FX Dreamline

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rosta7
Příspěvky: 29
Registrován: 26 črc 2019 20:02

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Rosta7 » 02 lis 2019 10:40

Mini Me píše:
12 črc 2019 22:57
Jeden z mnoha dnesnich tercu :) tenhle byl na 34 m ,to bylo dnes maximum,protoze tam kde strilim od 40m vyse mel muj soused ovce. :(
Takze vzdalenost 34m , strelivo JSB Exact 4.52 mm , vykon prumer 11.8 ft/lbs coz je 15.99 J ,strileno v sede ze strelecke lavice , opora bipod.
Cerne zalepky maji prumer 20 mm,ta dira co je merena je vyprazdneny ceky zasobnik - 22 ran - 17,08 mm.To byl asi tak nejlepsi soustrel na pocet ran :D
Jinak s regulatorem a nastavenim pruziny kladivka se musi citlive,protoze je velice snadne se dostat mimo zakonny limit a to jako dost :!:
IMG_20190712_203856.jpg
R


Rosta7
Příspěvky: 29
Registrován: 26 črc 2019 20:02

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Rosta7 » 02 lis 2019 10:47

Zdravim Te,koupil jsem si dnes fx dreamline lite,chtel bych zvysit vykon na max.ZP mam a vzduchovku chci nahlasit,takze neni problem,chodim do lesa je v 5,5 mm,pokud mi muzes poradit jak to udelat,nebo kdo mi topomůže nastavit,pripadna odmena neni problem.Pripadne jake zkusenosti s touto vzduchovkou mate.dkuji.muj email je stepanekbo@seznam.cz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Alexxxus » 03 lis 2019 00:47

ke zvýšení výkonu - provést může jen certifikovaný puškař s licencí - poté se provede změna kategorizace zbraně - z Déčka se stane Céčko a smíš s ní jen na střelnici - protože jako majitel Zbrojního průkazu jistě víš že tlumení škodné a "nezvířat" je vzduchovkou vyloženě zakázané - takže klidně legálně zvyšuj
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: FX Dreamline

Příspěvek od LSoft » 04 lis 2019 06:00

Námitka vaše ctihodnosti. Obžalovaný uvádí, že chodí do lesa, nikoliv že tlumí škodnou ;)
Jinak k tomu ladění výkonu, stačí trochu pohledat na internetu. Postupů pro certifikované puškaře je tam docela dost.
eagle
Příspěvky: 9
Registrován: 02 črc 2010 22:49

Re: FX Dreamline

Příspěvek od eagle » 04 lis 2019 10:59

Ahoj,
nemáte někdo nějaký odkaz na legislativu ohledně toho přehození z kat. D do kat. C? V zákoně o zbraních a střelivu je jen zmínka o 16J, tedy by mělo být ok mít tu zbraň přiškrcenou jen tím otočným přepínačem. Nebo nevíte jak je ta zbraň škrcená pro 16J pro prodej jako kat. D?
Taky uvažuji o koupi této vzduchovky a rád bych si nechal možnost, jak ji nějak jednoduše přepnout do plného výkonu, ale poté zas stáhnout na legální limit pro střelbu třeba na zahradě. Navíc, pokud projde novela zákona o zbraních, tak budeme mít vzduchovky neomezené.
Jen pro zajímavost, jak moc je legální, když mi prodejce prodá vzduchovku jako kat. D, ale originálním příslušenstvím přiloženým v krabici ji při běžné udržbě můžu otevřít, aniž bych o tom věděl?

P.S. V Aeronu tuto vzduchovku prodávají jako kat. C? U spousty zbraní mají totiž napsané maximální energie.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 04 lis 2019 12:39

Ohledne navyseni vykonu nemuzu objektivne poradit,protoze nevim v jake konfiguraci se FX prodava v Cesku.Jestli to je verze FAC a je jenom utazena na minimalni vykon nebo verze pro 16 J kde jsou jine rozmery otvoru transferportu na hlavni [ barrel port ],jina pruzina a voditko pruziny.
Ja mel to stesti ze jsem koupil FX Dreamline ktere byly dovezeny do Anglie na vystavu primo ze Svedska jeste nez je mel vyhradni dovozce pro UK vubec v nabidce,takze mam vse jako plnotuk a nastaveno mam vse na minimum abych se vlezl do 16 J.
Kdo vsak touzi po vetsim vykonu,tak ma moznost zakoupeni HP sady [ High Power ] - bez regulatoru za 450,- Svedskych korun
https://shop.luftvapen.se/en/luftgevar/ ... ine-hp-kit
nebo po jednotlivych dilech a docela draze
https://spares.bagnallandkirkwood.co.uk/fx-dreamline/
Jak uz bylo psano - dostatek instruktaznich videi je na youtube
Rosta7
Příspěvky: 29
Registrován: 26 črc 2019 20:02

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Rosta7 » 04 lis 2019 19:19

LSoft píše:
04 lis 2019 06:00
Námitka vaše ctihodnosti. Obžalovaný uvádí, že chodí do lesa, nikoliv že tlumí škodnou ;)
Jinak k tomu ladění výkonu, stačí trochu pohledat na internetu. Postupů pro certifikované puškaře je tam docela dost.
Prosimte pokud o nejakem odkazu vis tak bych rad to vedel, samozrejme jsem hledalna jutubku,nasel jsem hromsdu odkazů na vymeny hlavni a jine ale co se tyka vykonu tak jsem nic nenašel.Pripadna odmena neni problem.
Rostislav
sartel
Příspěvky: 30
Registrován: 14 lis 2018 16:01

Re: FX Dreamline

Příspěvek od sartel » 04 lis 2019 22:39

eagle píše:
04 lis 2019 10:59
..V zákoně o zbraních a střelivu je jen zmínka o 16J, tedy by mělo být ok mít tu zbraň přiškrcenou jen tím otočným přepínačem. Nebo nevíte jak je ta zbraň škrcená pro 16J pro prodej jako kat. D?
Taky uvažuji o koupi této vzduchovky a rád bych si nechal možnost, jak ji nějak jednoduše přepnout do plného výkonu, ale poté zas stáhnout na legální limit pro střelbu třeba na zahradě...
Já to zase vidím naopak - tím, že ta zbraň/vzduchovka má na těle volně přístupný volič síly J, měl by být tento nastaven na jeho max. stupni tak, aby poté zbraň vykazovala právě zákonných 16J a splňovala tak danou kategorii zařazení.

Vycházím z logiky - nějaký blb tě nahlásí, PČR přezkoumá s výsledkem, že pouhým použitím točítka, které tam je od výrobce právě pro tento účel, se můžeš dostat např. na 40J.
Bez těchto ovládacích prvků nemůžou říct "po zabavení zbraně o výkonu 12J a následném převrtání transferportu + výměnou pružiny + tuningem dílu XY atp. se může vlastník dostat na 40J, tudíž je neoprávněně ozbrojen". :)
eagle
Příspěvky: 9
Registrován: 02 črc 2010 22:49

Re: FX Dreamline

Příspěvek od eagle » 05 lis 2019 07:09

sartel píše:
04 lis 2019 22:39
Já to zase vidím naopak - tím, že ta zbraň/vzduchovka má na těle volně přístupný volič síly J, měl by být tento nastaven na jeho max. stupni tak, aby poté zbraň vykazovala právě zákonných 16J a splňovala tak danou kategorii zařazení.

Vycházím z logiky - nějaký blb tě nahlásí, PČR přezkoumá s výsledkem, že pouhým použitím točítka, které tam je od výrobce právě pro tento účel, se můžeš dostat např. na 40J.
Bez těchto ovládacích prvků nemůžou říct "po zabavení zbraně o výkonu 12J a následném převrtání transferportu + výměnou pružiny + tuningem dílu XY atp. se může vlastník dostat na 40J, tudíž je neoprávněně ozbrojen". :)
To si nemyslím, podle mě je úplně jedno, jestli ten limit překročíš otočením nějakého knoflíku, výměnou transfer portu nebo třeba změnou střeliva. Proto bych rád viděl nějakou legislativu která se tím zabývá. Zákon o zbraních mluví jen o 16J, nic víc. Pokud mě chytnou policajti s přepínačem v poloze >16J, mám problém, ale pokud ne, zbraň je do 16J a nic s tím neudělají bez ohledu na to, že potom na zkušebně z toho dostanou víc. Samozřejmě vycházím z toho, že vím, že otočením kolečka se dostanu nad zákonný limit.
Já jsem si před pár lety koupil PR900W (4,5mm), v originálním příslušenství byl druhý transfer port. V manuálu a nikde nebylo popsané, že bych se tímto dostal nad zákonný limit a tak jsem si ho v rámci běžné údržby vyměnil a ejhle, podle tlaku v kartuši a typu střeliva jsem se dostával až k 30J - to jsem zjistil tak za rok, co jsem si koupil měřič rychlosti, jinak bych pořád žil v domnění, že vše je ok.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: FX Dreamline

Příspěvek od LSoft » 05 lis 2019 07:23

Rosta7 píše:
04 lis 2019 19:19
LSoft píše:
04 lis 2019 06:00
Námitka vaše ctihodnosti. Obžalovaný uvádí, že chodí do lesa, nikoliv že tlumí škodnou ;)
Jinak k tomu ladění výkonu, stačí trochu pohledat na internetu. Postupů pro certifikované puškaře je tam docela dost.
Prosimte pokud o nejakem odkazu vis tak bych rad to vedel, samozrejme jsem hledalna jutubku,nasel jsem hromsdu odkazů na vymeny hlavni a jine ale co se tyka vykonu tak jsem nic nenašel.Pripadna odmena neni problem.
Rostislav
Rosťo, poslal jsem Ti mail s popisem jak do toho. Kdyby Ti nic nepřišlo, pošli mi soukromou zprávu.
Rosta7
Příspěvky: 29
Registrován: 26 črc 2019 20:02

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Rosta7 » 05 lis 2019 08:48

LSoft píše:
05 lis 2019 07:23
Rosta7 píše:
04 lis 2019 19:19
LSoft píše:
04 lis 2019 06:00
Námitka vaše ctihodnosti. Obžalovaný uvádí, že chodí do lesa, nikoliv že tlumí škodnou ;)
Jinak k tomu ladění výkonu, stačí trochu pohledat na internetu. Postupů pro certifikované puškaře je tam docela dost.
Prosimte pokud o nejakem odkazu vis tak bych rad to vedel, samozrejme jsem hledalna jutubku,nasel jsem hromsdu odkazů na vymeny hlavni a jine ale co se tyka vykonu tak jsem nic nenašel.Pripadna odmena neni problem.
Rostislav
Rosťo, poslal jsem Ti mail s popisem jak do toho. Kdyby Ti nic nepřišlo, pošli mi soukromou zprávu.
Ahoj mohli bychom si zavolat,ja mam 728 886603,staci prozvonit ja se ozvu.Moc bych o to stal,psal jsem ti email jako odpoved na tan tvuj ale prislo mi ze je nedorucitelny.Dekuji
Rosta
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: FX Dreamline

Příspěvek od mildot » 05 lis 2019 09:10

Střílet vzduchovkou v lese nesmíš.Můžeš střílet tam kam nemají ostatní osoby volný přístup a to není les.Leda by byl tvůj 😃
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: FX Dreamline

Příspěvek od jama » 27 lis 2019 13:08

Zkoušel jste někdo na Dreamline bez pažby naroubovat pažbu např. z airsoftky? https://www.sixguns.cz/produkty/pazby-a ... tml?page=2
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 28 lis 2019 07:22

Nevim jak jsi to myslel - je to mysleno naroubovat bez origo FX adapteru ? Pokud pouzijes origo adaptery tak tam nasroubujes vse co ma mil-spec tubus zavit UN16 https://www.ant-supplies.uk/rifle-acces ... e-kit.html a sklopny adapter taktez,ja mam tenhle typ https://shop.luftvapen.se/en/vapen-till ... ik-adapter.
Levneji vyjde koupit taktickou verzi Dreamline a prikoupit jen drevenou pazbu a udelat z toho Classic verzi nez naopak ,pokud chce nekdo menit vzhled.
Dreamline kit.jpg
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 28 lis 2019 07:23

Tubus adapter -
FX adapter.jpg
Odpovědět