Flobert naboje RWS cal. 6mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 15 zář 2019 20:47

To Dancek: Okótovaný obrázek 4 mm Flobert ze stránek CIP pochopitelně zcela přesně nesouhlasí s tím, co do našich obchodů dodává firma Sellier & Bellot. Střela by měla mít průměr 4,40mm, ale oni do toho ládují poměděný obyčejný vzduchovkový brok č.11 s průměrem 4,50mm. To způsobuje zvýšené tření v hlavni…

A ty parametry náboje RWS 6mm jsou také jen opsané z Vlašimského katalogu… https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... -produktu/

To Rolf, zálesák:
To měření RWS by bylo skvělé, jen by to chtělo k tomu účelu někde vypůjčit plnotučnou malorajdu, .. s děravou flobkou to bude zase jen na prd!!

Pokud ty revolvery na Slovensku upravují na flobertky vyvrtáním šikmých odfukových kanálků z každé komory ve válci, pak to bude celkem zajímavé. Ale na obrázcích českých prodejců však není nic takového u Revolverů Weihrauch HW-3-5-7 inch, Weihrauch WSA a Chiappa 1873 patrno…


Obrázek;Obrázek;Obrázek


Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 16 zář 2019 09:33

To meranie bude realizované zo zbrane bez odfukov. Tak mali by vzísť použiteľné výsledky.
Flobert revolvery Weihrauch WSA a Chiappa 1873 - naozaj na obrázkoch nevidno spomínaný spôsob odfukov, a nepodarilo sa mi obrázok s odfukmi vôbec vyňúrať, hocijako som brúsil po nete koľkú dobu. Je to len sprostredkovaná informácia od môjho syna, ktorý je ďaleko aktívnejším strelcom než ja a je aj viac v obraze. Pokúsim sa ešte zadovážiť taký obrázok. Potom ho zavesím.
Zaujímavé je, že hoci uvedené dva revolvery majú v ponuke na svojich stránkach viaceré slovenské aj české firmy, nik nemá jediný kus skladom a nik ani nevie potvrdiť objednávku v nejakom časovom rámci. Samé odpovede typu: Ak by boli, dáme vám vedieť; Možnože v ešte nejaké budú - a podobne. Prosto, nedarí sa mi zohnať jediný kus, a to ani na inzerát. Zvoľna začínam veriť, že ide o virtuálne zbrane a obchodníci sa dobre bavia, ako nás naťahujú :(
Rád by som vedel, či sa problémy s vyťahovaním 6mm špicatých flobertiek objavujú aj u značky Spielberg.- viete niekto?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2019 11:36

Skladem by byl snad ještě 1 ks „Flobertka Weihrauch HW3 cal. 6mm ME Flobert “ tady …
https://www.kentaurzbrane.cz/flobertka- ... e-flobert/

Ale ty obrázky bez odfuků jsou poněkud zavádějící, možná jen klamavá reklama. Nerad kupuji zajíce v pytli! Před lety se tu také po různu na burzách objevily Flobert revolvery HW Arminius a Colt Peacemaker cal.4mm. Některé byly ve válcích převrtané, jiné údajně ne …

Zde jsou pěkně viditelné:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 18 zář 2019 00:40

Výborné obrázky, díky, Alberte22.
U tých Kentaurov mám objednávku už koľkú dobu, vraj ak by bola, hneď ma upozornia a expedujú. Je to už asi mesiac. Podobne to mám u Řehákovcov.
Pokúšal som sa zistiť tu vo veľkej slávnej matke demokracie sveta nejaké použiteľné údaje o 6mm RWS. Čuduj sa svete, okrem zlodejskej ceny som nezistil nič. Iba to, že Flobertky tu príliš nefrčia a sú drahé; ako flinty, tak aj strelivo. Teda relatívne. Za dve krabičky flobertiek človek kúpi vedierko 9mm Luger, za cenu flobertovej pušky sa obstará poloautomat v kalibri 9 luger a vedro nábojov k nemu. Údaje nič, ale bol som iba v jednej predajni: dôchodca za pultom bol evidentne starý strelec a vyznal sa; dve dvadsaťročné sliepky na predajni nemali dunctu a ani záujem, zrejme som ich vyrušil pri dôležitej debate a dali mi to jasne najavo.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 19 zář 2019 12:42

Flobertové střelivo RWS vzhledem k té nesmyslné ceně se asi moc nepoužívá. Prohledal jsem kupu starých katalogů střeliva RWS, ale všechno marné, jejich parametry nejsou nikde uvedeny! … Ani samotní Němci ty parametry neznají a o jejich výkonech se ve střeleckých fórech stále jen dohadují …

Tedy zlatý katalog střeliva Sellier &Bellot … !!

Díky špačkům, kteří mi začali na zahradě sklízet víno, jsem si ověřil, že akustické nábojky S&B START-6mm se v mé flobertce nafukují naprosto stejně jako Vlašimské náboje cal. 22 Flobert CB se špičkou … !!

Lze se tedy oprávněně domnívat, že jsou ze stejného materiálu! Ale rozhodně ne takového, jaký je uváděn u náboje S&B cal. 6 mm ME - FLOBERT court s kuličkou! (…mosaz CuZn10)

Tedy mohla by to být např. levnějši mosaz CuZn5 s menší pevností v tahu? … Ale ani zde ty rozdíly v pevnosti nejsou tak velké! Ovšem stačí, aby ten materiál byl jinak tepelně a mechanicky zpracován - a to pak může značně ovlivnit výsledné hodnoty tvrdosti a pevnosti v tahu !!!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 26 zář 2019 10:00

Prošly zde již stovky návštěvníků, ale stále se nikdo nevyjádřil k základní otázce:

…“ Zajímalo by mne, jaký výkon mají náboje RWS a zda se také nafukují... ?? “…
No asi fakt ty předražené patrony už nikdo nekupuje !

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od kesi » 05 říj 2019 11:44

Na těch flobkách je "F", takže energie snížená pod 7,5J. RWS se špičkou jsem měl, jsou nafukovací stejně jako S&B se špičkou a měl jsem problém se zápalku. RWS má nástřik zápalky zřejmě úplně u kraje, cca každá pátá nešla odpálit ani na třetí pokus. Bude záležet na zbrani.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 05 říj 2019 17:54

Provedení Flobert nábojek Sellier &Bellot je poněkud nejednotné, jako by s tím výrobce ještě experimentoval. Jak je patrno z obrázku - liší se jak složením zápalné a třaskavé slože, tak i typem a množstvím přídaného střelného prachu.
Flobert-brok má do kuličky daleko..jpg
Spolehlivost zápalu? … ve zbrani to asi nebude! … Např.podle mých zkušeností, ikdyž u Flobert revolveru Atak Zoraki R1 má zápalník energie nadbytek, že prosekává i dna nábojek START-6mm, někdy i špiček, tak u kuliček jedna z desetí prostě občas vynechá a neodpálí. Deformace okraje nábojnicového dna byla při tom vždy dostatečná!…

Možná ten problém není ani tak v tvrdosti mosazného plechu nábojnic, jako v citlivosti zápalné slože. Pak také to nafukování nábojnic může záležet na něčem jiném - na rychlosti hoření použité třaskaviny a vývinu tlaku spalinových plynů !!

Jak víme, černý prach (velké granule) hoří mnohem pomaleji, než ten moderní bezdýmý (malé granule)!

1.) Pokud u špiček cal.22 Flobert CB je použito menší množství citlivější zápalné slože, musí být doplněno rychle hořícím střelným prachem, takže dojde k rychlejší expanzi a nafouknutí nábojnice až do rozměru nadkaliberního vývrtu komory, ještě před vypálením těžšího projektilu.

2.) Naopak u kuliček cal.6mm Flobert ME je patrně použita nějaká jiná (možná levnější) méně citlivá a pomalejší zápalně-třaskavá slož! Pak se max. tlak v komoře vyvine až když je projektil vypuzen z nábojnice a část plynů tak má možnost uniknout nadkaliberní komorou směrem dozadu, aniž by nábojničku nafoukl.

3.) A pokud je u kuliček cal.4mm Flobert Randz court opět použit pomalý černý prach, pak to opět silně čoudí všude možně, i kolem nábojnice, aniž by došlo k jejímu nafouknutí…
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od fred » 06 říj 2019 13:25

Našel jsem svůj tes SB flobert - špičatá střela.
Stříleno z pistole Walther 22LR - dlouhá hlaveň - 127 mm.
Listopad 2010, 13 stupňů, měřeno na hradlech.

rychlosti : 171, 171, 241 ( výstřel silnější-nešla vytáhnout nábojnička, 204, 191 m/s.
Po odstranění prachu v nábojničce 112 m/s - střela byla volnější, neměl jsem ji čím zaškrtit.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 07 říj 2019 14:29

Díky! ...
Tak tohle přesně odpovídá standardní kvalitě Flobert nábojek Sellier & Bellot !!

Počítadlo: Rychlost: Hmotnost: Energie: Výkon:
0 … V [m/s] … M [g] … E [J] … %
1 … 171,0 … 1,15 … 16,81 … 43,1%
2 … 171,0 … 1,15 … 16,81 … 43,1%
3 … 241,0 … 1,15 … 33,40 … 85,6%
4 … 204,0 … 1,15 … 23,93 … 61,4%
5 … 191,0 … 1,15 … 20,98 … 53,8%
6 … 112,0 … 1,15 … 7,21 … 18,5%

P.S.
S předepsanou hlavní 200 mm pro měření by to asi nebylo už o moc lepší!

A jak jsem se dočetl v zahraničních fórech, tak nábojky RWS jsou patrně výkonově slabší než naše S&B, možná však mají lepší konzistenci, ale výrobce tyto hodnoty prostě nezveřejňuje…
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Dancek » 08 říj 2019 11:21

Kdysi hodně dávno jsem si, už ani nevím odkud, stáhl rozsáhlou tabulku rychlostí některých nábojů ráže 22 s okrajovým zápalem, kromě 22 WMR, 22 LR, 22 long a 22 short tam bylo i pár údajů o rychlostech nábojů 22 Flobert. V článku bylo uvedeno “střílených z dlouhých zbraní”, ale nejsem si jistý, zda to platí i pro náboje Flobert. BB Cap a CB Cap je emerické značení pro náboje Flobert, ačkoli není docela přesné, oni to většinou ládují do nábojnic 22 short nebo 22 LR, ale laborují na podstatně menší rychlosti a v tabulce tak označili i evropské náboje.
Přílohy
Flobert energie.jpg
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 08 říj 2019 19:40

OK !
Jsou to údaje přepočtené z téhle tabulky:
Tabulka parametrů malorážového střeliva světových výrobců ...

http://www.buchtik.eu/Revo/ballistic_22.htm
Nio
Příspěvky: 10
Registrován: 08 úno 2020 13:18

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Nio » 08 úno 2020 13:25

Z Alfy 641 L.F. má náboj RWS se špičkou dvojnásobnou průbojnost.Náboj nemá prachovou náplň jako 22 Flobert S-B,ale jen mohutnou zápalku.Přesnost jsem zatím nezkoušel.Nafukuje se stejně jako Bellot.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 09 úno 2020 13:16

Zřejmě jsi porovnával průbojnost u nové Alfa 641 L.F. a staré Alfa 641, a nebo průbojnost u RWS a S&B ? ... :D
Jakou metodou jsi to měřil a z kolika výstřelů atd.. ??
Můžeš to doložit též nějakým měřením úsťové rychlosti či energie na Chronografu?

Rozdíly výkonu nábojek .22 Flobert Sellier & Bellot jsou totiž katastrofální! :twisted:
Odfuky staré Alfa 64 ještě katastrofálnější!! :twisted: :twisted:
Nio
Příspěvky: 10
Registrován: 08 úno 2020 13:18

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Nio » 09 úno 2020 14:09

Ctyri rany do smrkove desky z palety spicatym Bellotem z nynejsi produkce a spicatym RWS s buhvijak stare krabicky.Vecer porovnam presnost s Belloty do pistoloveho terce na 15 metru.Na hradlech je merit nebudu,meril jsem osm ran kulicky+spicky Sellier Bellot a hodnoty byly mezi 6,5-8,5 J.Vetsi prubojnost bude hlavne konstrukci strely.Zajima me hlavne presnost,protoze ta je u Alfy dost spatna.
Odpovědět