Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Diabolky

Příspěvek od Stainles » 07 úno 2020 21:39

Máte uz niekto skúsenosti s diabolkami gamo raptor?
Čo je to vlastne za materiál? Niejaka zliatina? Niekde sa uvádza, ze povrch je potiahnutý 24karatovim zlatom... nie je to len reklamny trik?


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 08 úno 2020 18:59

ZÁZRAČNÉ STŘELY a nebo jen další humbuk z BRUSELU kvůli bezolovnatému střelivu?
To spíš uvěřím na zázračné posvěcené lovecké střely, které se přece odjakživa odlévaly se stříbra a kropily svěcenou vodou! … :idea:

Tedy diabolky PBA RAPTOR se tvarem podobají obyčejným „PRO – MAGNUM“ jsou vyrobeny z cínu a potažené zlatým pláštěm? Jsou prý o 50% tvrdší a výrobce GAMO slibuje až o 100% zvýšení penetrace. Ale k čemu, u výkonu 16J, to může být dobré, když lov škůdců vzduchovkami je u nás zakázán ? :mrgreen:

Ovšem náš marketing na mnoha místech tvrdí, že se jedná o zinkovou slitinu. Netuším, od koho to opsali, ale to by přece zcela odrovnalo drážkovaný vývrt hlavně už po 20-ti ranách ... :twisted:
A že zlato má snížit tření v hlavni a zvýšit úsťovou rychlost o 20-25% ?? …
:D

Olovo z Kovohutě Příbram maže přece lépe a levněji! Stačí však do krabičky s diabolama nalejt trochu oleje a bude to lítat ještě líp… :lol:

Tedy už se těším na diabolky za 5 Kč/1kus… https://www.waltertrading.cz/diabolky/d ... x-cal-4-5/
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Diabolky

Příspěvek od Stainles » 09 úno 2020 14:46

Albert 22..dakujem za ujasnenie....mam na teba este otazku...
Zavazujem ze si zakúpim na skušku tieto pba raptori ..a či naozaj vyrobcovia tvrdia to čo tvrdia..len je tu male (ale ).... material je možno z cinu..no dufajme ze je len z cinu! Lebo cpat niečo tvrdsie do hlavne je pre pocit proste brrrrrr :? Mala obava a ucta k vyvrtu ...proste je tu strach o dražky... :shock: ci to nahodou po vystrielani
balenia 50 v5.5 a 150 v 4.5ke neočese drazky ...na tolko ze to pri vrateni k strelbe diabola pb spät neovplivni vlastnosti...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 09 úno 2020 17:15

Výrobcové obvykle složení svých slitin přísně tají. Gamo píše jasně cín s opláštěním zlatem, což je nepochybně blbost! Je to jen tenký galvanický povlak 18 karátového zlata. Ovšem pod zlatým povlakem bude zřejmě ještě nějaký jiný tvrdší základ - měď anebo i nikl. Ale, jak jsem vyčetl v zahraničních diskusích, mluví se zase o nějaké tvrdší slitině + zlacení.

Je prý to tak tvrdé, že prostřelí a zlikviduje takové ty kovové vzduchovkářské terče - zvířátka. Takže doporučují použít něco pro malorážky... !!

Co to udělá s jemným a dokonale vyleštěným 12-ti drážkovým vývrtem u Gamovky? Já bych to raději nezkoušel... !
Už jsem měl v rukou i flobertku s pěkně vylomenými drážkami asi 30mm od konce hlavně. Stalo se to při zkoušce u výrobce, takže obratem šla nazpět a dostal jsem novou...

Prý se ty zlaté Raptory používají na lov divokých prasat, tak nevím... v kalibru 4,5mm a se 16J rozhodně ne!!
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Diabolky

Příspěvek od Strelec45 » 10 úno 2020 09:43

Někde to doma mám, nestřílím s tím, jestli je zájem pohledám, zkusím překrojit, zjistit, ale spíš to bude na oko. Já to dostal k nějaký vzdůše. Kdoví jestli jsem to nedaroval. :lol:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 10 úno 2020 11:22

Strelec45 píše:
10 úno 2020 09:43
... zkusím překrojit, ... :lol:
Neměl bych odvahu to dát ani do staré Slávie! :mrgreen:
Tady píšou ... "Materiál - slitina zinku" !??

No, jen aby se nám z toho nakonec nevyklubal pozlacený ochuzený uran!! :lol: ... ten se dává kvůli obrovské průraznosti do projektilů protitankového střeliva.
Zkus to nejprv dozimetrem !!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 10 úno 2020 16:02

Parametry : ... "Materiál - slitina zinku"

... nějak se mi vypařila adresa: https://www.colosus.cz/diabolo-gamo-rap ... mm-x136258
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Diabolky

Příspěvek od Stainles » 10 úno 2020 22:30

Strelec 45 ak ich mas, tak ano otestuji ich a aj ten prierez by bodol,
Ze co to vlastne sa nachadza pod tim zlatým tenkim filmom ci cin alebo nebodaj fakt zliatina zinku brrrrrr ale tak by ich asi ani vyrobca nevirabal ...keby to vlastne znicilo hlaven.... :?
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Diabolky

Příspěvek od Romčan » 10 úno 2020 22:37

Kdysi davno jsem si vzal krabičku rocket od Gamo ne klasické olovo ale ty stříbrné, no zkusil jsem pár ks z pružiny, ale teď už bych to tam opravdu nedal do hlavně přišlo mi to spíše jako hliník, hrozně lehké a na přesnost k hounu, ale pruraznost byla zajímavá díky tvrdé kuličce vpředu. Asi bych toto nekupoval... Raději se držím pravidla dobře trefit... :D :mrgreen:
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 12 úno 2020 19:27

K čemu je to vlastně dobré ty „Zlaté“ a „Stříbrné“ diabolky?
Stále to nechápu! Když se podíváme na mechanické vlastnosti těchto drahých kovů, tak přece by bylo mnohonásobně levnější ty galvanické povlaky zlata či stříbra zahradit poměděním nebo zinkováním. Tedy kovy, které mají stejnou tvrdost a je jedno, zda jádro střely je z olova nebo nepatrně tvrdšího cínu. :D
--------------------------
Ale ono je za tím něco úplně jiného! Samozřejmě, … dobý kšeft! A tak přicházejí ke slovo pohádky o absolutní precizi výroby a dotyku dávných mysliveckých a střeleckých tradic, kdy za střelu, která neměla nikdy minout svůj cíl, byla považována střela zhotovená z cenného stříbra se jménem nebo značkou střelce. :roll:

Opět se probouzí lovecká magie a pověry… Magické postupy a rituály se logicky vztahovaly také na výrobu střeliva a typickým příkladem jsou kule odlité ze stříbra za úplňku a požehnané svěcenou vodou. :shock:

K výrobě vlastních kulí se také vázal rituál a výjimečné místo. Lovec si měl střelivo připravovat v lese na opuštěné křižovatce u Božích muk a ve významný čas, nejčastěji mezi 11. hodinou v noci a půlnocí, na Velký pátek, Štědrý den, svátek sv. Jiří nebo sv. Jakuba.

A co je hlavní, mnozí výrobcové – např. RWS skutečně zaznamenávají zvýšený zájem především o produkty „Special Edition“ - Silver Selection - s vygravírovaným jménem majitele je nejen jedinečně přesným a účinným střelivem, ale i prestižním dárkem, třeba k životním jubileím. :?

Ale nic se nebojte, i vzduchovkáři si přijdou na své - firma GAMO na vás myslí a vygravíruje vám sérii Zlatých diabolek s vaším jménem… :lol:
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Diabolky

Příspěvek od Strelec45 » 12 úno 2020 19:52

Já bych to tak nedramatizoval.... prostě je to jen pragmatický způsob, jak na sebe upozornit a vyhnat velký prachy z našich peněženek. :lol:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 12 úno 2020 19:59

Jo, jo, ... Kšeft je kšeft ! :lol:
PatrikD
Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2020 08:00

Re: Diabolky

Příspěvek od PatrikD » 13 úno 2020 09:42

Zdravím, můžu se zeptat jaké použít diabolky do silnějších vzduchovek nad 16j, jde mi o přesnost ??? Děkuji
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Diabolky

Příspěvek od Stainles » 18 úno 2020 16:19

Podla toho o aku radu ide ,pcp, pruzina?
Ak ide o presnost,tak znizit vykon..
Smazaný uživatel 26342

Re: Diabolky

Příspěvek od Smazaný uživatel 26342 » 18 úno 2020 20:15

Zase to tak nezjednodušujte. Není pravdou, že nižší výkon napomáhá přesnosti. Ono to je daleko složitější a pro některé z vás nepochopitelné. Každá hlaveň, každý vývrt a jeho typ, každý kalibr, každý ...... chce svoje. Je to prostě téma " řeka". Prostě tvrdit, že vzduchovka s nižším výkonem je přesnější je totální blud.
Odpovědět