Altaros sa Assassin

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od matkoo » 28 lis 2019 20:03

Neviem kto si to vsimol ale je tam rybina
Niekto sa pekne vyhral :D


Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 29 lis 2019 21:41

Coroner:
ne neměl, jen nebyl čas vše dodělat do úplně optimální podoby. To co má tomkony aktuálně v 3D je to co byl tak trochu původní záměr. Tj. dostat se na modernější pažbu a co nejblíže vzhledu moderních útočných pušek, než tyto velké pažbové varianty, které se mě osobně moc nelíbí.
Starý návrh byl postavený především na funkčnosti nastavitelnosti prvků a snazší výrobě.

Ten jeho nový návrh (prozatím neprezentovaný) sice nemá třeba stavitelnou botku (dala by se ale realizovat výměnou za jiný zadní díl), ale z velké části je to původní provedení dotažené do správného "akčního" vzhledu.
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od tomkony » 29 lis 2019 23:31

Javorová pažba je vyrobena jako klasika, nicméně jsem ještě zkusil další variantu a to už pouze jen jako 3D model – Assassin tactical (pracovní název).
Hlavní parametr byl, aby se dalo použít co nejvíce komponentů z původní Altarosovy pažby. Toto je tedy původní buková pažba – přední část perforovaná oválnými otvory, odstraněny drobné původní výstupky v horní části, zadní část s posuvnou lícnicí zkrácena a použita taktická pažba pro AR15 (výběr pažby je pak dle libosti, co se komu líbí – ideálně se stavitelnou lícnicí, kterou jsem bohužel zatím nestihnul vymodelovat). Teoreticky se dá použít i adaptér pro sklopnou pažbu.
Bylo taktéž nutné posunout pažbičku se spouští a lučíkem dozadu. V návrzích jsou taktéž tři varianty dovetail lišty pro montáž optiky.
Taktéž tvar v zadní části pažby je ve dvou variantách, zkouším co bude vypadat lépe. Musím brát taky ohled na vnitřní zádlab, abych se nedostal do něj a zůstala tam nějaká masa dřeva.
Aby pažba pořád nevypadala tak ploše, použil jsem na ni hydrografiku v kamufláži černý kryptek. Mě osobně se líbí tato kamufláž, opět je o vkusu každého z nás. Variantně pak ještě kombinace barvy černá / tan.
Spodní picattiny zatím jen délky pro uchycení dvojnožky, klidně by mohla být delší až k lučíku pro montáž forgripu. Boční picattiny – dávají tomu taktičtější vzhled, není nutnost, já osobně nevím co bych si tam pro vzduchovku namontoval :) .
A na přání jednoho z uživatelů – držák na zásobníčky. Mám 2 varianty – uchycení na picattiny nebo jen k boku pažby šrouby.
Vše je zatím jen v teoretické rovině, s Altarosem zatím vychytávám mouchy a technickou proveditelnost.
Obrázek Obrázek Obrázek


Další detailnější rendry zde :
https://tomkony.rajce.idnes.cz/Assassin_tactical/
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od webbot » 30 lis 2019 11:42

Assassin tactical > velmi pěkné
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od mildot » 30 lis 2019 13:30

Ano velmi pěkné, co to bude stát v této verzi?
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Josef Krtička » 30 lis 2019 18:57

Sleduju s velkým zájmem vývoj této zbraně. Ondro, klobouk dolů (a nejenom za tenhle kvér). Tomkony taky, skvělá práce, myslím, že jdeš správným směrem. Taktické zbraně teď frčí, tahle si o takový "kabát" zrovna říká tou svojí samonabíjecí funkcí. Bohužel, taktický styl jde proti ekonomice - to teď píšu hlavně pro případné zájemce, které (logicky) zajímá cena takové pažby. Je třeba si uvědomit, že každý "taktický" doplněk na pažbě vylepšuje vzhled, ale taky stojí peníze a když se to sečte, může to být významná částka. Vím o čem píšu, sám jsem si takhle upravil jednu svoji Cz 200. https://1pepe1.rajce.idnes.cz/CZ_200_Evo/. Kromě vzhledu jsem řešil, aby každý z těch doplňků nebyl jen na parádu, ale aby plnil i nějakou funkci. Výsledek dopadl dobře, pažba funguje tak, jak jsem zamýšlel, ale účtenku za tyto doplňky mám dodnes ve složce "Tajné" :D . Nechci do vývojového procesu samozřejmě nijak zasahovat, chtěl jsem jen, aby si tohle případní zájemci uvědomili.
pepe
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Deathbull » 01 pro 2019 21:49

Tady to už začíná vypadat slibně :wink:
Pidlooký ponocný
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od j.bill » 01 pro 2019 22:17

Josef Krtička píše:
30 lis 2019 18:57
....Vím o čem píšu, sám jsem si takhle upravil jednu svoji Cz 200. https://1pepe1.rajce.idnes.cz/CZ_200_Evo/. ...
Vypadá parádně! Hotová URNA. Vzhled kazí jen ten nešťastný budík, jak z parního kotle Titanicu. :( Škoda že CZ200 nemá manometr zespodu.
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od karel743 » 09 pro 2019 15:35

Cenová BOMBA :-D
https://www.militaryairgun.com/cs/pcp-p ... ition.html

Někdo po sobě nečte :-D
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od karel743 » 09 pro 2019 16:24

Tak už to opravili :-D Ceny v EUR měli s Kč.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 06 led 2020 17:39

Píši se zpožděním, jelikož přes svátky jsem měl trochu napilno s jiným "projektem" :)
Díky Josefe, pochvalu od tebe si velmi cením.
Tvé provedení jako vždy PERFEKTNÍ, tak jak je to ostatně u tebe standard, už od první pažby pro CZ 200 skoro před 15 lety (ten čas šíleně letí). Pro tvé vzhledové a funkční provedení pažeb mám prostě slabost :wink:
Předpokládám, že zde už je to frézovaný duralový blok (2 dílný sendvič ? ).

Co se týče nového návrhu, tak teď přes svátky jsme nic neřešili.
tomkonymu jsem už předtím dopředu říkal, že aktuálně na to nemáme časové kapacit, proto v nějaké brzké době nelze očekávat, že by tato akční varianta byla v nabídce, proto ani nelze odhadovat cenu.
Tento koncept bych ale rád dokončil, jelikož tento návrh se mě osobně hodně líbí a k Assassinovi sedí a myslím že to bylo od tomkonyho velmi zdařilý návrh.
do100a
Příspěvky: 82
Registrován: 06 dub 2018 10:14

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od do100a » 23 led 2020 14:34

Koukám na tu nádheru a říkám si, tak tohle je Assassin ..., ale jenom 90% assassin. Assassin co potřebuje další udělátko aby se trefil. Jo, kdyby bylo tak nad českým lvem světlovodné hledí a světlem rozjasněna muška krčící se na samotném konci montáže ... to by byla flinta. První svého druhu :lol:



a ta plinkačka, v semi-auto :!:
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od karel743 » 23 led 2020 15:07

Jak je to prosím Vás vlastně dlouhé pro přepravu bez toho nabíjejícího tlumiče?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od Altaros » 08 úno 2020 08:51

Obecně doporučujeme tlumič pro přepravu ponechávat, než ho pravidelně sundávat, ale pokud je uživatel opatrný, především na možnost dostání se nečistot do závitu, tak je možné ho i sundávat.
Délka záleží na vysunutí pažby. V zasunutém stavu to je 86cm s tlumičem a 76cm bez tlumiče.

to do100a
Nějak nevím co máš na mysli tím dalším údělátkem aby se trefil. Puška je v základu na velmi slušné přesnosti a to i ve srovnání s nepoloautomatickými verzemi větrovek a žádné další vylepšení není potřeba a ani se nenabízí.

Pevná mířidla na puškách a větrovkách obzvlášť považuji za přežitek, stejně jako většina výrobců moderních palných zbraní. Za mě mají smysl vesměs už jen na vojenských zbraních jakožto nouzová mířidla v případě poškození hlavního optického mířidla.
hubini
Příspěvky: 30
Registrován: 07 čer 2020 16:19
Bydliště: Slaný

Re: Altaros sa Assassin

Příspěvek od hubini » 17 čer 2020 23:39

Za mě ty návrhy od Tomkonyho v taktické verzi na Assassina jsou výborné. Pokud by jste takového něco dali do prodeje, šel bych nejspíše do toho.

Mimochodem na stránkách už máte Altaros M24. Jak to vypadá s jejím vývojem a možným uvedením na trh?
Hubini
Odpovědět