Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Předovky

Příspěvek od derringer » 19 srp 2019 11:26

Nebyla ta spára mezi válcem a hlavní moc malá?


Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 19 srp 2019 12:12

Spára fungovala naprosto excelentně a kdyby to šlo, udělal bych ji ještě menší. :shock: A to jsem používal výhradně Vesuvit LC, žádný švýcarák. :lol:
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 19 srp 2019 17:51

Pri surfovaní po e-shopoch som natrafil na perkusne gulovnice od Slovenskej firmy kolarms Doblo frontier.
Nebol som akosi schopný nájsť podrobnejšie informácie o tejto zbrani.okrem základného popisu od výrobcu.nemate náhodou niekto skúsenosti s touto zbraňou? prípadne nejaké odkazy na články, diskusie..dík moc za prípadné bližšie informácie..
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 19 srp 2019 20:07

Kouknul jsem se na to a zdvořile bych řekl:"Ne, děkuji". Podle mých představ předovky jsou Hege-Sieber, Lorenzka, Gibs, Hawken, Kentucky, Pensylvánka, Brown-Bess, kulovnice páně Lebedy, blahé paměti a spousty jiných.
Kolarms Doblo frontier je ráže .36, neuvádí stoupání vývrtu, což je škoda. Váha kolem 4,3 kila. No, proti gustu...
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 19 srp 2019 20:46

Chápem ťa ,viem čo chces povedať.nevyzera to ako predovka,ale je to predovka.mutant.
Sú aj v kalibry 45.
Čo ma ale zaráža z fotiek asi najviac,je absencia cielnika.musku tam vidím,cielnik nie.
Je tam?,či nie?.mierit gulovnicou na štýl brokovnice.. či?
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 20 srp 2019 13:54

Spitamene. Je to najbiednejšia plecharina akú si človek dokáže predstaviť. Spomínam ju v tomto vlákne pár strán nazad. Môžem krátko znova. Zvolil som menší kaliber 36, oba sa však ničím než kalibrom nelíšia. Na kúpu tejto flinty ma zlákalo iba usporiadanie hlavní, proste sa mi dve guľové hlavne, situované vertikálne, naozaj páčia. Do očí udrie (takmer vlepí facku) perličková brokovnicová muška bez hľadia. Prišlo mi to ako zlý vtip a už som pravdaže tušil, že nepôjde o flintu, aká by sa mohla stať dedeným rodinným striebrom. Doma som potom zistil, že nedostatočne búcha zápalku dolnej hlavne. Reklamácia. Dali druhú zbraň. Tá buchla dve z troch, niekedy jednu z dvoch. Zbraň išla k puškárovi. Opravil, odstránil, nad konštrukčným riešením krútil hlavou. K tomu vyfrézoval drážky a osadil mieridlá. Zastrieľal s priemerným výsledkom na 50 metrov - na stovku ani nešiel. Zatiaľ ani ja, aj päťdesiatka je biedna. Kladivká naprosto blbého tvaru pri dopade roztrieskajú takmer každú zápalku, trosky padajú do mechanizmu a treba ich vytriasať.
Medzitým som skúšal kontaktovať výrobcu s niekoľkými dotazmi, neúspešne. Ide o producentov nejakého klonu SA 58, pokiaľ sa mi podarilo zistiť. Na tom zrejme zarábajú a zvyšok produkcie majú v paži. Niektorí hovoria, že je to bývalá výroba skútrov. Rozhodne žiadna zbrojovka, žiadna zbraňová tradícia - a ako som načrtol, celkom evidentne ani žiadna dovednosť, ba ani len súdnosť. Určite si od nich už v živote nič nekúpim.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 20 srp 2019 15:31

Díki moc..to mi úplne stačí.tusil som že to tak nejak bude.maj sa, čau..
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 20 srp 2019 18:40

Spitamene, kamaráde, člověče. Ono nestačí kvitovat názor Rolfa zálesáka jen tak, přejít to. Doposud, kdy předovky byly jen volně prodejné, čert to vzal. Ale možná do budoucna budou tyhle kvéry na ohlášení. A když zjistíš, že jsi "střelil kozla" a koupil krám, budeš řešit administrativu?
Vyplatí se koupit zbraň, která kopíruje historický vzor. A klasika předovka nemá nějaké záludnosti, prakticky všechno si opravíš, nebo schopný strojař.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 20 srp 2019 19:25

Nevadí mi dizajn, nemám problém s tým, že niečo čo nevyzerá ako predovka,je vlastne predovka.ja som tvor zvedavý a tu ma pribrzdilo viacero vecí:1)cena
2)perlickova muška
3)absencia cielnika
4) žiadne video na yt, či diskusia
-presne v tomto poradí.
No neopytaj sa pri toľkých otaznikoch.
Ak by šli ciernoprachy na ZP a tým pádom aj na ich len 50%-ntne vlastnenie,ako také,by malo význam kôli ním robiť ZP aký?
1)vlastnenie viacerých drahých kúskov,kde minimálna hodnota jedného začína od 1000 euro hore
2)by muselo ísť o predovky umožňujúce ich rýchle prebijanie-eehmm..a takú predovku ja osobne nepoznám.rychle prebijanie v tomto myslím aspoň 6 krát za minútu
aby to malo aký taký význam v mrcha časoch.
3)z ciernoprachovych mi to vychádza len na zadovku-sharps?
Inak je celý ZP len o ostrych
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 20 srp 2019 20:57

podľa nového návrhu zákona, ktorý sa v decembri dostal do "pléna" by na Slovensku (na rozdiel od Čr) pod ZP okrem perkusných revolverov spadali už aj všetky ostatné predovky, ak by bol zákon prijatý v takejto zvrhlej podobe. Blížia sa voľby, uvidíme, čo sa z toho vyvinie :evil:
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 20 srp 2019 21:08

A kolik správců střelnic umí s předovkou zacházet? Poskytnout školení?
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 20 srp 2019 21:36

Kocúr, môžeš sem hodiť odkaz odkiaľ to máš?
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 20 srp 2019 23:45

Spitamene. S použiteľnosťou v PA časoch (mrcha časoch, ako to výstižne nazývaš) to máš tak. Najprv pravdaže budú oblaky zbraní a streliva v tisíckach a tisíckach nekompetentných rúk. No strelivo bude ubúdať, ako keď voda vsiaka do zeme - a nik ho ničím dlhodobo nenahradí. Až príde chvíľa, keď budú všetky hilzňové zbrane dobré len ako kyjaky. A vtedy začnú mať predovky v predvídavých a uvážlivých rukách cenu zlata. Opäť nadobudnú svoj niekdajší obranný význam, a pravdaže význam pri love konzumovateľnej koristi.
Čo sa rýchlosti paľby týka, nuž hej, sú pomalé. Ale omnoho rýchlejšie ako SA58 bez streliva. Mám Kodiaka. Strelím s ním približne dvakrát za minútu. Na sto metrov urobím štyri brutálne zásahy do čohokoľvek, do čoho by bolo treba. K tomu dvoch synov a zaťa. Ozbrojení rovnako všetci - ak by sme mali niečo brániť, váhal by som, či je takýto palebný potenciál bezvýznamný.
Z tohto hľadiska sú teda zaujímavé aj predovky, ktoré nie sú replikami.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Předovky

Příspěvek od al.taylor » 21 srp 2019 07:42

V tom případě by byla lepší kresadlovka protože dojdou i zapalky. Pazourek najdeš, ledek vyrobis z hnoje a z dřevěného popela, uhlí ze dřeva, akorát pro síru budeš muset asi do Polska nebo seškrábnout někde v bývalé uhelné elektrárně 😀.
Teď vážně. Ta zbraň o které se bavíte je hnus.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 21 srp 2019 11:14

Rolf, zálesák píše:
20 srp 2019 23:45
Až príde chvíľa, keď budú všetky hilzňové zbrane dobré len ako kyj ...
Tohohle se tezko nekdo z soucasne zijicich dozije...
Ale to jsme OT
Odpovědět