ... ov#p440002

Pokud řešíš přenositelnou taktickou výbavu, tak Meopta S2 (patrně nejlepší sklo do 50k) nebo Kowa 88x
Důležité je vyzkoušet si ho na svoje oči-každý máme jinou citlivost na barvy, dalekohledy používají různá skla (ve smyslu materiál) a jsou jinak korigované, takže je nutno najít to co vyhovuje tvým očím.
Lumír
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2019 09:36

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Lumír » 04 bře 2019 07:43

Jj souhlasim , vcera me to bylo receno osobne at kaslu na ptakoviny okolo. Domluveny jsem s Panem Veselim z Relouderu , ze me zasveti a neco nauci, to bude asi to nejlepsi pro me. :roll: jsem ted moc natesenej a zapalenej, tak resim prehnane vse , co bych zatim asi nemusel
Mášo
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2020 17:55

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Mášo » 27 led 2020 18:14

Zdravím chlapi neviete mi niekto poradiť ako by som nastavil apku strelok? Alebo nejaku inu aplikaciu ktora vie vypočítať balistiku?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od tomcat » 28 led 2020 17:03

vieme, ale na to musis dat viac informacii, ktore treba zadat do programu...
kaliber, hmotnost strely, balisticky koeficient, os optiky od osi hlavne, aka optika (zameriavaci kriz), ustova rychlost strely, na aku vzdialenost chces strielat, teplotu vzduchu, nadmorsku vysku, siu a smer vetra,...
v prvom rade si spusti program a vypln vsetky parametre...

ak by ti strelok nevyhovoval mozes skusit aj Chairgun, X-act (su to sice primarne vzduchovkarske kalkulatory ale bez problemov zvladaju vypocty aj pre kalibre strelnych zbrani), pripadne akykolvek iny co najdes na google play
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: Long range shooting rada

Příspěvek od Pauli » 03 črc 2020 17:44

Používáte někdo nebo máte nějaké zkušenosti s puškou Bergara B14 HMR??
Odpovědět