Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 02 zář 2019 19:54

Všecko jsou to původně staré neprodané ostré zbraně vyrobené v Rakousku a v Germánii. Kde to ti šmelináři a překupníci doposud schovávali, na to si holt budeš muset odpovědět asi sám...

Ale protože podle nové směrnice EK bude zakázáno předělávat ostré na flobertky, tak se toho budou nyní u nás snažit co nejrychleji zbavit. Dokonce u flobertek Weihrauch (Arminius) HW-3-5-7 cal.6mm, si stále nejsem jist jak to mají vůbec uděláno. Vypadá to, že snad ani u cal.6mm nemají dělený bubínek.
Obrázek


cvrki55
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2019 12:43

Re: Flobertka

Příspěvek od cvrki55 » 16 zář 2019 16:10

Zdravíčko, rozmýšľam nad kúpou samopalu vz. 26 prerobeného na 4mm flobert. Máte s ním niekto skúsenosti? Dá sa tam hovoriť o nejakej presnosti pri streľbe a podobne? Zaujímali by ma vaše skásenosti. Vďaka ;)
Přílohy
kopie10301_l.jpg
karolinek
Příspěvky: 87
Registrován: 28 úno 2018 11:27

Re: Flobertka

Příspěvek od karolinek » 12 říj 2019 18:05

Ahoj, jak je to prosím s koupí flobertky, nebo klidně i vzduchovky v Italii? Kamarád mi tvrdí, že tam mají mnohem menší ceny, ale jak je to s koupí neví.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 09 pro 2019 14:24

Průměr sférické střely nábojů FLOBERT cal.4mm výroby S&B a RWS
Albert 22 píše:
19 srp 2019 09:36
Průměr sférické střely S&B nábojů FLOBERT cal.4mm Randz Court je nepochybně v souladu s doporučením CIP, tedy Ø 4,40mm …
Aby zde nezůstaly napsány nesmysly, uvedu jaký je zjištěný skutečný stav věcí. Mezinárodním doporučením CIP neodpovídá průměr sférické střely cal.4mm ani našeho výrobce ani u německého:

1. České náboje Sellier&Bellot - Flobert Randz Court cal.4mm s poměděným olověným brokem č.11 o průměru Ø 4,50mm
Obrázek

2. Německé náboje Dynamit Nobel - RWS - Flobert cal.4mm s olověným brokem č.7 o průměru Ø 4,30mm
Obrázek

Rozdíly v průměru sférické střely pak mohou být příčinou zbytečných problémů u flobertových revolverů od různých výrobců. Nepřesná střelba s RWS náboji 4mm při nadkaliberní hlavni u revolverů Alfa a Kora 4mm a nebo naopak velká ztráta výkonu S&B nábojů 4mm u příliš těsné hlavně revolverů Zoraky R1 cal.4mm a revolverů německých.
tomas60
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2019 12:17

Re: Flobertka

Příspěvek od tomas60 » 14 pro 2019 12:36

Dneska jsem si byl prohlédnout v pražské prodejně Kentaur flobertky Alfa 641 6mm.Na prodejně měli celočernou
a Limited Edition 2019 s nerezovým válcem. U obou jsem si chtěl oveřit zde uváděné příšerné mezery-odfuky
mezi válcem a prodlouženou hlavní.Měl jsem 2 mírky z tvrzeného plastu po 0,36 mm (zkontrolováno elektronickou
šuplerou).Do žádné z obou pistolí se mírka do mezery nevešla.Mezeru bych odhadoval tak na 0,1-0,2 mm.
Tak to už není taková hrůza,ne?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 16 pro 2019 11:31

Před několika lety jsem si v jednom kamenném obchůdku prohlédl krásnou a naleštěnou flobertku ALFA 641 cal.6mm. Ale zděsil jsem se…
To snad nemůže ani střílet!, … ani mít těch mizerných 2,6 Joule, jak o ní píšou v časopise „STŘELECKÁ REVUE Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého“ !
Flobertka ALFA 641 4´´ cal.6mm ME_001.jpg
... https://uloz.to/file/KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip

Mezera mezi hlavní a bubínkem skutečně byla 1,5mm, kanálky ve válci převrtané až k nábojnici na průměr 8mm a náběhový kužel pak vystružený snad až do půlky hlavně!! …

Děsiná skutečnost!!

TAKOVÝ KRÁM JIM PŘECE NIKDO NEKOUPÍ !!!

Pochopil jsem, že tady zase ouřadovali naši bodří soudruzi "fištróni" a "rádcové" – poučení z jedné příručky s názvem „Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu KSČ“. Zoufalým a nesvéprávným chudákům konstruktérům v ALFA PROJ spol. s r.o. Brno radili co a jak mají udělat.

No, ale časy se mění! … podle připravované novely zákona o zbraních už nové flobertky nemají mít omezovaný výkon na 7,5Joule.

Že by už tady byla nová ALFA 6mm?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 16 pro 2019 14:48

BLÝSKÁ SE NA LEPŠÍ ČASY?
Nedalo mi to a musel jsem do toho ON-LINE obchůdku u Kentaurů nakouknut …

Flobertka Alfa 641 Luis Flobert Edition cal. 6mm ME-Flobert – to je jen taková památeční série v omezeném počtu 200ks v luxusním provedení. Leč odfuková mezera stále stejná – jako PRASE !!
Vskutku vhodný EXPONÁT pro sběratele zaručeně nefunkčních kuriozit a do MUZEA přežívající TOTALITY v ČR !

Obrázek
Za to o kousek dál jsem nalezl zajímavou novinku - flobertky s neděleným bubínkem:
Obrázek
Flobertka Alfa 640 nikl-dřevo cal. 6mm ME-Flobert v SETU s opaskovým pouzdrem a dokonce s krabičkou nábojů …

Žel přišel jsem již pozdě – Momentálně nedostupné !
https://www.kentaurzbrane.cz/flobertka- ... flobert-2/
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Flobertka

Příspěvek od JuroNR » 16 pro 2019 18:53

Albert, len aby si nebol sklamany s noveho revolveru bez odfukov a podobnych uprav. Ked som skusal flob. naboje strielať s drulova 30cm hlaveň, tak energia bola tak 20-21jaulov, takže v revolvere s 10cm hlavnou a dlhym valcom a 0,1mm medzerou to sotva bude mať 15jaulov.
A to nafukovanie nabojnic ťažko vyrieši vyrobca ked je vo valci vyvrtana 6mm komora. To je chyba vyrobcu revolverov a nie chyba nabojov. V presnej komre sa nič nevyduva ani nenafukuje.
Možno si v Turecku myslia že ked je to 6mm Flobert že aj komora ma 6mm. :lol:
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 16 pro 2019 19:54

Výrobce flobert střeliva Sellier&Bellot udává jejich výkon pro hlaveň délky 200mm.

Ale nedělám si žádné iluze o jejich kvalitě, z měření vím, že rozdíly ve výkonech u nábojů .22 Flobert a 6 mm ME - Flobert SHORT jsou až dvojnásobné. :twisted: :twisted: U nábojů Flobert 4mm Randz court dokonce trojnásobné... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Flobertka

Příspěvek od Strelec45 » 16 pro 2019 20:19

Cit: No, ale časy se mění! … podle připravované novely zákona o zbraních už nové flobertky nemají mít omezovaný výkon na 7,5Joule.

Teda četl jsem to už déle a přesně si to nevybavuju, ale mám za to, že to platí pro větrovky/vzduchovky. Flobertka bude mít furt 7,5 J, páč je to chemicky vypuzená střela. Tedy PALNÁ zbraň.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 16 pro 2019 20:42

Shrnutí obsahu pracovní verze nového zákona o zbraních
(Leden 2019)

Energie
Zbraně kategorie PO zahrnují

• palné zbraně určené pro náboje typu Flobert, náboje ráže 4mm M20 nebo
srovnatelné střelivo určené pro cvičnou střelbu, jejichž dovolené výrobní
provedení stanoví vláda nařízením
(u těchto tzv. flobertek se nadále nebude
posuzovat maximální úroveň úsťové energie střely)

Zbraně kategorie NO zahrnují

_ plynové zbraně (tzv. vzduchovky, větrovky, paintballové a airsoftové zbraně,
a to bez omezení úsťové energie)

Ale čert ví co nakonec bude schváleno hlavně tím vládním nařízením!
tomas60
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2019 12:17

Re: Flobertka

Příspěvek od tomas60 » 17 pro 2019 11:56

Ale tu limitovanou edici 2019 jsem měl v ruce.Proti světlu mezera nebyla téměř vidět.Někdo ji nabízel v bazaru a psal tam mezera 0,1 mm.
Chtěl jsem ji pořádně proměřit,šupleru jsem měl s sebou,ale v krámě bylo moc lidí,všichni kupovali kuše a luky jako vánoční dárky,prodavač taky neměl čas,šílel tam,že 100 objednávek denně,prodejna se navíc na začátku ledna stěhuje na Smíchov,všude balíky...
Jinak tu poniklovanou s "neděleným bubínkem" tam nabízejí ještě jednu s poznámkou:
* fotografie pouze ilustrační, válec je dělený :(
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Flobertka

Příspěvek od válec » 17 pro 2019 12:10

Albert promiň, ale ty závorky, to je tvoje volná poetická tvorba? Já tam nic takovýho nevidím novy-zakon-o-zbranich-t31645.html
Limity úsťové energie či energetického zatížení průřezu střely pro NO a PO zbraně tutově budou. Akorát že konkrétní limitní čísla budou napsané v LEHCE MĚNITELNÉ vyhlášce. Jinak by totiž v tom návrhu zákona nebyla věta
zbraň, která nesplňuje další technické požadavky na výrobní provedení stanovené nařízením vlády vydaným podle odstavce 5, se při svém uvedení na trh posoudí podle odstavce 1. "(§ 9)
Což v důsledku znamená, že na nadlimitní plynovou zbraň bude zákon pohlížet jako na zbraň palnou :!: :!: :!: A ta tak například už nebude smět být samočinná, bude se u ní řešit délka, atd,atd.

Pro flobertkáře vidím důležitou věc v § 152 odst.2 pís.b: Flobertky uvedené na trh před datem účinosti nového zákona nebudou podléhat oznamovací povinosti. Takže nějakou dobu (teoreticky neomezenou) co se budou doprodávat flobky co dneska ležej na krámech je bude možno kupovat bez obstrukcí.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 17 pro 2019 12:28

To tomas60:
Našel jsem ještě jeden obrázek „Flobertka Alfa 641 Luis Flobert Edition cal. 6mm ME-Flobert“ s lepším rozlišením. Ta mezera tam vypadá vskutku menší, … odhaduji tak na 0,5mm !

Obrázek

Takže zajdi prosím ještě jednou do toho obchůdku změřit tu mezeru s ocekovými měrkami a koukni také jak vypadá náběhový kužel a nábojové komory z přední strany. Možná už v ALFA PROJ něco pochopili…

A ta flobka u Kentaura je nejspíš ostrý revolver HOLEK .22LR , ovšem jestli je převrtaný to nevím?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 17 pro 2019 13:01

To válec:
Ty závorky nejsou moje dílo, to bylo jen zkopírováno z pracovní verze nového zákona o zbraních (Leden 2019).
Na ten nový návrh zákona se musím podívat, nějak mi ve víru událostí unikl. Ale je to zase jen další „návrh“… !

Každopádně všechny staré flobky budou zařazeny do NO a s těmi 7,5J nic nenaděláme.
A jaké limity pro ty nové PO vymyslí vládní nařízení je záležitostí věcí příštích…
To už také žádná EU a směrnice EK nemusí existovat!
Odpovědět