BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jakou brokovnici

CZ UPLAND ULTRALIGHT
1
11%
CZ-USA REDHEAD
0
Žádná hlasování
BR-99 Barak
8
89%
 
Celkem hlasů: 9
M a r c e l
Příspěvky: 26
Registrován: 13 lis 2014 06:33
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od M a r c e l » 23 dub 2016 09:09

tak jsem zvědavej, jak budeme spokojení...

objednal jsi si víc zásobníků?
já na zelenysport psal, jestli je mají, ale neodpověděli mi...
napadlo mně, jestli by tam nepasovaly ty z BR-99, ty na e-shopu mají...


AN-IX, M41, M95, K98, M44, AK47, SA58, UK-59L, AR-15, CZ50, G19, BM.25, XTR-12

nejdulezitejsi je stat na spravne strane hlavne B-)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Příspěvky: 26
Registrován: 13 lis 2014 06:33
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od M a r c e l » 26 dub 2016 12:53

mám ji od včerejška doma B-)
AN-IX, M41, M95, K98, M44, AK47, SA58, UK-59L, AR-15, CZ50, G19, BM.25, XTR-12

nejdulezitejsi je stat na spravne strane hlavne B-)
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od von.raven » 30 črc 2016 09:51

https://nasgunsandammo.com/wp-content/u ... s46-02.jpg

já jsem včera koupil toto, ještě není regnutá, tak se třepu jak malý na pondělí a pak hned valím na střelnici, ale už jsem objevil pár možná zajímavostí:
- ty horší -
- zásobník tam nejde narvat prázdný, musí se stáhnout pumpa, vrazit ho tam a uvolnit pumpu, rovnou ale naskočí náboj do komory :) - tohle už jsem vyřešil, bylo třeba vzít šmrgl 800 a projet ho venkem i vnitřkem a už to tam skáče jako u všeho jiného bez natažení
- nedávají k tomu žádné příslušenství, na lístečku je 2x zásobník 5 ran a dostanete 1x 10 :) není tam ani návod
- nahoře žádná mířidla, ale zelený sport je má nejlevněji
- rozložil jsem to z obou stran až na tělo, hlaveň a pumpový mechanismus a dál už jen nalisovné čepy a všechno pokupě, víc se mi to rozdělat nepovedlo, takže v tom případě nemá smysl nic sundávat na čištění... ???...???
- nevím jestli jsem to neposadil blbě na sebe nebo s tím štěrknul nebo prostě samo, ale pokud dám do zásobníku 5 delších patron a 5 kratších, tak na přechodu mezi nima mi ta poslední kratší v zásobníku skočila rantlem za rantl té delší patrony a celé se to seklo, pumpa ani sem ani tam, u stejné délky patron pohoda

- ty neutrální -
- zásobník na 10 ran je fakt pádlo, ale zase 10 kamarádů krát počet jejich přátel :D

- ty dobré -
- jde komplet vyhodit pažba nebo má 3 polohy, kde si každý najde tu svoji
- na rozdíl od as40 ten pumpový mechanismus chodí jedna radost, u 40 se to geglalo jak psovi ocas
- choke je výměnný a III tedy 1/2 a má v sobě tlumič plamene a vypadá, že to zúžení má až za tím tlumičem, tak kdyby něco drhlo, asi mají šanci tlaky trochu utéct
- v ruce je to šupa, v zrcadle si připadám jak terminátor :D

víc zatím nevím, až si v příštím týdnu bouchnu dodám i info z toho, na obrázku je s 5 ranným zásobníkem a krapet větším tlumičem plamene
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od von.raven » 01 srp 2016 17:46

tak je to zaregistrováno a vypálil jsem přesně 5 ran, slovy pět :lol:
to je mazec, od pátku se těším až to regnu a půjdu střílet a ono jedna střelnice trhá podlahy, tak smůla, další brokovnice pouští alarm, jinde jim to šmelcuje terče tak nic, jinde jsou soukromé akce, jinde zas předváděčky a plno jich má v pondělí zavřeno, no zoufalství...
nakonec jsem našel jednu, kde teda jo, ale zase to mají stavěné na broky do 2,5 mm, takže aspoň mě pustili testnout krytí s trapama 2,4.
První rána na pistolák 10 m, černá má díru na díře a asi 15% kolem.
Druhá rána na 25 m, rovnoměrně celý papír, mimo asi minimum.
Pak teda, že zkusím na holuby, což sem tak nějak tušil, že to bude s tím rozptylem marné, ale aspoň si bouchu. Tak dáme 3. Všecko marné :D ale šťastný, že mám aspoň 5 ran :D
Jednu výhodu to ale stejně má, stačí to vytáhnout a je kolem tolik zvědavců, že než všichni skončí s ošahávání (zbraně), měl by člověk normálně vybouchaný celý karton :D
Podtrženo, sečteno s trapama to chodí jak víno a na 25 m ideální. Odhaduju, že větší broky budou podobné, no snad časem zjistím. Myslím, že ti co to viděli to minimálně polovina asi koupí taky. Zásobník se zdá, že na střelnici bude ideální 5 ranka.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od von.raven » 15 srp 2016 12:47

ták vidím, že si tu povídám sám se sebou, ale doplním finální info kdyby o tomhle kousku někdo uvažoval.
přikládám obrázek...
- mířidla jsou za 310,- (zelený sport), jak jsem je nasadil, tak se geglaly jak psovi ocas, pomohlo pod ně vrazit pár párátek a od té doby drží super a jelikož jsou i štelovatelné, tak se dají dobře nastavit. Nevadí ani při rozebírání zbraně, akorát mám pocit, že je to spíš machrovina na střelnici, protože po té původní liště se dalo mířit taky a rychle, s nima to krapet dýl trvá a přitom na nějaké přesnosti až tak nezáleží, takže každého volba
-svítilna je z aukra za 70,- a svítí božsky, nějakých 150 m udělá v poho, má i nastavení rozptylu světla, takže od rozptylu broků po větší osvit okolí, prostě šupa
- montáž na svítilnu (Airsoft Morava) cena 150,- zdála se mi robustní oproti klasickým kroužkům, ale ta brokula je taky robustní, takže myslím, že naprosto ideálně k sobě pasují
- ručka (Airsoft Morava) myslím že 360,- dokonalá kopie Fab Defense za 800,- :) bez ní se to ovládat dá, ale když to bouchne magnum, je potřeba za tu pumpu pořádně zarvat což moc nejde a tak se patrona vyhazuje u těch větších na dvakrát. S touhle ručkou vůbec nevíte, že jste potáhli víc, takže taky ideál. její chyba je, že kryje dva imbusy, které se musí povolit, pokud chcete zbraň rozebrat.

Rozebírání zbraně je krapet přemyšlené. Je potřeba odšroubovat krytku něčeho co simuluje trubkový zásobník pod hlavní a potáhnout za polymerové tělo a rozdělá se to až vzadu u rukojeti a celé jede dopředu. Jenže za chvíli narazí na pumpový mechanismus, tak je třeba vyšroubnout dva imbusy z dolní strany pumpy a pak se to vyndá ven.
Dál je na tom trubkovém zásobníku další matice a tu stačí vyšroubovat a při natažení zbraně a podržení v natažené poloze pak jde hlaveň lehce vyndat. Sborka je opačný postup. Po pravdě, kdo by to ale dělal? Patrona zajede do komory, odpálí se, všechno pošle laufem ven a to je vše, nic jiného než hlaveň nezašpiní, žádný zásobník nebo závěr a při vyhazováníuž dávno ani nekouří. Čistit stačí pouze sňůrou a kam dosáhne hadřík a olej při natáhlém stavu.

Moc špatný průser je, že ta druhá matice co drží hlaveň je docela úzká a střelbou se vyšroubovává a to už po 10 ranách je volná hlaveň. Zkoušel jsem to dávat i na lepidlo na závity, ale stejně se povoluje. Řešení je docela jednoduché, stačí říznout trubku s vnitřním průměrem toho válce na kterém je matice našroubovaná a pak zabrousit její délku tak, aby se jedním koncem opřela o utaženou matici a druhým o nasazený polymerový kryt, z venku se to dotáhne tou venkovní maticí a v podstatě vznikne jeden kus ze 4 části vzájemně stažený a matice držící hlaveň se už nemá kam povolit. Tím je vyřešen nejhorší konstrukční problém co jsem objevil.

Další podělávka je vyhazování zásobníku zprava, to prostě levou rukou nejde vyndat, musí se pravou a v tu chvíli se nedá střílet :) tohle je ideální pro leváka, ten by jel jak pila dál. S tím ale asi nepůjde nic udělat, no ale zase než se zásobník vyndá, tak letí 10 patron a to stačí až nad hlavu :)

A ještě jedna podělávka je, že se do zásobníku musí ládovat stejné patrony. Pokaždé jak dám dva druhy a ještě k tomu nejdřív delší a na ně kratší, tak při naskakování do komory to pokaždé při přechodu krátké na dlouhou ta krátká hupsne rantlem za zantl te delší a zásek. Pokud jsou všechny stejné chodí to jak má.

Všechno ostatní už dělá jen radost. Machrovinka na střelnici dokonalá, na obranu baráku taky super. Aktuálně moje nejoblíbenější zbraň. Kdybych dneska začínal a měl už odzkoušeno všechno z čeho jsem střílel, koupím si pistol a něco takového nebo možná ještě menší luparu bez pažby a jsem spokojený :)
Přílohy
uzkon_sa46_2.jpg
uzkon sa46
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Fibi2016
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2019 12:37

Re: BR-99 Barak ( AR-15) nebo jinou brokovnici ?

Příspěvek od Fibi2016 » 23 zář 2019 12:46

Zdravím...měl bych pár dotazů na uživatele von.raven ohledně recenzované brokovnice....Můžeš se mi ozvat na webley@centrum.cz
Díky
Odpovědět