Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 07 kvě 2020 19:53

Jedno ale treba Talianom uznať - že sú podnikaví. Prečo nevie niekto v Čechách alebo na Slovensku využiť dopyt po perkusných zbraniach? Veď tradícia kvalitnej zbrojárskej výroby tu je. Takisto aj šikovní ľudia, ktorí by to vedeli robiť. Menšia firma by sa v tomto obore určite celkom slušne uživila.


TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 07 kvě 2020 21:28

Pretože Čechy ani Slovensko nie sú trh, ktorý by uživil firmu vyrábajúcu predovky. A presadiť sa na emerickom trhu (ktorý by bol ako jediný asi dostatočne lukratívny) je vzhľadom na existujúce rozloženie (výrobných kapacít) síl prakticky nemožné.
(samozrejme tu máme šikovných ľudí, čo vedia spraviť fantastické veci, ale živiť sa tým je veľmi-veľmi ťažké - viď napríklad Bercik)
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 08 kvě 2020 00:54

Ale veď v ČR (Skrbek, Žáček a pod.) aj SR (Bercik) sa robia predovky, ale nie v nejakých veľkých množstvách (ponuka sa rovná dopytu)..
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 08 kvě 2020 09:38

Googlim, googlim : Skrbek, Žáček, Bercik a nikde nič.
Však v Čechách a na Slovensku je kopa e-shopov, ktoré predávajú predovky, kde by sa ich výrobky mohli objaviť. Ale tam sú samé Pedersoli (a Ardesa - vypredané). Aj presadiť sa treba vedieť. A najlepšia reklama je kvalita.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 08 kvě 2020 10:14

Pro info:
Slušný sortiment předovek a polotovarů hlavní nabízí pražská firma BVS zbraně. Prodejnu má ve Slezské ulici. Co jsem měl možnost vidět v jejich skladě, tak se jedná o zbraně od DP :( a Ardesy. :D
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 08 kvě 2020 19:05


Na hlavni je nápis "Made in Spain". Chlapík střílí excelentně, sype dost prachu, odhadem asi 4-5 gramu. Není to železo stříkané, místo brynýrované, na ústí je to jako oprýskané? Vadila mně jedna věc - to mlácení do zbraně v úrovni zámku, myslím, že to je zbytečné. Ale proti gustu žádná námitka.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Předovky

Příspěvek od Harquebusier » 09 kvě 2020 10:07

Traditions je značka, pod kterou jsou prodávány zbraně od Ardesy v USA. Mám od ní Kentucky a brynýr má pěknej, myslím, že nástřik nepoužívají u žádných modelů.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 09 kvě 2020 21:51

Kromě lučíku a spouště u Deerhuntera a stejnou spoušť má i Buckskinner. Hlavně jsou černěné.
Jan K.
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2020 12:02

Re: Předovky

Příspěvek od Jan K. » 10 kvě 2020 12:20

Dobré odpoledne,

obracím se k diskutujícím na tomto fóru s žádostí o radu.

Rozumějte prosím, de facto začínám a doposud nemám téměř žádné praktické zkušenosti.

V průběhu uplynulého měsíce jsem objednal perkusní pušku Volunteer 1860 od italské firmy Pedersoli, a proto mne zajímá, zda někdo z diskutujících má zkušenosti právě s touto perkusní předovkou, či alespoň s poněkud atypickou ráží .451, zvláště v kombinaci použitých ogiválních střel.

Děkuji.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 10 kvě 2020 19:32

pro Jan K.
Doporučuji dlouhé ogivální střely LYMAN 457121 se 7mi drážkami, nebo dtto s 5ti drážkama.
5ti drážková železná kokila špičkové německé produkce je k mání za 4500 Kč.
Jan K.
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2020 12:02

Re: Předovky

Příspěvek od Jan K. » 11 kvě 2020 11:14

Dobré dopoledne,

předně děkuji za informace. Původně jsem uvažoval o střelách od slovenské firmy Ares, která je aktuálně nabízí ve dvou variantách, tedy klasické olověné a dále tzv. "poplastované" (obě ogivální střely mají shodnou hmotnost 450 gr; diametr .451).

Vzhledem k tomu, že začínám, tak alespoň prozatím nepřemýšlím o nějaké vlastní receptuře k mazání střel, např. směsi hovězího loje a včelího vosku v poměru 1:1 atp. Raději zkusím mazivo Lube 2000 ("Bolavá noha") anebo myslíte, že pro Vámi doporučené střely není příliš vhodné?


Jak jsem ostatně pochopil z Vašich četných příspěvků, pak máte pravděpodobně velmi bohaté znalosti a zkušenosti ...
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 11 kvě 2020 11:46

pro Jan K:
- poplastované střely jsem nikdy nepoužíval, takže nemohu sloužit. Podle mně do předovky patří čisté olovo. Jde o dlouhé ogivální střely, které se při výstřelu dost zkrátí, protože se naklínují do vývrtu. Nevím, jak se chová ten plast.
- k mazání - mně se na tyto dlouhé střely osvědčilo mazání vepřové sádlo / včelí vosk 1:1. Ale každý si musí svoji směs vychytat sám. Střely mažu nejdéle den před střelbou, nikdy ne dříve.
Někteří Němci používají "handkrem", tedy něco jako Indulona.
Zkoušel jsem řadu jiných mazání, ale ta jsem vždy dostal od kolegy z Rajchu. Takže složením nemohu sloužit. Všechna ale voněla po kafru, který se do mazání přidává za účelem zamezení plesnivění a tím degradace směsi. To znamená, že směs obsahuje min. jednu složku živočišného původu (sádlo, lůj).
Hodně populární v Rajchu jsou mazání od Stiftera z německého Trimbsu. Má bílé,modré, zelené, červené, hnědé. Jednou jsem u něj pobýval týden na stáži a všechno si doma míchá sám v kbelících. Pak to dává do krabiček.
Také se na dlouhé ogivály používá jako mazání ALOX. Což je okrová sračka, která se v Mercedesu aplikuje do dveřních dutin.
Mazání střel je samostatná disciplína, ve které můžete bádat po celou dobu střelby z předovky. Doporučuji si vytipovat dva nebo tři druhy a ty zkoušet. Nejlépe to ale vyřeší papírové flastry nebo obalené střely, ale to je jiná věc. A hodně časově náročná, která má smysl pro střelbu na dlouhé rangy. A vývrt Vaší zbraní je určen pro střelbu do 150 metrů.
Jan K.
Příspěvky: 15
Registrován: 10 kvě 2020 12:02

Re: Předovky

Příspěvek od Jan K. » 11 kvě 2020 13:00

Bohužel firma Ares neuvádí složení střel, zda jsou skutečně pouze olověné anebo např. s příměsí cínu apod., nota bene z důvodu zvýšení tvrdosti, což pro perkusní předovky bezpochyby není vůbec vhodné.

Doposud mám pouze zkušenosti s přebíjením nábojů ráže 9 mm Luger či Para chcete-li a 7,62x39 (Simonov), ale s předovkami teprve začínám, resp. budu začínat, protože dodací lhůta objednané zbraně je 6 až 8 týdnů, ačkoliv myslím, že inkriminovaná lhůta je spíše orientační a zároveň poněkud optimistická v kontextu oněch omezujících opatření atd. Pro úplnost ještě doplním, že ji mám objednanou u severomoravské společnosti Kerberos Trade.

Musím ovšem přiznat, že příliš nerozumím Vámi akcentovanému "papírovému obalu střely", kterým se eventuálně mohou z části eliminovat "nedostatky" mazání. Můžete prosím dané téma blíže vysvětlit?

Děkuji.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 11 kvě 2020 13:12

Pro jistotu uvadim moznost komplikaci pri nabijeni strely urcebne pro prebijeni "normalnich"naboju. Zazil jsem na strelnici nekoho kdo si koupil predovku a v obchode mu k tomu dali .45 ze zjevne tvrdeho olova... nedokazal nabit zustala v pulce.. (dalsi vec ale bylo ze ten clovek byl zjevne uplne nepripraven a asi na tena predovky nikdy ani nezkousel nic cist nebo se ptat, mazivo nemel vubec, dalsi vybaveni taky bida, manipulace hruza... radsi jsem se po par dobre minenych radach vzdalil...)
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 11 kvě 2020 14:13

Mám nejaké strely od Ares, ktoré som používal do sabotov, prípadne som ešte v začiatkoch kúpil strely, ktoré sú naozaj z tvrdého olova, nevhodné pre predovky (tiež som vtedy ešte len bádal). Tak isto aj tie "poplastované" sú nevhodné. Pre predovky má Ares zvlášť strely, prípadne gule.
Odpovědět