Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LukeMurano
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2020 00:32

Re: Slavia 634

Příspěvek od LukeMurano » 09 dub 2020 09:38

Ja ti Ďakujem za náučnú a rozsiahlu odpoveď čo povieš na čistenie týmto ?

https://www.afg.sk/cistiaca-sada-72c-vz ... =quarticon

alebo radšej preťahovať niečím na takýto spôsob ?? toto vyzerá podobne ako si písal vyššie .

https://www.afg.sk/cistiaca-snura-hlavn ... -556-mm22/

a tento olej by som dával poprípade

https://www.afg.sk/olej-na-zbrane-ballistol-200-ml/

vďaka


Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Slavia 634

Příspěvek od p.one » 09 dub 2020 13:30

LukeMurano píše:
09 dub 2020 00:43
Ahojte pred par dnami som si zakúpil model Perun 734 jeden z úplne posledných kusov dal optiku Nikko Stirling 4x32 celkovo som zatial spokojný avšak mojim rodinným príslušníkom sa podarilo 2x vystreliť naprázdno mam obavu ci sa vzduchovke neublížilo aj keď sa chová normálne. Druha vec ktorá ma zaujíma je ako cim a ako často by som mal čistiť hlaveň. Používam diabolo jsb exact a exact target mal som aj Kovohute pribram diabolo standard ale zdali sa mi moc špinavé prestal som ich používať vystrelil som ich ani nie 50. Preštudoval som návod naprázdno sa strieľať nemá a čistiť rau za 3 mesiace alebo po niekoľko 100vystreloch zaujímajú ma skúsenosti.

Ďakujem za každú odpoveď
Čistit hlaveň vzduchovky má smysl až v okamžiku, kdy se ti začne zhoršovat rozptyl. Olovo se usazuje na stěnách hlavně, a když je ho moc, má to vliv na stabilitu diabolky. To může být, ale i po několika tisícovkách výstřelů! Jinak je spíš žádoucí ji nechat zanést olovem, které ji maže a zároveň chrání před rzí. Jestli střílíš jednou - dvakrát do roka, pak bych jen prostříknul konzervačním olejem (ne vzduchový válec!). Pokud už čistíš, pak počítej se zhoršením rozptylu a se zlepšením po vystřílení cca několika stovek výstřelů. To samé platí u nové hlavně, která se musí "zaběhnout". Rozhodně bych k čištění nepoužíval oleje na bázi silikonu, lepší je např. osvědčený Konkor nebo jiný olej, který dokáže rozpouštět usazeniny olova a zároveň chránit proti korozi (mazací schopnost - nebo-li schopnost snížení tření, tu není vůbec podstatná).
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Slavia 634

Příspěvek od tomcat » 09 dub 2020 15:16

LukeMurano píše:
09 dub 2020 09:38
Ja ti Ďakujem za náučnú a rozsiahlu odpoveď čo povieš na čistenie týmto ?

https://www.afg.sk/cistiaca-sada-72c-vz ... =quarticon
...
https://www.afg.sk/cistiaca-snura-hlavn ... -556-mm22/
...
mas to zajedno, ktore z toho kupis, len davaj pozor na kaliber..., ja by som nekupoval ani jedno a za peniaze kupil radsej diabolky
v podstate na cistenie mozes pouzit aj dostatocne dlhu snurku od topanok a na jednom konci sprav uzlik dostatocne velky aby presiel natesno hlavnou... a nemusis kupovat tu cistiacu snuru v druhom tvojom odkaze, zas to neprehanaj :)
olej v pohode ale ako pisal kolega nado mnou, staci aj lacnejsi konkor 101, ja ho tiez pouzivam k uplnej spokojnosti
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stainles » 11 dub 2020 23:56

Zdravím. Mozem sa opytat majitelov ktory instalovali do slavie s634 aksialne lozisko? Zaujímajú ma skusenosti a vlastnosti po dlhodobom pouzivani a ci sa prejavili aj niejake negativne vlastnosti..a ci sa vobec oplati instalacia..
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 12 dub 2020 09:18

Místo plastového vedení pružiny jsem si nechal vytočit kovové ze slitiny wolframu a molybdenu, pod to ocelovou kalenou a broušenou podložku 14260 a namazal vazelínou s MoS2 3%. Ještě jsem neměl důvod to po 8 létech rozebírat.
Commando.tn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2015 22:29

Re: Slavia 634

Příspěvek od Commando.tn » 18 dub 2020 17:31

Povedl se mi asi husarský kousek a sehnal jsem stále novou Slavii 634, ráže 4,5mm r.v. 2014. Koupil jsem k ní diabolky KP Boxer, Match a Standard, dále Gamo Magnum a Match. KP Standard létají hrozně a navíc nízko (padají dolů), Gama rovněž hrůza (dolů a vpravo), jakž takž to jde s KP Boxer a Match, které se blíží záměrné továrního nástřelu, ale rozhodně ne soustřelem. Porádíte mi prosím nějaké solidní střelivo na zábavnou střelbu a pak nějaké o level výše na přesnost?
šogun
Příspěvky: 147
Registrován: 12 lis 2018 22:54

Re: Slavia 634

Příspěvek od šogun » 18 dub 2020 17:36

nevím ale žadný tovární nástřel se nedělá to je kamufláž ale jina kup si jedině Exakty a budeš na tom lepe prodavají testovací sady pro pušku.Tam jsou různé průměry a gramáže a alespon trochu si ověříš které sednou nejlépe ale jo to velká laborace s dibolkama takže ti stačí Exakty a jen trénovat pak se zdokonalíš.
Commando.tn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2015 22:29

Re: Slavia 634

Příspěvek od Commando.tn » 25 dub 2020 17:40

Díky za radu, již jsem si objednal. Ještě mám jeden dotaz. Koupil jsem ještě jednu vzduchovku, tedy obě jsou nové, ač r.v. 2014. Jedna má chod spouště naprosto bez náběhu, tedy přiložím prst, přitlačím a spouť se nádherně bez náběhu nebo mezi chodu sepne. U druhé vzduchovky je nejdříve "pretravel" náběh, kdy po stlačení spouště tato cvakne, o několik mm se posune, kdy v tomto bodu již zůstane, i když ji pustím. Pak je průběh podobný jako u té první, ale trošku tam cítím drhnutí. Sílu mají obě nastavenou stejně na 2,5 otáčky od nejnižšího odporu (nastavení z továrny). Docela mě to štve... Dále obě mají znatelně jiný zvuk chodu pružiny při výstřelu. Ta, u které drhne spušť, má zvuk jak vystřelené péro z gauče s ozvěnou. Ta první nic. Jinak obě střílí stejně a obě mají hluk cca. 78 dB.
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 25 dub 2020 19:57

Tak jsi tady něco popsal. Ale co tím chceš jako dosáhnout nevím. V přípisce nevidím žádný otazník, tak tady jen něco nesrozumitelného oznamuješ. Jediné co je z přípisky jasné že když to má zvuk jako vystřelené péro z gauče, tak máš ve vzduchovce to péro z gauče skutečně namontované. Ta ozvěna to potvrzuje. Takže doporučuji nahradit pružinou originální.
Commando.tn
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2015 22:29

Re: Slavia 634

Příspěvek od Commando.tn » 26 dub 2020 08:13

Aha, omlouvám se, neuvědomil jsem si, že se objektvní schopnost chápat text může značně lišit a určitě jsem nechtěl dosáhnout toho, aby na mě někdo útočil. Myslel jsem, že mi několik dlouholetých majitelů odpoví, jaký mají chod spouště na své Slavii a zda je takový "zubatý" chod normální zvlášť, když na jednoum kusu jej mám a na druhém ne. Pokud jde o zvuk pružiny, jde o můj subjektivní popis zvuku, se snahou o humor. Opět je jen u jednoho ze dvou kusů, kdy dále píši, že oba kusy střílí stejně i se stejnou hlasitostí. Zese jsem nečekal nic jiného, než že někdo napíše, že je to normální, nebo že to může být. Opět připomínám, že vzduchovky jsou zcela nové, nestřílené uloženky, tedy nevím, proč bych měl měnit pružinu.
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: Slavia 634

Příspěvek od Marysh » 26 dub 2020 09:32

Krásna a kultivovaná odpověď nemoudrému provokatérovi, který se snaží vyvolat hádku. :)
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 26 dub 2020 10:02

Nevím jestli na toto co ti napíšu budeš stačit. Obě pušky rozeber, díly umyj od maziva, nepomíchej. Pak je mezi sebou, spoušťové součástky, porovnej. Opracování spoušťových ozubů. Hledej rozdíly mezi těmi z ,,dobré zbraně" a ,,špatné zbraně". Proměřením je porovnej. To samé u pružin. Pomůcky: lupa, šuplera nejlíp digitální popřípadě mikrometr. Hlukoměr potřebovat nebudeš. Pokud se odvážíš opravit to špatné na špatné zbrani tak aby to bylo jako na dobré zbrani, budeš potřebovat: Malý stolní svěráček, jehlové pilníčky, brusný papír 2000, zelenou lapovací pastu a k té kousek tvrdého dřeva nahrazující pilníček a hlavně přesné ruce které nezprasí rovinu plošek. Pokud takovýma rukama nedisponuješ, tak se do toho ani nepouštěj a smiř se ze stávajícím stavem. Nebo to nech někomu kdo to zvládne.
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: Slavia 634

Příspěvek od Marysh » 26 dub 2020 12:23

Neboj se toho, na internetu najdeš hromadu návodu, rad, postupu ..... Všechno nastuduj a prohlédni a směle do toho. Jenom vyleštění plošek na spoušti a optimální namazaní tě potěší.
Lonerider
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2020 09:34

Re: Slavia 634

Příspěvek od Lonerider » 09 kvě 2020 11:25

Povedlo se mi koupit, asi jednu z posledních, novou 634 4,5 Made in ČR :-), to samé i 631 - do sbírky :-)
Teď ještě sehnat 634 5,5 :-D
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od Milanx » 06 čer 2020 18:32

Tak kdybys chtěl do sbírky i 630ku (uplně novou), tak tady v krámě maj poslední kus.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Odpovědět