Crosman Fire NP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 16 črc 2019 06:10

Kvalitní čínská variace na Gamo Hunter. Prodává se v setu s puškohledem Center point 4x32 za příznivou cenu. Pevná mířidla nemá. Lehce futuristická pažba s rukojetí podobného tvaru jako pistole Crosman se velmi dobře drží. Místo pružiny je plynová pružina natlakována na maximální zákonnou mez. Při natažení klade slušný odpor a je to spíše pro chlapy. A to i kvůli zpětnému rázu. Nemá pružnou botku, jen tenký gumový návlek, takže je nutno pořádně založit do ramene.
Vnitřek je klasicky plný konzervace a těsnění pístu nic moc (při troše úsilí pasuje že Slavie 634) Tvrdá spoušť se dá odlehčit odstraněním pružinky a přidáním ložiska nebo kroužku 5x9x3 mm.
Zatím testuju puškohled. S originální montáži mi to na 30 m po terči trochu cestovalo horizontálně. Dal jsem pevnější jednodílnou montáž a uvidíme co ten plastový zázrak umí. Každopádně ho do budoucna nahradím něčím jiným s Mil-dotem.


válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od válec » 16 črc 2019 09:32

  • má hlaveň vytvořenou stejně jako Gamo zalitím tenké kovové trubičky do plastu, přižemž z plastu je i kopyto kloubu a záskočka ?!? A jistě i tubus puškohledu.
  • Plynová pružina upustit nejde? Jak to popisuješ, přijde mi že pružina je zbytečně silná pro 16J a výkon srazili něčím jiným. Přiškrcený kanálek, díra v pístu, nebo dokonce odfuk v pouzdru? Lehký píst?
  • Předělal crosman něco do palcových rozměrů, třeba závity?
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 16 črc 2019 09:49

Závity jsou metrické, hlaveň je kompletně ocelová a žádné zeslabení výkonu jsem nenašel. Plynová pružina zeslabit nejde. Zvýšil jsem váhu zbraně vyplněním dutin v pažbě na 3,75 kg. Čímž automaticky přicházím o záruku. Zpětný ráz se trochu snížil. Do líce to nebije a není to taková skákavá prda jako u konkurence.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 16 črc 2019 10:02

O výkonu nechci polemizovat, prošla zkušebnou. Ale dráha střely je krásně plochá. Na 50 m jsem běžnými Exacty zasahoval malé plechovky od energy drinku.
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od válec » 16 črc 2019 11:21

Sranda, že zrovna tady na šopu píšou úplně přesný opak toho co tvrdíš ty
... díky tomu (dusíkovému pístu) je výkon o vyšší než u pružinového systému. Nátahová síla byla snížena a zároveň byly sníženy vibrace a zpětný ráz na minimum.
Jak si to vysvětlit? Snad jedině tím že u flintičky za $80 je možný všechno :lol:
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 16 črc 2019 11:58

Na shopech ať píší co chtějí. Je to asi myšleno oproti klasické pružině. Nátah je prostě trochu jiný, ale uprostřed zlomení to má slušný odpor. Pravdou je že průběh výstřelu je takový příjemnější a tižší. Takové silné flusnuti. Ale může to být jen subjektivní pocit.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 17 črc 2019 18:55

Ještě k té ceně. Pokud ho u nás někdo prodává za 80$, tak si klidně koupím ještě jednoho.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Crosman Fire NP

Příspěvek od al.taylor » 26 črc 2019 11:16

Tak horizontální odchylka nebyla optikou ale vůlí na hlavňovém čepu. Jsou tam plastové vymezovací podložky a čep musí být dotažen co nejpevněji jinak chodí hlaveň lehce do stran. Zkoušel jsem je nahradit běžnými podložkami M8 ale nebylo to ono. Dotáhl jsem tedy čep ,,na krev" a uvidíme. Časem si to možná sedne. Kdyby ne, tak zkusím sehnat nebo vyrobit podložky kovové.
Teď nemám čas testovat, ale zhruba za týden bude nový puškohled tak počkám.
Odpovědět