Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od blackamon » 04 dub 2011 20:03

Přátelé,

žádám vás o radu, kupuji pušku QB78 v ráži 5,5 a budu ji upravovat na větší výkon. Vzhledem k tomu, že se jedná o QB78, nechci do puškohledu zase tolik investovat, strop kolem 2500 Kč. Zalíbila se mi tato optika, ale jedná se mi o to, jestli tento puškohled opravdu udrží nástřel i při změně přiblížení. Jak jsem to tak tady pročítal, tak někteří z vás tvrdí, že ano, ale jsou tady i takoví, co tvrdí že puškohledy v této cenové kategorii to nezvládají. V tom případě bych pak raději koupil Nikko Stirling 6x40AO - Mountmaster. Láká mě ovšem více to přibližování. Poradíte mi co koupit? Vydrží ta optika 3-9 na QBčku? Nebo máte úplně jiný tip? Děkuji za názory.


Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od Warthog » 04 dub 2011 22:59

Ano, vydrží. Pokud budeš mít 16. dubna čas, tak se zastav na srazu v Milovicích. Budu tam mít dvě CZ 200 s tímto puškohledem, tak si můžeš sám vyzkoušet, zda to nástřel udrží či ne. Předminulý a minulý týden jsme nastřelovali celkem 5 dvoustovek s tímto puškohledem a vše bze problémů.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od blackamon » 04 dub 2011 23:07

Děkuju za odpověď. 8) Moc rád bych se na sraz stavil, ale jsem až z jižní moravy, tak to mám kapku z ruky. Nicméně po přečtení tohoto vlákna se mi jeví tento puškohled jako výborná volba v poměru cena/výkon a ty jsi mi to ještě potvrdil, takže ještě jednou díky. Tento týden si ho objednám a pak tady tento měsíc napíšu své pocity a dojmy ze střelby. :P
Air Arms Pro Sport 5,5mm
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od blackamon » 05 dub 2011 21:07

Prosím vás ještě o jednu radu, našel jsem u Schneidera taky Nikko Stirling za podobné peníze, ale s pevnou montáží - http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... 0919507718

Myslíte, že je to lepší koupě než Mountmaster 3-9x40AO? A bude ta montáž pasovat i na QB78? A ještě by mě zajímalo zda ty zlaté krytky nějak nevadí tomu zoomování a ostření a zda se dají naklopit do stran, chci mít na puškohledu umístěnou svítilnu.

Předem dík za odpovědi.
Air Arms Pro Sport 5,5mm
p_e_t_a_n
Příspěvky: 142
Registrován: 12 dub 2010 22:33

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od p_e_t_a_n » 06 dub 2011 22:23

1) http://strelectvi.info/cz200s/ viz recenze

2) ty "zlaté krytky" lze samozřejmě sejmout.
AA S400 classic + delta titanium 4-16x42, slavia 634 + delta 4x32, a plno jiných s/hraček :-)
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od Pixly » 08 led 2014 21:30

Ahoj,
tak jsem si to Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO koupil taky, nevím jestli jsem měl smůlu na špatný kus, nebo jí má vzduchovka Crosman Remington NP zlikvidovala. Nastřelil jsem jí, pak jsem ještě cca 20 diabolek trefil jakš takš (zezačátku super), ale pak se rozhodila a jednou to bylo nahoru, pak zas dolu.
Popravdě jsem měl strach, že jak jí vyměním, že to bude za chvíli stejné. V obchodě, kde jsem to koupil mi doporučovali značku Raven, ale popravdě, když jsem se na ně díval, přišly mi nic moc (opticky horší jak Nikko). Nakonec jsem to vyřešil výměnou za Optisan Cobra 3-9x42 AO, nemá podsvit. ALE už při pohledu do něj je vidět, že je to úplně jiná liga. Obraz naprosto dokonalý, daleko světlejší (tam kde už je na Nikko tma Optisan naprosto v pohodě), výklopné krytky. Když jsem je v obchodě srovnal vedle sebe, tak jsem si teprve všiml, že to Nikko má zažloutlý obraz.
Tím nechci říct že je Nikko špatné - za ty prachy asi nejlepší z mnou srovnaných, ale pokud by Vám nevadilo trochu přidat a nepotřebovali by jste přísvit, který je podle mého spíše na efekt (dokud je vidět, tak neosvětlená osnova taky, pokud vidět není, není na co střílet),rozhodně kupte ten Optisan. Jen pro doplnění při zazoomování stále nástřel drží.
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od soundastic » 27 črc 2014 18:23

Zdravím Vás. Tak som si 3-9/42 kúpil tiež. Najskôr som ho vyskúšal na QB 78 a teraz som ho prehodil na slaviu 634 a problém. Napriek dotiahnutiu montáže na doraz, optika cestuje po rybine. Nevypadne, ale nedrží. Tie aretovacie skrutky(červíky) som ešte nedoťahoval, ale myslím, že by to malo držať aj bez nich.... Či nie? Ale Tie červíky samotné to predsa nemôžu zafixovať.... Ak to niekto riešil, napíšte prosím. Nechcem to kvôli záruke brúsiť. To už radšej kúpim inú montáž...

Dík..
tauta1
Příspěvky: 48
Registrován: 11 pro 2016 13:58

Re: Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Příspěvek od tauta1 » 26 lis 2019 22:37

Někde jsem zaslechl,že tato optika má osnovu ne z drátu,ale vytištěnou na folii z PVC.Nevíte o tom někdo něco bližšího.díky Tauta.
Odpovědět