Neznámá_CO2_pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mike999
Příspěvky: 231
Registrován: 15 čer 2018 09:27

Neznámá_CO2_pistole

Příspěvek od Mike999 » 16 dub 2020 17:38

Ahoj všem, podařilo se mi získat CO2 pistoli, kterou jsem ještě nikde neviděl.

Pistole je na 7 gramové CO2 bombičky. Pistole je celá vyrobená z frézovaných dílů. Délka je 25 cm, výška 14 cm. Malé rozměry jsou jednou z věcí, které se mi na ní líbí. Kdyby tak někdo začal vyrábět takovouhle PCP pistoli (malé rozměry, kartuše tak na 10 ran, frézované bloky), hned bych si ji koupil. Byl by to takový model na cesty. Hlaveň v ráži 4,5 mm má 12 drážek a je sklopná. K jejímu uzamčení slouží stiskátko na levé straně (viz foto). Toto stiskátko posune kulisu na spodním bloku pod hlavní (viz foto) a hlaveň je možné tlakem na oblast mušky sklopit kolem čepu, který je nad natahovacími křidélky. Křidélka jsou podobná, jako má LOV 21. Natahují se dopředu. V podélném otvoru rovnoběžné s hlavní, jsou jištěny šroubem, pod nímž je uložená pružina, kterou přetlačují. Před každým výstřelem je nutné křidélka dopředu napnout. Při stisknutí spouště potom putují v drážce směrem zpět ke střelci.

Spoušť je opět frézovaná, štíhlá, s ladnou liní a pohodlná. Bod odpalu je jasně čitelný a ukazovák k němu dojde po cca 5 mm pohybu. Odpor jsem neměřil, ale bude malý. V základně spouště je jemný červík, kterým jsem zatím nehýbal (když to funguje, tak s ničím nehýbu). Je možné, že se tím šteluje propad spouště. Hlaveň je vpředu zakončena nasunutým rozšířením s vyfrézovanou rybinou, do které je zasunuta muška. Zajímavé je hledí, jehož základna je částečně zapuštěna do rámu pistole. Ze základny hledí vychází plátek tvaru T, na jehož konci je „domek“ se stranově posuvným plátkem. Další zajímavostí je propichovač bombiček. Ten se klasicky šroubuje do rukojeti. Aby bylo možné jej pohodlně dotáhnout, je k pistoli klíček (viz foto), který se svými dvěma kolíčky zasune do dna zátky propichovače. Tělo pistole je frézované, vršek je bombírovaný a spodek má hrany obroušené pěkně do zkosena. Pažba je dřevěná a na rozdíl od železa taková „odfláknutá“. Má ledabylé lůžko pro palec, vpředu je rovná a vzadu mírně zkosená.

Na pistoli jsem nikde nenalezl žádnou značku ani číslo. Vypadá to na to, že to možná byla absolventská práce nějakého budoucího puškaře. Systém sklápění je hlavně je podobný pistolím Pavlíček, vyráběným v Litomyšli.
Pistole přesně střílí, na 10 metrů v bytě jsem při střelbě z ruky nevyšel z 8 kruhu na vzduchovkovém terči.

Kdybyste kdokoli cokoli o pistoli věděli, budu moc rád za jakékoli informace.
Přílohy
Zlomena_detaill.jpg
Zlomena_celekk.jpg
Celekk.jpg


Huben GK1 V3 (5,5mm)
Ataman AP 16 (5,5mm) + Conv. Kit + Truglo Tru–Tec 2MOA
FX Impact MKII Comp. (5,5mm) + Optisan CP 3-12X32P mil–MH10X
Daystate Huntsman Regal (4,5mm) + Sightron SIII 10x42 MMD
AirMaks Arms Katran C (5,5 mm) + Veyron 3-12x44, FFP, MPR–4
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Neznámá_CO2_pistole

Příspěvek od mikiki » 16 dub 2020 21:18

Taky jsem po ní koukal a i si přihodil ale po 3.200,-Kč jsem toho nechal :(
Bude to asi opravdu nějaká závěrečná práce puškaře.
Blahopřeji, pěkný kousek.
Uživatelský avatar
Mike999
Příspěvky: 231
Registrován: 15 čer 2018 09:27

Re: Neznámá_CO2_pistole

Příspěvek od Mike999 » 16 dub 2020 22:02

To: Mikiki
Děkuju, je to fajn kousek. Taková ta poctivá, přesná a krásná strojařská práce. Nevýhodou pro sousedy je, že dělá dost randál :( .
Huben GK1 V3 (5,5mm)
Ataman AP 16 (5,5mm) + Conv. Kit + Truglo Tru–Tec 2MOA
FX Impact MKII Comp. (5,5mm) + Optisan CP 3-12X32P mil–MH10X
Daystate Huntsman Regal (4,5mm) + Sightron SIII 10x42 MMD
AirMaks Arms Katran C (5,5 mm) + Veyron 3-12x44, FFP, MPR–4
Odpovědět