broky jdou ven, diabolky ne...

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xstreetfighter

broky jdou ven, diabolky ne...

Příspěvek od xstreetfighter » 19 pro 2008 16:29

Dobrý den,
koupil jsem si vzduchovku SLAVIA 620 z n-té ruky. Je v "dobrém stavu". Akorát mám jeden menší problém a to ten, že broky (kovohutě příbram, zelené, 4,5mm) střílí dobře a přesně, ale když tam dám jakoukoli diabolku tak ta zůstane v hlavni. Hlaveň jsem několikrát čistil ale nic nepomáhá. co mám udělat aby šli střílet i diabolky?Děkuju za každou radu!!!


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 19 pro 2008 16:46

620ku mám a tahle kočka zasekne diabolku do poloviny telefonního seznamu.
Klidně střílela 2 i 3 diabolky naráz.

Můj neodborný odhad je ten, že má buď slabou pružinu nebo někde sakra hodně uniká vzduch.
vosicz
Příspěvky: 76
Registrován: 19 čer 2007 19:18
Bydliště: N.B.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vosicz » 19 pro 2008 17:39

Podobná zkušenost ... dvě diabolky úplně v klidu a to je 20 let stará. Fakt tam někde musí unikat vzduch i když si myslím že by to s těma brokama mělo bejt spíš opačně.
Norconia QB-78 .177 + NS Platinum Nighteater 12x50
CZ TEX 083
KK 40mm
xstreetfighter

Příspěvek od xstreetfighter » 19 pro 2008 18:00

no nevim, kdyz strelim brok tak to leti daleko jako blázen (má sílu), ale problémy sou jen s diabolkou, uniká vzduch?jak si to mám představit?
Uživatelský avatar
peter cz
Příspěvky: 104
Registrován: 03 čer 2008 20:02
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter cz » 19 pro 2008 19:19

čau, pokud můžu radit, tak skus vyměnit to těsnění na hlavni, určitě tam máš ještě to kožený a to už bude hodně jetý, já měl podobnej problem a u mojí to pomohlo
Air Arms S410, S510, Tau 6, Slávie 620, Mosin-Nagant 1891/30, SVT-40, Makarov PM, TT-33, AK-74, SDM M870
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 19 pro 2008 19:34

Já mám 620ku a těsnění tam 18 let nemám, přesto diabolka skončí v půlce telefonního seznamu.

Tohle bych viděl na pružinu, válec....že by si někdo zkoušel Dieseling?
Nebo zevnitř rezavou hlaveň. Ale spíš málo toho vzduchu.

Aby diabolka nevylétla, muselo by toho vzduchu utéct opravdu hodně-hodně.

Princip: pružina tlačí na píst, ten vytvoří tlak, ten se snaží utéct (což jde jen přes hlaveň) - tj. žene diabolku.
620ka je dost silná, i s 1/2 tlaku musí spolehlivě vytlačit diabolku.
Tj. spíš pružina málo tlačí na píst a nebo se píst pomalu pohybuje k vůli něčemu ve ,,válci" (rez?) nebo koroze zmenšila průměr hlavně a diabolka se zadrhne. Olovo je měkké, hlaveň bych promazal olejem, pořádně vyčistil a mělo by být po korozi. Nene, tohle bych opravdu viděl na ten válec....rozebrat a mrknout se dovnitř :roll:

Osobně to tipuju na to, že někdo nechal nataženou vzduchovku stát pár let ve skříni a pružině se to nelíbilo.

Ale třeba jsem vedle....
xstreetfighter

Příspěvek od xstreetfighter » 19 pro 2008 20:37

ok děkuji za radu, pokusím se to rozebrat někde na svěráku a ješte jednou poradne vyčistit hlaveň, na tu si ale moc netroufam.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 20 pro 2008 10:26

Vyndej píst a budeš hned vědět proč. Vysype se sbírka nestandardního střeliva ( jako hřebíčky apod.) co poničilo těsnění pístu, tak dej nové těsnění a pružinu ( pasuje z 630 )
xstreetfighter

Příspěvek od xstreetfighter » 20 pro 2008 20:16

no budu se snazit to rozebrat, ted pred vanocema nemam moc casu, ale vcera sem to byl vyzkouset a trefil sem osvetlovaci lampu na 50 m, coz si myslim, ze na tak starej kousek je docela solidni vykon, pist uz asi nesezenu ze?kdybych chtel vymenit komplet vsechno :-)
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 20 pro 2008 21:48

Samotnýmu pístu nic není, jen těsnění tam může být koženy nebo u novějších silon jako je u 630,631 a možná tam bude rozmazany vodítko pružiny
xstreetfighter

Příspěvek od xstreetfighter » 21 pro 2008 08:29

no tak kdyz uz to budu mit rozebrany tak bych to vymenil sakumprask :-)
Oktavian
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2019 19:15

Re: broky jdou ven, diabolky ne...

Příspěvek od Oktavian » 10 lis 2019 19:38

Ahoj,
Některé návody na vzduchovku slavia 620 i 630 jak jsem zažil říkaly, že se olejem ošetří jen povrch kovových částí a vyloženě zakazovaly promazovat, Karpat řídký olej do hlavně, tedy promazat její vývrt.
Jedná se samozřejmě o chybu, chybnou informací, nepromazovaný vývrt řídkým nesilikonovým olejem samozřejmě časem oschne, ztrácí kluznost a i koroduje. Zadřená diabolka samozřejmě nemusí jít ven vůbec dostat, část ji tam zůstane a co teď?
Většina lidí se bojí udělat, to, co se smí, obalit hlaveň alobalem a ohřát asi tak na 500°C a rozpušťenou diabolku vyfouknout kompresorem a hlaveň nechat volné vychladnout a její vnitřek promazat řídkým nesilikonovým olejem, ne autiolejem, trochu brzdí diabolky v letu
Promazujte, promazujte vyvrt hlavně!!
I válec uvnitř patří promazovat!
Oktavian
Odpovědět