Zadovka spred 1890 a naboj .357mag

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fidlerp

Zadovka spred 1890 a naboj .357mag

Příspěvek od fidlerp » 02 kvě 2007 17:23

Pani,

Bez zbrojaku sa daju zadovazit jednoranne zadovky spred roku 1890 ako rolling block, remington single shot a podobne. Dobovy naboj je .45-70 (65,75,90,120). Takze napriklad s nabojom .45-70 problem nie je. Ale co v pripade, ze je komorovana (aj sa tak predava) na naboj .357mag ktory je mladsi ako 1890 ale zasa na beznu strelbu podstatne lacnejsi ako dobove a hlavne sa da skoro hocikde kupit. Je aj lacnejsi ak si ich chcem prebijat sam.

Preto otazka znie, da sa bez zbrojaku zadovazit aj na naboje .357mag a ak hej predaju mi tento naboj bez zbrojaku?

Dakujem za pomoc,

Mne sa tieto zadovky pacia viac ako perkusne predovky, hlavne v poli nie je nutne so sebou nosit prachovnicu, kapsle a nabijak + nejake flastre ak sa striela mensou gulou.

Peter


Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 02 kvě 2007 19:14

Nevim jak zbraň, ale náboje bez zbrojáku nekoupíš. Dokonce ti bez zbrojáku neprodají ani střely ani prach na přebíjení. Mimoto náboj .357 byl vyvynut kolem roku 1920 pro amerycký poldy. Takže to historická zbraň nebude.
Naposledy upravil(a) reaktor dne 02 kvě 2007 19:59, celkem upraveno 1 x.
Randy

Příspěvek od Randy » 02 kvě 2007 19:46

fidlerp: Ptáš se na situaci na Slovensku nebo v Česku? V ČR jde o historickou zbraň (a tedy bez ZP), pokud byla vyrobena (ten konkrétní kus) před rokem 1890. Zadovka v ráži 357 Magnum bude vyrobená až mnohem později, a proto nepůjde o historickou zbraň.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 02 kvě 2007 21:23

Dakujem za odpovede,

Jedna sa mi o zakon platny v SR ako obcan SR zijuci v SR ale pytam sa tunak lebo nikto inde mi neodpovedal. Asi blba otazka.

No a k zakonu c.190 co plati u nas
Zbran kategorie D je aj historicka zbran a definicia historickej zbrane je:
historicka zbran - palna zbran urcena len an cierny prach, vybavena pre kazdu hlaven alebo nabojovu komoru perkusnym zamkom a kominkom na perkusnu zapalku alebo starsim systemom zapalovania alebo rucna palna zbran skonstruovana na pouzitie jednotneho naboja, vyrobena alebo jej model vyvinuty najneskor do 31.decembra 1890.
Avsak uz som nenasiel definiciu co je jednotny naboj. Nasiel som len definiciu naboj a jednotna strela.

Kazdopadne, system .357mag kdezto je to naboj mladsi ako 1890 vtedy neexistoval takze ani zbran na tento naboj nebola vyvynuta pred 1890 taze kategoria C a som v prdeli. To si mozem zadovazit len jednorannu zadovku na naboje do 1890. Viem ze je to .45-70 a podobne a to nieco stoji. Nabojnica vychadza nejakych 19Kc alebo 100 nabojnic v Amerike 36USD. Tak ci tak drahe.

Inak co sa tyka cierneho prachu u nas, nikdy som nemal problem cierny prach kupit na obciansky. Mozno mam stastie alebo to tak u nas je, teda aspon nieco.

A nakoniec sme diskusiou aspon prisli k zaveru.

Dakujem,

Peter

[/b]
Odpovědět