Horke zkusenosti s nakupem vetrovky CZ 200 S ve Zbrojovce

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Hořké zkušenosti s nákupem větrovky CZ 200 S ve Zbrojovce

Příspěvek od Návštěvník » 24 kvě 2005 11:16

Tento text, je psán poněkud obsáhleji, abych zde mohl popsat to, co jsem zažil při koupi větrovky. Sám se tomu ještě divím.
Po dlouhém rozvažování, jsem se odhodlal ke koupi zbraně, která je schopna přesně střílet na vzdálenost 45-50metrů s dostatečnou razancí a vysokou přesností, ale tak, aby s ní nebylo nutno chodit na střelnici. Po dlouhém rozhodování, zda koupit u nás, nebo jet pro zbraň do zahraničí, jsem vybral anglickou pneumatickou pušku vyráběnou licenčně ve zbrojovce Uherský Brod pod označením CZ 200S. Když jsem zbraň u kamaráda vyzkoušel, bylo rozhodnuto. Výsledky mě doslova nadchly. A tak nějak vyvážily tu velkou sumu, kterou budu muset do pušky investovat v mém případě 24 000Kč. To jsem ale ještě netušil, jaké nastanou komplikace s výrobcem.
U kamaráda ve Východních Čechách jsem zkoušel model CZ 200S tedy standard, který má z výroby střední délku pažby a ta my byla nějak „těsná“. Začal jsem tedy řešit kde a jak pořídit pažbu větší, až po několika dnech se mi podařilo objevit, že se dělá ještě model CZ 200T /terčová verse/, ke které se dá na předchozí objednávku namontovat pažba o 2 centimetry delší. Řekl jsem si a je vyhráno a hned jsem napsal poptávku do zbrojovky.
Čekám den , dva, tři, týden a nikdo mi neodpověděl. Tak tam volám jak to vypadá….posílal jsem k Vám objednávku na to a to ……hmm něco takovýho přišlo my jsme to přeposlali….a kam, nepřišla mi odpověď……to už nevím to si nepamatuju, zkuste si zavolat na odbytový ....
Odbytový….nic tu nemáme jsou dvě odpoledne, teď už tady nikdo stejně není, zavolejte si zítra na spojovatele..
Druhý den.. deset dopoledne. Česká zbrojovka dobrý den, ….můžete mě prosím spojit na někoho, kdo má nestarosti větrovky.? ….větro co.?... větrovky to jsou zbraně, které vyrábíte, podobné vzduchovkám……….já nevím kdo dělá pušky , já jsem jen vrátný..…aha, tak kam mě přepojíte…?….zkusím výrobu….
Výroba ………a proč voláte sem..? …byl jsem k Vám přepojen …co potřebujete ..velkou pažbu na větrovku model T…velká se nedělá…ale máte ji v nabídce…ticho…po deseti vteřinách šuškání…zavolejte si spojovatele….ten mě přepojil k Vám…děkujeme za zavolání nemůžeme pomoci nashledanou a bylo vymalováno.
Další den, zase volám do zbrojovky spojovatel je jiný a hned je to znát…ano přepojím Vás do vývoje větrovek, v duchu si říkám, ty asi toho moc nevyvinou, když je to okopírovaný Air Arms. …..potřebuji velkou pažbu model T namontovat na model S ……to asi nepůjde….proč oba modely jsou vyjma pažby identické….to se nedělá….nedělá co, jako ta úprava nebo to nikdo nikdy nechtěl…nechtěl, jste první….zaplatím samozřejmě náklady….o tom to není,to asi nepůjde… napište si poptávku na obchodní….
Další den…………. říkám si zavolám na Policii a ověřím si, jak je to se zákonem, jen pro klid duše….
Policie oddělění zbraní a střeliva …mám na Vás asi hloupý dotaz.. do kolika Joule je povolena střelba mimo střelnici…..7,5 …..ale všude se říká, že je po novele povoleno 16 Joule….po jaký novele a vůbec s čeho chcete střílet..? ……z pneumatické pušky ráže 4,5mm….nic takovýho neexistuje, to s i z Vás udělal někdo legraci…smích….promiňte ale v Brně se nabízí vzduchovky až do 16 joule.....pak porušují zákon, kde to prodávají..?...tak děkuji za informace nashledanou…..sbohem…
Napsal jsem na obchodní do Brodu …nic a zase nic…
Volám znovu výrobu…máte prosím na skladě velkou pažbu..?... vydáno jen pro Británii….a jedna pro mě by se nenašla..?...........jedna tady je nenalakovaná, ale nemá druhou podsestavu, to mi nevadí, koupím ji i tak….no ale to nejde nijak vyexpedovat……….tlačím víc na pilu a říkám, zaplatím extra……..to nejde… vemte si S-ko ta je velká dost a nikdo si nestěžoval.
Víte já má dva metry a to S-ko je mi fakt malý……to nejde bohužel.
Komunismus jako řemen. Neochota, pořád není nikdo v práci,
nikdo nic neví a strácí se i objednávky, které pro ně nic neznamenají. Doslova bordel a to je měřím mírným metrem. Jsem tak trochu patriot.
Po těchto potížích jsem to vzdal a řekl si no nic, tak kašlu na pažbu udělám si ji na zakázku u puškaře.
Když jsem hledal na nettu naskočil mi tam odkaz i na internetový obchod Finexhoby, ale neměl jsem k internetovému ochodu důvěru.
Volám tedy do prodejny Praha na Opletalovu…..máte na skladě větrovku CZ 200S a kolik chci si vybrat pažbu…jsou tu tři….chtěl bych nějakou tmavou pažbu…tady není s čeho vybírat, jak to nasekaj, tak to dostanu……….a máte nabíjecí zařízení?.....co to je?...to je příslušenství ……….přepojím vás na kolegu….ano máme za 1850Kč…..ale na internetu to mají zásilkáče za 600 kč, to je možný ………..a máte bombu na plnění….ano stojí 5400….to je divné u zásilkáče ji mají za 4150………o tom mi nerozhodujem….rozbalíte mi krabice, když si budu chtít vybrat…..není s čeho pane, všechny jsou stejně světlý…..konec..
Už jsem jsem toho měl po krk a zvolal jsem do Finexhoby v Kyjově, připraven na další ne, nejde, nevím. A sakra, najednou… všechno je jinak, nejen ceny o dost nižší, ale hlavně chybí to české nevím, nejde, asi, snad a jednání je najednou na jiné úrovni.
………Ano můžeme zbraně ve skladu přebrat a najít pro Vás tmavou, pokud bude v Brodu taková…
Rozloučil jsem se poděkoval a řekl si, budu opatrný a zavolám znovu zítra, jestli jsem nekáp jen na jejich dobrý rozmar a zítra mě zase odpálkují, jako ve zbrojovce.
Druhý den zvedá telefon jiný muž ….ano vše zařídíme a pokud chcete můžete si zbraň vyzvednout přímo v Kyjově a my Vám ji i předvedeme.
Tak jsem ztratil nervozitu ze zásilkového obchodu a objednal u nic větrovku CZ 200S za 9206kč, nabíjecí zařízení za 580kč, náhradní zásobník tlakový za 2200kč, tlakovou bombu za 4150kč.
Rozhodně nejlepší ceny na trhu. A co víc, neslyšel jsem od nich žádné nejde, nevím atd.
Spíš to bylo………….. ano zajistíme, zavolám, potvrdím atd. a za týden bylo všechno zajištěno a na skladě v Kyjově, vše dali ihned vědět..!!
Vydal jsem se tam osobně, nechtěl jsem zboží jen poslat poštou a hned jsem byl velmi mile překvapen a to nejen jednáním , sehnali mi nádhernou až mahagonově vyhlížející pažbu /foto přiložím/, bombu 5L 200Bar dokonce i s transportním držadlem to vše v termínu, jak bylo dohodnuto.
Jednání od prvního telefonu až převzetí zboží na jedničku. Jak jsem si to přál, přesto bych ale Finexu něco vytkl. Při prohlížení stránek se dá lehce přehlédnout, že je dole výběr stran, na které jsem přišel až po čase. Stačilo by změnit barvu písmen pro klik na další stránky.
Drobné, ale podstatné, objevil jsem tak nabídku na bombu, doslova náhodou.
Na zbrojovku jsem zanevřel a pokud to půjde obrátím se raději hned na Finex, ale ona i ta „škola“ se zbrojovkou stála za to, díky nim a jejich jednání, jsem si zase připadal, jako v těžkém komunismu, kdy se čekalo v pořadníku na Favorita.
Za týden zde uveřejním kompletní test mé nové zbraně a to i versus Slavia 631.
První testy už jsme provedli s kamarádem tak se máte na co těšit budou snad i nějaké fotky.
Už teď ale mohu říci, že se anglánům větrovka povedla.
Martin Mor. Kras.


kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda » 24 kvě 2005 13:11

Martine,
omlouvám se Vám, ale z technických důvodů jsme byli nuceni vyměnit předchozí zastaralé fórum za nové. Bohužel přesun se neobešel bez drobných technických problémů. Jedním z nich je, že nebylo přesně dodrženo pořadí dle naposledy vložených příspěvků. Přibližně dodrženo je, ale příspěvky bez odpovědi se propadly na konec fóra, což je případ Vámi vloženého příspěvku, který jste nyní vložil podruhé.

Původní příspěvek si proto dovoluji smazat.

Když už jsem nakousnul problém převodu fóra - bohužel některým registrovaným uživatelům nebude fungovat původně nastavené heslo, mohou však požádat o vygenerování nového, které jim bude automaticky zasláno na email vyplněný při registraci.

A ještě na závěr: CZ 200 S je možné zakoupit i v GunShopu.
Většinou bývá skladem, ale v tuto chvíli nejsem ve firmě, takže nejsem ověřit dostupnost.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 kvě 2005 21:32

To je nářez .. 8) 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30 kvě 2005 15:27

Tak jsem umístil na fórum malý test, jak bylo slíbeno...
Martin Mor. kras
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 srp 2005 12:42

.ano máme za 1850Kč…..ale na internetu to mají zásilkáče za 600 kč, to je možný ………..a máte bombu na plnění….ano stojí 5400….to je divné u zásilkáče ji mají za 4150………o tom mi nerozhodujem….rozbalíte mi krabice, když si budu chtít vybrat…..není s čeho pane, všechny jsou stejně světlý…


Odpověď : zásilkové-internetové obchody mají vždy lepší ceny, než klasické kamenné!!! Proto se v nich vyplatí nakupovat, ikdyž občas je nevýhodou, že si zboží nemůžeš osahat, ale to můžeš udělat v kamenném a koupit na netu :)


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 srp 2005 13:50

Anonymous píše:.ano máme za 1850Kč…..ale na internetu to mají zásilkáče za 600 kč, to je možný ………..a máte bombu na plnění….ano stojí 5400….to je divné u zásilkáče ji mají za 4150………o tom mi nerozhodujem….rozbalíte mi krabice, když si budu chtít vybrat…..není s čeho pane, všechny jsou stejně světlý…


Odpověď : zásilkové-internetové obchody mají vždy lepší ceny, než klasické kamenné!!! Proto se v nich vyplatí nakupovat, ikdyž občas je nevýhodou, že si zboží nemůžeš osahat, ale to můžeš udělat v kamenném a koupit na netu :)


... ano, takový maj v kamenejch rádi ....
Petr L.

Nakupování v e-shopech

Příspěvek od Petr L. » 10 srp 2005 17:17

Zboží v kamenných obchodech je v mnoha případech předražováno a prodejci zkouší, co vydrží zákazníkům peněženky ......... V dnesší době v kamenných obchodech kupuji pouze potraviny, ostatní zboží vyhledávám po internetových obchodech ....... a jsme spokojen. Myslím že tento jinde již dlouhou dobu zaběhnutý trend se u nás již poměrně dobře rozjíždí a důvěra v internetové nakupování stoupá.


Petr L.
Odpovědět