Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavel Slavíček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2019 15:27

Re: Flobertka

Příspěvek od Pavel Slavíček » 28 pro 2019 16:50

Flobertky typu Alfa kora a zoraky jsou šmejdy a flusačky.Jsou o něco lepší neř flusbrok ale jinak nic moc.A navíc se mi nelíbí ten dělený válec u šestek a ten blbý systém.Já sháním starého Arminiuse a nebo Peacemakera a nebo Chiapu V 6 mm.Ty s toho minulého století byli mnohem lepší.Nevíte někdo o něčem?Rád bych něco takového koupil.Kdyžtak dejte vědět.Pavel
Tel:737211491 nebo sem a nebo email:PAVKASLAMA@seznam.cz


tomas60
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2019 12:17

Re: Flobertka

Příspěvek od tomas60 » 29 pro 2019 13:16

Stačí jen pohledat na českém internetu,občas se dá něco najít,ale je to o něco dražší
Obrázek
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Igrlik » 29 pro 2019 14:37

Hlavně že na hlavni má jasně vyraženo .22lr :mrgreen:
tomas60
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2019 12:17

Re: Flobertka

Příspěvek od tomas60 » 29 pro 2019 14:47

Jistě,je to asi oficiální předělávka.Fotka je od Řeháka,prodejce.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 24
Registrován: 19 črc 2011 15:56

Re: Flobertka

Příspěvek od bobik » 30 bře 2020 19:46

Narazil jsem na gunshopu na tuto slovenskou flobertku: Grand Power G9F https://gunshop.cz/produkt/pistole-flob ... ert-court/
Máte s ní někdo zkušenosti?
Stöveltramp
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2020 03:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Stöveltramp » 25 kvě 2020 03:50

Cau zabijaci. Koupil sem Alfu 641 v cernym provedeni a sem mile prekvapenej jak se s ni da vyblbnout a kolik se s ni uzije zabavy. Po serizeni hledi je relativne presna, chce to jenom cvik. U mojeho kousku bylo nutno posunout hledi doleva a ted se da nasypat celej bubinek do plechovky na 10m. Prekvapilo me jaky dava se spicatejma .22 nabojema rany, to sem necekal a z videi na utube to neni tak markantni. Naivne sem si myslel, ze si v byte udelam strelnici.. poprvy sem vypalil v mistnosti 2x3m a zvonilo mi v usich. Stary rifle a sadrokartonova deska 1.5cm, ktery jsem postavil za PETku v domeni ze zastavi projektil, byly turch a ve zdi za nima jeste otisk.. Vsude ctu ze je k sebeobrane nepouzitelna, ale predstava, ze mi nekdo nasoli jednu byt do stehna a ja pobezim dal jakoby nic, je zcestna.
Po nejakych 100 ranach s 6mm ME i spicatejma .22 je jasny, ze ty kulaty 6mm uz nekoupim. Za prvy maji tak o 50% mensi penetraci, nekonzistentni vykon (jedna streli normalne, druha jen tak pleskne) a davaji mnohem mensi rany. Az mi obcas prijde jako bych strilel z kapslikovky. Nevyhoda spicatejch je zase ta, ze jdou hur vyhazovat z bubinku. Nekdy vypadnou sami, jindy je nutny vytahovacem o neco klepnout aby je vyhodil.
S "dospelou" zbrani se to samozrejme neda srovnavat, ale na ty flobertce je fantasticka jedna vec, ktera se s normalnim kverem neda praktikovat - vzit ji a zalezt s ni nekam kde nejsou lidi a tam si strilet do flasek, šišek, plechovek a petek co hrdlo raci. Zaverem jedno kratky video co sem natocil, je to prvni strelba s ni, pokud teda nepocitam tu jednu ranu doma :D

Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 25 kvě 2020 21:41

Jestli Te zastavi 6mm 7,5J broček , tak je mi te lito. To ani drsne kerky nezacharni : )))))
Stöveltramp
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2020 03:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Stöveltramp » 26 kvě 2020 01:10

Á princ drson s ocelovyma stehnama. Cet si pablbe co sem psal? Ze to spicakem projede skrz petku, rifle, sadrokarton a jeste udela obtisk na zdi? Uz te vidim skotacit s projektilem pod kuzi. Ale jestli ses z Plzne, tak to muzem vyzkouset. Bude zabava se kochat pohledem jak se svijis na zemi, drzis si kopyto a uchcavas bolesti do trenyrek.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 26 kvě 2020 08:26

A jeje drsny slovan hrajici si na severana. Flobertka bude pro tebe idelani : )))

Ale jinak te muzu ujistit, ze na zastaveni strely raze 6mm a energii 7,5j staci tlusta bunda, nebo pracovni kalhoty. Vysledek bude modrina. Zapominas, ze pri teto razi a ustove rychlosti je celni zatizeni strely velmi vysoke a energie se rychle rozptyli. To ze naboj prorazi petku a krehky sadrokarton nevypovida nic o jeho chovani vuci zive tkani. To dokaze i obycejna vzduchovka se zahrocenym strelivem. Nemel jsem problem 4,5mm vzduchovkou od remingtona prorazet 1mm ocelovy plech pomoci naboju s tvrzenou spici.

Strelbou z flobky do nastvaneho utocnika jej jeste vice naseres : ))
Stöveltramp
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2020 03:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Stöveltramp » 26 kvě 2020 12:01

Puvodem sem nemec, ale to je jedno. Kecas kraviny. S pitomou zalamovackou Tex 086 sem kdysi nahulil kamose pod oko a pul hodiny sem mu tahal pinzetou brok ven. Bylo velky stesti, ze ho zbrzdila licni kost, pac sem se strefil tesne na jeji okraj pod bulvou. A Tex je o neco vykonejsi flusbrok (70m/s?), do sklenicky od presnidavky to pouze cinklo a diabolka se odrazila. I tohle stacilo aby se slozil na zem, jenom se drzel za oblicej a rval jako tur. Tak mi tu nevypravej picoviny o modrinach. Narozdil od tvyho teroretizovani ji vlastnim, strilim z ni a vidim co to dokaze. Klidne se vsadime. O 100 korun, ze ti zustane v hnate. Beres?
Naposledy upravil(a) Stöveltramp dne 26 kvě 2020 12:06, celkem upraveno 1 x.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Flobertka

Příspěvek od derringer » 26 kvě 2020 12:40

Tak na prvních 5 příspěvků slušná porce :-)

Děkujeme za poučení.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 26 kvě 2020 16:46

Tak on je pan zjevne zodpovednost sama. Zbrani postreli cloveka, strili na verejnych mistech aniz by o tom informoval majitele pozemku, vyzyva ostatni aby se od nej nechali postrelit atd..... Diky takovym budou za chvili zbrojaky i na flobertky.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 26 kvě 2020 19:39

Naštěstí ten nebezpečný pan drsňák má jen TEXku 086 s úsťovou rychlostí cca 93m/s to je asi 2,16Joule a tu neškodnou zmrzačenou ALFU 641 s odvrtanými komorami a šílenou mezerou mezi hlavní a bubínkem 1,5mm s ověřeným výkonem 2,6Joule... :lol:

Obrázek

Hlavně, že je s těmi hračkami spokojen! Výkonější zbraně bych mu ani nedoporučoval, ale přesto by si měl prostudovat tento zajímavý dokument ... https://digilib.k.utb.cz/bitstream/hand ... sAllowed=y
Stöveltramp
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2020 03:07

Re: Flobertka

Příspěvek od Stöveltramp » 27 kvě 2020 00:19

Kurva chlapi, prosije to 1.7cm drevotrisku, tak nevidim duvod, proc by se to nemelo zarejt do masa. Nedelejte ze me vola. Ja verim tomu co vidim, ne pamfletu od nejakyho kokota. Navic pri DA se da ten devitiranej bubinek vyprazdnit za 3 vteriny a to mi verte, ze kdyz na me pobezi borec s kudlou, tak to bude kurva stakato jak tim ukazovakem budu mydlit rychle. Pokud to nebude fetak napumpovanej adrenalinem, tak to toho dotycnyho musi zastavit. Par spicek v drzce svuj efekt mit bude.
Obrázek
Obrázek

Vis hovno co ja mam, nebo nemam, tak zavri drzku. Jako smradi sme po sobe strilely vzducharnama no.. samozrejme to jinak dopadnout nemohlo. Asi to mam v rodine. Muj dedek vyslech svymu fotrovi sibrem voko. Prej dostal skleneny a v hospode ho vzdycky vyndal a kutalel po stole.. hardcore
Ta neskodna zmrzacena alfa muze bejt nahodou pekna bestie. Znamej ma jak 4 tak 6" verzi a po vyndani tech dvou nebo tri podlozek zacne slusne kopat. Prosije pekac na peceni a slepice na 10m ani nekdakla kdyz sla k zemi (jeho na dvorku). Kdyz popravuje kralika na obed, tak tou alfou. Jedna rana do palice a kralik ma po prdeli. Takze si s ni koumaci prijdou na svy. Ja takovy picoviny nedelam, pac sem zbrojak nenasel na hnoji a kdyz uz me ji vezmou na balistiku, tak aby mi ji nezabavily kvuli nedovolenym upravam.
..a ten druhej gej nad tebou - jak vis, ze to neni muj pozemek? jak vis ze sem neinformoval? A koho vyzyvam? Na takovyho hmupa jako ses ty by ty nabojnice byla skoda. Zalez a soupej dal nohama.

Jedna vec me na ty alfe ale vadi. Ten delenej bubinek hodne znesnadnuje cisteni. A ty rany sou taky moc velky aby se dalo inkognito zabouchat. Na znamyho jednou sousedka volala benga (v nemecku) kdyz palil u sebe na zahrade. Nastesti prijely jeho znamy ze strelnice, tak mu tu jeho bezpodlozkovou 40ti joulovku nevzali. Akorat mu rekli at zklidni hormon, ze se baba vedle nej toci na hlave jak se muze strachy posrat :)

BAN na 7 dni za bezdovodne agresivne a vulgarne spravanie. Clovek ktory udajne ma zbrojak by sa mal vediet ovladat...
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Flobertka

Příspěvek od derringer » 27 kvě 2020 05:42

Je super, že občas přijde někdo z venku a vyvrátí zažité pravdy, změní zákony fyziky, najde ve zbrani podložky, který tam nejsou a přesvědčí ostatní, že .22 flobert kope.

Díky
Odpovědět