vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
RaduzTT600r
Příspěvky: 1
Registrován: 25 dub 2020 21:23

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od RaduzTT600r » 25 dub 2020 21:33

Dobrý den všem. Jsem totál zelenáč a protože děti taky rády střelbu z obyč vzduchovky, rád bych pořídil nějakou PCP. Dost jsem přečetl a mám z toho v hlavě jen guláš. Snad je závěr "TURKA NE" správnej. Pokud ne, měl jsem v pácu ral Arms Puncher Big Max cal.4,5mm. Tady ale čtu, že zásobníky trága apod.
Máte pro začátečníka nějakej tip ideálně z 2. ruky + jako nějaký komplet set?
Díky moc a věřím, že jsem 489, co se ptá na to samý.
Na obranu - když si pročtete jako "nula" tolik co já, budete mít hlavu jak pátrací balón a závěr žádnej.


gunforfun
Příspěvky: 10
Registrován: 01 pro 2019 10:50

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od gunforfun » 10 čer 2020 17:46

Pokud je jeden z požadavků na semi auto, tak chvíli počkej. Marauder bude od příštího měsíce ve verzi semi-auto.

Já si taký počkám, ale na Armadu v smei-auto verzi.

U Armady jde po zakoupení kloubu sklopit pažba a je z toho skoro bullpup.

Více info zde:

https://hardairmagazine.com/news/exclus ... air-rifle/
:D
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mm42mm » 15 čer 2020 12:34

Zdravim vsetkych,
chcel by som si po rokoch sledovania sceny konecne zaobstarat prvu PCP. Chcel by som sa pohyovat niekde do 800-1000eur za zbran. ZP nemam takze do 16J,ale s prihliadnutim na naslednu odpredajnu hodnotu, uprednostnujem modely, ktore su zaujimave aj pre drzitelov ZP, nieje to ale podmienkou. Podmienkou je aby zbran triafala, a bola tichaaa...zijem v predmestskej casti a susedia su priatlemi a chcel by som aby to tak ostalo Vzhladom na moj vyssi vzrast by som radsej uprednostiil klasicku konstrukciu ale kedze trendy tlacia bullpupy,tak by som sa prisposobil hadam dhlsim variantom, nie kompakty. Drviva vacsina strelby bude do 37m, tu sa zamyslam ci sa drzat zlatych 16joulovych 4.5mm alebo ist do 5.5mm. Tiez bys om chcel aby bola puska plnitelna PCP pumpou . Chcel by som nieco co nepotrebuje moc zasahov k beznemu fungovaniu, preto rovno preskakujem Kral Arms a Hatsan modely,ak niekto vie vyvratit moje obavy, prosim urobte tak . Celkovo by som chcel nieco co si neziada moc rozrabania,a ak uz hej aby to bolo kvalitne spracovane a netreba si vyrabat vlastne diely. Strelba bude terce a plinking. Pozicia nabijacej packy, zatial sa mi zda ze mi nevadi ak je uplne vzadu, mal som doteraz len jednoranky takze je to urcite pokrok, ale chcel by som bezchybny chod paky. Ako som spomenul, smutne tvare majitelov hatsanov, ktory ani nenastrelili puskohlad kym im odislo nabiojanie ma desii. Teraz k modelom ktore ma uputali:

SPA m16- Skvela cena, chapem ze zazraky sa moc nedeju a ocakavania su skromne,ale bojim sa dostupnosti nahradnych dielov a spolahlivosti.

Zbroia KOZAK FC - Momentalny favorit, pri cene pod 800eur a dobrych ohlasoch. Vie niekto zrecenzovat,potvrdit? youtubu verim len obmedzene.

Zbroia Sapsan
- Bol by to moj favorit,ale je to uz jemne cez strop rozpoctu. Navyse mi tiez chybaju rokmi porvdene recenzie, takisto, bvie niekto povedat ako je to s nahradnymi dielmi, su to sice susedia,ale clovek nikdy nevie.

RTI Priest2
- Modularita a mnozstvo doplnkov su lakave,ale neviem ako je to s nahradnymi dielmi a recenzii je tiez len malo, a tie co vidim sa mi zdaju byt dost promo

FX Dreamline
by este snad mohol prejst,ale neviem ako je to so smooth twist hlavnami a 16J :/

Pozeral som na Benjamin Marauder- vsetko by bolo fajn,ale ta zbran sa mi tak nejako nepaci esteticky ,rovnake plati pre PRW900 a Benjamin discovery.


EDGUNy CRICKETy VULCANy a URAGANy - su samozrejme vysnivane,ale cena je uz hodne vysoko, tu by som mohol len cakat kym sa niekto z dlhorocnych znamejsich mien rozhodne odpredat, preto ich momentalne nechavam bokom.

Moc rad by som doma mal pruzinu, HW97,TX200 ale hlasitost piestov ich kategoricky vylucuje.

Prosim akekolvek podnety k zmienenym modelom, pripadne ine modely, proste s cim mate dobre skuenosti, budem vdacny.
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
speslmbcz
Příspěvky: 33
Registrován: 15 kvě 2020 01:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od speslmbcz » 16 čer 2020 22:45

A co nějaký model od Daystate? Cenově by to možná u základních modelů i vyšlo.
AirMaks Arms Katran + Optisan CP 3-12x32 + Alexxxus,
HK SFP9 , FN SLP MK1, IWI Masada ORP + RMR, Tippmann M4-22 + Vortex Razor AMG UH-1 + Ace Utra, Zbrojovka Brno Mod4 + Valliant 4-16x50, Savage A22 Precission + Falke TAC 8.5-25x50
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Deathbull » 17 čer 2020 12:26

Ono se brzo začne objevovat dost z těch modelů co sis vysnil. Lidé chtějí zkusit semi-auto a budou prodávat.
Pidlooký ponocný
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mm42mm » 17 čer 2020 13:04

Daystate, no Regal sa mi za 1100 az tak moc nepaci a wolverine uz je opat daleko, uz aj zasobnicek by som musel rozmyslat ci kupim ci nie.

Semi-auto revolucia, videl som ze Maradeur sa chysta so semi auto, tu taka pod otazocka, myslite ze to bude fungovat aj v 16J ? Viem ze u FX revolution to nebol;o moc uspesne,ale ak by vedeli prebitie pohanat tlakovo nezavislo od toho co sa pusti do hlavne tak by to bolo zaujimave. Kazdopadne, sice cakam uz 6rokov s nakupom,tak pockat chvilu ma nezabije, na druhu stranu, narodeniny mam zitra :D

Zatial sa naklanam smerom k RTI Priest2/Prophet(vysiel dva dni dozadu), je trosku kratsia ale pridavna patka prida tusim 3cm naviac smerom do ramena co by bolo travitelne. A do 1500-1600 by som vedel hadam poskladat zbran+optika+pumpa+kufor+strelivo

Tie ZBROIA ste niekto nestrielal/nevlastnil? vyzeraju privetivo ale pocul som ze regulator potrebuje zabehnut a obcas posteklit, chcel by som viac strielat a menej rozoberat....




Mam este jednu otazku ovplyvnujucu moj vyber, je mozne PCP s hlavnou v trubke a pridavnym moderatorom dosiahnut fakt tiche strielanie?
Pre porovnanie mam teraz CO2 CP1 4.5mm s moderatorom od Josef1000, to je ak sa nemylim niekde okolo 7joulov, nacitane ale mnou nemerane. Viem ze co2 je hlucnejsie a bez utisovatka to bolo dost zle, vie mi niekto len ramcovo povedat ako je na tom PCP maximalne utisene v porovnani napriklad s cp1 s moderatorom. NIkdy sopm PCP nazivo nepocul, len pruziny a co2 :(

Byvam v rade rodinnych domov, kde je sirka pozemkov okolo 17metrov, o dopadovy hluk projektilu sa postaram,len z hlavne aby to moc nepraskalo. Strielam rad, a vcelku vela...
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od daho11 » 17 čer 2020 13:12

Mám PCP i cočka, podle mě je to +- stejný, pokud se pohybujeme v 15-16 J.
.22 samozřejmě tišší.Ale každý tišítko tlumí jinak co se týká výšky zvuku.
http://david_holub.sweb.cz/
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mm42mm » 17 čer 2020 14:25

To je zaujimava informacia Daho11, dakujem. Chcel som sa na to presne pytat ci je rozdiel v 4.5 a 5.5 v rovnakej kubature a vravel som si ze nepytaj sa blbosti, to predsa musi byt rovnake. Tu tiez este vaham ci sa drzat zlatych 4.5 ak budem aj tak strielatr do 30-35m. 5.5 som nikdy nemal a laka ma, nebudem popierat.

Cize ak chcem lepsie utisit 16J je idelane zobrat nieco co je povedzme robene pre tisenie plnotucnych vzduchoviek? Viete nieco odporucit overene, idealne z CZ/SK obchodov/vyrobcov?

Mam doma klasicky do 16J od Josefa s redukciou,bez nej by to malo ist na 1/2 UNF. Ale ak je nieco co vie tlmit 40-90J ratam ze to bude 16ku tisit lepsie ako toto.
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od matkoo » 17 čer 2020 15:28

Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od tomkony » 17 čer 2020 17:42

To mm42mm
Pokud máš tlumič od Josefa1000, tak ti poslouží stejně účinně jako jiné, třeba i dražší. Nečekej že tlumič za dvojnásobnou cenu bude mít dvojnásobně lepší účinek. Zde je test a rozdíly jsou v řádu jednotek dB
..https://www.youtube.com/watch?v=CVGZ83yNyyo

Za mě doporučení PCP v ceně do 1000 euro je třeba Brocock Compatto. S jednoduchým tlumičem (natáčky) nikdo ani nepozná, že střílím ze vzduchovky. Pouze snad ta velikost zbraně nemusí vetšímu chlapovi vyhovovat.

To matkoo: Altarosův Assassin nepatří mezi tiché PCP :wink:
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mm42mm » 23 čer 2020 14:39

Dakujem vsetkym za odpovede a rady. Hlavne Recon, velke dakujem. Nakoniec som vybral FX Dreamline Bullpup.
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od greywolf » 04 říj 2020 22:09

Zvažuju pořízení pcp. Původně jsem pokukoval po Uragánu, nebo Vulkánu. Ale teď jsou ve hře nová Fx Wildcat III sniper, nebo Brocock Sniper XR. Moje požadavky jsou především biatlonové nabíjení, pokud možno ne za uchem, jednoduchá změna výkonu a případný kit pro změnu ráže. Wildcat všechno splňuje, jde mi prakticky o to, jestli jde jednoduše změnit kalibr i u Brococka? Pokud ano, pak už se jedná jen o dizajnovou záležitost a hlas srdce. Díky za případné info.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od mm42mm » 08 říj 2020 15:22

Dreamline od FX,v roznych variaciach ak to nemusi byt bullpup, ten dream-pup by nabijal za uchom bohuzial. Zmena vykonu ano pomerne jednoducho(nie UK verzia), zmena raze ano a jednoducho.
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
vasamaja
Příspěvky: 7
Registrován: 22 črc 2012 12:24

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od vasamaja » 08 říj 2020 18:08

Zdravim jsem začátečník co se týče PCP zbraní je mi 55 let a řekl jsem si že si po řídím Pcp vzduchovku. Do dnes střílím pružinovkou. Můžete mi pomoci z výběrem pcp měla by být určená na terč i škůdce potkany v cenové relací do 18000 kč.Měla by byt spolehlivá,chci střílet ne opravovat reklamovat. Děkuji za nějaké návrhy a skušenosti.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jama » 10 říj 2020 13:57

Doporučoval bych buď bazarovou HW100, anebo navýšit rozpočet. Dnes i dříve levné AirArms S510 stojí přes dvacet...
z ho.na bič neupleteš
Odpovědět