Nošení zbraně s 'B' zbrojákem

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Adam123321
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2019 22:25

Nošení zbraně s 'B' zbrojákem

Příspěvek od Adam123321 » 30 srp 2019 22:26

Ahoj. Zajímalo by mě jaký trest může člověk dostat, pokud by PČR zjistila, že u sebe nosí (nabitý zásobník ve zbrani) krátkou zbraň. Pomineme-li že si člověk může udělat 'E' zbrojní průkaz. Všude jsem se dočetl veškerou legislativu ohledně nošení, držení zbraní, ale nikde jsem nenasel, co člověku hrozí, pokud se zjistí, že tyto zákony porušil. Děkuji☺☺


Svara
Příspěvky: 2
Registrován: 07 lis 2019 14:19

Re: Nošení zbraně s 'B' zbrojákem

Příspěvek od Svara » 16 led 2020 11:48

Ahoj,
doporučuji podívat se na zákon o zbraních. Pro zájemce sem nakopíruji pár k tomu vztažených odstavců:
Kopie ze zákona:
--------------------
§ 76f
(7) Držitel zbrojního průkazu skupiny B anebo C, držitel zbrojního průvodního listu pro tranzit zbraně anebo střeliva ke sportovním anebo loveckým účelům nebo držitel evropského zbrojního pasu pro zbraň používanou ke sportovním anebo loveckým účelům se dopustí přestupku tím, že přepravuje drženou zbraň v rozporu s § 29 odst. 4. (Mrkni do zákona - ale podle mě je to situace na kterou se ptáš)

§ 77a
Příkaz na místě
Policie může příkazem na místě uložit pokutu do

a) 5000 Kč, jde-li o přestupek na úseku zbraní nebo střeliva,

§ 77b
Evidence přestupků
Přestupky podle tohoto zákona se zapisují do evidence přestupků vedené Rejstříkem trestů.
--------------------
Pokud to není jen řešeno na místě může být i hůře. Navíc -přestupky mohou vést i k odebrání
ZP. Také viz. tento zákon.
Odpovědět