Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 17 led 2020 11:08

Nuž, pane Igorek, povedal by som, že vaše predstavy nie sú presné. Vyrábame čierny prach na celkom inej úrovni než naznačujete, odborné postupy sú nám známe (mojim synom asi aj o dosť lepšie než vám), a výroba v našej "stodole na hrázi rybníka" pozostáva z postupu ešte o jeden krok dokonalejšieho než je váš popis. Ale to sme OT a naviac ja dosť nerád reagujem na kohokoľvek konfrontačné podnety, takže by som túto tému pokladal z mojej strany za uzavretú a nechám samozrejme na vás, čo si myslíte o veciach, ku ktorým zatiaľ nemáte dostatočný vhľad. Niežeby som vás spochybňoval odborne či inak, len neviete čo my v stodole na hrázi rybníka bežne zvládame.


igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Předovky

Příspěvek od igorek » 17 led 2020 11:10

Hovoril som jednak o časoch, keď nábojnicové zbrane budú k ničomu bez streliva, a jednak: Je nás v našej užšej rodine deväť dospelých mužov. Máme každý jednu predovku a viac (ja osobne dva revolvery, tri dvojhlavňovky

Tak to máte v tajném skladu i zásoby mouky, rýže, fazolí, hrachu, konzerv všeho druhu, natankovanou elektrocentrálu, oblečení, boty, základní zdravotnické potřeby - pokud ano tak je to hotová pevnost doufám že i s vlastní studnou. 100% garance přežití.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 17 led 2020 11:26

Omoho rozsiahlešie zásoby, pane Igorek. Nezmienili ste mnoho mnoho vecí - ako lúky a pasienky, hospodárske zvieratá, palivá...etc etc. Ak raz bude ako nebolo, príďte na polievku, naše ženské perfektne varia a aj budú mať z čoho. No toto je vlákno o predovkách, viete, tak by som sa už od nesúvisiacich vecí vzdialil.
Chcel som sa opýtať na upchávky do BP brokovnice, džentlmeni. Používam hrubý korok, no nie je lacný a nemajú ho všade. Niečím by som ho rád nahradil. Viete mi poradiť?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 17 led 2020 11:45

Pokud vím, tak jako ucpávky se do brokovnic používá filc- jinak vlněná plst. Tak třeba je tam u vás levnější, jak korek.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 17 led 2020 11:47

Papundekel (česky lepenka). Je toho všude spousty, i když ani ta lepenka není to, co bývala. Staří střelci ji z jedné strany natírali asfaltovým lakem, ale já osobně bych volil roztopené mazivo lůj+včelí vosk, nebo včelí vosk +Crisko. (U nás Crisko nahradí řepkový olej). Vosku víc.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 17 led 2020 12:20

Filc, áno, pane Jime, striedam ho s korkom. Subjektívne korok trocha lepšie - strela v susednej hlavni sa fakt nepohne. Za video ďakujem, pane blecho.cz, ten chlapík má veľa dobrých videí. O lepenke som nevedel, to určite treba skúsiť. S asfaltovým lakom by som asi váhal kvôli znečisteniu rúry, priklonil by som sa podobne ako vy skôr k bežnému mazadlu. Začnem sa obzerať po papundekli, uvidíme.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 18 led 2020 14:49

Zaznelo tu čosi ako: "...za velmi, ale velmi nepravdepodobného předpokladu, že by ste se předovkou strefil..."
Nuž, videli sme tu už pár veľmi presvedčivých fotografií terča so znamenitými zásahmi. Nehovoriac o tom, aké fantastické zásahy človek nájde na YT. Osmeľujem sa pridať vlastný obrázok (hoci zaručene nie som top strelec a je tu veľa omnoho lepších). Zbraň Thompson Center Impact, cal.50, svetlovodné mieridlá, ogivál, vzdialenosť sto yardov (90metrov), streľba s podopretými lakťami. Prvá rana (druhá za ňou je vidno terč)
Přílohy
terazky 057.jpg
Smazaný uživatel 30771

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30771 » 18 led 2020 15:29

Ghentlemani,
vie niekto poradiť, kde sa dajú kúpiť košíky sabot .45 ?
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Předovky

Příspěvek od igorek » 18 led 2020 19:29

Neuvěřitelné, jestli je to fakt na 90 m - napíšu na ministerstvo obrany ať nenakupuje 805 a nakoupí Thompson Center Impact, k tomu koňské vozy s prachem, žaludy z loňského roku - olovo bude zakázané. Zátky jsem kdysi před 50 léty nakupoval plstěné lisované ze směsi telecích chlupů a jehněčí vlny s čely polepené dehtovým papírem, ty byly nejlepší. Před takto vybavenou armádou by každý nepřítel curnul do textilu a zvedl ruce vzhůru. Tak a to stačí, už na předovky nebudu chodit, nechci se v tak vysokém věku při psaní příspěvku uřechtat k smrti. :lol:
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 18 led 2020 19:59

Neuvěřitelné, jestli je to fakt na 90 m - napíšu na ministerstvo obrany ať nenakupuje 805 a nakoupí Thompson Center Impact, k tomu koňské vozy s prachem, žaludy z loňského roku - olovo bude zakázané
V reakci na tato slova si dovoluji přiložit terč z podzimu loňského roku.
Na 100 metrů mám rekord 97 bodů v perkusní civilce, 94 bodů v perkusní vojně. Osobák pak mám ve vojně 95 bodů.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 18 led 2020 20:01

Nepodařilo se mi vložit přílohu - fotku terče. Byla to puška křesačka originál, na 50 metrů, opora, 13 ran - 13 desítek.
V závodě jsem udělal loni 98 bodů.
Takže já bych přesnost předovek rozhodně nepodceňoval.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 led 2020 20:16

Je vidět, že pan Igorek naprosto neví, o čem mluví. Právě proto, že předovkář má zpravidla jen jednu ránu, tak se hromsky snaží naučit se mířit a střílet. Všichni předovkáři, kteří to dělají nějakou dobu, umí střílet otevřenými mířidly. Z pistole na 25 metrů, ne na deset a do poprů. Umíme nabít zbraň za nějakých 20 vteřin. Takže zpochybňovat zásah do plechovky na 100 metrů je neuctivé.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 18 led 2020 20:59

Chcel som priložiť zábery na uřehtání, no nenahraje mi to. Nuž, uřehtajte sa predstavou, pane řehtači. S predovkami sa také výsledky dosahujú bežne.
ferdo
Příspěvky: 44
Registrován: 11 čer 2010 14:44

Re: Předovky

Příspěvek od ferdo » 19 led 2020 08:57

Igorek škoda že si nebojoval za Napoleona mohol si byť generálom :mrgreen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Auguste_F ... -Chabanais
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Předovky

Příspěvek od igorek » 19 led 2020 09:15

Omlouvám se za ještě jedenu ale fakt už poslední přípisku.
Dívám se na biatlon z Německa a ta střelba mi připadá takové unizono. Všichni zaujmou stejný postoj, zamíří a pak už jen letmým pohybem ukazováčku bleskově nabíjejí. Když nezasáhnou vytáhnou další náboj a ani nemění postoj. A tak mě napadlo -nic ve zlém, jestli by nebylo divácky atraktivnější malorážky zrušit a zavést střelecké položky z předovek. Nabití za 20 vteřin není tak moc a závodníci by kromě tělesné a střelecké zdatnosti prokázali i zručnost v nabíjení. Je to jen takový momentální nápad a nevím, jestli by se našli nějací sportovci kteří by takhle stříleli ale řekněte sami jestli by to nebylo hezké. Já bych se určitě skvěle bavil.
Odpovědět