Vzduchovy revolver Colt Single Action Army SAA .45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 30 lis 2019 13:35

Zatím jsem se k tomu nedostal :( . Venku je dost chladno na CO2 a doma mi střelbu nikdo nedovolí :mrgreen: . Ale ještě je možnost v práci (po pracovní době, samozřejmě) :wink: , tak se k testování do Vánoc dostanu a určitě dám vědět. Poznatek mám zatím ke spoušti...ta moje jde opravdu čistě bez zadrhávání a odpor je příjemný. Jak jsem psal výše, spa nebo crosman jsou proti schofieldu hodně tvrdá kopyta.


BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 09 pro 2019 08:36

Ahoj, tak jsem se konečně na chvíli utrhnul k testování Schofielda. Pro pořádek, jedná se o verzi na diabolo 4,5 mm, takže černěná verze s imitací dřevěných střenek. K testu přesnosti jsem použil to, co jsem doma našel viz foto. Střílel jsem na 7 metrů v sedě s oporou o bag, pokojová teplota 21 °C. Poznatky zhruba takové, že mířidla jsou dost hrubá na terčovou střelbu a tomu odpovídají i výsledky. Lepší střelec by dle mého dokázal udělat lepší soustřel. Spoušť je čitelná, má plynulý chod bez zadrhávání a nijak výrazný odpor. Jak jsem psal dříve, terčovka to není, ale na repliku s hladkou hlavní velice přesná. Zdá se, že vývrt v nábojnicích je funkční. Nejlepší výsledky jsou s Exact RS.
Přílohy
Schofiel test 2.jpg
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 09 pro 2019 08:41

Jediná věc, na kterou je třeba si dát pozor je imbus integrovaný do střenky, který slouží k utažení a povolení bombičky. Chce to utahovat s citem a opravdu není třeba nijak razantní utahování. Mě se bohužel povedlo vytrhnout imbus. Spravilo to dvousložkové lepidlo, ale jestli můžu doporučit, je lepší používat klasický imbus klíč a ten ve střence spíš sporadicky nebo jako nouzovku. Toho "masa" okolo tam moc není a troufám si napsat, že dříve či později se vylomí u každé repliky :roll: .
Přílohy
terče test.jpg
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 09 pro 2019 08:43

Exacty mu chutnají nejlépe :D
Přílohy
Exact test 2.jpg
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Odpovědět