Dotaz na BLOW H 01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 18 črc 2016 09:27

Baikał IŻ IZH MP 53M test na chronografie Radecka ... je lepší než píšou - cca 120 m/s, E=3,6 J

https://www.youtube.com/watch?v=VfkToadKZHI


tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 18 črc 2016 10:50

Já mám osobní zkušenosti s Baikalem, mám z něj cca 2000 ran a bez problémů.
Teď ale používám Baikal 654k.

Pak jedině TEX , ta měla rychlost cca 80m/s a stačilo to

Ten hatsan bude asi stejná kvalita jak Blow.

Je třeba se zeptat na poruchovost někoho kdo má z dané zbraně nastříleno několik tisíc lépe však přes deset tisíc.
Někdo, kdo nastřílí 100 ran/rok může tvrdit, že ji má 10 let a je bez problémů, jenomže když někdo jiný nastřílí z daného typu 2500 za 4 měsíce a vzd. pistole je na odpis, tak pak záleží kolik chci měsíčně odstřílet a dle toho vybrat.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 18 črc 2016 22:38

Jednu starou TEX-ku už jsem také rozebíral a měnil seschlá těsnění. Bylo to opravdu dost slabé!

Hatsan by měl být kvalitou i technickým provedením podstatně mnohem výše než ta malá pistolka BLOW určená v podstatě pro zábavnou střelbu. Ale půlmetrová pistole se každému nehodí. To už je pomalu jako dlouhá vzduchovka. http://www.airgundepot.com/hatsan-model ... eview.html

Koukněte tady, probírají problémy u pistolí Hatsan model 25 Supercharger ... hatsan-25-supercharger-t17134.html


Obrázek
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 19 črc 2016 11:26

Pak mne ještě napadla Crosman 1377, taky ji mám, jestli chcete mít možnost volby rychlosti diabolky, to jde odvodit počtem pumpnutí, většinou střílím na 2 pumpy vleže s oporou na 10 m a stačí to.

Mám takovou prověřenou teorii, vzduchovka vydrží cca tolik ran kolik stojí v korunách, takže GAMO AF-10 se rozpadne po cca 2500 ranách. Ty baikaly jsou výjimka , u těch to může být více.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 19 črc 2016 22:11

Taky zajímavá hračka s pumpičkou. Na 20 pumpnutí lze napumpovat až 8 Joulů... Zde je i recenze na Crosman 1377 American Classic s výsledky měření na Chronu ...
http://www.alexxxus.cz/Crosman-1377-ame ... er-cal.177


Ale asi zůstanu u té klasické pružinové BLOW H 01, tedy pokud se bude ještě prodávat... Ke střelbě na 10 m výkonem dostatečná. Vylepšovat ji silnější pružinou rozhodně nemíním! Na to není stavěná!!
Jen by mne zajímal test - měření skutečné úsťové rychlosti. Těch 130 m/s je až dost na tak malou pistolku s válcem z nějaké lehké a zřejmě dost měkké slitiny.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 22 črc 2016 20:18

Test úsťové rychlosti k téhle hračce z Turecka BLOW H 01 asi nikde žádný. Jen jsem se doslechl, že skutečnost s originální pružinou je tak kolem úsťové rychlosti Vo=90 až 100 m/s, což odpovídá energii E=2 až 2,5 Joulů.

Obrázek

Pro srovnání udávané parametry obdobných výrobků:
Vzduchová pistole BLOW H 01, cal. 4,5mm, Vo=130 m/s E= 4,2 J
Vzduchová pistole Browning Buck Mark URX cal. 4,5mm , Vo= 90 m/s E= 2,0 J
Vzduchová pistole Bajkal IZH 53M - 4,5 mm, Vo=110 m/s E= 3,0 J
Vzduchová pistole Ruger Mark I cal. 4,5mm, Vo=140 m/s E= 4,9 J
Vzduchovka Cuno Melcher Record LP2 kal.4,5 mm , Vo=173 m/s E= 7,5 J
Vzduchová pistole Hatsan 25 - 4,5 mm, Vo=150 m/s E= 5,6 J
Vzduchová pistole Hatsan model 25 Supercharger cal. 4,5mm , Vo= 215 m/s E= 11,5 J
Vzduchová pistole Hatsan model 25 Supercharger cal. 5,5mm , Vo= 180 m/s E= 16,2 J
Smazaný uživatel 29471

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 12 črc 2019 21:32

Ahoj. Na domácí blbnutí při nepřízni počasí, jsem hledal něco méně výkonného a nakonec padla volba na Blow H01.
Po seřízení imitace miřidel střílí překvapivě přesně, zpětný zákluz je také příjemný, nenadělá příliš hluku, takže celkem v pohodě..
Ovšem co mě překvapilo je, že hlaveň není v ose s tělem (pouzdrem pístu) ale je v úhlu několika málo stupňů, sklopená směrem dolů... ! ?
Prosím majitele této pistolky o sdělení, jestli to je v mém případě konstrukční vada anebo je to tak normální ?
Děkuji za jakoukoli reakci .
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od al.taylor » 13 črc 2019 06:27

U levných lámacích vzduchovek to tak někdy bývá. Sklon dolů je ještě ta lepší varianta. Pokud to není moc, tak si to možná sedne. Otlačí se těsnění hlavně a západka. Menší vliv na přesnost to může mít pouze při tom ,, sedání" a to pouze ve vertikální rovině. Někdy se taky stává, že pružina západky hlavně bývá slabá a zaaretuje ji pokaždé jinak. Nedávno jsem se takhle snažil jednu lámací pistoli marně nastřelit s kolimatorem. Po výměně pružiny za silnější se zásahy ustálily. Byla to téměř nová zbraň a taky měla hlaveň oproti válci mírně skloněnou.
Nechal bych to tak, hodně střílel a pak se uvidí.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 13 črc 2019 10:11

Výměnu pružiny za silnější bych opravdu nedoporučoval, i s tou originální se to stejně celé brzy rozsype, jak je psáno o něco výše:

"Již po cca 150 výstřelech se totiž na vnějším plášti objevilo malé, ale dost viditelné vydutí vzduchového válce."

Všechno krom pružiny, ocelové vložky hlavně a pár šroubků, je zde vyrobeno z nespecifikované měkké a křehké Aluzinkové slitiny. To je sice krásné, že to nereziví, ale nic to nevydrží.
BLOW H 01 - Náhradní díly.jpg
A nakonec ten tvarohový válec v místě vydutí praskne... :mrgreen:
Smazaný uživatel 29471

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 13 črc 2019 11:09

Děkuji Ti,
Není to úplná tragedie, také doufám, že si to po opotřebení trochu sedne...
I když nejspíš ne zcela do roviny... no tak jasně, je to low end ale přesto...
Když uchopíš pistoli do ruky, tak automaticky máš vrchní hranu zbraně, v ose s cílem... v tomto případě je v ose pouze zadní část s pažbičkou a miřidla nikde... :shock: ......... ta se zjeví až po zaklonění úchopu.. :D
Přiznám, že to je po mnoha a mnoha letech, první lámací pistolka... v dětství to byl nezbytný flusbrok, s kterými jsme s kamarády válčili po lesích a pak ještě nějaká lámačka, tuzemské provenience. Ovšem to byla jiná liga, strojařská práce ...
Člověk nemá pokaždé čas, se s něčím plnotučným vrzat na střelnici, flobertka nadělá spoustu kraválu... (dnes si střelíš flobertkou za barákem a bulvárem zmasírovaný vyděšenec volá zásahovku)...CO2 je nepraktické, musíš pokaždé vystřílet celou bombičku..
Tato by nikoho rušit neměla ....a střelba je za hubičku..
No, vracet ji nebudu.. je to holt dań, za kupování zajíce v pytli z e-shopu ...
Jak píšeš. Hodně střílet a uvidíme :D
Ještě jednou, děkuji za reakci.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od al.taylor » 13 črc 2019 13:19

Trochu nešikovně jsem psal o výměně pružiny západky hlavně, aby byla co nejpevněji doražena k válci. Samozřejmě nevím jak je to u této konkrétní pistole (navíc pokud je z hitlermetalu) ale obecně platí: více střílet a méně mudrovat :D :D
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 13 črc 2019 14:41

Taky jsem si říkal, že nemá cenu to šetřit a střílel jsem až to skutečně prasklo! ... to aby mně pan prodejce snad nechtěl mě ukecat, že to vydutí válce ničemu nevadí! Přesto vedl spoustu nesmyslných řečí, jako že jsem to musel něčím ucpat atd. a k vyřízení reklamace se neměl.
Deformace válce 3.jpg
V servisu však válec bez řečí vyměnili, no ale pak po dvou ranách prasklo zase něco jiného...

Tedy přeji všem šťastnější majitelům mnoho zábavy! ... Já po těch zkušenostech koupil raději osvědčenou klasickou vzduchovou pistoli "Bajkal IZH 53M - 4,5 mm " vyrobenou z kvalitní Ruské oceli !!

Obrázek
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od HonzaKLE » 13 črc 2019 16:54

Já pořídil crosman Benjamin trail NP. Výkon mezi 6-7J, zpracování slušné, docela trefuje.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od al.taylor » 13 črc 2019 17:30

Jestli se to takhle vydulo tak to raději nekupovat a ruská pistole je nepochybně lepší volba.
Benjamin trail NP II je ta pistole co mi nešla kvůli pokaždé jiné poloze hlavně nastřelit. Má slabou pružinu západky hlavně, těžkou spoušť na úkor pojistky pro idioty, kteří při zlomené hlavni sahají kde nemají, ale jinak je výborně zpracovaná a přesná. S tím spouštěním se dá lehce laborovat, ale celkově je to spíše k přestavbě na karabinu. Když připočteme hrubá mířidla, tak na střelbu jednoruč to opravdu není.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 14 črc 2019 10:32

Vzduchová pistole BLOW H 01, cal. 4,5mm se z Turecka dováží a prodává dál, takže s tím praskáním aluzinkového válce to asi nebude tak tragické.

Podle výrobního čísla jsem zpětně zjistil, že ten můj kus pocházel z prvních dovozových sérii a tedy dlouhou řadu let musel ležet někde na prodejně. Možná tam tehdy Turci používali i nějaké jiné složení slitiny a nebo dávali silnější pružiny - to už se jaksi nedozvím...

Výkon této pistole je evidentně na mezi pevnosti materiálu, proto experimenty se silnější pružinou, rozhodně nedoporučuji! A jak mi potvrdili i další majitelé, vždy to končí destrukcí - vydudím válce a prasklinou. :mrgreen: :evil: :twisted:
Odpovědět