Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od KAKO » 09 led 2020 23:06

Stainles písal som ti že tie E-shopy sú prepojené že ak Colosus nemá kus na výmenu že by ho mohli stiahnuť z iného E-shopu druhý kus. A ty si chcel pre istotu zmeniť obchod a dostal sa ti nazad podarený kus z Colosusu :evil: .
Ja som na to prišiel keď mi pár obchdov na Slovensku menilo cenu po objednaní tovaru vždy na cenu ktorá bolo zhodná na Colosus. Oznam Prepáčte ale dodávatel zvýšil cenu :D . Takže pravidlo skúsim kúpiť inde možno majú z lepšieho zdroja / nakupujú inú triedu kvality nefunguje. Zaujímalo by ma aké je to z Hatsan USA či tam sa posiela iná akosť ale asi to bude rovnaké. Zo vzduchovkami ktoré idú cez Polsko Označené ako Ranger alebo made for Sharg.pl či tak nejako je to rovnaké. A dováža sa to pretože skoro všetci ktorým ide o zábavu a dizajn (výkon) sa idú roztrhnúť. A na druhú stranu dá sa odolať Hatsanu 95 Vortex alebo 55s Vortex z plynovou pružinou a keď sa podarí krásnou orechovou pažbou za tu cenu :D. Keby som nemal skúsenosť tiež hneď kupujem !


Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 10 led 2020 16:26

Kako presne ako píšeš...aj ten moj hafan ma sharg.pl mal som asi skúsiť objednat hatsan 135 vortex mozno by som snimi vy..... a dostal noveho hafana a nie naspäť ten mnov reklamovany kšunt...
Nasraty som jak..... a dokonca od mojej reklamácie ezte cez colosus bola flinta v "top" stave! Az na ten poškodený vyvrt...estie aj krabica bola perfektne cistucka bez zlomov a podobne....
A teraz co prisla spät no po objednávke cez balistas a aj cenovo drahšie, tak stihla flinta nadobudnúť nove škodí.. tukanec na pazba a pri napise SAS je akesi matne cernenie akoby sa dostala korozia pod neho...a všetko leskle cierne....len ta časť ako by bola pristreknuta matnim sprejom.... a krabica je celá doslova dokalicena vykrcena....takže s flintu bolo super zaobchadzane....čo dodať....proste balistas vam vide v "ustreti"
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od j.bill » 11 led 2020 10:41

Nenech ze sebe dělat blbce a hoď jim to na hlavu! Nic jiného nepomůže. :D
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 11 led 2020 16:01

Už to nechám asi tak.....skúšajú moju trpezlivosť.. kedy povolil...a asi uz vyhrali :( uz som aj celkom slusne minul poplatky na prepravu reklamacii u colosusa a teraz zase? A nikto mi poplatky neodškodni... :?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 12 led 2020 09:58

Kvalitní vzduchovky HATSAN-125 a 135 z Turecka? ... pouhá chyméra !!

Pokud bys nepřebíhal, ale rozhodl se zůstat u jednoho prodejce, tak bys zjistil více! ... Žel asi jen stejné jako já, že prodejce, ani pracovníci dovozního servisu nerozbalují a detailně nekontrolují kvalitu dodávaného zboží ! Nemají na to čas a zřejmě to není ani jejich povinností... VÝROBCE PŘECE RUČÍ ZA KVALITU SVÉHO ZBOŽÍ !! :lol:

Po první reklamaci už prý u dovozce na skladě nic nezbylo! :mrgreen: Tak jsem musel počkat asi 2 měsíce na další dodávku HATSAN-125 z Turecka. Ale ten druhý kus, vybraný servisáky, byl ještě horší než ten první... !! :roll:

Takže teprve po druhé reklamaci mi prodejcem bylo přislíbeno, že zajede osobně k dovozci a ve skladě vybere jeden použitelný kus s kvalitnějším vývrtem hlavně. Tak se stalo, asi za dva týdny jsem dostal zprávu, že prostě nevybral nic !!! :twisted: :twisted: :twisted:

Rozhodl jsem se čekat dál - na třetí dodávku z TURECKA ! Za půl roku přišla odpověď, že ani z této dodávky se nedá vybrat nic, co by odpovídalo kvalitou vývrtu mým požadavkům. :oops: :oops: :oops:

Takže pokud ještě někdo potřebuje kus železa, který si chce pověsit nad krb jako ozdobu, pak neváhejte! Sklady železného šrotu jsou plné !!! :lol: :lol: :lol:
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 12 led 2020 13:40

Albert 22 ale vieš sere ma to, ze colosus uviedol ,ze uz nemaju dostatok nahradnich dielov a tak mi poslu vzduchovku spät...no na to som uz stihol odstupit od zmluvy....a tak po vrateni penazi som skusil stastie u balistasu kedze uvádzajú, ze maju dostatočný počet...(a este som ich aj upozornil s prozbov aj ze som po viac reklamačkach! Ale zrejme to len vyuzili!) no sice drahší ako colosus ,ale prečo potom balistas poslal mnou reklamovany kus z colosusu? Sakra! To nevedel potom colosus si "poziciat" jeden kus od balistasu kedze balistas ma dostatok kusov? Su To hajzli... :x a tym padom som obdržal ten sami vadny kus a za drahšie :evil: to je proste drzost a sila poslat kus z ineho eshopu ..tak tym padom mohli urobit kompromis a poskat kus z ineho eshopu...fest som nasrati.
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od j.bill » 12 led 2020 20:38

Tak se s nimi ne.er, odstup od smlouvy a Hatsany už nekupuj. Je to přece jednoduché. Něco na tom tratíš, ale ber to tak, že sis právě koupil dvojí zkušenost. :wink:
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 12 led 2020 22:45

j.bill presne tak...
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 15 led 2020 16:39

Juuj panove ma porazi....dnes som vitiahol hafana 130 ktori je uz po vybaveni reklamacie( vymena kus za kus) a ,ze trozku zastrielam ..ako ide ten hafan po reklamacke a skusil som prehnat hlavnou jsb RS a slo to obstojne ...no skusil som gamo pro-magnum 1g a sok ...ono to nevystrelilo! Po vystrele sičalo..nahromadeny vzduch nedokazal uniknut hlavnou..ani piest nebol na dne valca...ale bol pred piestom nahromadeny vzduch (vzduchovy polžtaž) ked som zalomil hlaven vzduch prudko unikol ,az mi tesnenie hlavne skoro vypadlo..a plyn fukol do tvare...tak som skusil prstom upchat odfukovi kanal a manualne som skusal kompresiu a vpohode...potom som skusil zmerat odfukovi kanal ci ma presne vedenie osov hlavne...a zistenie je ,ze je tam posun priblizne 2mm nizsie! Moze to mat az taky vpliv? Ze nedokakze vdaka tomu vyflusnut tažsiu diabolku v mojom pripade 1g?
Co robit? Zavarit kanal 4mm a nanovo odvrtat dieru? Nezakali to material okolo zvaru? Alebo to vyriesit zavitom a nasledne odvrtanim? Co odporučate vy?
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od j.bill » 15 led 2020 17:03

Vrátit prodejci a koupit něco jiného. :)
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 15 led 2020 17:27

Koupit si HATSAN 125-130-135 to je vždy horor ! :shock: :twisted: :twisted:

Hmmm, ... a to už je třetí zmetek v pořadí? Tak si běž do třetice pro štěstí vystřelit z HAFANA ještě jednu ránu a můžeš to klidně zabalit !!! ... střílelo by ti to stejně někam za roh!

Zkrátka, když Turci tu hlaveň vrtali, tak jim asi trochu uhnul vrták... :mrgreen: :mrgreen: :(
Jsou i horší případy! Buď rád, že máš díru veskrz, co kdyby ti napříště poslali kus se zalomeným vrtákem... :lol: :lol: :lol:

Pokud chceš levnou, výkonnou a přitom pěknou vzduchovku se zaručeně bezchybnou hlavní, zkus to třeba s Gamo G-Magnum 1250 Jungle. Tedy nechci ti radit, ale ...
Za stejné peníze tu "Jungle" budeš mít i s optikou Gamo 3-9x40 WR !
jarod72pm
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2020 14:49

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od jarod72pm » 11 dub 2020 11:16

Zdravím, koukám poslední stránky je to doslova horor což asi dost lidí nenadchne ale asi to bylo potřeba ze sebe dostat :wink:
Já po x letech ( asi před 30 lety kupoval naši slavii) jsem se rozhodl si opět pořídit něco low end na zahradu pro zábavu na plechovky a nějakého potkana :) . Napsaného o vzduchovkách toho je mraky a docela se divím že se tomuto lowendu hodně věnují i odborníci a zkušení střelci (co se škádlívá to se rádo mívá? ,ale i na každém šprochu pravdy trochu nebo jak se to píše :mrgreen: )
Já šel cestou realného předvedení na jůtubu a že těch videí je dost to ani nemusím psát. Hledal jsem něco jako základ do 200 $ a podle některých recenzentů kteří s tím stříleli na 100m v klidu do petky a docela slušně jsem si vyhlédl a koupil Hatsan 95 cal5.5mm Vortex. Na takovéto domácí střílení to bude stačit až až , nepojedu na soutěže ani dokazovat si krabičku zápalek na 20-50m , jsem rád že vůbec trefím terč a tato vzduchovka naprosto plně uspokojí mé potřeby. Taky když se člověk podívá na ostatní výrobce ano rozdíl v materiálu asi bude i provedení ale ten systém střelby u lowendu bude tak podobný že u některých značek určitě přeplácíte i za značku. A ruku na srdce , kupovat vzduchovku do těch 5000.- je spíš otázka vkusu a co se komu líbí protože velké rozdíly tam nenajdete. Taky jsem i podle recenzí kupoval puškohled který je pro mě naprostou novinkou neboť jsem střílel po "staru" jen očima přes mířidla . Na druhou stranu je fakt že pokud od toho čekám zábavu do černého středu s minimální odchylkou tak asi pořídím vzduchovku za 15 papírků a puškohled za 10 papírků na takový slušný základ :wink: Hatsan beru spíš takovou rekreační oddechovku pro zahradu pro naprosté nenáročné pobavení. Taky dřívějších 7J v mé době bylo tak akorát a teď 16J ten výkon taky musí potěšit pokud se rozhodnu pro delší vzdálenost a pozlobit své schopnosti a možnosti. Nakonec ještě jsou to přijatelné peníze pro zábavu.
Hatsan Mod.95 SAS cal.5,5mm Vortex + Delta Titanium 4-16x42AO Mil-Dot , JSB Exact Jumbo 5,51mm
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strelec45 » 12 dub 2020 09:55

No proč ne, když ti to vyhovuje. :wink: Jinak i s těmi 7 J se nechá solidně střílet i na 50m. Já mám v autě QB 57 ( mám i jiné samozřejmě), se kterým si přede mnou někdo fakt pěkně pohrál. Střílím s tím na plechovku od protlaku od nějakých 7 metrů a honím ji tak do 25-30 metrů. Říkal jsem si, má to nějakých 7-8 J, jako Slávka. Jo, prd, zkusil jsem Chrony, co jsem nedávno koupil a světe div se 4 J. :lol: Takže asi tak a řekne se čína... Takže jak píšu, když ti to vyhovuje, proč ne.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Ajrad
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2020 11:06

1. vzduchovka pocity

Příspěvek od Ajrad » 30 dub 2020 11:59

Já si koupil svou 1. vzduchovku až teď v 34 letech. Hatsan airtact 4,5 16J. No Rozhodně se mi líbí a zatím nedokážu porovnat s jinou maximálně s bratrovou gamo whisper x. On ji má kultivovanější a možná přesnější. Nicméně 1. co jsem musel udělat, když mi dorazila jsem ji odnesl pánovi co se v tom vyzná a seřídil mi spoušť. Při pár výstřelech před úpravou byl volný kohoutek a když jsem zmáčkl spoušť výstřel nikdy. vystřelila až na druhé zmáčknutí, už jsem si říkal, že 1. koupě a hned šrot. Nakonec jsem zkusil dotáhnout červík a spoušť lepší, ale tuhá. Odborník mi ji vyladil krásně a od té doby spoušť funguje skvěle. nastřelil mi ji asi na 20m rozptyl byl pomalu 5 cm 3 výstřely kousek od sebe 4. najednou uhnul do pryč :roll: . Puškohled jsem tam dal 3-9*40 značku nevím měl jsem ho darem od myslivce když si koupil nový. Vzduchovka kope pěkně a puškohled nastavuji docela často, ale myslím si, že do toho prostě jen neumím koukat rovně. Musím přiznat, síla je průrazná a asi to těch 16j má s JSB exact 0,547g. měřit to nemám kde musím tomu věřit. jinak jsem spokojen. Kdo se pro hatsan airtact rozhodne musí počítat lehkým seštelováním a jako 1. vzduchovka pro zábavu nezklame. Výhoda je, že až odejde pružina dá se vyměnit za vortex píst, což co jsem se dočetl je to skvělá věc. Střílel jsem na 30m na polívkou lžíci a nebyl problém střeli a dokonce se mi povedlo omylem střelit i na 60m krysu. Závěrem vzduchovka mě stále baví a pokud nehodláte jít na soutěže, tak je dostačující. Chytlo mě to tak, že jsem si postavil kopii nastřelovací stolice a pár tečů z těch lžic.
Příloha forum.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha forum2.jpg je dlouhodobě nedostupná.
forum.jpg
Louny,Žatec, Hatsan Airtact 4,5 16J
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Termit » 30 dub 2020 16:52

Další co se nechal zlákat hezkým dizajnem.....
Tak snad ti to nadšení vydrží. Kdybych o tom něco nevěděl a občas si z toho nevystřelil taky bych si určitě nějakou koupil.
I když bych s pružinou nechtěl chodit na závody,stejně bych chtěl něco trefit. Ve svazarmu jsme s 630 a 631 trefovali pravidelně na 10m sirky,ale to už je dávno.
Jinak z definice "vzduchovka pěkně kope" a " průrazná síla" se fakt nedá určit zda to má 8 nebo 20 J....
Abych jen nehaněl, skusím i poradit: Pokud už bych musel nastřelovat ze stolice tak bych nikdy pušku neopíral o hlaveň ale tam kde ji normálně držím. Optika je na těle a hlaveň je s tělem spojená přez kloub. A puška střílí tam kam míří hlaveň.
Jinak přeji ať ti co nejdéle vydrží....
Odpovědět