O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 07 lis 2018 23:32

Ďakujem strix71.
A môžem vedieť aký má najvecsi vonkajší priemer tesnenie piestu? je to 29mm? Je tento piest totožný aj v modeli gamo G-magnum? Alebo je tam už niejaky "novelizovany"? Trebarz tažši? Alebo kratší? piest? Ďakujem.


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 10 lis 2018 14:07

Průměr válce je 29mm, vnější průměr těsnění pístu je 29,2-29,5mm.
Píst Gamo G-Magnum je jiný. Liší se adapterém těsnění pístu.
Píst Gamo Hunter 1250 je vysoustružený, ale Gamo G-Magnum - obyčejná trubka.
O jiných odlišnostech nevím.
Sparky
Příspěvky: 1
Registrován: 20 pro 2018 17:24

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Sparky » 20 pro 2018 23:04

Nazdar. Stal som sa majitelom Gamo Hunter 440 IGT, je uplne nova. Co je potrebne a hlavne ako urobit pred jej pozivanim. Niekde som cital, ze su niektore modely plne maziva... neviem ci sa to tyka aj tejto a ako ju “vycistit”, pripadne ci este nieco ine... vdaka za rady.

Pro příště čti než se zeptáš dost to pomůže a pak pokud Ti admin neschválí příspěvek tak ho nemuíš o pár hodin zopakovat - kdo to má čistit takže hnedle z kraje napomenutí
Mario1
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2018 10:17

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Mario1 » 19 led 2019 09:16

Kupil som mojim synom Gamo Adventure (vpodstate hunter 440), nechal som ju hned ako novu upravit strix071, vymenil pruzinu za vzduchovu, maximalna spokojnost s jeho pracou aj so vzduchovkou, zatial som strielal iba vo vnutry na 10m, uz sa tesim na lepsie pocasie ked ju zoberem von a zastrielam puskohlad. Podla udajov od strixa to lieta 283m/s jsb exact 4,51. Strix 071 este raz vdaka za ochotu a pomoc.
Slavia 620
Gamo Adventure + 3-9x40 Excelvan
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 10 kvě 2019 12:57

Děkuji.
Několik vzduchovek Gamo Adventure na mě působilo, že jsou lépe zpracované. Méně špon a odstín černění je jiný.

Už podruhé jsem se setkal s problémem Gamo G-magnum, která byla dovezena ze zahraničí. Po několika výstřelech z nové vzduchovky se kvůli dieslování ničí plastový kelímek v pístu a vzduchovka se zasekává.
Takže nebuďte líní a nebojte se - rozeberte vzduchovku a odstraňte mazivo PŘED použitím.
Gamo G-magnum  disel.jpg
Také se setkávám s tím, že se slepě věří marketingovému popisu vzduchovek.
Asi dva roky zpátky marketéři Gamo napsali o super výkonné vzduchovce s válcem o průměru 33mm. Jen nebylo upřesněním, že jde o vnější průměr. Vnitřní je stejný jako před tím - 29mm.

Vždy se mě ptají, jaký bude mít vzduchovka výkon po vložení mé plynové pružiny. Samozřejmě bude nižší než, ten který uvádí výrobce. A pak si lidé myslí, že plynová pružina snižuje výkon vzduchovky.
Čtěte pozorně - výrobce píše DO X joulů. Takže o kterékoliv vzduchovce se dá napsat, že je její výkon DO 100 (200, 1000)J. Nebo rychlost 300-400-500 m/s je uvedena pro velmi lehké diabolky, které nikdo nikdy neviděl.
VŽdyť já mluvím o REÁLNÉM výkonu.

Také se stává, že se majiteli vzduchovky zdá, že nová vzduchovka je silná protože má silný zpětná raz. Vzduchovka tak skáče kvůli špatným těsněním. Výměna těsnění snižuje zpětný raz a vypadá to, že je vzduchovka méně výkonná.
spissa
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2011 16:47

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od spissa » 21 črc 2019 12:46

Screenshot_20190721_125157.jpg
Tak dva měsíce čekání :evil: a je doma G-magnum jungle cal 22.
Fx Maverick sniper cal.22
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Alexxxus » 08 srp 2019 22:02

Caute. Potrebujem poradit. Mam vzduchovku gamo replay 10 5,5mm. Ma cca 2,5 roka cize zaruka padla. Zlomila sa mi struna. Viete poradit kde ju kupit alebo nejaky servis? Dakujem za rady.

opět dotaz a založení nového vlákna - doporučuju přečíst celé vlákno
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 03 říj 2019 15:36

Vzduchovka Gamo G-MAGNUM 1250 Jungle. Super-parametry! Tedy moc pěkná, objem pracovního válce stejný jako u Hatsan-125 TH, jen o 1,15kg menší hmotnost (3,25 / 4,10 kg), a k tomu ještě vyšší výkon!

Obrázek

Jen se mi zdá, že s tím super-přidušeným mikro-kanálkem o průměru 1,30mm to trochu přehnali – s doporučenými diabolkami Gamo PRO MAGNUM cal.5,5mm - 1,00g jsem naměřil sotva tak 163 m/s ... :evil:

Vyměnil jsem tradičně u Gamovek pořezané (čínské) těsnění, zvedlo se to na 172 m/s ! Ale těch slibovaných 16J je stále jaksi v nedohlednu!

Že by nakonec slabá i pružina??
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 04 říj 2019 09:08

Opravuji:
... o 0,85kg menší hmotnost (3,25 / 4,10 kg),
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 09 říj 2019 16:51

Co asi může být příčinou tak nízkého výkonu u zcela nové vzduchovky?

Po zkušenostech se vzduchovkou GAMO SHADOW DX doporučuji zkontrolovat stav pružiny a těsnění pístu. Už po pouhých 500 výstřelech došlo k poklesu výkonu z 16J na 12,5J. Výměna těsnění nepomohla, ale na vině byla ocelová pružina - Typ 16090, která se tak rychle unavila, že z původní délky 280mm došlo k jejímu zkrácení na 250mm.

Žel asi kvalita materiálu resp.jakost oceli není taková, jakou by vyžadovaly výrobcem slibované výkony.

Pochopitelně u supervýkonné vzduchovky G-MAGNUM 1250 Jungle se muselo stát totéž, ale ještě mnohem rychleji - již po cca 100 výstřelech !
Také zde jsem zjistil, že došlo ke zkrácení pružiny na 330 mm, … přičemž původní délka je 357 mm !

Možná by pomohla výměna ocelové pružiny, ale zřejmě jen nakrátko, plynová pružina bude mít určitě větší životnost…

P.S.
Moje stará SLAVIA 630 má svých 7,2J i po 40 letech. Ale klíčové součásti moderních vzduchovek s vysokými výkony jsou navrženy pro námáhání na hranici modulu pružnosti a pevnosti materiálu, takže to vydrží jen krátkodobě.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 09 říj 2019 21:49

To že je materiál na hranici svých možností je už dnes celkem běžné ve všech segmentech. Tam kde se dříve na nosných prvcích používal materiál 40x6 dnes je 40x4 jen se přidá pár prohybů, aby se to zpevnilo. V elektronice je to také poznat na součástkách. Použijí se součástky na nižší napětí a ono to vydrží cca 2 roky a pak si kopte nový výrobek. U aut je to o síle plechů ...... U vzduchovek to bude to samé. Chcete velký výkon máte ho mít jen nikdo neřekne kolik to vydrží výstřelů.
Já si tedy na Gamo nemohu nijak moc stěžovat. Před asi 15 lety jsem pořídil Gamo Shadow 1000. Vzduchovka hodně kopala od nova, takže optika co k ní byla přibalená se nedala použít, protože jezdila. Přes otevřená mířidla však střílela dobře. Když začínal Strix, tak dostala plynovku a šlape bez jediného problému. Jediné co jsem ještě vyhodil bylo táhlo k pojistce, aby jsem mohl vybít i bez výstřelu.
Nyní hodně využívám z Gamovek GX-40 PCP. Také s ní nemám problémy. Střílí přesně, žádná porucha se nevyskytuje. Pár much jsem vychytal a vím na co si dávat pozor. Na 40m se spolehlivě trefuje do 40mm kolečka. Pochopitelně také záleží na střelivu. Hodně využívám střelivo Gamo Pro Hunter, Gamo Pro Magnum Penetration (přesnější) a JSB.
Chápu že když si někdo koupí vzduchovku s pružinou a k tomu nějaké špičaté diabolky s líbivým vzhledem a názvem, se pak diví že nejsou ostrostřelci. Posléze pak pušku haní. Jenže chyba není mnohdy ve zbrani, ale technice střílení a střelivu.
Například mám odzkoušené, že kromě JSB žádný jiný výrobce neumí vyrobit přesné špičaté diabolky. U klasického vzhledu se už nechá vybrat výrobků více se slušnou přesností. Beru to však trochu všeobecně každé hlavni pochopitelně více chutná jednou to jindy ono. Mám více vzduchovek, tak jsem také trochu v průběhu let testoval různé střelivo.
Každopádně bych neházel Gamo na stejnou úroveň s turkem či číňanem. Tam je kvalita mnohem horší. Na druhou stranu vychvalované značky také dělají zmetky. Ani s kvalitou materiálů se mnohdy nepředvedou. Ono sehnat kvalitní materiál je často problém i pro špičkové značky, protože je trh zaplaven materiálem z číny, který je vydávám za evropský a je problém prokázat původ a vlastnosti.
Stejně mě to přijde úsměvné jak se tady před +/-10 lety rozplývaly vlastníci PCP hatsanů nad přesností uběhlo pár let a přešlo se na AA a HW. Nyní je na vlně Daystate Edgun Ataman.... Kdoví kam se to přesune časem dál.
Něco by se už našlo :-)
miooo
Příspěvky: 40
Registrován: 30 čer 2015 10:44

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od miooo » 14 říj 2019 14:51

Dobrý deň. Ma niekto z vás skúsenosti s touto vzduchovkou?
Gamo G-Challenger IGT kal. 4.5 mm
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 23 říj 2019 10:06

j-k píše:
09 říj 2019 21:49
...
Každopádně bych neházel Gamo na stejnou úroveň s turkem či číňanem. Tam je kvalita mnohem horší. Na druhou stranu vychvalované značky také dělají zmetky. Ani s kvalitou materiálů se mnohdy nepředvedou. Ono sehnat kvalitní materiál je často problém i pro špičkové značky, protože je trh zaplaven materiálem z číny, který je vydávám za evropský a je problém prokázat původ a vlastnosti.
...
Já měl za to, že ty Gamovky se montují v Číně. Když jsem tu vzduchovku G-MAGNUM 1250 Jungle dostal, ještě před prvním výstřelem jsem ji rozebral, abych odstranil přebytky maziva atd., jak doporučuje Strix a odjehlil všechny ostré hrany na výřezech a otvorech válce...

A skutečně, těsnění bylo pořezané až k zoufalství!
2_001 a.jpg

Takže jsem udělal měření na AirChorni. Úsťová energie s nepatrnými odchylkami v průměru 13,37Joule, ...tedy velice slabé! Když pak dorazilo nové těsněné od Strixe, provedl jsem výměnu a nové měření. Výkon vzrostl však jen o nepatrných 6% (... na cca 14,2J). Tedy je tu ještě další problém se slábnoucí pružinou z nekvalitní (...čínské?) oceli, ... která se již po sotva 100 výstřelech zkrátila o 27mm.

Nevím co vydrží náhradní pružiny Typ:26850 - FT pro GAMO HUNTER 1250, které mají 4 závity méně, možná jsou z kvalitnější oceli... http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-ZBR ... 50-FT.html

Můj problém vyřešila už plynová pružina!
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Marysh » 23 říj 2019 16:07

Mario1 píše:
19 led 2019 09:16
Kupil som mojim synom Gamo Adventure (vpodstate hunter 440), nechal som ju hned ako novu upravit strix071, vymenil pruzinu za vzduchovu, maximalna spokojnost s jeho pracou aj so vzduchovkou, zatial som strielal iba vo vnutry na 10m, uz sa tesim na lepsie pocasie ked ju zoberem von a zastrielam puskohlad. Podla udajov od strixa to lieta 283m/s jsb exact 4,51. Strix 071 este raz vdaka za ochotu a pomoc.
Tak jsem to přepočítal jen tak v hlavě a vychází mi 20 joulu. A jeje, pokud bydlíš na Slovensku tak rychle dolu s výkonem, může přijít problém.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 24 říj 2019 12:38

Nevím kde to montují teď, ale já co jsem koupil, tak byla jedna ze španělská a druhá z anglie.
Něco by se už našlo :-)
Odpovědět