Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od karel743 » 25 zář 2019 14:05

No, to už pak můžu koupit některý z těch malých bullpupů a nic při stejné délce rozdělávat nemusím. Spa pp700 je více méně levná stavebnice do zkomprimovana, marauder je ještě tak akorát skladný a přesný se zásobníkem a ty bullpupy jsou už hotové pušky. Nějakou tu přednost má každé řešení, ale nedovedu pro nedostatek zkušeností tu volbu nějak vyhodnotit. Běhal jsem po lese s usárnou jen s perkusní puško a airsoftkou v hmotnostech 3-4kg, ta délka je hodně limitní. Pokud bych chtěl pušku s délkou přes 80cm, s takovou délkou jsem kdysi fungoval, a s požadavkem jen na pobavení plinkáním, tak si na otřískání ve vlaku a na skalnatých mezích v klidu koupím tu pumpu od Crosman MK-177 alá SCAR, ale chci kousínek výše s požadavkama.


Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od dalajlamax » 25 zář 2019 20:39

s malymi bullpupmi opatrne, pokial si to realne nevyskusas, ja mam mimo diany skyhawk aj edgun lelya 1st gen, a Kubajz kedysi velmi davno napisal jednu velku pravdu, citujem

Aby se z pušky dobře střílelo, musí splňovat některé minimální ergonomické požadavky a ty Lelya splňuje jen s velkými obtížemi. Prostě menší puška, aby se z ní dalo ještě rozumně střílet, už udělat nejde, protože narazíte na ergonomické hranice a Lelya už je dle mého názoru trochu za touto hranicí.

chcem tym povedat, ze pokial som mal len Lelyu, tak mi ergonomia neprisla ako problem, ale ked strielam z Diany a POTOM z malinkej Lelyi, pride mi Lelya malinko problematicka, pretoze do tej neskutocnej Minelli pazby na Diane sa poskladam uplne komfortne, ale Lelya... proste je to tak, nejaka minimalna dlzka je podmienka
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Lukáš » 03 říj 2019 14:42

kluci potřebuji poradit s výběrem kompaktní zbraně z těchto adeptů :Ataman BP17, Edgun Lelya, Uragan Compact.
Jde mi o něco přenosného v báglíku s dobrým servisem v čr.
Rosta7
Příspěvky: 29
Registrován: 26 črc 2019 20:02

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Rosta7 » 04 pro 2019 13:46

Ahoj kup si GunPokwer v kufříku nebo v tašce je malý, přenosný a hlavně výkonný, velká kartus 0,5litr, mám R. 5,5 mm a naprostá spokojenost, neumím sem blížit fotky takže když napíšeš na email stepanekbo@seznam.cz tak ti poslu
Romix
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2019 22:42

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Romix » 08 pro 2019 11:43

Zdravim,

potrebuji trosku poradit. Jsem zacatecnik, koupil jsem si vzduchovku Gamo Fast Shot 10 IGT. Zatim je stale v krabici... Co vsechno je potreba udelat pred prvni strelbou? V obchode radi nasadit puskohled a jit na vec. Nicmene vesmes jsem se na internetu docetl o vycisteni zbrane od maziva a dokonce zde registrovany uzivatel Strix radi zbran rozdelat komplet a vycistit. To je asi ale nad me sily a vedomosti... Je nekdo, kdo to servisuje? Nerad bych udelal nejakou blbinu a vzduchovku znicil, diky
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Strelec45 » 08 pro 2019 12:04

Asi by jsi měl napsat, odkud jsi. Možná se ti někdo nabídne. :wink:
Vyčištění nebude od věci, však vědí o čem mluví...
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od jama » 08 pro 2019 12:10

Tolik bych to nehrotil, ono dost záleží na tom, co od té vzduchovky očekáváš. Jestli je to na zábavnou střelbu do plechovek, nebo na papír bez ambicí soustřelu pod minci, tak by měla vzduchovka sloužit tak jak je z výroby. Pokud však chceš z té pušky vytěžit maximum, rozborka a odstranění tuhého maziva je na místě. Ovšem je k tomu potřeba mít určité znalosti a nástroje.
z ho.na bič neupleteš
Romix
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2019 22:42

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Romix » 08 pro 2019 13:04

Jsem z Jihomoravskeho kraje, kousek od Slavkova u Brna. No rad bych strilel na terce. Jen pro zabavu. Obcas tedy i nejaka ta plechovka. Ale hlavni cil jsou terce. Nejprve na kratkou vzdalenost a pak jen posunovat dal... Trosku jsem cetl o tech Gamo vzduchovkach a zjistil, ze jsou konstruovane na vice nez 16J. Ze se to pro cesky trh musi trosku "pridusit". Strix pak pise na svych strankach, ze se pak pouzivanim vzduchovka sama "nici", coz me trosku znepokojuje... Vim, ze vzduchovka za 7000 neni zadny terno a nelze od ni cekat zazraky. Ale zas to neberu jako maly peniz a ocekavam, ze neco vydrzi.
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Miroslav74 » 16 pro 2019 13:45

Ahoj.
Ze zvědavosti jsem jako druhý majitel koupil za pár stokorun exotickou vzduchovku Magtech AR 750 G2. Na netu je povídání o této vzduchovce poskrovnu a proto se ptám, kdo ji vlastní či někdy vlastnil a vaše postřehy o funkčnosti. Zatím můžu napsat jen to, že na 16m. je soustřel který se dá zakrýt dvoukorunou , stříleno přes otevřená mířidla (sed na trojnožce) a na 30m. plechovka od piva každou ránou ve stoje . Stříleno JSB Exact 4,50. Na pušce se nic nevyklá, nevrže, neupadává. Jen mě udivilo jedno, puška je v kombinaci pažba dřevo(ořech) a chrom. Je to psáno i na krabici. Ať jsem hledal v tom málu, co je o ní napsáno, tak jsem na tuto kombinaci nikde nenarazil.
Takže jak jsem již psal na začátku, prosím jak minulé , tak současné majitele této vzduchovky o Vaše postřehy.
Díky, Miroslav.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Strelec45 » 16 pro 2019 19:26

No měl jsem ji v ruce, páč jsem ji jednomu nastřeloval s kukrem. Za mě vcelku dobrá puška, on ji měl v plastu, soustřelem na 15 metrů jsem trefoval 90% 10, něco na rozmezí 10 - 9 vzduchovkového terče. Měl to na ňákýho fógla, co mu česal víno. :roll: Pochvaloval si to, ptal jsem se ho před třema měsícema. Střílí to do teď, doufám, že do něčeho jinýho, má to tak čtyři roky? Odhadem. Pamatuju, že to byla výroba myslím Argentina a doprodávala se za nějakých 1500,- nebo tak nějak okolo, bez kukru samozřejmě. Ani nevím, jestli se ještě prodávají a vozí do ČR.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Miroslav74 » 16 pro 2019 19:47

Dík za postřeh. To potěšilo, myslel jsem,že to bude něco na způsob ala brokovnice HATSAN.
Puška je brazilská. Mě jde o to, jestli nemám nějakou spešl edici. Ta kombinace nikde není. A na krabici je "WOOD+CHROME" A ta přesnost přes otevřená mířidla na tak levnou vzduchovku není nejhorší. Naposledy se podle netu prodávala okolo 4500Kč. Jsem rád, že alespoň někdo ji má. Koukám ale, že je to vážně EXOT :D
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Strelec45 » 16 pro 2019 20:02

Oni tady prodávali celou řadu od "mládežnické" po dospělé, velké. A fakt to doprodávali za tuhle částku, jestli se dobře pamatuju, tak to kupoval v DETEXu v Hradci Králové. Akorát teda nepamatuju model, možná to byl nižší třída, možná stejná fakt nevím.
Tady jsem narazil na nějakou zmínku...
magtech-750-vs-slavia-631-lux-nebo-neco ... 20030.html
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Miroslav74 » 16 pro 2019 20:11

To jsem si pročetl. Přesto díky za ochotu. Tak snad se na ní něco nepo.... . :wink:
Smazaný uživatel 3736

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 31 črc 2020 21:42

O tejto značke som tu nič nenašiel. Poznáte niekto?

http://raguns.eu/en/
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Jen o vzduchovkach

Příspěvek od Stainles » 31 črc 2020 23:52

Ale zaujimave uvádzajú parametre tych pcp...az priam "prestrelene" :D
Odpovědět