Walther Terrus 4,5 mm

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 24 črc 2019 10:49

Strix s tím střílel = viz jeho povídání o flintě pár příspěvků výše a co jsem koukal na youtube neupravené Terussy (origo set up) střílejí velmi přesně.


Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Adam_SK
Příspěvky: 5
Registrován: 03 kvě 2018 21:38

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Adam_SK » 24 črc 2019 15:05

crhy dík za tip, jedna z Poľska skončila aj u mna.
Ja nie som az taky trpezlivý, takze len vyčistenie hlavne a zastrelenie. Po cca 10 ránach zastrelené. Išlo to 1 dierou (na 10 m v ľahu), ale viac som nedal, nebol čas. Tažšie sa zalamuje, ale náťah ľahký. Jemná spúšť, žiadne rachotenie po výstrele, ani rázy. Vždy som bol za klasické mieridla, ale tieto tru-glo úplne v pohode. Nesedí mi to brucho na plastovej pažbe pod piestom. S drevom sa mi páči viac, ale za tie prasule super kúpa. Sa vyšantíme na chalupe. Chcel som si ju nechať do jesene a potom poslať ďalej, ale zostane. Pribudne na ňu Airmax 2-7x32 a časom čreva od Strix-a.
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 24 črc 2019 17:05

Nemáš zač Adame, já jsem původně chtěl k mému HW 97k ještě něco na Dětský den atp., také něco jen tak pro zábavu s mířidly, ne s optikou (tu už mám na Weihrauchu).
Původně jsem scháněl Slavii 631 mod. 77 de luxe, později jsem narazil na článek ohledně tohoto Terruse psaný Strixem, náhodou jsem to zadal na allegro.pl a bylo vymalováno.
Koukal jsem, že ta akce ještě neskončila a jestli vidím správně, tak je na skladě ještě 70kusů. By mě zajímalo, kolik byla pro ten shop nákupka...
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 28 črc 2019 21:28

Tak dnes jsem konečně vyzkoušel pár (asi stovku) ran z Terruse a ta plynová pružina nemá chybu. Je to velký rozdíl oproti normální pružině, střílí to přesně (problém bude jen v mých rukách). Ještě musím potrénovat!
Fajnová flinta!
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 29 črc 2019 21:22

Kupodivu si zde píšu téměř sám (asi i pro sebe :lol:).
Dnes jsem finálně doladil Terrus a už to dává "samé desítky".
Trošku jsem zbrousil spodní část duralového mířidla (pozor šrouby jsou lepeny festovým lepidlem na závity - asi hochfest, já když už, tak dávám modrý - střední Loctite). Takže jsem jednomu bohužel okamžitě utočil hlavičku - nahrazen "lepším" :D. Zbrousit jsem musel, neboť už nebylo možno dále seřizovat na přesný střed terče (bylo to asi o 5mm nad při 15m).Nyní je to zcela přesné. (u druhého kusu tento problém nebyl).
Dále jsem 2x postupně dle "Strixe" lehce upustil plyn z pružiny. Nyní je výkon/přesnost optimální. (chronograf nemám :(), nicméně flinta je teď opravdu krásně přesná...
Jsem teď opravdu spokojený a považuji tuto vzduchovku za velmi povedenou! Doporučuji
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 01 srp 2019 12:09

Takže jsem objednal již 3. vzduchovku z PL, byl u mě kamarád a moc se mu to líbilo (za ty prašule aby ne).
Pochvaloval si na plastové pažbě právě to "vystouplé" břicho, za které se to skvěle drží. Někde jsem četl, že hlaveň není Lothar (z LGV se dávala jen na Classus) nicméně ta hlaveň je opravdu parádní a řekl by jsem, že po tuningu od "Strixe" je to velmi pohodlná, ne příliš těžká (jako 5kg u HW 97k s optikou) a velmi přesná flinta, kterou by jsem nesrovnával ani se Slavií 631/634 neboť tato je min. o level výše. (mohu porovnat).
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od p.one » 02 srp 2019 08:34

Super poznatky, díky za ně! :wink:
Ještě k té hlavni...také jsem četl, že to není Lothar Walther. Jen, pokud si dobře vybavuji, na bloku hlavně je z pravé strany uvedeno Carl Walther, Made in Germany, ráže 4,5 nebo 5,5 mm a výrobní číslo. Bez ohledu na to, jestli je to Carl nebo Lothar Walther, kvalita německé výroby, tedy aspoň v případě Terruse, zřejmě nepokulhává za tradicí. Aspoň podle těch výsledků v terči bych tomu věřil. :wink:
Pokud je k sehnání za dobrou cenu (v PL za poloviční ceny tuzemských), tak pro mě osobně je to lepší volba, než v současnosti vyrobené Slávie nebo Peruny, přestože je pažba z plastu... 8)
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 02 srp 2019 11:09

Přesně tak, navíc ta pažba je i velmi praktická, velmi jednoduše se udržuje a malý šrám se dá dobře "schovat". U dřeva je to malinko jinak. Navíc tady tato pažba vypadá a drží se opravdu dobře. :wink:
Koukal jsem na objednací číslo hlavně a
Terrus: 607.500.01-2
Classus : 608.500-1
Každopádně i kdyby to Lothar hlaveň nebyla, je to za tu cenu "Čínských šmejdů", kam počítám i produkci Slávie od r. 2003 (přesunuto do Dubnica nad Váhom) skvělý kauf.
Ta flinta opravdu střílí skvěle a po upgradu věcmi od Strixe je to parádní nitro pružinovka :wink:
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od p.one » 06 srp 2019 08:05

Tak jsem také neodolal a při té "polské" ceně objednal Terruse v ráži 4,5 mm. Můžu potvrdit co píše crhy...vše proběhlo hladce a dodání bylo do tří dnů od objednávky.
Je to opravdu kvalita Walther made in Germany (včetně visačky s modrým logem v černém podkladu). V poměru cena/kvalita asi momentálně nic lepšího na trhu sehnat nejde!
Pro zajímavost: Terrus je hodně podobný Century GT, který jsem dříve vlastnil, prodal a dnes si kvůli tomu drbu hlavu :lol: . Rozdíly v konstrukci tam jsou minimální. Když pominu způsob uzamčení, resp. zalamování hlavně, zásadní rozdíl je ve spoušti. Terrus, Classus a Century Varmint mají spoušť s možností nastavení odporu a délky chodu pouze jedním šroubkem, zatímco Century GT má, stejně jako LGV a LGU, spoušť seřiditelnou ve dvou krocích (dvěma šrouby) - zvlášť odpor a zvlášť délku chodu. U Century GT je průběh spouštění a výstřelu mnohem čitelnější. Nedávno jsem někde na závodech zaslechl, že LGV má tvrdou spoušť, jinak by to byla super vzduchovka...dovolím si trochu oponovat. Ta spoušť jde nastavit na fouknutí, při zajištění spolehlivosti a bezpečnosti střelby, stejně jako u Weihrauch nebo u AA.
Jsem zvědavý, jak se projeví "jednoduchý" spoušťák u Terruse v kombinaci s plynovou pružinou. Momentálně čekám na plynovou pružinu a těsnění od Strixe.
Závěrem něco málo k pažbám...co mě, na Waltheru v poslední době opravdu štve, je kvalita zpracování dřevěných pažeb. Pokud není použita pažba od Minelli (některé ji mají, např. Classus), je to opravdu hnus vyrobený někde v Číně. Štve to o to víc, že jsou používány i na vyšších řadách vzduchovek od Walthera, které zrovna nepatří mezi levné. S Terrusem a Century GT s plastovou pažbou, ale nemám, co do kvality zpracování a funkčnosti, žádný problém. Vše je čistě opracované a ergonomie a zdrsnění na úchopových částech jsou příjemné. Plastové pažby jsou bytelné a vypadá to, že i něco vydrží.
Železo je také v pohodě, to má Walther stále kvalitní!
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Adam_Brno
Příspěvky: 1
Registrován: 06 srp 2019 22:55

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Adam_Brno » 06 srp 2019 23:00

Zdarec z Brna.

Ja si chci poridit Classus, nasel jsem ho na tom polskem eshopu v prepoctu za cca 6850,-kc, coz je o 2k mene nez tu. Mam na vas 2 dotazy:

1) musim si zaridit poslani pres zde postovany “nakupy-polsko” nebo to jde nejak pres to allegro?

2) je tu nekdo z Brna, kdo by mi pomohl tento model rozebrat (nikdy jsem to nedelal) a upravit dle Strixe?

Mam totiz jen hatsan 90, a s tim jsem nedelal nic, ani za 6 let necistil a hrabose na zahrade krosi jak o zavod :D

Jeste mam dotaz - jak jste to udelali s dopravou? Pres portal nakupy-polsko mi napsali, ze takoveto zbozi nemuzou prepravovat.. 🤷🏼‍♂️

Diky za odpovedi!
Zuki
Příspěvky: 74
Registrován: 08 srp 2019 23:29

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Zuki » 09 srp 2019 08:11

Na kolik tak vyjde dohromady tunning od Strixe? A jak je náročná úprava pro člověka, co snad nikdy neviděl vzduchovku rozebranou? Aktuálně se rozhoduji mezi gamovkou (ještě nevím kterou přesně), hammerli devítistovkou a právě tady waltherem (díky ceně v polsku). Chci se dostat do 5,5 - 6 tisíc i s nějakou optikou.
Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20
Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot

Jelen Team
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Strix71 » 10 srp 2019 14:28

Adam_Brno píše:
06 srp 2019 23:00
Zdarec z Brna.

Ja si chci poridit Classus, nasel jsem ho na tom polskem eshopu v prepoctu za cca 6850,-kc, coz je o 2k mene nez tu. Mam na vas 2 dotazy:

1) musim si zaridit poslani pres zde postovany “nakupy-polsko” nebo to jde nejak pres to allegro?

2) je tu nekdo z Brna, kdo by mi pomohl tento model rozebrat (nikdy jsem to nedelal) a upravit dle Strixe?

Mam totiz jen hatsan 90, a s tim jsem nedelal nic, ani za 6 let necistil a hrabose na zahrade krosi jak o zavod :D

Jeste mam dotaz - jak jste to udelali s dopravou? Pres portal nakupy-polsko mi napsali, ze takoveto zbozi nemuzou prepravovat.. 🤷🏼‍♂️

Diky za odpovedi!
1) jednodušší a levnější to bude přes nakupy-polsko. Doprava vychází asi na 165Kč.
2) případně můžete přijet, nebo poslat vzduchovku rovnou na mou adresu, dále je možnost ji koupit s mou pomoci, anebo mi ji předat přes moje děti - jsou na vysoké v Brně.

Nepište jim, že to je vzduchovka. Jenom objednejte dopravu do 10-ti kg. Na krabici ve které posílají vzduchovku, není nic napsáno.
Zuki píše:
09 srp 2019 08:11
Na kolik tak vyjde dohromady tunning od Strixe? A jak je náročná úprava pro člověka, co snad nikdy neviděl vzduchovku rozebranou? Aktuálně se rozhoduji mezi gamovkou (ještě nevím kterou přesně), hammerli devítistovkou a právě tady waltherem (díky ceně v polsku). Chci se dostat do 5,5 - 6 tisíc i s nějakou optikou.
Ceny jsou na stránkách e-shopu. Tady na fóru můžu napsat, že levnějc už to nejde.
Těžko říct jestli je úprava Wlther Terrus náročná, jsou tam určité detaily, které je potřeba vědět. Někdo to v pohodě zvládne, jiný ne.
Do 6-ti tisíc s optikou by se dalo dostat možná tak s Hammerli 900 a to bez tuningu. Kupovat Gamo za stejnou cenu jako je teď Walther Terrus mi přijde nevýhodné. Kromě Gamo CFX. Ale otázkou je k čemu budete vzduchovku využivat?
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od crhy » 27 srp 2019 08:18

Se Strixem souhlasím, že levněji to dělat opravdu nejde, sám se divím :shock:, že je schopen obětovat toliko času za 250,-. Já na úpravě jednoho Terruse, včetně seřízení a nastřelení strávil jedno celé dlouhé letní odpoledne. (cca 5-6hodin). Takže by jsem si dovolil říci, že za takovouto částku "by mě mohli milovat." :wink:

Jde vidět, že Pavla úprava a výroba ND pro vzduchovky baví, jinak by to snad ani dělat nemohl.
Každopádně dělá to dobře, takže přeju hodně podnikatelského zdaru!
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Zuki
Příspěvky: 74
Registrován: 08 srp 2019 23:29

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Zuki » 27 srp 2019 10:01

Už jen čekám na pana Strixe s výrobou plynového pístu :)
Vzduchovku mám týden doma a i v plastové pažbě je vyloženě krásná.
Optiku jsem zatím nemontoval (až po výměně pružiny za nitro píst), ale po seštelování mířidel na 10 metrů držím soustřel pěti ran ve velikosti pětikoruny (bez střeleckých bagů, vzduchovka podložena dekou, stříleno vleže). Jen jsem se divil, že jsem musel mířidla posunout asi o 15 cvaků od jejich středu (přeci jen jsou to plastová mířidla a jejich "přesnost" není ideální). Uvidíme na delší vzdálenost, dnes půjdu asi na plechovky na 40-45 metrů, uvidíme, jak si s tím Terrus poradí :D
Zatím nastříleno asi 70 diabolek (zatím Umarex, musím koupit Exaktky) a vše v pořádku (jen při cca 25. ráně mírně začoudila, asi zbytek oleje). A až zmizí kovový zvuk pružiny, to bude teprve paráda - pak hodím nějaké fotky ze střelby s optikou.
Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20
Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot

Jelen Team
Zuki
Příspěvky: 74
Registrován: 08 srp 2019 23:29

Re: Walther Terrus 4,5 mm

Příspěvek od Zuki » 27 srp 2019 11:43

Jinak do 6 tisíc jsem se opravdu vlezl (když nepočítám úpravu od Strixe).
Walther Terrus 4.5mm - 599 zl (3.650 kč)
optika Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot - 269 zl (1.650 kč)
jednodílná montáž Delta Optical AG-30H412 - 49 zl (300 kč)
obal na zbraň - 28 zl (170 kč)
Doprava - 260 kč

Dohromady tedy 6.030 kč (235 EUR). Kdybych kupoval vše u nás, tak zaplatím minimálně 10 tisíc (390 EUR, když jsem hledal nejnižší ceny a nepočítám poštovné).
Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20
Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot

Jelen Team
Odpovědět